Ona i ona

Okładka książki Ona i ona Alyson Derrick, Rachael Lippincott
Okładka książki Ona i ona
Alyson DerrickRachael Lippincott Wydawnictwo: Media Rodzina literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Media Rodzina
2022-09-28
2022-09-28
2022-04-05
Maciej Potulny

Okładka książki Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rachael Lippincott
Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rac...
Okładka książki Together, Apart Erin A. Craig, Auriane Desombre, Erin Hahn, Bill Konigsberg, Rachael Lippincott, Brittney Morris, Sajni Patel, Natasha Preston, Jennifer Yen
Together, Apart Erin A. Craig, Auri...
Okładka książki Trzy kroki od siebie Mikki Daughtry, Tobias Iaconis, Rachael Lippincott
Trzy kroki od ... Mikki Daughtry, Tob...

Nie byłam przekonana czy ta książka mi się spodoba. Jednak jest to na prawdę fajna książka, w której relacja bohaterek rozwija się powoli i bardzo naturalnie. Choć książka porusza też ważny wątek uzależnienia od alkoch0lu

Piękna opowieść pokazująca drogę do odnalezienia siebie
Przezabawna i romantyczna
Bo miłość nie zawsze jest taka oczywista

Piękna opowieść pokazująca drogę do odnalezienia siebie
Przezabawna i romantyczna
Bo miłość nie zawsze jest taka oczywista

Z pewnością nie jest to książka idealna. Jest schematyczna, lekko nużąca przez pierwsze kilkadziesiąt stron (i to polskie wydanie jest takie ciężkie, że od trzymania jej w rękach bolą mnie nadgarstki - ale to moja mała doczepka do wydawnictwa a nie treści książki).

Uwielbiam tę książkę za dobre podejście do tematu alkoholizmu. Za brak idealizowania tego problemu. Mimo, że to wątek poboczny, to i tak został dobrze przedstawiony.

Szanuję za realistycznie przedstawioną relację matka-córka, która nigdy i w żadnym przypadku nie jest łatwa.

Styl pisania był przyjemny i wręcz płynęło się przez strony (kiedy już fabuła wciągnęła).

Bohaterki nie były wydmuszkami, a postaciami z krwi i kości. Czułam ich emocje, nawet w tych najbardziej żenujących momentach. (Czasami musiałam aż odłożyć książkę na bok 🤣).

Akcja przewidywalna, ale mimo to fajnie było śledzić losy Alex i Molly.

Zdecydowanie polecam, do przeczytania na raz ❤️

Fajna książka szybko się czyta

Fajna książka szybko się czyta

Lekka i przyjemna ale nic odkrywczego, nic zaskakującego, moim zdaniem. Mimo wszystko była to przyjemność i relaks

Bardzo przyjemne young adult, mega polecam na wieczorki

Bardzo przyjemne young adult, mega polecam na wieczorki

napięcie jakie tworzy się między molly i alex sprawia że ta książka jest coraz lepsza i lepsza. jest to godny polecenia romans wlw z problemami rodzinnymi w tle.

Chociaż początek nie wywarł na mnie większego wrażenia, szybko sie wciągnęłam. Miejscami nierealne opisy rozmów o emocjach, jak to w książkach bywa, ale oceniam bardzo dobrze.
Ps Dzięki temu napisałam do dziewczyny, która mi sie podoba ;)

Ps Dzięki temu napisałam do dziewczyny, która mi sie podoba ;)

Zdecydowanie mój faworyt, jeżeli chodzi o wlw. BAWIŁOM SIĘ PRZEDNIO!! Uwielbiam obie bohaterki, są antagonistyczne charakterami, ale świetnie się uzupełniają i to wybrzmiało wspaniale. Co więcej, podobała mi się ich droga. To była zwyczajnie bardzo przyjemna lektura i wszystko trzymało się kupy. Również rozszerzone problemy rodzinne, które wpłynęły na takie a nie inne charaktery bohaterek. chef kiss, naprawdę mocna pozycja - dlatego, że porządnie zaplanowana.

Książka strasznie mi się podobała! Od razu pokochałam bohaterki — Alex i Molly były cu-do-wne. Idealnie się dopełniały, i ze sobą współgrały. Ich historia była ciekawa i nie przynudzała. Rugby, food truck i collage, wszystko to po prostu idealnie się wpasowało w historię bohaterek. Uwielbiałam niezdarność Molly przy próbie zdobycia numeru telefonu i to z jaką wprawą zrobiła to Alex.
Jedyne co mnie zraziło, to właśnie historia dziewczyny. Wydawała się tak trochę lekko naciągana, jednak to tylko moje zdanie.
Serdecznie polecam! ❤️❤️

• LGBTQ+

Dodaj cytat z książki Ona i ona