Trzy kroki od siebie

Okładka książki Trzy kroki od siebie Mikki Daughtry, Tobias Iaconis, Rachael Lippincott
Zwycięzca w plebiscycie 2019
Okładka książki Trzy kroki od siebie
Mikki DaughtryTobias Iaconis Wydawnictwo: Media Rodzina Ekranizacje: Trzy kroki od siebie (2019) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Five Feet Apart
Media Rodzina
2019-05-15
2019-05-15
2018-11-20
Maciej Potulny
Ekranizacje:
Trzy kroki od siebie (2019)
chłopak dziewczyna literatura dla młodzieży literatura współczesna miłość młodzież powieść obyczajowa szpital śmiertelna choroba uczucie walka z chorobą
Inne

Okładka książki Ona i ona Alyson Derrick, Rachael Lippincott
Ona i ona Alyson Derrick, Rac...
Okładka książki Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rachael Lippincott
Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rac...
Okładka książki Together, Apart Erin A. Craig, Auriane Desombre, Erin Hahn, Bill Konigsberg, Rachael Lippincott, Brittney Morris, Sajni Patel, Natasha Preston, Jennifer Yen
Together, Apart Erin A. Craig, Auri...

Poprostu arcydzieło!

Poprostu arcydzieło!

Po przeczytaniu tej książki uświadomiłam sobie, że miłość jest czymś co może nas uratować, ale jest także niebezpieczna i możemy przez nią bardzo cierpieć.
Historia dwojga nastolatków cierpiących na poważną chorobę jaką jest mukowiscydoza. Choroba jest na tyle niebezpieczna, że dotyk z drugą chorą osobą może doprowadzić do śmierci. Stella i Will większość życia spędzają w szpitalu. Rodzące się między nimi uczucie jest dla nich niebezpieczne i są zmuszeni do zachowywania dystansu.

Opowieść o miłości między Stellą a Willem jest bardzo wzruszająca i przejmująca. Myślę, że po przeczytaniu lektury wiele osób zacznie bardziej doceniać swoje życie i zdrowie. Na pewno kiedyś jeszcze sięgnę po tę książkę by przenieść się do tej niesamowitej historii.

Nasuwa mi się jedna myśl o tej książce, że smutną sprawą jest to, że nie możesz dotknąć osoby, która jest dla ciebie ważna. A dotyk potrafi tyle zdziałać i mieć wpływ na samopoczucie. I wielokrotnie w książce zostało to podkreślone. Bohaterowie przechodzą przemianę. Will z bad boya i nieodpowiedzialnego samoluba, nauczył się patrzeć na innych i ich uczucia, a Stella rozpoczyna żyć dla siebie, a nie dla życia. Z kolei zakończenie było oczywiste i nieoczywiste jednocześnie. Było bardzo dojrzałe.

Czy polecam? Tak. Myślę, że jako młodzieżówka spełnia wszystkie jej kryteria.

Stella jak i Will większość swojego życia spędzają w szpitalu z powodu swojej choroby. Wywiązuje się między nimi uczucie jednak z powodu choroby musi być między nimi dystans trzech kroków. Nawet najmniejszy pocałunek lub oddech może skończyć ich życie.

Jest to bardzo wzruszająca opowieść, która chwyta za serce. Dużo na niej płakałam więc nie jedna paczka chusteczek sie przyda. Książkę oczywiście bardzo polecam ponieważ pokazuje straszne realia niektórych osób.

Cudowna, wzruszająca, niesamowita... i brak mi słów żeby to opisać. K❤CHAM

Cudowna, wzruszająca, niesamowita... i brak mi słów żeby to opisać. K❤CHAM

Bardzo mi się podobała ta pozycja, ciężko było mi ją przeczytać po obejrzeniu filmu. Bałam się jak bardzo mogą się różnić, czym się mile zaskoczyłam, bo naprawdę było mało różnic.

Śmiertelna choroba. Co może być gorszego niż świadomość, że to mogą być ostatnie urodziny? Swiadomosc,że nigdy się nie zestarzeją, nie będą żyć jak inni ludzie? A co gdy na ostatniej prostej poznaje się kogoś dla kogo chciałoby się żyć? Kogoś kogo nie mozna dotknac, przytulić, pocałować... kogoś kto zaczyna być słońcem w szarym życiu... lecz stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo? Miłość czy dluzsze zycie?? Przed takim dylematem stają Stella i Will... jaka decyzje podejmą? Przekonajcie się sami jak jeszcze nie czytaliście ani nie oglądaliście. Chusteczki warto mieć pod ręką!

Bardzo emocjonujące. Szczerze wolę książkę niż film.

Bardzo emocjonujące. Szczerze wolę książkę niż film.

Szczerze spodziewałam się czegoś innego po tej książce, ale się nie zawiodłam. Dzięki niej dowiedziałam się dużo rzeczy na temat mukowiscydozy. Ta książka nie należy do moich naj naj najbardziej ulubionych, ale uważam, że warto nią przeczytać. 😌

Świetna książka , lecz popełniłam wielki błąd , a mianowicie najpierw obejrzałam film. Film sam w sobie był świetny i przyznaję że wyłam jak bóbr pod koniec , lecz kiedy czytałam to jedynie łza wzruszenia pod koniec , i przez całą książkę wiedziałam co będzie i to trochę psuło zabawę. Ale sama w sobie książka jest bardzo dobra i fajnie napisana.
Ps. nie polecam najpierw oglądać filmów a potem czytać;)

Ps. nie polecam najpierw...

• Romans