Teraz i na zawsze

Okładka książki Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rachael Lippincott
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2021
Okładka książki Teraz i na zawsze
Mikki DaughtryRachael Lippincott
2020-09-29
Maciej Potulny
Inne

Okładka książki Ona i ona Alyson Derrick, Rachael Lippincott
Ona i ona Alyson Derrick, Rac...
Okładka książki Together, Apart Erin A. Craig, Auriane Desombre, Erin Hahn, Bill Konigsberg, Rachael Lippincott, Brittney Morris, Sajni Patel, Natasha Preston, Jennifer Yen
Together, Apart Erin A. Craig, Auri...
Okładka książki Trzy kroki od siebie Mikki Daughtry, Tobias Iaconis, Rachael Lippincott
Trzy kroki od ... Mikki Daughtry, Tob...

Wyróżniona opinia i

Teraz i na zawsze

przeczytanych książek 235 napisanych opinii 232

od połowy książki akcja nabiera tępa i staje sie ciekawa, zakonczenie spoko
pierwsza polowa to budowanie akcji i wspomnień, potem nagle mamy szokujacy zwrot akcji
postac marley bardzo fajna
podobalo mi sie zakonczenie,
polecam jednak bez wiekszych zachwytów

od połowy książki akcja nabiera tępa i staje sie ciekawa, zakonczenie spoko
postac marley bardzo fajna
podobalo mi sie zakonczenie,
polecam jednak bez wiekszych zachwytów

Książka mnie zachwyciła. Mam 12 lat i bardzo mi się spodobała. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewałam, musiałam przerwać czytanie żeby ogarnąć co się właśnie tutaj stało. Bardzo polecam❤️

Cudowna książka. Z początku się nie wkręciłam, ale później to się zmieniło. Nawet pojawiły się łzy. O mój boże, pisząc tę opinię mam w sobie bardzo dużo emocji. Polecam ❤️

Nie wiem dlaczego, ale tego typu młodzieżówki zawsze wyciągają mnie z zastoju czytelniczego (choć nastolatką nie jestem już od wieków). Przy takich wciągam się w fabułę najszybciej.

Ciekawa, mocno zaskakująca z tak świetnym i niespodziewanym zwrotem akcji, że chwilowo musiałam przerwać czytanie, bo dosłownie osłupiałam. Absolutnie nie spodziewałam się takiego obrotu wydarzeń.
Uwielbiam książki, które grają mi na emocjach, przez które czytam jak na szpilkach w ciągłym napięciu i obawie co może stać się na następnej stronie. "Teraz i na zawsze" właśnie taka była.

Świetna historia poruszająca ważne tematy. Polecam!

Utrata bliskich sprawia, że nasza przyszłość z góry jest skazana na wydruk wspomnień tylko w czarnobiałych barwach. Ból po stracie pozostawia niezałataną dziurę, na którą nigdy nie starczy nam nici ani materiału. Każdy oddech, każdy ruch, każde spojrzenie, każdy uśmiech ukochanej osoby to niematerialne wartości, które trudno zastąpić...

Teraz i na zawsze to historia Kyle'a, który od gimnazjum jest z dziewczyną imieniem Kimberly. Jest dla niego najważniejsza, jednak czasami nie potrafi wypuścić jej z rąk, nie pozwala zobaczyć świata własnymi oczami.
Podczas balu maturalnego dochodzi pomiędzy nimi do kłótni, wychodzą z sali, wsiadają do auta. Kłótnię kończy uderzenie ciężarówki w ich samochód. Kyle budzi się w szpitalu, jednak bez Kim u boku. Dziewczyna nie przeżyła...

Chłopak długo uczy się żyć w świecie, gdzie jego dziewczyna już nie istnieje, a pojawia się jedynie w jego przewidzeniach, które nieustannie go nękają. Po kilku miesiącach poznaje dziewczynę - Marley, która pomaga mu wyjść ze świata, w którym wszystko się dla niego skończyło. Pokazuje mu, że to nie koniec, a dopiero początek.

Na początku nie byłam jakoś bardzo zaskoczona. Fabuła przedstawiała się prosto.

Jednak później doszło do takich zwrotów akcji, że nie byłam w stanie tego ogarnąć. Żałuję, że nie mogę Wam powiedzieć co mnie tak wbiło w fotel 🥺 ale uwierzcie, mimo, że to romans młodzieżowy, a ja już od nich odchodzę, to jestem zachwycona!

Autorki wprowadziły do tej historii drugie życie. Sprawiły, że nie śnilibyśmy, że zdarzenia mogły przybrać taki obrót 😏

Teraz i na zawsze to historia...

Nie byłam gotowa na tą książkę. Myślałam, że po tym, co zrobiło ze mną "Trzy kroki od siebie" (akurat film, nie książka, ale jednak!),jestem przygotowana, ale jednak nie. Bo ta książka rozłożyła nie na łopatki. Po jej zakończeniu miałam ochotę rzucić nią jak najdalej, pobiec do niej, przytulić i przeprosić i walnąć jeszcze raz.

Na pewno jest to książka, która nie trafi do każdego przez to, w jaki sposób jest napisana, bo jest doprawdy magiczna, napisana trochę w konwencji baśni. Jeśli nie podejdziesz do niej z otwartym umysłem i chęcią uwierzenia w magię tej opowieści, to zapewne ci się nie spodoba. Ja zbierałam szczękę z podłogi na tym największym plot twiście i serio, kompletnie się tego nie spodziewałam. I serio jeszcze długo po jej zakończeniu wystarczył byle bodziec, żebym zaczęła płakać. Coś przepięknego, potrzebowałam takiej magii i chcę więcej!

Na pewno jest to książka, która nie trafi...

Historia dużo lepsza od sposobu jej opisania! Nieczęsto w literaturze Young Adult autorzy zadają sobie trud wymyślenia historii nieoczywiste a z taką tutaj mamy do czynienia. Jednak sposób kreowania postaci i używanego przez nich języka rani dobrą opowieść, zestawiając infantylność i powierzchowność z ciekawym literackim zamysłem.

,, Teraz i na zawsze '' to piękna historia o miłości i przeznaczeniu oraz stracie i próbach uporania się z nią . W tej książce nic nie jest oczywiste . Zakończenie jest bardzo zaskakujące i trudne do przewidzenia . Kiedy już myślimy , że wiemy jak się skończy okazuje się że , jest zupełnie inaczej .
Podsumowując jest to według mnie pozycja warta przeczytania i poznania losów jej bohaterów .

Podsumowując jest to według mnie pozycja warta przeczytania i poznania...

"Teraz i na zawsze" uważam za dosyć orginalną książkę. Przez cały czas przeczuwałam, co mniej więcej się wydarzy, ale mimo to fabuła była interesująca. Naprawdę mi się podobała stworzona przez Mikki Daughtry opowieść, ale sposób, w jaki Rachael Lippincott ubrała ją w słowa niezbyt przypadł mi do gustu, mam wrażenie że był trochę przesłodzony i zbyt optymistyczny. Trochę mi to przeszkadzało w odbiorze, ale domyślam się, że nie każdy odbierze to w ten sposób. Było tam trochę nieścisłości (głównie pod koniec),ale sama M. Daughtry wyjaśnia nam w słowie od autora, że nie liczył się dla niej realizm, a historia miała być właśnie nieco baśniowa.
Krótko mówiąc, ta książka była naprawdę niezła. Jeśli lubisz ten gatunek literatury, to powinna przypaść ci do gustu : )

Historia na przestrzeni całej książki przedstawia niełatwe życiowe tematy młodych ludzi. Akcja bardzo powoli się rozkręca. Wykreowana fabuła nie zaskoczyła mnie. Postacie mało charakterystyczne. Po wielu pozytywnych opiniach na temat książki jestem niestety rozczarowany.