Potknięcia miłości

TYTUŁ: Potknięcia miłości
AUTORKA: Anna Wojtkowska-Witala
WYDAWNICTWO: Lucky
LICZBA STRON: 320
DATA PREMIERY: 06.09.2022 r.
WSPÓŁPRACA BARTEROWA: @luckywydawnictwo
OCENA: ❤️❤️❤️❤️,5/5

Anna Wojtkowska-Witala dała się poznać na kartach powieści "Dom na granicy", ale to właśnie "Potknięcia miłości" podobały mi się bardziej.

Główna bohaterka, Hania Trzcińska szuka bezskutecznie pracy, jest początkującą pisarką i mieszka wraz z rodzicami i bratem. Hania nie chce już żyć ja utrzymaniu rodziców, dlatego kiedy przyjaciółka proponuje jej pracę w zamian za udział w biegu charytatywnym, Hania zgadza się bez wahania. Bieg udaje się pomyślnie, ale na mecie wpada ona na znanego aktora Piotra Konarskiego, który jest bardzo chłodny i zachowawczy. Wkrótce okazuje się, że przyjaciółka okłamała Hanię. Ta zdruzgotana wraca na wieś, gdzie okazuje się, że dom zmiotła trąba powietrzna. Hania postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i udowodnić nie tylko sobie ale i rodzinie, że da sobie radę.
Piotr Konarski to znany aktor, ale nie pracuje już w zawodzie, z którego odszedł w tajemniczych okolicznościach. Zamieszkał w starym dworku w Mikołowie, za towarzyszy mając Dorotę oraz Marka Aureliusza, bezdomne wcześniej rodzeństwo, któremu zdecydował się pomóc. Dorota zajmuje się domem i gotowaniem, a Marek Aureliusz ogrodem.
Pewnego dnia do Piotra zgłasza się profesor Jęcek, z propozycją przetłumaczenia i wydania powieści znanego niemieckiego pisarza, która dotąd nie ukazała się w Polsce i ma potencjał na bestseller. Piotr jako udziałowiec w wydawnictwie i lektor audiobooków zgadza się na propozycję, ale będą potrzebowali kogoś do skanowania fragmentów powieści. Kto to będzie, dowiecie się już z lektury a i dalsze perypetie bohaterów zostawiam w tajemnicy.

Przyznam, że ta historia bardzo mi się podobała, zarówno wątek książki, jak i bohaterowie. Ania poruszyła wiele ważnych wątków, które czynią tę książkę lepszą. Jest to książka o tajemnicach, nauce na błędach, przeszłości, rodzinie, przyjaźni i miłości.
Serdecznie polecam a Wydawnictwu Lucky dziękuję za kolejną współpracę i udaną lekturę.

#annawojtkowskawitala #potknięciamiłości #wydawnictwolucky #powieśćobyczajowa

RECENZJA 🥰📚
TYTUŁ: Potknięcia miłości
AUTORKA: Anna Wojtkowska-Witala
WYDAWNICTWO: Lucky
LICZBA STRON: 320
DATA PREMIERY: 06.09.2022 r.
WSPÓŁPRACA BARTEROWA: @luckywydawnictwo
OCENA: ❤️❤️❤️❤️,5/5

Główna bohaterka, Hania Trzcińska...

💕 OPINIA 💕

Tytuł:" Potknięcia miłości"
Autor: Anna Wojtkowska- Witala
Wydawnictwo: @luckywydawnictwo

Hania jest początkującą pisarką. Mieszka z rodzicami i uważana jest za czarną owce w rodzinie. Nie ma pracy i jest na utrzymaniu rodziców. Nie ma w życiu łatwo. Jednak nieoczekiwany splot wydarzeń daje jej jednak nadzieję na lepsze jutro. Dowiaduje się od koleżanki że udało jej się zdobyć pracę w Urzędzie Gminy ale pod warunkiem że pobiegnie w biegu charytatywnym. Bieg okazuje się bardzo udany i udało się jej zająć wysokie miejsce. Gdy Hania dociera do mety,wpada na znanego aktora Piotra Konarskiego,ale on nie zachowuje się zbyt miło, chociaż ona go przeprosiła. Po powrocie do swojej wsi , okazuje się że zdarzyła się wielką tragedia gdyż przeszła tam ogromną trąba powietrzna. Okazuje się że została bez dachu nad głową. Hania ma wszystkiego dość. Najgorsze jest to że przyjaciółka ją okłamała i żadnej pracy nie będzie. Chociaż nie wie co dalej będzie to postanawia udowodnić wszystkim że poradzi sobie sama.
Piotr Konarski jest aktorem.Pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach wycofuje się z zawodu. Zamieszkuje z dala od ludzi. Pewne zdarzenia sprawiły że przygarną bezdomne rodzeństwo Dorotę i Marka Aureliusza. Nic nie wskazywało wielkich zmian w jego życiu, jednak wszystko się zmieniło w chwili kiedy wpadł na Hanię.
Czy Hania pozna tajemnicę Piotra?
Dlaczego Hania zamieszka w jego domu?
Co połączy Hanię i Piotra i jakie będą tego konsekwencje?
"Potknięcia miłości" to piękna i pełna emocji historia o dwójce ludzi z przeszłością. To historia o szukaniu własnej drogi życiowej, spełnianiu marzeń,kłamstwach,sekretach i tajemnicach.Autorka porusza bardzo ważne zagadnienia np.miłości kazirodczej, bezdomności i przede wszystkim pokory do życia. Podczas czytania nie zabraknie wam emocji i wrażeń. Gorąco zachęcam do przeczytania 🥰

💕 OPINIA 💕

Tytuł:" Potknięcia miłości"
Autor: Anna Wojtkowska- Witala
Wydawnictwo: @luckywydawnictwo

Pisarka potrafi wprowadzić czytelnika w nastrój i klimat książki oraz opisanej sytuacji. Może dla niektórych to banalny i oklepany temat, ale jednak i tak zaciekawi. Zakończenie może niektórych zaskoczyć czy rozczarować ale tak pisarka postanowiła zakończyć.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki.
Historia Hani i Piotra wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Opowieść o nowym początku, o stereotypach i drugich szansach.
Bardzo mi się podobała. Wciąga .

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki.
Bardzo mi się podobała. Wciąga .

📚Recenzja: 69/2013
📚Autor: Anna Wojtkowska-Witala
📚Tytuł: "Potknięcia miłości"
📚Wydawnictwo: LUCKY Wydawnictwo
📚Ocena: 8/10

"Tajemnice nie są dobrym wyjściem, lepiej powiedzieć wszystko, od razu, nawet jeśli byłaby to najgorsza prawda. Chyba łatwiej znieść coś przykrego, gdy dowiadujemy się o tym na początku, niż po latach, gdy utka się trującą sieć i wpadnie w nią wiele niewinnych istot."

Piotr Konarski niegdyś był znanym aktorem serialowym i teatralnym. Ma za sobą trudną przeszłość. Zarówno rodzinną i uczuciową. W wyniku traumatycznych przeżyć decyduje się przerwać karierę zawodową i zaszywa się w nowo zakupionym dworku na uboczu.
Hania to czarna owca w swojej rodzinie. Nie ma stałej pracy, męża. Jest "tylko" początkującą pisarką, wciąż na garnuszku rodziców. W końcu pojawia się szansa na etat. Warunkiem zatrudnienia jest udział w biegu charytatywnym. To właśnie podczas zawodów Piotr i Hania wpadają na siebie. Dosłownie, ponieważ mężczyzna wbiegając na metę, potrąca Hanię, nabijając jej kilka siniaków. Nieczuła na urok sławnego aktora dziewczyna, kończy rozmowę kłótnią. Na domiar złego, angaż w biurze wójta, który miał być nagrodą za zwycięski bieg, przypada nie dla niej i był kłamstwem od początku. W drodze z zawodów do rodzinnej wsi, okazuje się, że w wyniku tragedii, która nawiedziła miejscowość, Hania traci dach nad głową.
Czy limit nieszczęścia w życiu młodej kobiety został wyczerpany? Czy znajdzie się ktoś, kto pomoże jej rozpocząć życie od zera? Czy drogi Hani i Piotra jeszcze się zejdą i w jakich okolicznościach?

Książka "Potknięcia miłości" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. I mogę powiedzieć: "Ale to jest dobre!" Sympatycy obyczajówek po lekturze będą zachwyceni. Jest to wspaniała, poruszająca historia. Może czasem trochę banalna, może nieprawdopodobna, ale naładowana takimi emocjami...
Niewątpliwym plusem, który bardzo doceniam jest estetyka językowa. Wspaniały lekki styl, starannie dobrane słowa, sprawiają, że z każdą przeczytaną kartką, czerpiemy przyjemność z lektury. Dobra kreacja bohaterów sprawia, że żywimy do nich bardzo prawdziwe uczucia. Od sympatii do jednych, po niechęć do drugich.
Muszę przyznać, że bardzo wczułam się w sytuację głównej bohaterki, Hani. Razem z nią przeżywałam rozczarowania, smutek, ale taż starałam się doszukiwać radości w małych, niematerialnych rzeczach. Bardzo współczułam jej niełatwej relacji z rodzicami, szczególnie z mamą. Ciężko jest iść przez życie bez wsparcia osób najbliższych.
Bardzo cieszę się, że poznałam twórczość Pani Anny. Całokształt bardzo przypadł mi do gustu i zachęcił do sięgnięcia po inne tytuły spod pióra autorki.
Jeśli szukacie dobrze napisanej powieści obyczajowej, to z tego miejsca ogromnie polecam!
Do zaczytania.
Molly 📖

📚Recenzja: 69/2013
📚Autor: Anna Wojtkowska-Witala
📚Tytuł: "Potknięcia miłości"
📚Wydawnictwo: LUCKY Wydawnictwo
📚Ocena: 8/10

Zanim zasiądziecie do lektury tej książki, przygotujcie się na porządną dawkę emocji. Na bohaterów takich, których znienawidzicie od pierwszego zdania i takich, których pokochacie w mgnieniu oka. Na szeroki uśmiech i rzewne łzy wzruszenia. Jednym słowem przygotujcie się na ciekawą lekturę i mile spędzony czas. Na pewno nie pożałujecie, że po nią sięgneliście.

Nie wszystko w życiu układa się tak jakbyśmy tego chcieli, a zdarza się czasami że lubi spłatać niezłego figla.
Główna bohaterka powieści Hania nie ma w życiu łatwo. Początkująca pisarka nie tylko nie ma pracy i męża, ale w najmniej oczekiwanym momencie okazuje się, że zostaje również bez dachu nad głową.
Nieoczekiwany splot wydarzeń daje jej jednak nadzieję na lepsze jutro i uzyskanie dość intratnej posady. Jest jednak jeden warunek... Musi wziąć udział w biegu.
Bieg kończy się upadkiem i guzem, kobieta zderza się ze znanym aktorem, Piotrem Konarskim. Ich pierwsze spotkanie kończy się kłótnią. Również życie daje Hance porządnego łupnia, okazuje się bowiem, że pracy jednak nie dostała, był to jedynie zgrabny blef, by wzięła udział w biegu. Piotr Konarski niefortunnie pojawia się kolejny raz w życiu kobiety, ale wszystko na to wskazuje że to jednak nie jednorazowy incydent. Szykuje się ciąg dalszy. Hania dostaje pracę.
Powieść pochłania bez reszty, jest bardzo, bardzo ciekawa. Postacie są dobrze wykreowane, nie mają ani łatwej przeszłości, ani też w życiu z górki. To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i na pewno nie ostatnie. Polecam! Super! 😊

Nieoczekiwany splot wydarzeń daje jej jednak nadzieję na lepsze...

Zabierając się za poznawanie tej książki, nie byłam gotowa na czytanie o sobie, w pewnych fragmentach; aż mi włoski na skórze się podniosły. Mało przyjemne uczucie, nie polecam, mam też nadzieję, że Wam się nie zdarza.
Obyczajowo o miłości; ja lubię. Te wszystkie ach i ech, wzdychania, a jeszcze lepiej, gdy bohaterowie mają pewne „ale” do siebie, które zamiast ich odstraszać przyciąga. W tym wszystkim szczypta humoru w połączeniu ze szczerością i dobra historia gotowa. Teraz już tylko umiejętność rozpisania w odpowiednich słowach i mamy ciekawą książkę. Miłość ma tyle odcieni, ile tylko zechcemy, nawet gdy udajemy, że nie jest dla nas ważna, (nieładnie tak kłamać),żyjemy, by jej doświadczać i dawać.
W książce Autorka ukryła kilka historii, które z czasem scaliły się w jedną drogę życia. Połączyła ludzi z różnych środowisk, będących na skrajnych względem siebie etapach. Poskładała ich, wyprostowała, wygładziła dni. Dała szansę na odrodzenie, po pustce i stracie, której doświadczyli w przeszłości.
Nigdy mi się nie znudzi łagodność takich opowiadań, każde nasze działanie oparte jest na uczuciach; to, czy są one pozytywne, dobre, czy złe i złośliwe zależy od wilka, którego w sobie karmimy.
Wyrazy dobrane precyzyjnie, trafiają w punkt i sączą się do ucha płynnym, delikatnym strumieniem. Historia banalna, opowiedziana w sposób ujmujący, ciekawy i jednocześnie prosty.
Chyba zaczynam lekko przekierowywać się na spokojniejsze wody literatury albo mam tylko taką potrzebę obecnie…

Empikgo #audiobook #reklama

Hania mieszka z rodzicami i bratem na wsi. Pomimo skończonych studiów nie może znaleźć pracy, a za mąż wychodzić nie chce. Przez to nie za bardzo dogaduje się z matką, która co trochę jej wszystko wypomina. Co prawda napisała i wydała książkę, ale tylko jedną, co nie wzbudza wielkiego uznania. Kiedy odwiedza ją przyjaciółka z informacją, że udało się jej zdobyć pracę i to w samym Urzędzie Gminy. Od poniedziałku mają razem pracować, jest tylko jeden warunek, musi pobiegnąć w biegu charytatywnym, a że biegać lubi dla niej to żaden problem. Wtedy jeszcze nie wie, jak to wszystko namiesza w jej życiu.
Bieg jest udany, a dzięki niej zajmują dość wysokie miejsce. Jednak to tyle, jeśli chodzi o plusy tego dnia. Kiedy Hania dociera do mety, wpada na aktora Piotra Konarskiego i chociaż go przeprasza, ten nie zachowuje się zbyt miło. Na dodatek, kiedy docierają z przyjaciółką do wsi, okazuje się, że doszło do tragedii. Przeszła trąba powietrzna, a jej dom zniknął z powierzchni ziemi. Matka ma do niej jak zwykle pretensję, a ona ląduje u przyjaciółki, zamiast zostać z rodziną. Kiedy myśli, że już gorzej nie będzie, okazuje się, że żadnej pracy nigdy nie było, a ona została okłamana i oszukana. Młoda kobieta ma wszystkiego dość i chociaż jeszcze nie wie, co zrobi, zamierza wszystkim udowodnić, że poradzi sobie sama.
Piotr Konarski był znanym aktorem, jednak pewnego dnia zrezygnował z grania. Pewne zdarzenia sprawiły, że zabrał bezdomne rodzeństwo dość wiekowych ludzi z dworca i zaszył się wraz z nimi w pięknym dworku na odludziu. Nic nie wskazywało wielkich zmian w jego życiu, jednak wszystko się zmieniło w chwili kiedy wpadł na Hanię. Co się stanie, kiedy ponownie spotkają? Co takiego stało się, że Konarski zakończył swoją karierę? Czy Hani uda się znaleźć zatrudnienie i nocleg? Co połączy tę dwójkę i jakie będą tego konsekwencję?

Historia w książce mnie się spodobała. To historia o dwójce ludzi z przeszłością, która nie była ani łatwa, ani kolorowa, o szukaniu własnej drugi życiowej, spełnianiu marzeń, kłamstwach, sekretach, tajemnicach. Czytało się ją dość szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje. Akcja dość sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które mogą zaskoczyć.

Bohaterowie moim zdaniem ciekawi, dość dobrze wykreowani.
Hania nie ma lekko w domu. Ciągle ma wypominane przez matkę, że nie ma ani pracy, ani męża. Nie to, co jej brat, który nie tylko ma żonę i dzieci, ale również prowadzi gospodarstwo, dzięki któremu wszystkich utrzymuje. To kobieta, która z jednej strony spełnia swoje marzenia w zostaniu pisarką, jest odważna, momentami pyskata, z drugiej tłamszona przez najbliższą osobę, ma za sobą nieudany związek. To bohaterka, którą polubiła, której kibicowałam.
Piotr wychowywał się w domu dziecka, ponieważ podczas wypadku stracił zarówno rodziców, jak i malutką siostrzyczkę. Tylko on przeżył. Osiągnął sporo, został sławnym aktorem, jednak pewne zdarzenia sprawiły, że zamknął się w sobie, zniknął ze sceny. To mężczyzna uczuciowy, dobry, choć czasem potrafi wybuchnąć. Może nie zawsze zgadzałam się z jego decyzjami, jednak ogólnie go polubiłam.

„Potknięcia miłości” to książka, z którą spędziłam miło czas, a historia, jaką w niej znalazłam, podobała mi się. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/03/potknieciamilosciwydawnictwolucky.html

Witam się z Wami serdecznie, Kochani w ten słoneczny wtorkowy poranek ☀️💙🐝

Lubicie historie o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi? Jeżeli odpowiedź brzmi twierdząco, to zapraszam Was do lektury RECENZJI tej pięknej powieści obyczajowej.

Tytuł: „Potknięcia miłości"
Autorka: @annawojtkowska_witala
Moja ocena: 9/10

Nie muszę Wam chyba udowadniać, że los bywa bardzo przewrotny i przy tym bezwzględnie okrutny, zmieniając scenariusz naszego istnienia diametralnie. Życie nas doświadcza, niejednokrotnie krzyżuje plany, narzucając niechciane rozwiązania, na które nie mamy większego wpływu. Głównych bohaterów - Hanię i Piotra przeznaczenie nie oszczędzało, żeby nie stwierdzić, że przeczołgało ich bezpardonowo, żeby na końcu pozwolić im poskładać potłuczone życia 💔

Hania, młoda początkująca pisarka, mieszkająca z rodziną na wsi jest deprecjonowana przez rodzicielkę, która wyraźnie umniejsza sukces pisarski córki, wypominając jej brak stałego zatrudnienia i brak męża u boku. Jej zaufanie nadwyrężyła też przyjaciółka Karina, bezwstydnie okłamując dziewczynę. Na dodatek wichura w mgnieniu oka niszczy jej dom rodzinny, cały dorobek, pozostawiając pustkę również w głębi duszy.

Piotr, ceniony i wielbiony wschodzący aktor, zakochany ze wzajemnością w delikatnej Joannie. Nie może być chyba piękniej, tak im się wówczas wydawało. Młodzi upajają się swoją miłością i tymczasowym szczęściem. Jednakże to uczucie nie było im pisane. Podobno „Tylko ci, którzy kochają bez nadziei, znają miłość".

Pomimo wielu tragicznych wydarzeń, jakie spotkały bohaterów, ta książka w konsekwencji niesie wiarę na lepsze życie. Dowodzi, że po burzy, najsilniejszym sztormie, zawsze wyjdzie piękne słońce, które ogrzeje swym blaskiem.
Autorka porusza ważne zagadnienia, np. miłości kazirodczej, bezdomności i przede wszystkim pokory do życia. Przez lekturę płynie się szybko, wczuwając się w sytuacje poszczególnych postaci. Dialogi, kreacje bohaterów, język, fabuła - w mojej ocenie wszystkie te elementy zasługują na pochwałę. Mnie ta lektura dała nadzieję, dlatego Wam ją polecam. Wydawnictwu @luckywydawnictwo serdecznie dziękuję za egzemplarz do recenzji 🤎

Witam się z Wami serdecznie, Kochani w ten słoneczny wtorkowy poranek ☀️💙🐝

Tytuł: „Potknięcia miłości"