Meal Prep. Gotuj raz na cały tydzień

2022-08-10
2022-08-10
Anna Hikiert-Bereza
kuchnia meal prep gotowanie

Piękne zdjęcia, ale aby gotować raz na tydzień musiałabym zrewolucjonizować całą moją kuchnię. Kilka przepisów jednak wypróbuję :)

Lecimy z kolejną recenzją. Tym razem na tapetę trafiła książka "Meal prep. Gotuj raz na cały tydzień" @skinnytaste Gina Homolka @wydawnictwoznakpl. Gdy zobaczyłam zapowiedź wspomnianej pozycji, wiedziałam, że muszę ją mieć. Meal prep, czyli po polsku przygotowanie posiłku, to tematyka, która nie jest mi obca. Zawsze staram dowiedzieć się coś nowego nt. Przygotowywania posiłków. Dlatego też sięgnęłam po książkę @skinnytaste i zaczęłam planować, co tu dobrego przygotować do jedzenia. Już we wstępie dowiemy się które dania możemy zamrozić i co zrobić z resztek dania. Ponadto autorka zdradza sekrety skutecznego planowania posiłków. Pamiętajcie, że planowanie posiłków to przede wszystkim oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Pierwszy rozdział to podstawy sztuki przygotowywania posiłków Meal Prep. Drugi to podstawy gotowania i zamrażania posiłków. Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten, kto nie wrzuca wszystkich resztek do zamrażalnika. A czy wiecie, że nie każdy produkt nadaje się do mrożenia? Pewnie nie. Co więcej, znajdziemy w książce. Podzielona jest ona na rozdziały: Śniadania, sycące sałatki, bowle zbożowe, makaronowe i warzywne na ciepło, hity z zamrażarki: dania wegańskie, mięso i owoce morza oraz duże porcje i dania z resztek. W rozdziale śniadania znajdziecie pyszne przepisy m.in. Na cytrynowe pieczone pankejki z borówkami na maślance, frittatę z włoską kiełbasą i ricottą czy też smażony ryż śniadaniowy. Sycące sałatki to m.in. Przepis na pyszną sałatkę grecką z ciecierzycą, sałatkę tacos czy też sałatkę krewetkową z koperkiem. W rozdziale bowle zbożowego, makaronowe i warzywne na ciepło znajdziecie oprócz przepisów wskazówki jak skomponować swoje bowle oraz jak zrobić listę zakupów. Niesamowicie zaintrygował mnie przepis na bowle a la california roll oraz na tajskie placuszki krewetkowe z sałatką z ogórka. Kolejny rozdział to zdrowe przekąski gdzie znajdziecie m. In. chipsy z cukinii czy też ogórka nadziewanego sałatką z tuńczyka. No i mój ulubiony rozdział hity z zamrażarki gdzie do gustu przypadły mi przepisy na: rollatini z cukinii, pomidorowe curry ze szpinakiem i ciecierzycą oraz zapiekanka z arancini czy też gumbo z kurczakiem i krewetkami. Mniam, aż zgłodniałam. Podsumowując: książka idealna dla każdego miłośnika dobrego jedzenia. Przepisy są łatwe i szybkie w przygotowaniu. Przy każdym przepisie podane są wartości produktu. Gorąco polecam.

Korzystacie z książek kulinarnych?

Ja mam w swoim domu cała kolekcje i cisgle dokładam nowe. Uwielbiam poznając nowe przepisy i odkryć nowe smaki.

Tutaj znajdziemy nie tylko apetycznie wyglądające zdjęcia pysznych przepisów, te przepisy mają być nie tylko zdrowie, ale o oszczędne jeśli chodzi o czas. Każdemu z nas czasem go brakuje, zabiegani wolimy coś zamówić niż stać w kuchni. Tutaj znajdziemy aż 120 przepisy i plan posiłków na kilka tygodni. Mając dobry plan nie będzie już gotowania na ostatnią chwile i zastanawiania się co dziś zdobić na obiad.

Całość Meal Prep opiera się na bazie składników dzięki której można. jest smacznie i pełnowartościowo przez wiele dni, nie spędzając za dużo czasu w kuchni.

Mamy tu wyjaśnione po krotce czym jest Meal Prep, plan posiłków i oczywiście ciekawe przepisy. Bardzo ciekawa książka pełna różnych smaków.

Korzystacie z książek kulinarnych?

📖MEAL PREP
skinnytaste
Gotuj raz na cały tydzień
znak ksiegarnia współpraca

Która Pani domu nie chciałaby spędzać więcej czasu na relaksie i odpoczynku, niż stojąc codziennie po kilka godzin w kuchni przy garach? Chyba każda, prawda ? Z pomocą przychodzi nam ta książka, z której dowiecie się jak przygotować dania na zapas, jak mrozić i jak wykorzystywać produkty w całości!

MEAL PREP jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w ciągu dnia mają dużo obowiązków, a mało czasu na gotowanie!
Wszystko jest dokładnie opisane w kilku krokach!

W książce znajdziecie naprawdę bardzo dużo ciekawych i praktycznych porad! Mrożenie jedzenia jest metodą przechowywania żywności, ktorą każdy zna i stosuje. Warto zagłębić się w ten temat, aby robić wszystko jak należy.

W książce znajdziecie gotowe plany posiłków na kilka tygodni. Jestem tym zachwycona i na pewno będę z tych planów korzystać.
Mamy także ponad 120 przepisów. Wybór jest ogromny, dania są różnorodne więc każdy znajdzie coś dla siebie. A zdjęcia tych wszystkich potraw sptawiają, że ślinka cieknie 🤤🤤🤤Nie mogę się zdecydować co wypróbuję jako pierwsze 🤭🤭

Sniadania🍳
Sycące sałatki 🥗
Bowle zbożowe, makaronowe i warzywne na ciepło 🥘
Zdrowe przekąski 🍒🍧
Dania wrgetariańskie🍛
Mięso i owoce morza 🍗🍤🦐

📖MEAL PREP
skinnytaste
Gotuj raz na cały tydzień
znak ksiegarnia współpraca

Co w niej takiego wyjątkowego? 🤔 Otóż poza zamieszczeniem świetnych przepisów, dość prostych i mega smacznych, pełni ona funkcję poradnika ułatwiającymi wykorzystanie zalegających w lodówce resztek. Jeśli zostanie Wam ugotowana ciecierzyca, kalafior, kawałek kurczaka i nie wiecie co z nimi począć, wystarczy zajrzeć do wskazówek zawartych w książce inie tylko ugotować pyszne danie, ale również dowiedzieć się jak je przechować, by wystarczyło na kilka dni, a po zamrożeniu, nawet miesięcy! 😍

Mnie zachwyciły te pomysły! Ja także bardzo pilnuję, by w kuchni nic mi się nie marnowało. Często mrożę pojedyncze porcje jeśli zostały mi z obiadu, a wtedy w dowolnej chwili ktoś z domowników może odgrzać sobie gotowy obiad. A ta książka podsuwa pomysły jak sobie to ułatwić.

• Kucharskie
  • Nówki
  • PRZECZYTANE - KUCHARSKIE, DIETY ITP.
  • Z telefonu
  • Książki kucharskie