Bez zahamowań

Okładka książki Bez zahamowań Mark Greaney
Okładka książki Bez zahamowań
Mark Greaney Wydawnictwo: Poradnia K Cykl: Gray Man (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Gray Man (tom 3)
2011-10-04
9788367195454
Karolina Rybicka-Tomala

Okładka książki Tryumf postprawdy Tom Clancy, Mark Greaney
Tryumf postprawdy Tom Clancy, Mark Gr...
Okładka książki "Anschlag auf den Präsidenten" / "Zamach na prezydenta" Tom Clancy, Mark Greaney
"Anschlag auf ... Tom Clancy, Mark Gr...

Bardzo dobra książka. Gray man - wszyscy go ścigają, a On znowu uciekł,

Bardzo dobra książka. Gray man - wszyscy go ścigają, a On znowu uciekł,

Były agent CIA, superbohater, znikający punkt, niepokorny żołnierz i wiele innych jeszcze określeń przynależy do Gray Mana. Zachęcony do tej serii przez recenzję Vincenta Severskiego, przeczytałem trzy pierwsze części. Dobra rozrywka, choć momentami na pograniczu "zabili go i uciekł", solidna dawka sensacji i zakulisowych działań sił specjalnych.
Sięgnę po kolejne, gdy tylko się ukażą polskie wydania. Na marginesie dodam, że książki Vincenta Severskiego cenię znacznie bardziej.

Sięgnę po kolejne, gdy...

Bohater to wyjątkowy twardziel. Bardzo Dobra książka, świetny umilacz czasu.

Bohater to wyjątkowy twardziel. Bardzo Dobra książka, świetny umilacz czasu.

Świetna książka.

Świetna książka.

Gray Man, a właściwie Court Gentry, nie ma lekko. Nie dość, że naraził się CIA, które wyznaczyło nagrodę za jego głowę, to jeszcze ściga go rosyjski oligarcha, Grigorij Sidorenko, który także pragnie jego śmierci. Gray Man zaszywa się w amazońskiej dżungli, w której wiedzie proste, spokojne życie z dala od cywilizacji. Niestety – wypuszczony za nim Łowca Nagród namierzył jego kryjówkę i wysłał swoich najlepszych ludzi, by go, kolokwialnie rzecz ujmując, załatwili.

Wiadomo, że im się nie uda, bo przecież książka nie może się skończyć na dwóch rozdziałach, więc tu nie zdradzam żadnej tajemnicy. Gray Man natomiast dowie się, że to Sidorenko spuścił psy ze smyczy i uzna, że pora wyrównać rachunki. Zanim jednak uda się do Europy Wschodniej, zobaczy w telewizji informację o wybuchu na jachcie, a wśród ofiar rozpozna przyjaciela z dawnych czasów, który kiedyś uratował mu życie. No cóż, skoro jest w pobliżu, wypadałoby chociaż pójść na cmentarz…

W ten banalny sposób zaczyna się historia o honorze, zemście i przyjaźni aż po grób, w której Gray Man po raz kolejny będzie walczył sam przeciw wszystkim, a tym razem „wszyscy” to potężny kartel narkotykowy z Meksyku.

Pełna recenzja → https://wrolimamy.pl/ksiazka/bez-zahamowan-gray-man-tom-3-mark-greaney/

nie wiem kto lepszy ...? Reacher czy Gray Man ? Polecam i sami wystawcie ocenę:-)))

Chciałam zmienić klimat czytanych książek, zrobić sobie przerwę od swoich ulubionych gatunków i zabrać się za coś innego. Niedawno wyszła III część przygód Gray Mana i mimo iż nie znałam poprzednich części, zdecydowałam się na lekturę. Czy żałuję?

Dawniej Court Gentry obecnie Gray Man to człowiek o trudnej przeszłości z mrocznym spojrzeniem, wysportowany, twardy, waleczny, odważny, pomysłowy. Wystawiony przez swoich mocodawców z CIA stał się celem numer jeden, do którego można strzelać bez uprzedzenia na całym świecie. By wyżyć, stał się płatnym zabójcą. Bez szemrania i profesjonalnie wykonuje każde zlecenie. Jednak i na niego polują, przede wszystkim szef rosyjskiej mafii, więc nigdzie nie może się czuć bezpiecznie i żadne miejsce na ziemskim globie nie stanie się dla niego domem.

W tej odsłonie przygód Court ledwie zdołał uciec jednemu z łowców nagród i trafił do Meksyku. W tym kraju, w którym żądzą narkotykowe kartele, a policja w większości jest skorumpowana, dowiaduje się o śmierci swojego bliskiego kompana, który uratował mu wcześniej życie podczas akcji w Laosie. Uzyskuje informacje, w którym miejscu jest pochowany i przed dalszą podróżą pragnie oddać mu hołd. Przy grobie spotyka żonę zmarłego kolegi i tym samym zostaje wplątany w sieć intryg mafijnych bossów i skorumpowanej policji federalnej. Jego celem staje się uratowanie przed egzekucją rodziny zmarłego kolegi. Zadanie nie jest łatwe, szczególnie że nie wie, komu można zaufać…

Akcja przebiegała sprawnie i szybko. Tak szybko, że można było dostać zawrotów głowy – „kręćka” jak mawiała moja babcia. Owszem było przewidywalnie, czasem schematycznie, ale książka trzymała w napięciu. Jako czytelnik byłam ciekawa, na jaki pomysł wpadnie Gray Man, by wydostać się z kłopotów i uratować niewinnych ludzi przed kartelowymi sicarios. Trzeba bowiem wiedzieć, że twardziel ma jednak ludzkie oblicze i jest wrażliwy na cudze krzywdy, nieszczęścia i niesprawiedliwość. Nie zostawia ludzi w potrzebnie, przez co musi wspinać się na wyżyny swojej kreatywności i zdolności, by nie tylko efektywnie pomóc im przetrwać, ale i samemu nie dać się złapać i zabić.

Gray Man to z pewnością nie lektura dla każdego. Bohater to osobnik balansujący między Rambo a Jackem Reacherem. Mnóstwo truposzy złych ludzi, wybuchy, strzelanki i szaleńcze pościgi były na porządku dziennym. Dla mnie akurat książka była doskonałym przerywnikiem między thrillerami i kryminałami ze sztuką w tle, bo czasem i od swojego ulubionego gatunku trzeba odpocząć.

Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję PORADNI K.

Gray Man - Wyjątkowy twardziel, porównywalny z Rambo, Richerem, Jakiem Ryanem. Ciągła akcja, dziesiątki unieszkodliwionych wrogów. Posługujący się kodeksem honorowym. Pakujący się w kłopoty. Szybko się czyta.

• Rok 2023
  • ⚓ Thriller, kryminał, sensacja
  • _2023
  • To read
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Bez zahamowań