Amnesia Moon

Amnesia Moon
83-7150-296-6
science fiction, fantastyka
vladdraq

Od czasu wojny Hatfork w stanie Wyoming jest chorym miastem, pełnym mutantów i seksualnych dewiantów. Chaos mieszka w kabinie projekcyjnej opuszczonego Multiplexu, niezdolny do pamiętania przeszłości. Lokalny tyran, Kellogg, oświadcza, że moby nigdy nie spadły. Prawda jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Chaos wyrusza w drogę z pokrytą sierścią dziewczynką, Melindą. Jego pogoń za utraconą osobowością i skradzioną miłością wciąga wędrowców w tajemniczy kalejdoskop roztrzaskanej rzeczywistości... "Amnesia Moon" to druga powieść jednego z najbardziej utalentowanych pisarzy, jaki pojawił się na scenie science fiction w ostatniej dekadzie dwudziestego wieku.

Eli | 2012-07-19
Przeczytana: 16 lipca 2012

Fantastyczna opowieść o poszukiwaniu siebie poprzez wertowanie rzeczywistości, ciekawy wątek przyjaźni między szukającym sensu facetem a małą pyskatą i upartą dziewczynką, która lubi siebie taką jaką jest.
Całość oparta na kanwie świata i ludzi jakich znamy choć ujęte z perspektywy wieży Babel. Wszyscy wiedzą, że coś się stało, ale nikt do końca prawdy nie zna, różne teorie przewijające się w poszczególnych postaciach, które w konsekwencji i tak nie dają pełnej odpowiedzi, choć myślę, że autorowi nie chodziło o jej udzielenie. Absolutnie "rozwalił" mnie wątek zegara w końcówce książki, coś w stylu - "to zdanie nie jest prawdziwe". Samo zakończenie rozczarowuje, przynajmniej mnie, spodziewałam się raczej zakończenia w stylu - to tylko sen... a tu autor serwuje ckliwe zakończenie pt. "wszyscy żyli długo i szczęśliwie".

Kaddayah | 2015-05-15
Na półkach: Przeczytane, S-F
Przeczytana: 15 maja 2015

Szalona jazda w stylu Philipa K. Dicka i jego dociekań na temat tego, czym jest prawda. Warta polecenia zwłaszcza tym, którzy nie lubią chodzić utartymi szlakami i czasem ciągnie ich na bezdroża.

curious | 2017-01-13
Przeczytana: 1997 rok

Dziwaczna, oniryczna historia dla tych, którzy lubią śnić pokręcone sny.

Dae | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

„Matrix” na kwasie, Dick na zadyszce. Bełkot i cienizna.

Suzi | 2016-09-22

Na początku książki myślisz o Amerykańskich Bogach, a dalej coraz głębiej toniesz w absurdach i plastycznej grotesce. Oniryczna podróż dla wytrwałych.

adamog1 | 2016-09-16
erloor | 2016-04-06