Okładka książki Biały Mustang

83-10-10818-4
typ
papier
Doctorek
6,22 (109 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Jest to piękny zbiór, staro-indiańskich opowieści, które zainteresują na pewno niejedną osobę. Pokazuje ona świat Indian, ich życie, wierzenia oraz obyczaje. Jest to także lektura do czwartej klasy szkoły podstawowej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
MlodaLarwa | 2012-02-06

Jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Dzięki tej książce moje zainteresowanie cywilizacją indian oraz innymi zaprzeszłymi, wciąż płonie. :)

sola255 | 2015-01-26

Sath Okh (Długie Pióro) -Stanisław Supłatowicz świetny gawędziarz , z intrgującym, ale tez dramatycznym zyciorysem.W połowie biały, w połowie Indianin. Wspaniały zwiadowca ps Kozak w okresie II wojny swiatowej. Polecam jego książki z czystym sumieniem .Nie tylko bajki indiańskie ,ale tez beletrystykę ,która stworzył.Link do muzeum :

Mateusz | 2012-07-03

Fascynujące baśnie i legendy indiańskie, które pobudzały moją wyobraźnie gdy je czytałem będąc dzieckiem. Szczególnie podoba mi się legenda, pt. "Niedźwiedź starej Mookhason", aż łza się w oku kręci.

Muhikons | 2011-11-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 15 listopada 2011

Świetne opowieści. Najbardziej chyba spodobała mi się legenda o powstaniu człowieka.

Darek | 2013-10-09

Najlepsza książka jaką miałem w spisie lektur obowiązkowych w szkole podstawowej, piękna opowieść przybliżająca kulturę Indian Ameryki Północnej. Książka odpowiednia dla człowieka w każdym wieku.

Accio | 2010-04-06
Na półkach: ?-2008, Przeczytane

Książka do kitu. Byłam w 4 klasie jak ją czytałam i do dzisija pamiętam, że było to dla mnie męczarnia.

Czarna_Strzala | 2014-10-22

Bardzo ciekawy zbiór legend indiańskich napisany przez naszego polskiego Indianina Sat-Okha.

Misia950 | 2013-01-02

Świetna książka, opowiadająca o indiańskich legendach i opowieściach.

mrufka | 2015-01-09

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku