Trzy kroki od siebie

Data 1. wydania:
2018-11-20
Maciej Potulny
Media Rodzina
chłopak dziewczyna literatura dla młodzieży literatura współczesna miłość młodzież powieść obyczajowa szpital śmiertelna choroba uczucie walka z chorobą
Five Feet Apart
literatura młodzieżowa
2019-05-15
Maciej Potulny
Inne

Okładka książki All this time Mikki Daughtry, Rachael Lippincott
6,0
All this time Mikki Daughtry, Rac...

Książka Trzy kroki od siebie, bardzo mnie urzekła. Od samego początku byłam ciekawa jak potoczą się dalsze losy Stelli i Willa, a szczególnie czy zakochają się w sobie. Moim zdaniem jest to idealna książka dla nastolatków, z której można dowiedzieć się jak mukowiscydoza potrafi wpłynąć na relacje międzyludzkie, które nagle okazują się najważniejsze...

Typowo młodzieżowa literatura - lekka do czytania, trudna, jeśli chodzi o tematykę. To było cenne doświadczenie. Cieszę się, że poznałam Stellę, Willa i ich przyjaciół.

Cudowna książka. Na końcu się wzruszyłam. Dramatyczna opowieść o miłości nastolatków. Wiele ciekawych wątków. Polecam bardzo.

Co łączy każdego książkoholika (prócz książek)? Ekranizacja i adaptacje kultowych powieści. Ten uczuć, gdy ukochana postać ożywa na dużym ekranie nie da się zniczym porównać. Jak pewnie wiecie kocham filmy i seriale za warstwę wizualną oraz za emocje jakie przekazują. Dlatego co jakiś czas staram się sięgać po filmy na podstawie książek. Tym bardziej dziwny jest ten...

Na samym początku podkreślę, że jest to książka, którą polecam dosłownie każdemu.
Osobiście nie przepadam za dramatami, jednak ten wydał mi się jakby inny, poczułam wszystkie emocje zawarte w stronach tej powieści i nie ukrywam, bez pudełka chusteczek nie dała bym rady 😂.
Bardzo spodobało mi się płynne pisanie akcji - jak zaczęłam czytać, tak nie mogłam się oderwać, na co...

Cudowna książka i cudowny film

Widziałam opinie, że film jest lepszy. A wiadomo, ile ludzi tyle opinii. Według mnie książka jest dużo lepsza. Dlaczego tak uważam?
Po pierwsze w książce znamy myśli głównej bohaterki i bohatera (bardzo mi sie podoba to, że jest pokazana sytuacja z jej, jak i jego strony). Możemy zobaczyć jak daną sytuacje odbiera ona, a w jaki sposób odbiera sytuacje on. Co myśli o danej...

Niestety jest to jedna z tych historii, która lepiej wypada na szklanym ekranie niż kartkach papieru. Dobre oddanie szpitalnych realiów, jednakże relacje między bohaterami płytkie, oparte na kilku dniach znajomości

Mimo iż wolę się trzymać z daleka od wszelkiego rodzaju powieści, w których gatunek jest zaliczany do romantycznych podjęłam się kupienia i przeczytania tej książki. Teraz uważam to za jedną z najlepszych decyzji podjętych wobec literatury. Już od samego początku dzięki lekkiemu języku, akcja jest ciekawa i szybka do czytania. Nie jest to "typowe romansidło", a po za...

Książka wzrusza. Jest naprawdę piękna i warta przeczytania. Dawno nie czytałam tak dobrej książki jak ta.

Dyskusje

1 708