Nie ufaj mu

Okładka książki Nie ufaj mu Remigiusz Mróz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nie ufaj mu
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Ina Kobryn (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Ina Kobryn (tom 2)
Czwarta Strona
2022-07-27
2022-07-27
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Nie ufaj mu

przeczytanych książek 374 napisanych opinii 363

Moim zdaniem lepsza niż "Wybaczam ci". Akcja leci szybciej niż w części pierwszej, bardziej zaskakuje, niektórych faktów można się domyślać (a potem dowiedzieć się czy miało się dobre przeczucie). Miło się to czytało, choć szkoda Rafała (miałam nadzieję, że jego wątek pójdzie bardziej optymistycznie). A relacja Iny i Gracjana mogłaby pójść bardziej zdecydowanie w jedną albo drugą stronę [niech się w końcu zdecydują ;-)]. Końcówka naprawdę mocna - jak dla mnie - ale nieco otwarta więc można spodziewać się kiedyś kontynuacji. Z przyjemnością poczytam o dalszych losach bohaterów :-).

Słabsza od "Wybacz Mi" ponieważ dużo bardziej naciągana, ale do przeczytania i nie jest źle. Choć od prawie samego początku podejrzewałem jak się skończy, było kilka wątków ciekawie rozwiniętych...

Pierwsza część znacznie lepsza. Ta trochę odgrzewany kotlet. Strasznie się ciągła.

Tak jak pisałam od razu wzięłam się za drugą część. Czy była lepsza? Nie wiem. Była inna. W tej książce było więcej tajemnic. Dosłownie wszystko było podejrzane i owiane tajemnicą. Wiedziałam, że na przyjaciela nie można liczyć. Coś podejrzewałam w pierwszej części i tu tylko się utwardzałam. A jak było naprawdę? Kto zasługuje na zaufanie Iny? Nawet ona nabiera wątpliwości. Można zwariować. Wszystko w co wierzyła przepadnie. Do tego dziwne liściki, które przychodzą do któregoś z nich? Tylko do kogo? Wszystko toczy się wokół Gracjana 😱

Ina już doszła do siebie po strasznych wiadomościach na temat Rafała. Niestety życie prywatne legło w gruzach. Do tego w drodze do domu zostaje napadnięta. Na szczęście na jej drodze staje Alan. Ratuje ją z opresji czy może wręcz przeciwnie? Czy Gracjan będzie zazdrosny? Co na to Julka jej siostra?

Powiem Wam, że sama byłam zaskoczona. Nie będę zdradzać fabuły ale jest bardzo ciekawie i wciągająco. Myślę, że może powstać kolejna część. Sam autor na końcu napisał, że nie wie czy będzie ale mam nadzieje, ze nadejdzie wena z Iną w roli głównej.

Polecam 💪💪💪

Jeśli pech rzeczywiście może prześladować, to tylko Inę Kobryn.

Jeśli pech rzeczywiście może prześladować, to tylko Inę Kobryn.

Świetna książka trzymająca w napięciu dużo akcji nie był atak świetna jak część pierwsza ale również mega mnie zachwyciła

audio - ona i oni
No nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba. Co prawda szybko przewidziałam kogo tyczy fraza tytułowa ale to nie przeszkodziło mi z ciekawością słuchać co też jeszcze się wydarzy w życiu Iny i kiedy wreszcie otworzy oczy na prawdę i kto jej w tym pomoże ( a właściwie wiadomo kto).
Na koniec autor sugerował, że być może bedzie ciąg dalszy... ale to ja już dziękuję.

audio - ona i oni
Na koniec autor sugerował, że być może bedzie ciąg dalszy... ale to ja...

Trochę nie rozumiem fenomenu autora. Przeczytałam obie części z polecenia przyjaciółki. Bardzo mnie męczyła główna bohaterka i jej nieudolność społeczna. Wg mnie bardzo naciągana postać. Nie kupiła mnie w ogóle. Dam szanse autorowi i sięgnę po jeszcze kilka pozycji na wszelki wypadek ale już z ogromną rezerwą.

Sequel o Inie Kobryn zdecydowanie gorszy od poprzedniczki. Jako książka sama w sobie nie jest złą lekturą. Wciąż bawiłem się przy niej całkiem dobrze, natomiast nie wciąga tak skutecznie jak pierwszy tom. Historia stawia przed czytelnikiem i bohaterami wiele znaków zapytania, a każdy kolejny rozdział niejako odpowiada na jeden z nich, by za chwile postawić kolejny. W mojej ocenie akcji trochę brakuje dynamiki, przez co nie śledzimy jej z aż takim zaciekawieniem. Kulminacyjny plot twist bardzo przewidywalny, więc nie wywarł na mnie zbytniego wrażenia. Nie jest to najlepsza pozycja od autora, ale dla fanów pierwszej części losów Iny i Gracjana pozycja warta sprawdzenia. Jeśli tom I Wam nie podszedł, to tu nie spodziewajcie się wzrostu jakości.

Nie znam innej postaci książkowej, która by mnie tak denerwowała swoim zachowaniem jak Ina w tej książce.
Na każdym kroku.

Na każdym kroku.