Czytamy sylabami. Strach ma wielkie oczy

Okładka książki Czytamy sylabami. Strach ma wielkie oczy Elisenda Roca
2022-09-21
2022-09-21
48 min.
Karolina Jaszecka

“Strach ma wielkie oczy” od @wydawnictwodebit to właśnie jedna z pozycji, która bardzo ułatwia czytanie metodą sylabową. Jak możecie zauważyć na zdjęciach, sylaby zaznaczone są na czerwono, dzięki czemu czytanie idzie o wiele sprawniej, szczególnie na początku. Tekst napisany jest przyjemną czcionką, która nikogo nie zmęczy, ilustracje wpadają w oko, a sama fabuła również bardzo nas wciągnęła. Oczywiście póki co czytamy ją razem, ale myślę że szybko nadejdzie czas, kiedy moja córka sama po nią sięgnie. W serii “Czytam sylabami” ukazało się już kilka ciekawych tomów, jednak dla nas to pierwsze spotkanie i myślę, że zdecydowanie zaprzyjaźnimy się na dłużej.

“Strach ma wielkie oczy” to książka, która nie tylko pokazuje jak czytać sylabami, ale porusza ważny temat - strachu. Krzyś bardzo boi się ciemności i tego co się w niej czai. Akurat temat dobrze znany chyba większości z nas. Kiedy jestem sama w domu zapalam lampkę, bo w całkowitej ciemności nie jestem w stanie zasnąć. Także ta niepozorna książeczka może przydać się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Wiem doskonale, że moje obawy są irracjonalne, ale kto jeszcze śpi czasem przy lampce? :D

W każdym razie Krzyś nie jest ze swoim strachem i lękiem sam. Na ratunek przychodzi babcia, która pokazuje wnuczkowi, jak swój strach obrócić w doskonałą zabawę. Czy chłopiec pójdzie za radą mądrej i sprytnej babci?

Ostatnio ukazała się nowa część tej serii od Wydawnictwa Debit pt. "Strach ma wielkie oczy". Autorka Elisenda Roca w ciekawy sposób porusza w niej tematy związane z emocjami przy okazji ćwicząc czytanie. W tej części serii opisany został dość powszechny problem młodszych dzieci - strach przed ciemnością.
Książka zawiera opowiadanie o chłopcu, który jest raczej wesoły, ma kolegów i różne zainteresowania. W ciągu dnia jest uśmiechnięty i szczęśliwy, ale gdy zbliża się pora spania, Krzyś staje się smutny, dopada go strach, a nawet boi się potworów. Gdy jest wyłączane światło w pokoju i rodzice wychodzą, pojawia się cień i strachy. Chłopcu trudno jest zrozumieć, że to wytwory jego wyobraźni. W pokonaniu lęku pomaga mu babcia. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/10/czytamy-sylabami-strach-ma-wielkie-oczy.html

Książka zawiera opowiadanie o chłopcu, który jest raczej wesoły, ma...

Czy znasz serię Czytamy sylabami od Wydawnictwa Debit?

Strach ma wielkie oczy to nowość właśnie z tej serii. Książka porusza dość powszechny temat u młodszych dzieci, czyli strach przed ciemnością.

Krzysiu jest wesołym i pogodnym chłopcem. Ma wielu kolegów, kilka zainteresowań. W ciągu dnia uśmiech nie schodzi mu z twarzy. Natomiast, gdy zbliża się pora spania pochmurnieje, ucieka gdzieś myślami...

- Tylko nie wyłączajcie światła!- zdenerwowanym głosem mówi rodzicom. Gdy tylko rodzice wychodzą z pokoju, Krzysia nawiedzają potwory! Oczywiście są to tylko kształty w jego wyobraźni. W pokonaniu jego lęku pomaga mu babcia. Jeśli jesteście ciekawi, jak chłopiec poradzi sobie z lękiem przeczytajcie książeczkę.

Strach ma wielkie oczy to bardzo ciekawa historia, która może wspomóc w przezwyciężaniu lęku przed ciemnością. Ponadto zdecydowanym atutem tej książki jest to, że tekst podzielony jest na sylaby za pomocą kolorów. Jest to więc, genialna propozycja dla dzieci uczących się czytać lub czytających sylabami. Jedynym minusem, który dostrzegam jest fakt, że czasami kolor tekstu zlewa się z kolorem tła.

Książkę polecam nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, terapeutom pedagogicznym, rodzicom, którzy próbują pomóc swoim pociechom przezwyciężyć strach.

Książeczka jest krótka, świetnie sprawdzi się dla dzieci nie lubiących czytać. Ponadto czcionka jest dość duża, więc nie zniechęci dużą ilością tekstu.

Polecam!

Czy znasz serię Czytamy sylabami od Wydawnictwa Debit?

Super patent na pokonanie lęku przed ciemnością!!!

Super patent na pokonanie lęku przed ciemnością!!!

• Dziecionkowe
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ