Okładka książki Pomiędzy piekłem a niebem Katarzyna Grabowska
Okładka książki Pomiędzy piekłem a niebem
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-10-04
2022-10-04

Bardzo wzruszająca i emocjonalna książka. Łatwo o łezkę w oku. :)

Bardzo wzruszająca i emocjonalna książka. Łatwo o łezkę w oku. :)

Ohhh jak bardzo mi się podobała ta książka. Uwielbiam motyw aniołów w książkach. ta powieść dla mnie to bardzo lekka fantasy. Czuć, że autorka dobrze czuje się w tych klimatach. To, co podoba mi się podoba w tej książce, to fakt, ze w sumie nie jest narzucana żadna konkretna wiara/religia. Jakby spojrzeć szerzej to w każdej znajdziemy dobro i zło, rodzaj raju i piekła. Tutaj mamy pokazany wybór między dobrem a złem, ale nie do końca w oczywisty sposób. Pozostawia przestrzeń do zamyślenia i melancholii.

Książka mnie nie urzekła

Książka mnie nie urzekła

Abigail Stanwick ma zaledwie dwadzieścia lat kiedy jej ciało atakuje rak. Dziewczyna jest utalentowaną tancerką, marzy o występach na wielkich scenach, o przeżyciu miłości, przed nią powinno być jeszcze całe życie.

Wiedząc, że zostało jej niewiele czasu a kolejne wycieńczające terapie nie dają efektów, postanawia zrezygnować z leczenia i przeżyć pozostałe dni najlepiej jak się da. Wraz z przyjaciółką, Molly Colton, wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych.

W miasteczku Salem spotyka starą zielarkę, która obiecuje spełnić jej jedno życzenie, ale nie zdradza jaka będzie cena.

Dziewczyna nie wierzy w cuda, lecz postanawia spróbować. W końcu nie ma nic do stracenia.

Gdy Abigail i Molly poznają dwóch braci, Hanaela i Rauma, nie wiedzą z kim mają do czynienia. Tymczasem ci dwaj toczą walkę o duszę Abi.

Tak jak poprzednie tytuły autorki, i tę książkę czytało mi się bardzo dobrze. To baśniowa opowieść o miłości, nie tylko tej romantycznej.

Anioł wydaje się trochę nieporadny, za to diabeł pokazuje swoje dwa oblicza. Z jednej strony bestia, z drugiej istota zraniona, która straciła wiarę w ludzkość. Raum jest najciekawszą postacią w tej opowieści. Od kiedy poznaje Abigail zaczynają nim szarpać wątpliwości. Ma szansę na odkupienie. Czy diabeł potrafi pokochać, i czy zasługuje na miłość?

Powieść czyta się ekspresowo, za sprawą lekkiego stylu oraz dużej czcionki. Książka jest pięknie wydana, z dbałością o szczegóły.

Pomiędzy piekłem a niebem
Poznajemy młodą dziewczynę która po wielu trudach walki z chorobą podaje się , wie że zostało jej niewiele czasu i chce ten czas przeżyć na własnych zasadach.
Mimo iż rodzice byli średnio nastawieni, musieli zgodzić się na pomysł córki. I tak tym sposobem jedzie zdobywać świat.
W jednym miejscu poznaje tajemnicza osobę która daje jej możliwość wyboru..
Długie życie w luksusie bez miłości bądź krótkie i piękna miłość..jak sądzicie co wybrała ?
Przychodzi dzień w którym ma dokonać się życzenie...Abigail nawet nie zdaje sobie sprawy z kim podjęła to życzenie i jaka będzie jego cena.. Czy piękna spadająca gwiazda będzie jej wybawieniem?
Dwóch braci jeden upadły drugi pelen miłości Bożej jak na anioła przystało. Który wygra jej piękna duszę?
Czy dziewczyna pokocha któregoś z braci? Piękna przygoda, świetnie wykreowane postacie. Przyjaźń, poświęcenie, miłość bez granic.
Zakończenie mi się bardzo podobało 🤩
Taka inna dla urozmaicenia standardowego menu czytelniczego 🤩

Pomiędzy piekłem a niebem
W jednym miejscu poznaje tajemnicza osobę która daje jej możliwość...

I w końcu zmęczyłam tą książkę, bardzo słaba, raczej się z autorką nie zaprzyjaźnię,diabeł,anioł i dziewczyna,no i człowiek największy bubel na świecie, jeśli Bóg stworzył tak doskonały świat to dlaczego stworzył coś kto jest tylko marnym puchem, szkoda czasu na tą książkę,mamy tyle innych wspaniałych

„Wszak nie rodzimy się po to, by zaistnieć, by pokazać swoją doskonałość, ale po to, by po prostu cieszyć się z każdego dnia. Odnajdywać drobne radości w codzienności.”
„Pomiędzy piekłem a niebem” to najnowsza powieść Katarzyny Grabowskiej, już czytając „Włoska legendę” polubiłam styl pisania i język jakim posługuje się autorka. „Pomiędzy piekłem a niebem” łamie serce i roztrzaskuje je na milion drobnych kawałków.
„Pojawiamy się po to, by być dla innych ludzi.”
Abigail Stanwick jest młodą baletową tancerką, ma przed sobą przyszłość i karierę, którą nagle krzyżuje śmiertelna choroba.
Dziewczyna zaprzestaje leczenia i wyrusza w podróż by skosztować życia.
Czy ta ostatnia podróż będzie dla niej szansą na spełnienie marzeń?
Czy przyjmie propozycję zielarki z Salem, a jeśli tak co wybierze?
Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za jedno spełnione życzenie?
Jaką rolę w jej życiu będą odgrywać Raum i Hanael Angels?
Kto zdobędzie jej duszę?
„Na miłość nie trzeba zasługiwać, ona po prostu rodzi się w naszych sercach.”
Opowieść, którą oddała w ręce czytelników Katarzyna Grabowska, to nie zwykła historia, ale opowieść która przemyca ważne życiowe prawdy.
Tu odnajdziesz wskazowki co jest istotą życia, dowiesz się że każdy nasz krok ma znaczenie, a za swe wybory czasem musimy zapłacić bardzo wysoką cenę.
W powieści tej widzimy odwieczną walkę dobra ze złem, sił ciemności ze światłem.
Autorka sprawia, że chwilami serce czytelnika pęka a oczy zachodzą łzami.
Historia jest tak inna a jednoczesnie tak wjątkowa, że nie można jej odłożyć na bok, zaczarowała mnie kompletnie i porwała w swój świat.
Ta opowieść jest tematycznie bardzo bliska memu sercu, dlatego polecam ją każdemu, ponieważ to taki rodzaj powieści, do której powinno się wracać kiedy tracimy wiarę i nadzieję…
Już teraz czekam z niecierpliwością na kolejną powieść.
Za możliwość przeczytania dziękuję autorce i wydawnictwu.

Praktycznie nie sięgam po książki z taką fabułą jaką stworzyła autorka - nieco magiczny, odległy świat nie leży w moich czytelniczych zainteresowaniach, zdecydowanie bardziej wolę to oglądać. Jednakże wiedząc, że autorką jest Katarzyna Grabowska postanowiłam tym razem zaryzykować. I wiedziałam, że się nie zawiodę. Historia jest pięknie opisana, pełna mądrości i niewątpliwie wzruszy niejednego czytelnika. Porusza ciężkie, życiowe tematy i problemy, którymi nie powinna zostać obarczona młoda kobieta. Młoda kobieta, która wykazuje się nadmierną dojrzałością, zadziwiającą akceptacją wszystkiego czego doświadcza. Nie mogłam wyzbyć się maniery porównywania bohaterów do postaci serialowych z „Lucyfera” - miłośnikom tego serialu na pewno spodoba się ta książka! Męskie postacie nadają bieg całej historii, budują jej klimat. Są skrajnie różni - nie da się już być bardziej różnymi, a jednak oboje mają w sobie coś co do nich przyciąga, coś co w nich fascynuje.

Jestem pewna, że książkę przeczytacie jednym tchem! Wciągająca, magiczna i pełna nieoczywistych przekazów.

Abigail to dwudziestoletnia dziewczyna o wielkich marzeniach. Jednym z nich jest kariera tancerki baletowej. Wszystko zostałoby spełnione gdyby nie to, że okrutna choroba jaką jest glejak wielopostaciowy, pokrzyżowała te plany i zniszczyła marzenia, gdyż dziewczyna usłyszała, ze zostało jej niewiele czasu. Straciła złudne nadzieje. Postanawia zrezygnować z dalszego leczenia, pomimo że nie podoba się to jej bliskim. Chce ten ostatni czas wykorzystać jak najlepiej - wyrusza wiec w podróż po Stanach Zjednoczonych 🛩
Ląduje w miasteczku Salem, gdzie spotyka starą zielarkę (czarownice),która daje jej wybór: długie samotne życie lub krótkie, ale z doświadczeniem pięknej miłości. Dnia jakim jest 24 czerwca, w niesamowity dzień, dziewczyna wypowiada życzenie, dające wybór. Po wypowiedzeniu traci przytomność. Po ocknięciu się wokół niej znajdują się dwaj przystojni bracia- jednym z nich jest wysłannik piekła, czyli upadły anioł Raum, natomiast drugi nieba- Hanael.
Zaczyna się wielka walka o duszę Abigail. Wszystko ok, wszystko fajnie, ale zaczyna pojawiać się uczucie od obu Panów do dziewczyny 🥰

Totalny wyciskacz łez… piękna i niesamowicie wzruszająca historia. O złej chorobie rujnującej życie, ale także o marzeniach i miłości. Sama okładka przepiękna i delikatna - z resztą jak cała opowieść. Końcówka książki niesamowita, a wtoczenie piekła i nieba do całej książki boski pomysł!!!
Warta przeczytania ❤️

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Pomiędzy piekłem a niebem
Autorka: Katarzyna Grabowska
Wydawnictwo: Videograf

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Kochani myślę, że do tego tytułu powinny być dodawane chusteczki, bo ile ja ich zużyłam przy czytaniu to aż szok. Historia porusza ważny temat choroby i życia. Muszę przyznać, że niewiele jest takich książek, a powinny być na naszym rynku.

Główna bohaterka to Abigail. Jest młodą tancerką i ogromnie cieszy się życiem. Pewnego dnia wszystko traci sens, bo dowiaduje się, że jest chora na nieuleczalnego guza mózgu. Dziewczyna się załamuje. No ale szczerze ja też bym się załamała jakbym się dowiedziała, że zostało mi niewiele życia. Abigail rezygnuje z terapii, bo nie widzi sensu walczyć o coś, co jest nieuniknione. Jej najlepsza przyjaciółka namawia ją na podróż po Stanach i tak trafiają do Salem. W mieście spotykają starą zielarkę, ale czy faktycznie jest tylko zielarką? Od tego momentu nasza bohaterka poznaje dwóch mężczyzn i zaczyna się jej wielka przygoda. Raum i Hanael, kim są mężczyźni? Czy Abigail wybierze jednego z nich?

Polecam wam ten tytuł. Tym razem anioły i demony coś, czego jest mało w książkach, ale motyw mnie bardzo zaciekawił. Jak zobaczyłam okładkę po prostu się zakochałam i bardzo chciałam zrecenzować ten tytuł. To już kolejne spotkanie z twórczością autorki i muszę przyznać, że bardzo udane. Ta książka wywołała bardzo dużo emocji przez temat choroby. Kurczę, ile ja płakałam to aż czasami moja córka mnie pytała „mamo, czemu płaczesz?”. Myślę, że ten tytuł jest bardzo dobry i zasługuje na przeczytanie. Dzięki tej książce można przemyśleć sobie pewne sprawy. Życie jest kruche i trzeba doceniać każdą chwilę z życia.

Kochani no cóż, mogę jeszcze powiedzieć. Serdecznie polecam wam ten tytuł.

@kbgrabowska
@videograf.sa

#recenzja #katarzynagrabowska #videograf #wydawnictwovideograf #współpraca #recenzent #czytamlegalnie #pomiędzypiekłemaniebem #anioły #życie #emocje #zaczytanamama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Pomiędzy piekłem a niebem
Autorka: Katarzyna Grabowska
Wydawnictwo: Videograf

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

• MÓJ PATRONAT

Dodaj cytat z książki Pomiędzy piekłem a niebem