rozwińzwiń

Trzy kroki od siebie

Okładka książki Trzy kroki od siebie Mikki Daughtry, Tobias Iaconis, Rachael Lippincott
Zwycięzca w plebiscycie 2019
Okładka książki Trzy kroki od siebie
Mikki DaughtryTobias Iaconis Wydawnictwo: Media Rodzina literatura młodzieżowa
2019-05-15
Data 1. wydania:
2018-11-20
Maciej Potulny
chłopak dziewczyna literatura dla młodzieży literatura współczesna miłość młodzież powieść obyczajowa szpital śmiertelna choroba uczucie walka z chorobą
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Ona i ona Alyson Derrick, Rachael Lippincott
Ocena 7,6
Ona i ona Alyson Derrick, Rac...
Okładka książki Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rachael Lippincott
Ocena 7,5
Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rac...
Okładka książki Together, Apart Erin A. Craig, Auriane Desombre, Erin Hahn, Bill Konigsberg, Rachael Lippincott, Brittney Morris, Sajni Patel, Natasha Preston, Jennifer Yen
Ocena 5,0
Together, Apart Erin A. Craig, Auri...

Mogą Cię zainteresować

Śmiertelna choroba. Co może być gorszego niż świadomość, że to mogą być ostatnie urodziny? Swiadomosc,że nigdy się nie zestarzeją, nie będą żyć jak inni ludzie? A co gdy na ostatniej prostej poznaje się kogoś dla kogo chciałoby się żyć? Kogoś kogo nie mozna dotknac, przytulić, pocałować... kogoś kto zaczyna być słońcem w szarym życiu... lecz stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo? Miłość czy dluzsze zycie?? Przed takim dylematem stają Stella i Will... jaka decyzje podejmą? Przekonajcie się sami jak jeszcze nie czytaliście ani nie oglądaliście. Chusteczki warto mieć pod ręką!

Bardzo emocjonujące. Szczerze wolę książkę niż film.

Bardzo emocjonujące. Szczerze wolę książkę niż film.

Szczerze spodziewałam się czegoś innego po tej książce, ale się nie zawiodłam. Dzięki niej dowiedziałam się dużo rzeczy na temat mukowiscydozy. Ta książka nie należy do moich naj naj najbardziej ulubionych, ale uważam, że warto nią przeczytać. 😌

Świetna książka , lecz popełniłam wielki błąd , a mianowicie najpierw obejrzałam film. Film sam w sobie był świetny i przyznaję że wyłam jak bóbr pod koniec , lecz kiedy czytałam to jedynie łza wzruszenia pod koniec , i przez całą książkę wiedziałam co będzie i to trochę psuło zabawę. Ale sama w sobie książka jest bardzo dobra i fajnie napisana.
Ps. nie polecam najpierw oglądać filmów a potem czytać;)

Ps. nie polecam najpierw...

Nie mogą się dotknąć, przytulić, pocałować, nie mogą uścisnąć sobie dłoni na powitanie,
ani choćby "stuknąć" łokciami (jak to było zalecane w czasie niedawnej pandemii koronawirusa).
Między nimi zawsze musi być odległość co najmniej trzech kroków.
To wręcz boli, ale taka jest cena przeżycia,
bo obydwoje chorują na mukowiscydozę.

Ona uporządkowana, zdyscyplinowana, przewidywalna.
On chaotyczny, spontaniczny, buntowniczy.
Są zupełnie różni i pewnie nie zwróciliby na siebie uwagi,
gdyby nie spotkali się w tym samym szpitalu.
Obydwoje jako nastoletni pacjenci.
Stella i Will - bohaterowie książki "Trzy kroki od siebie"
Mikki Daughtry, Tobiasa Iaconis i Rachael Lippincott.

Powieść pisana jest z dwóch perspektyw.
Część historii opowiada ona, potem pałeczkę przejmuje on.

To romans niemożliwy.
Przeszkodą jest mukowiscydoza,
czyli genetyczna choroba ogólnoustrojowa,
objawiająca się przewlekłą chorobą oskrzelowo-płucną.

Stan Stelli jest na tyle poważny, że uratować ją może tylko przeszczep płuc.
Will niestety stracił szansę na przeszczep, bo nosi w sobie groźną bakterię.
Obydwoje wiedzą, że umrą raczej wcześniej, niż później...
Czy dlatego chłopak nie angażuje się we własną kurację?
Czy dlatego Stella nie chce angażować się w miłość?

Książka porywa, wzrusza, prawie zatrzymuje puls.
Wrażliwi niech przygotują chusteczki.

Między nimi zawsze musi być odległość co najmniej trzech kroków.
To wręcz boli, ale taka jest cena przeżycia,
bo obydwoje chorują na mukowiscydozę.

Ona uporządkowana, zdyscyplinowana,...

Ale sobie popłakałam..
Świetna książka. Wiadomo, realia amerykańskie, ale i tak przepięknie napisana. A do tego wydana na bardzo ciekawym papierze. Cieszę się, że ją kupiłam na targach, by zdobyć torbę czytelnika. Taki ślepy złoty strzał ❤️

Ale sobie popłakałam..

Ta książka pozostanie na długo w moim sercu. Nie pamiętam książki przez którą płakała bym tak bardzo. Rozbudowana fabuła, bohaterzy i historia o dwójce nastolatków których największym marzeniem jest żyć jak zdrowi ludzie. Dzięki niej zrozumiałam jakie mam szczęście. Przy końcówce płakałam hak bóbr. Naprawdę jedna z lepszych tytułów jakie czytałam. Polecam z całego serduszka 🥰

Książka przypadła mi bardzo do gustu. Polubiłam charaktery bohaterów, dowiedziałam się dużo o mukowiscydozie, a sama końcówka mną poruszyła:) Bardzo polecam tę książkę.

Trzy kroki od siebie książka opowiadająca o dwóch chorych na płuca nastolatkach. Mimo że na początku były pomiędzy nimi zgrzyty to w końcu Stella i Will zakochują się w sobie. Najgorszym jednak jest to że nie mogą podejść do siebie nie więc niż ma trzy kroki. Końcówka poruszyła całym moim sercem. Sprawiając że rozpadło się na kawałki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Myślę, że cudowna książka, opowiada o ważnych wartościach oraz edukuje o chorobie.

2 821
    1 509