Caracol Beach

Tłumaczenie: Maciej Ziętara
Wydawnictwo: Muza
8372009643

W miasteczku Caracol Beach na Florydzie świat anglosaski miesza się ze światem Latynoameryki i Karaibów. Amerykanie mieszkają w luksusowych willach, Haitańczycy prowadzą bar spod ciemnej gwiazdy, Meksykanka łowi nocnych klientów, a stróżem porządku jest Portorykańczyk. Weteranowi wojny w Angoli, Beto, przypadł najnędzniejszy emigrancki los: Kubańczyk pilnuje złomowiska samochodów. Nie potrafi uwolnić się od upiorów przeszłości. Dochodzi do wniosku, że jedynym lekarstwem jest śmierć. Od tej chwili nic nie powstrzyma lawiny wypadków.

neuromance | 2012-08-23
Przeczytana: 16 lipca 2012

Alberto to moim zdaniem jeden z najlepszych piszących Latynosów. Charakterystycznie zarysowane sylwetki bohaterów i specyficzny dla niego sposób narracji są niewątpliwymi plusami jego twórczości. Tak jest i w przypadku "Caracol Beach". Najpierw może trochę nużyć, później kiedy akcja nabiera tempa, bardzo wciąga.

Kuba Te | 2010-07-07

od tej książki zaczęła się moja przygoda z realizmem magicznym. Dobra książka trzymająca w napięciu. polecam

niuanda85 | 2016-09-09
hgfhghf | 2016-05-30