rozwińzwiń

Konflikt bliskowschodni 1945–1982

Okładka książki Konflikt bliskowschodni 1945–1982 Krzysztof Kubiak, Łukasz Mamert Nadolski
Okładka książki Konflikt bliskowschodni 1945–1982
Krzysztof KubiakŁukasz Mamert Nadolski Wydawnictwo: INFORTeditions historia
234 str. 3 godz. 54 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
INFORTeditions
Data wydania:
2022-09-15
Data 1. wyd. pol.:
2022-09-15
Liczba stron:
234
Czas czytania
3 godz. 54 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367111362
Średnia ocen

5,7 5,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Dzieje Koreańczyków. Z azjatyckiego zaułka na salony świata Leszek Będkowski, Anna Diniejko-Wąs, Marcin Jacoby, Kamila Kozioł, Agnieszka Krzemińska, Jakub Krzosek, Krzysztof Kubiak, Oskar Pietrewicz, Anna Piwowarska, Dominik Rutana, Ewa Rynarzewska, Agnieszka Smiatacz, Jędrzej Winiecki, Michał Wiśniewski
Ocena 0,0
Dzieje Koreańc... Leszek Będkowski, A...
Okładka książki Historia wojsk pancernych Krzysztof Kubiak, Łukasz Przybyło
Ocena 0,0
Historia wojsk... Krzysztof Kubiak, Ł...
Okładka książki Bezpieczeństwo publiczne Mirosław Banasik, Tomasz W. Grabowski, Paweł Grzywna, Krystyna Iglicka, Artur Jasiński, Barbara Kaczmarczyk, Mariusz A. Kamiński, Kazimierz Kraj, Krzysztof Kubiak, Miron Lakomy, Marek Leszczyński, Karolina Lis, Piotr Mickiewicz, Andrzej Misiuk, Piotr Musiewicz, Mikołaj Rakusa-Suszczewski, Marcin Rojszczak, Jan Swół, Jerzy Trocha, Sebastian Wojciechowski, Helena Wyligała
Ocena 0,0
Bezpieczeństwo... Mirosław Banasik, T...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,7 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
204
204

Na półkach: ,

Chociaż autorzy to gwarancja poziomu i znawcy tematów, które poruszają, to jednak problemem jest sama konstrukcja książki i jej charakter w zasadzie niesamodzielny. Dostaliśmy faktyczne odpadki i pozostałości po książkach autorów z tematyki wojen prowadzonych przez państwo Izrael. Tak jakby wszystko co nie zmieściło się we wcześniejszych publikacjach, albo co nie pasowało, a autorzy mieli napisane stronę, dwie czy trzy na dany temat zostało upchane w tej pozycji.
W efekcie mamy do czynienia ze zbiorem głownie dotyczących aspektów uzbrojenia od broni ręcznej, moździerzy, poprzez jeepy, łodzie, ciężarówki, wozy pancerne, czołgi, artylerię, aż po samoloty, a do tego pojedyncze teksty o innej tematyce, jak o zamachu na hotel Król Dawid, walk o forty czy kibuc, albo polskie ślady w uzbrojeniu czy armii izraelskiej.
Trzeba przyznać, że ten szereg tekstów o uzbrojeniu jest opatrzony bogatym materiałem zdjęciowym, sprawnie poskładanym, także że niewielkie, czarno-białe zdjęcia są bardzo wyraźne i poukładane idealnie do konkretnych tekstów. A te są niewielkie, mają po dwie czy dwie i pół strony, czasem więcej. Niestety nie składa się to w całość i chyba więcej sensu miałoby wrzucenie tych fragmentów we wcześniejsze książki, może jakieś drugie wydania, bo przecież tytuły Kubiaka i Nadolskiego o wojnach izraelskich znikają z księgarń i drugim obiegu ich ceny szybko rosną. Jak samodzielna pozycja tytuł się nie broni, szczególnie w serii jednak praktycznie zawsze ukazującej konkretne konflikty czy same bitwy. Nawet sam podtytuł jest mylący, bo wymienia broń, ludzi i epizody, a w zasadzie dostajemy niemal tylko materiały o uzbrojeniu, często używanym tak sporadycznie, że jest tylko zwykłą ciekawostką bez znaczenia.

Chociaż autorzy to gwarancja poziomu i znawcy tematów, które poruszają, to jednak problemem jest sama konstrukcja książki i jej charakter w zasadzie niesamodzielny. Dostaliśmy faktyczne odpadki i pozostałości po książkach autorów z tematyki wojen prowadzonych przez państwo Izrael. Tak jakby wszystko co nie zmieściło się we wcześniejszych publikacjach, albo co nie pasowało,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1160
938

Na półkach: ,

„Interesujące uzupełnienie”
„Konflikt bliskowschodni 1945-1982. Broń – ludzie – epizody.” to zbiór artykułów, które nie zmieściły się we wcześniejszych publikacjach. Jest to pewnego razu suplement do wcześniejszych książek tych autorów. W publikacji znajdziemy opisy głównie uzbrojenia wykorzystywanego przez wojska Izraelskie i przeciwników. Nie są to monografie, a skrótowce z najważniejszymi elementami. Każdy z tych rozdziałów jest podsumowany danymi technicznymi broni. Drugą częścią są epizody. Tutaj autorzy skupili się na wybranych, mało znanych epizodach z tego konfliktu. Jednak jest tego dużo mniej niż opisów uzbrojenia.
Książka stanowi uzupełnienie wcześniejszych prac, jednak możemy czytać ją jako samodzielną – mamy wtedy zbiór wybranych ciekawostek.
Język obu autorów jest bardzo przystępny, dlatego całość czyta się szybko i bezproblemowo.
Tekst uzupełniają małe, ale wyraźne zdjęcia opisywanego sprzętu, lub umocnień.
Podsumowując bardzo ciekawy suplement, ze swej strony zachęcam do zapoznania się.

„Interesujące uzupełnienie”
„Konflikt bliskowschodni 1945-1982. Broń – ludzie – epizody.” to zbiór artykułów, które nie zmieściły się we wcześniejszych publikacjach. Jest to pewnego razu suplement do wcześniejszych książek tych autorów. W publikacji znajdziemy opisy głównie uzbrojenia wykorzystywanego przez wojska Izraelskie i przeciwników. Nie są to monografie, a skrótowce...

więcej Pokaż mimo to

avatar
693
37

Na półkach: ,

Specyficzna pozycja. Przyjąłem ją z mieszanymi uczuciami. Cenię sobie obu autorów za ich bardzo dobre opracowania dotyczące wojen Izraela. Jednak ta pozycja sprawia wrażenie, że powstała z wykorzystaniem materiałów, które nie zmieściły się w innych książkach. I trochę to taki przypadkowy zbiór króciutkich artykułów, głownie o różnego rodzaju sprzęcie i uzbrojeniu jakie znalazło się na wyposażeniu izraelskiej armii. Nie jest to kompletny przegląd, a raczej dość wyrywkowo wybrane (?) elementy. Trochę z czasów konspiracji, trochę wojny o niepodległość, trochę z późniejszych konfliktów. Sporo o broni zdobycznej. Do tego parę rozdzialików o wojskowych starciach w skali lokalnej - to także wybór dość przypadkowy, bez myśli przewodniej. Dla czytelnika niewtajemniczonego w problematykę to będzie istny galimatias i raczej nie powinien zaglądać do tej pozycji. Dla znawców tematyki sporo ciekawostek więc pewnie będą zainteresowani.

Specyficzna pozycja. Przyjąłem ją z mieszanymi uczuciami. Cenię sobie obu autorów za ich bardzo dobre opracowania dotyczące wojen Izraela. Jednak ta pozycja sprawia wrażenie, że powstała z wykorzystaniem materiałów, które nie zmieściły się w innych książkach. I trochę to taki przypadkowy zbiór króciutkich artykułów, głownie o różnego rodzaju sprzęcie i uzbrojeniu jakie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
232
219

Na półkach:

Jest to bardzo dobra książka o mylącym tytule. Kupując ją spodziewałem się otrzymać ciekawą pozycję o wojnie Izraela z sąsiednimi krajami - od początków państwa do ustalenia granic, a w zamian za to w moje ręce trafił przegląd uzbrojenia wojsk, skierowany do zupełnie innego odbiorcy. Książka składa się z około 50 rozdziałów, każdy z nich opisuje daną broń, albo element infrastruktury wojskowej + krótka notka kiedy została użyta / z jakim efektem. Do tego bogata warstwa zdjęciowa. Jeśli kogoś interesuje ten aspekt konfliktu to zapewnie będzie w pełni ustatysfakcjonowany, natomiast dla czytelnika takiego jak ja, to absolutna pomyłka. Na plus - dobre pióro, czytałem (mimo wszystko) z zainteresowaniem.

Jest to bardzo dobra książka o mylącym tytule. Kupując ją spodziewałem się otrzymać ciekawą pozycję o wojnie Izraela z sąsiednimi krajami - od początków państwa do ustalenia granic, a w zamian za to w moje ręce trafił przegląd uzbrojenia wojsk, skierowany do zupełnie innego odbiorcy. Książka składa się z około 50 rozdziałów, każdy z nich opisuje daną broń, albo element...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    11
  • Przeczytane
    7
  • Posiadam
    4
  • 📣 Ach! Moja kolekcja
    1
  • T. INFORTeditions
    1
  • Przeczytać koniecznie
    1
  • Historia/Reportaż
    1
  • 0. Posiadam
    1
  • 🕒 Historia
    1
  • Inne konflikty zbrojne do 1945 roku
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Konflikt bliskowschodni 1945–1982


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne