Trzy kroki od siebie

Okładka książki Trzy kroki od siebie Mikki Daughtry, Tobias Iaconis, Rachael Lippincott
Zwycięzca w plebiscycie 2019
Okładka książki Trzy kroki od siebie
Mikki DaughtryTobias Iaconis Wydawnictwo: Media Rodzina literatura młodzieżowa
2019-05-15
Data 1. wydania:
2018-11-20
Maciej Potulny
chłopak dziewczyna literatura dla młodzieży literatura współczesna miłość młodzież powieść obyczajowa szpital śmiertelna choroba uczucie walka z chorobą
Inne

Okładka książki She Gets the Girl Alyson Derrick, Rachael Lippincott
Ocena 8,0
She Gets the Girl Alyson Derrick, Rac...
Okładka książki Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rachael Lippincott
Ocena 7,6
Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rac...
Okładka książki Together, Apart Erin A. Craig, Auriane Desombre, Erin Hahn, Bill Konigsberg, Rachael Lippincott, Brittney Morris, Sajni Patel, Natasha Preston, Jennifer Yen
Ocena 5,0
Together, Apart Erin A. Craig, Auri...

1984 ocen

Wiadomo, że książka zawsze lepsza niż film. Zawsze pełniejsza emocji. Ale w tym przypadku obie formy wywarły na mnie takie samo wrażenie. Nie miałam problemu odnaleźć się w fabule, bowiem film został odwzorowany wręcz identycznie.

Niesamowicie wzruszająca powieść. Nie jest przeznaczona tylko dla młodszych odbiorców - wręcz przeciwnie. Każdy powinien poznać historię Stelli i Willa. Zatapiając się w ich świecie niemal czuć towarzyszący im na każdym kroku ból, poczucie strachu i lęku, bezradność i niemoc wobec choroby silniejszej od nich. Ale to właśnie tam - w szpitalnych murach otoczonych niesprawiedliwością, rozkwita najpiękniejsza przyjaźń i miłość, która na zawsze zmienia wszystko.

strasznie przedramatyzowana, drama na ostatnich 40 stronach wybija poza skalę. 6 gwiazdek tylko dlatego, że ciekawie pokazuje świat osób z chorobami płuc. Czytałam wersję po angielsku, więc nie wypowiem się o tłumaczeniu – język był bardzo prosty, ale udało się uniknąć powtórzeń i zbędnych parafraz. Niestety postacie poza głównymi bohaterami płaskie, no i strasznie szybko wszystko się działo i przemiany charakteru też.

Oglądałam już wcześniej film, który swoją drogą jest rewelacyjnie odwzorowany. Jednak książka jak zawsze niesie ze sobą inny wymiar emocji. I tak było również w tym przypadku. Przeczytałam ją raptem w dwa dni. A to dzięki temu że historia tych dwojga młodych ludzi jest niezwykle poruszająca. Czyta się ją z zapartym tchem i wyczekuje dalszego rozwoju zdarzeń. Wiele momentów wesołych i wzruszających. Myślę że każdy będzie tą książką oczarowany tak jak ja.

Gdy kończyłam tą książkę była jakaś 6 nad ranem a ja byłam u babci. Strasznie chciałam płakać, ale sobie mówiłam, nie płacz. Jakieś 10/15 minut później powtarzałam, nie płacz głośno. 👍

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowita książka. Bardzo wciągająca i miło się czyta. Koniec książki strasznie ciężko było mi czytać, bo działy się dla mnie tak nie spodziewane rzeczy, że no sami wiecie. Haha. Polecam z całego serca <3

Wciągająca historia o nastolatkach chorujących na mukowiscydozę. Poznajemy ich codzienne życie, problemy i wyzwania. Wspaniała książka o śmierci i trudnościach z nią związanych oraz o życiu, które zawsze jest zbyt krótkie.

Muszę przyznać, że wersją książkową zainteresowałam się dopiero po obejrzeniu ekranizacji filmowej na początku tego roku. Była ona bardzo wzruszająca, nie obyło się bez łez i chusteczek. Tak też i było w przypadku książki.

Obie wersje mają dużo wspólnego ze sobą. Film jest dobrym odwzorowaniem książki, niektóre dialogi są wręcz identyczne. Do tego powieść czytało się bardzo dobrze i szybko, nawet nie zauważałam, kiedy mijałam kolejny rozdział.

Ważnym elementem jest również choroba, jaka się tutaj pojawia - główni bohaterowie chorują na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę, która dotyka wiele osób. Stella i Will pokazują nam życie chorych osób. Jest to bardzo dotykające, gdy uświadomimy sobie, ile osób w tym czasie walczy z tą chorobą.

Bardzo cieszę się, że dotarłam do tych pozycji - zarówno wersji książkowej, jak i filmowej. Na pewno pozostaną one w czołówce moich ulubionych książek i filmów.

Książka "Trzy kroki od siebie" opowiada o dwójce nastolatków z poważną chorobą - mukowiscytozą. Atakuje ona układ oddechowy, powodując nadmierną ilość śluzu w organizmie chorego. Jedną z zasad panujących w świecie chorych jest zakaz bliżania do innych zarażonych na mniej niż tytułowe trzy kroki. Jakikolwiek bliższy kontakt, może doprowadzić do śmierci. Początkowo jest to łatwe, jednak jak w gre wchodzą uczucia, sprawa się nieco komplikuje.

Stella Grant znakomicie radzi sobie z chorobą, trzyma się wszystkich zasad i dąży do przeszczepu płuc.

Will Newman ma w swoim organizmie bakerię, na którą leki są w fazie testów. Chłopak bierze w nich udział, jednak nie trzyma się zaleceń lekarzy, wiedząc że i tak umrze.

Jednak kiedy spotykają się na jednym oddziale, życie obu mocno się zmienia. Co wygra – miłość czy choroba?

Pierwsza połowa książki nieco mnie nudziła, ale w pewnym momencie akcja nabrała naprawdę szybkiego tempa. Momentami miałam problem z połączeniem wydarzeń ze sobą. Historia bardzo wzruszająca, kilkukrotnie podczas czytania uroniłam łzę.

Myślę że każdy w tej książce odnajdzie coś dla siebie, oceniam na mocne 4,75 gwiazdek.

książkowy tik tok: @bellaz.bookz
kontakt: [email protected]

Bardzo wzruszająca, a zarazem pouczająca.

Bardzo wzruszająca, a zarazem pouczająca.

Książka jest tak samo dobra jak film.

Książka jest tak samo dobra jak film.