W poniedziałek wieczność wreszcie się zaczyna. Czyli Wojaże Czarnego Łabędzia po zlodowaciałych jeziorach Irlandii

Tłumaczenie: Barbara Jaroszuk
Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza
La eternidad por fin comienza un lunes o El Grande Viaje del Cisne Negro sobre los lagos de hielo de Irlanda
literatura kubańska
nadziejka

Książka Elisea Alberta jest urokliwą grą z magiczną prozą największych mistrzów - Garcii Marqueza i Bułhakowa. Mikrokosmos zbudowany z codziennych i niecodziennych tragedii, smutków, przemyśleń, małych lub wielkich triumfów oraz uciech.

Incantarelavita | 2011-09-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jestem urzeczona. Po przeczytaniu ostatniego rozdziału otworzyły mi się oczy i przede wszystkim serce bo to powieść o prawdziwej sztuce zrodzonej z miłości. Wielka niespodzianka. Eliseo przemówi do ludzi o specyficznie wyczulonej wrażliwości.

kasiasiew | 2011-04-27
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Czy było to udane podejście? Ciężko stwierdzić, gdyż krótko mówiąc książkę czytało mi się nad wyraz opornie. I jestem pewna, że książka o tak pięknym, absorbującym tytule mogłaby zdobyć moje serce bezzwłocznie i tak niewątpliwie się stało, pomijając pewne mankamenty. Zacznę od bardzo ważnej informacji, którą możemy znaleźć na okładce książki w krótkiej notce na temat autora- "niegdyś asystent Garcii Marqueza, jest dziś godnym następcą mistrza." Słowa, które niewątpliwie zadecydowały o tym, że książka trafiła w moje ręce (dodam, że za śmieszną cenę- 4,90). Jako miłośniczka literatury iberoamerykańskiej, realizmu magicznego i samego Marqueza bez namysłu zaopatrzyłam się w egzemplarz książki. Jeżeli chodzi o wcześniejszy cytat, to owszem, Alberto może i jest godnym następcą mistrza, ale naśladuje Go w sposób nieudolny. Gdybym dostała w ręce tą lekturę, opatrzoną czarną obwolutą- bez widocznego tytuły ani nazwiska pisarza, powiedziałabym śmiało, że jest to jak najbardziej świadoma...

Anna Maria | 2012-06-30
Na półkach: Polecone, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: czerwiec 2012

Dziwna? Niezwykła? Tajemnicza i nietuzinkowa? Jedno jest pewne: najpiękniejszy opis doznania miłosnego,jaki kiedykolwiek czytałam. Wiele wartościowych stwierdzeń, uwag. Zwrócenie się do czytelnika i skierowanie jego uwagi na wiele istotnych spraw, które w codziennej gonitwie gubimy, a często także niechcemy zauważac. Autor to zdecydowanie esteta, wrażliwy na otaczający świat, a przede wszystkim na drugiego człowieka.

Kasia | 2015-07-09
Na półkach: Biblioteka, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Książkę czytałam i czytałam i czytałam. Im dalej tym bardziej wciągała, ale nie porwała. Wypożyczyłam, aby kontynuować poznawanie literatury kubańskiej. I jednak wolę poprzednie lektury.

evi | 2011-07-02
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Po tytule i krótkim opisie książki na jej tylnej okładce oczekiwałam czegoś innego. Mimo to nie mogę powiedzieć, bym całkowicie się zawiodła. Bohaterami tej opowieści jest grupa cyrkowców - wszyscy nieszczęśliwi. Książka pokazuje, jak każdy z nich poszukuje swojego miejsca. Niektóre wątki są przedstawione w sposób interesujący, inne chciałoby się przeskoczyć. Opowieść nie wciąga szczególnie.

Jumi | 2013-05-07

Trywialne, słabe, mierne, szkoda czasu.

Lepsze-kniżki | 2016-10-06
Madziulka | 2016-06-22