Szukając prawdy

Okładka książki Szukając prawdy Meghan March
Okładka książki Szukając prawdy
Meghan March Wydawnictwo: Editio Cykl: Sekrety i namiętności (tom 7) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Sekrety i namiętności (tom 7)
Editio Red
Editio
2023-05-16
2023-05-16
Wojciech Białas

Rhett Hennessy służył w policji w Nowym Orleanie. Jednak niespodziewanie, pięć lat temu, złożył swoją odznakę i wyjechał z miasta. Myślał, że nie będzie musiał wracać do miasta, ale niespodziewana śmierć ojca i chęć dowiedzenia się prawdy o nim, przezwyciężyła wszystko. Nie jest mu łatwo zacząć żyć od nowa w mieście, z którym łączy go wielka przeszłość. Ponownie spotyka także Ariel Sampson. To siostra jego najlepszego przyjaciela, dla niego nietykalna. Tylko, że Ariel od dawna kocha się w Rhettcie i zrobi wszystko, żeby pomiędzy nimi było coś więcej. Rhett szybko orientuje się, że zakazane uczucie smakuje najlepiej. Tylko czy będą potrafili zmierzyć się z prawdą i zawalczyć o swoje szczęście?

Uwielbiam książki Meghan March od dawna i z niecierpliwością czekałam na zakończenie tej serii i na historię Rhetta, który przewijał nam się w poprzednich tomach. Musze powiedzieć, że jestem zdecydowanie usatysfakcjonowana tą serią i jej zakończeniem. Historia Rhetta i Ariel trafiła prosto do mojego serca. Prawdopodobnie dlatego, że ja uwielbiam ten motyw w powieściach, czyli "siostra najlepszego przyjaciela". To zdecydowanie moje klimaty. Poza tym pojawia się tutaj też ciekawy wątek sensacyjny, ze skorumpowanymi gliniarzami na czele. Został bardzo fajnie i ciekawie poprowadzony i przypadł mi do gustu. Oczywiście prym wiedzie tutaj historia miłosną Rhetta i Ariel, a ta jest fantastyczna. Między tą dwójką jest wielka chemia, chociaż Rhett nie od początku chciał to zaakceptować. Dla niego Ariel była tylko siostrą jego przyjaciela. Jednak wkrótce zobaczy, że to ona może dać mu największe szczęście. Zdecydowanie polecam.

No i zwieńczenie całkiem dobrej serii. W każdej książce coś się działo. Żadna nie była nudna. Ostatni tom z przytupem! I słodkie dziarki na koniec. Polecam

Ach co to była za seria - wyraziści bohaterowie, różnorodne historie i trochę akcji. Serię kończymy historią Rhetta którego znamy już od pierwszego tomu (zakończenie serii jego historią wygląda na przemyślaną kwestię, chociaż nie powiem chętnie przeczytałabym historię jego brata i pracownicy Ariel - czuje że ta dwójka też mogłaby mieć też coś do powiedzenia).

Pierwszy raz poznajemy Rhetta z całkiem innej strony. To już nie jest grzeczny Pan Inspektor postępujący z zgodnie z zasadami. Kiedyś kroczył drogą honoru, lojalności, prawdy ale już nie jest dawnym sobą. Teraz jest złamany, wszystkie wartości którym hołdował, razem z całym jego światem zwyczajnie legły w gruzach, a kiedy wydaje się że z dnia na dzień jest tylko gorzej drogę przecina mu jego własny zakazany owoc - Ariel, siostra jego najlepszego przyjaciela. Ariel to nie jest zwykła dziewczyna, to osobista fanka Rhetta, która od lat za nim szaleje. Tylko coś się zmieniło. Ariel już nie darzy Rhetta szczenięcą miłością, sama stała się dojrzałą inteligentną kobietą osiągającą sukcesy.

Tej dwójki nie łączą proste uczucia. To historia gdzie para ma za sobą stracone lata, ale jednak jest nieco inna od tych standardowych opowieści, bo mimo lat ich miłość jest łatwa. Ariel ciągle ma w sobie coś z tej nastolatki beznadziejnie zakochanej w przyjacielu swojego brata. Za to Rhett porzuca swoją nijakość, bycie grzecznym, na rzecz bycia prawdziwym samcem alfa.

Dodatkowy plus za przepiękną historię o żołnierzu, lubię wyłapywać takie perełki, a ta trafiła prosto do mojego serduszka.

Będzie mi brakować tej serii. Było miło ale czas dobiegł końca. Jednak zostaje przy twórczości Meghan March by złagodzić sobie to rozstanie. 7/10

Pierwszy raz...

Idealne zakończenie nie ist...

Haha, żartuję, bo to było fantastyczne zakończenie. Nie dość, że historia Ariel i Rhetta jest świetna sama w sobie i bez wątpienia jest jedną z najlepszych, to na dodatek idealnie spaja ze soba wszystkie poprzednie książki i wątki. Nie zgodzę się z tym, że można ją czytać jako pojedynczą książkę, bo niektóre wątki nie miałyby sensu i głębi bez znajomości poprzednich tomów. Wciągnęłam się na maksa i w ogóle przestałam zwracać uwagę na godzinę, bo i tak wiedziałam, że będę siedzieć dopóki jej nie skończę.

Dziękuję ♡

Idealne zakończenie nie ist...

Spotykamy Rhetta (mamusia lubiła klasyczne romanse) Hennessy'ego, byłego policjanta. On się przewijał przez poszczególne tomy cyklu Sekrety i Namiętności, potem zniknął, ale zasłużył na swoją książkę. I tu miłe zaskoczenie, jest też akcja sensacyjna, nie tylko sex. Skorumpowani gliniarze, kartel narkotykowy, więc dzieje się. Przy okazji pojawiają się wszyscy bohaterowie serii i bohaterki też, oraz mroczny król Nowego Orleanu Lachlan Mount.

Czekałam na Rhetta tak gdzieś chyba od 2 części :D nie powiem, żebym była bardzo zawiedziona aczkolwiek niedosyt pozostał. Niemniej cala seria bardzo udana i z przyjemnością przeczytałam.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Rhet Hennessy
"Lo­jal­ność. Sza­cu­nek. Honor. Były to cechy wy­bit­nie ty­po­we dla tego czło­wie­ka, a bez nich nie byłby tym samym fa­ce­tem, któ­re­go od tak dawna pra­gnę­łam włą­czyć do swo­je­go życia.(...)
Za­sta­nów się, czego pra­gniesz, i po­sta­raj się to zdo­być.
Wła­śnie tym za­mie­rza­łem się zająć. Moje życie legło w gru­zach, więc na­de­szła pora, żeby je od­bu­do­wać. Stwo­rzyć coś no­we­go. Coś do­bre­go."

Człowiek, który utracił wszystko w co wierzył. Który znikł i wręcz zapadł się pod ziemię. Teraz wrócił a do miasta przyjechała też ona. Młodsza siostra jegonajlepszego przyjaciela. Jego zakazany owoc...
Ariel Sampson
"My­śla­ła, że jest dla mnie nie­wi­dzial­na, ale kom­plet­nie się my­li­ła. Było do­kład­nie prze­ciw­nie. Byłem aż do prze­sa­dy świa­do­my jej ist­nie­nia, jak to ma zwy­kle miej­sce w przy­pad­ku cze­goś, czego nie można mieć.(...)
Bar­dziej niż kie­dy­kol­wiek wcze­śniej ro­zu­mia­łem obec­nie, że życie jest krót­kie. Masz jeden prze­jazd i nigdy nie wiesz, kiedy wy­pad­nie jego ostat­ni przy­sta­nek.
Je­że­li to była moja je­dy­na szan­sa na re­la­cję z Ari, to nie za­mie­rza­łem jej schrza­nić."

Bolą mnie historie, w których mamy stracone lata. A jednak ta historia była pod tym względem inna.
"Może po­wie­dze­nie, że wszyst­ko dzie­je się wtedy, gdy po­win­no, i w taki spo­sób, jak po­win­no, za­wie­ra w sobie zia­ren­ko praw­dy."
To jest świetne podsumowanie dla tej relacji. Bardzo ciężkiej relacji bo to co dotknęło bohaterów nie było lekkie dla żadnego z nich.

To ostatnia część serii i kończy ją z mocnym "krwawym" przytupem.
Długo będę wspominać tę serię. Diabelnie mocno pokochałam bohaterów i każdą z historii. Zdecydowanie, mimo że książki nie są bardzo emocjonalne i mega wow, to będą moimi ulubionymi 🥰

Rhet Hennessy
Za­sta­nów się, czego pra­gniesz, i po­sta­raj się to zdo­być.

Rhett przystojniak z nowo orleańskiej policji, który kilka lat wcześniej postanowił oddać odznakę i opuścić miasto. Niestety śmierć ojca spowodowała nie tylko mnóstwo pytań nurtujących bohatera ale też powrót na stare śmieci, gdzie odkrywa brutalną i bolesną prawdę ale też jego serce zaczyna mocniej bić! Ariel natomiast to siostra przyjaciela Rhetta, zarówno jedno jak i drugie jako nastolatki podkochiwali się w sobie, tylko żadne z nich nie wiedziało o tym. Teraz kiedy są już dorośli ponownie się spotykają i ponownie połączy ich chemia ale czy z wzajemnością? Czy relacja, która pomiędzy nimi zaistniała, będzie tylko pięknym snem? Czy śmierć ojca okaże się samobójstwem? Kto jest policyjnym kretem i czy Rhett odnajdzie odpowiedź na te wszystkie dość dziwnie zaistniałe sytuacje?

Kolejna książka Megan March, która ponownie umiliła mi wieczór. Historia o Ariel i Rhetcie, którego można było poznać we wcześniejszych częściach serii. Zdecydowanie to postacie, które wzbudzają sympatię, ale jednocześnie skrywają wiele tajemnic. Oboje są silnymi charakterami i widzimy to, kiedy dochodzi pomiędzy nimi do spotkania. Z każdym kolejnym razem wyczuwalna jest pomiędzy nimi iskra pożądania, która z czasem przerodzi się, w coś więcej.
Autorka stworzyła dla nas historię, która wciąga już od samego początku. Każda scena, każdy krok jest doskonale przemyślany. Tutaj nie ma niczego zbędnego a wszystko tworzy spójną całość. Mafijny i dość niebezpieczny wątek miesza się z gorącymi i pikantnymi scenami, które nadają całości smaczku. No ale żeby nie było zbyt mdło autorka funduje Nam też problemy z którymi bohaterowie się borykają. Prawdziwe życie, które niestety nie jest usłane różami ale dzięki tym zaskakującym przeżyciom i determinacji cała fabuła staje się nieoczywista, zaskakująca i bardzo wciągająca. Styl, w jakim autorka pisze, jest prosty, przez co książkę czyta się szybko i dobrze. Samo miejsce, w jakim rozgrywa się akcja, nadaje tej powieści bardzo ciekawego klimatu. Emocje i nieprzewidywalność tej historii sprawiły, że osobiście jestem nią zachwycona i nie potrafię wyjść z podziwu.

"— Czasami to małe rzeczy sprawiają, że gra jest warta świeczki".

▪️Tytuł: Szukając prawdy. Tom 7
▪️Seria: Sekrety i namiętności
▪️Autor: Meghan March @meghanmarch
▪️Wydawnictwo: Editio Red @editio.red
▪️Premiera: 16.05.2023 r.

"Szukając prawdy" jest ostatnim tomem serii Sekrety i namiętności oraz jednocześnie jej idealnym dopełnieniem 😎 Ponownie wracamy do cudownego Nowego Orleanu gdzie były policjant Rhett Hennessy oraz niezwykle bystra, inteligentna a także piekielnie zdolna kobieta jaką jest Ariel Sampson zabiorą czytelnika w podróż do świata gdzieniegdzie skorumpowanego, pełnego niebezpieczeństw oraz żądzy 🔥

Tak jak już przy którymś z tomów tej serii pisałyśmy z książki na książkę widać było że autorka rozpościera skrzydła i każdy kolejny tom był coraz to lepszy. Przynosił nam coraz więcej emocji za sprawą pewnych zawartych w nim zagadek oraz niezwykłych relacji jakie łączyły naszych bohaterów. Tak było i tym razem. Rhetta i Ariel połączyła chemia która biła nas po oczach niemalże z każdej strony książki 😍 dodatkowo zaważył na tym fakt, że Ariel dzięki silnemu charakterowi była na równi Rhetta dzięki czemu potrafili stworzyć zgrany zespół a momentami kiedy trzeba było nawet przejąć kontrolę i dokonać samodzielnych decyzji nie będąc od nikogo uzależniona 🔥😎🔥 Czytelnik czuje się trochę niczym bohater trafiający na plan filmu w którym akcja, sensacja i namiętny romans łączą się ze sobą dając wprost wybuchowy efekt 💥

"Szukając prawdy" to zdecydowanie najlepsza część całej serii która niejednokrotnie sprawiała że podczas czytania nasz oddech przyśpieszał a my przeżywałyśmy każdy moment gdzie przeczuwałyśmy, że na bohatera może czyhać jakieś zagrożenie przez co miałyśmy ochotę krzyczeć "nie idź tam!" czy "nie rób tego!" 😍

Wg. Nas każdy miłośnik książek które nie skupiają się jedynie na miłosnych uniesieniach bohaterów ale potrafiące wywołać na skórze przyjemne mrowienie związane z nieprzewidywalnymi momentami jakie mają nadejść będzie ukontentowany 🥰 Polecamy! 😁

@editio.red bardzo dziekujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

"— Czasami to małe rzeczy sprawiają, że gra jest warta świeczki".

▪️Tytuł: Szukając prawdy. Tom 7
▪️Seria: Sekrety i namiętności
▪️Autor: Meghan March @meghanmarch
▪️Wydawnictwo: Editio Red @editio.red
▪️Premiera: 16.05.2023 r.

„Szukając Prawdy” to już siódmy tom cyklu Sekrety i namiętności autorstwa Meghan March. Uwielbiam książki autorki z ogromną przyjemnością po nie sięgam. Nie wyobrażam sobie tego, aby zwyczajnie odpuścić, czy zrezygnować. Lubię bohaterów, których kreuje, wyzwania,, które przed nimi stawia. Czułam ekscytację, kiedy kolejna książka miała do mnie trafić, a kiedy miałam ją w dłoniach, nic nie mogło sprawić, że oderwę się od lektury. Trochę mi ciężko z wiedzą, że to ostatnia część tej serii, ale otwieram się na nowe i nieznane jeszcze książki. Nikt tak, jak Meghan March nie potrafi oczarować Nowy Orlean.
Głównym bohaterem książki autorstwa Meghan March od tytułem „Szukając Prawdy” jest Rhett Hennessy, ten mężczyzna służył w nowo orleańskiej policji, jednak pięć lat temu z tego zrezygnował. Nie tylko oddał odznakę, ale także opuścił miasto. Nadszedł czas, aby powrócił, jego ojciec stracił życie w pewnej katastrofie, a to, co on musiał zrobić nie należało do łatwych. Miał wiele pytań, na które chciał uzyskać odpowiedzi. To władczy mężczyzna, który musiał zawalczyć o swoje, jego życie nie należało do łatwych, śmierć brata go sponiewierała, trudności rodzinne, historia z jego ojcem mocno nim wstrząsnęły. Ariel Sampson to inteligentna i zaradna kobieta, która od zawsze była zakochana w Rhettcie. Obecnie prowadzi firmę komputerową, jest programistką, bardzo ważna dla niej jest rodzina i to jej pięta achillesowa. Czy będzie potrafiła przyznać się, że darzy przyjaciela brata głębszym uczuciem? Czy mężczyzna w końcu spojrzy na nią, jak na młodą, atrakcyjną kobietę? Czy Ariel jest w niebezpieczeństwie?
„Szukając Prawdy” to książka o miłości, która fabularnie sprawiła, że dostała sensacyjnego smaczku. Bardzo podobała mi się ta pozycja, chciałam poznać więcej szczegółów z wcześniejszego życia rudowłosej Ariel. Mocno polubiłam bohaterów w tej książce dostali szansę, aby poukładać swoje życie. Byłam ciekawa, czy ojciec bohatera sam się zabił, czy ktoś mu w tym pomógł? Miałam wiele pytań, z każdą kolejną stroną przepadałam w lekturze i chciałam się dowiedzieć coraz więcej. Meghan March potrafi snuć niesamowite opowieści, które przeplatają ze sobą losy wielu bohaterów sprawiając, że chce się im towarzyszyć do samego końca, do ostatniej kropki. „Szukając Prawdy” jest dla mnie tytułem idealnym podsumowujący przeczytaną historię. Relacja głównych bohaterów podobała mi się coraz bardziej, chociaż nie powinno się zakochiwać w siostrze najlepszego przyjaciela, prawa? Z drugiej strony czy ktoś nie zadba lepiej o nią?

• Audiobooki
  • Romans

Dodaj cytat z książki Szukając prawdy