Biały Mustang

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-10818-4
Doctorek

Inne wydania

Jest to piękny zbiór, staro-indiańskich opowieści, które zainteresują na pewno niejedną osobę. Pokazuje ona świat Indian, ich życie, wierzenia oraz obyczaje. Jest to także lektura do czwartej klasy szkoły podstawowej.

• Raz na zawsze
  • Aż po grób
  • Tajemniczy brat
  • Ojciec '44
  • Stalker
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Niebezpieczne kłamstwa

7,88 (16 ocen i opinii)
Droga do domu
Yaa Gyasi

7,96 (68 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

6,8 (5 ocen i opinii)
Stalker
Lars Kepler

9 (2 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
sola255 | 2015-01-26

Sath Okh (Długie Pióro) -Stanisław Supłatowicz świetny gawędziarz , z intrgującym, ale tez dramatycznym zyciorysem.W połowie biały, w połowie Indianin. Wspaniały zwiadowca ps Kozak w okresie II wojny swiatowej. Polecam jego książki z czystym sumieniem .Nie tylko bajki indiańskie ,ale tez beletrystykę ,która stworzył.Link do muzeum :

AgratBatMachlat | 2012-02-06

Jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Dzięki tej książce moje zainteresowanie cywilizacją indian oraz innymi zaprzeszłymi, wciąż płonie. :)

Mateusz | 2012-07-03

Fascynujące baśnie i legendy indiańskie, które pobudzały moją wyobraźnie gdy je czytałem będąc dzieckiem. Szczególnie podoba mi się legenda, pt. "Niedźwiedź starej Mookhason", aż łza się w oku kręci.

Czarna_Strzała | 2014-10-22

Bardzo ciekawy zbiór legend indiańskich napisany przez naszego polskiego Indianina Sat-Okha.

Muhikons | 2011-11-15
Na półkach: A. Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 listopada 2011

Świetne opowieści. Najbardziej chyba spodobała mi się legenda o powstaniu człowieka.

wositelec | 2016-05-02
Przeczytana: 01 maja 2016

Bardzo piękny zbiór opowieści i legend indiańskich. Po raz pierwszy zetknąłem się z opowiadaniem "Powstanie człowieka" w 4 klasie szkoły podstawowej, w podręczniku "Jutro pójdę w świat". Była to naprawdę piękna lektura. Teraz, po wielu latach (jako 27-latek) kupiłem ją za parę złociszy przez Allegro i nie żałuję. Przeczytałem całość w ciągu dwóch dni.

Opowiadanie "Powstanie człowieka" zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ wyjaśnia pochodzenie różnych ras - z tego rodzaju mitem nie spotkałem się w żadnej innej mitologii ani religii (nawet biblijna Księga Rodzaju tego nie wyjaśnia).

Darek | 2013-10-09

Najlepsza książka jaką miałem w spisie lektur obowiązkowych w szkole podstawowej, piękna opowieść przybliżająca kulturę Indian Ameryki Północnej. Książka odpowiednia dla człowieka w każdym wieku.

Misia950 | 2013-01-02

Świetna książka, opowiadająca o indiańskich legendach i opowieściach.

irbis18 | 2015-09-03
Przeczytana: 02 września 2015

Jest kilka świetnych opowiadań, a reszta to wypełniacze.

Accio | 2010-04-06
Na półkach: ?-2008, Przeczytane

Książka do kitu. Byłam w 4 klasie jak ją czytałam i do dzisija pamiętam, że było to dla mnie męczarnia.