Biały Mustang

83-10-10818-4
typ
papier
Doctorek
6,22 (114 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Jest to piękny zbiór, staro-indiańskich opowieści, które zainteresują na pewno niejedną osobę. Pokazuje ona świat Indian, ich życie, wierzenia oraz obyczaje. Jest to także lektura do czwartej klasy szkoły podstawowej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
sola255 | 2015-01-26

Sath Okh (Długie Pióro) -Stanisław Supłatowicz świetny gawędziarz , z intrgującym, ale tez dramatycznym zyciorysem.W połowie biały, w połowie Indianin. Wspaniały zwiadowca ps Kozak w okresie II wojny swiatowej. Polecam jego książki z czystym sumieniem .Nie tylko bajki indiańskie ,ale tez beletrystykę ,która stworzył.Link do muzeum :

MlodaLarwa | 2012-02-06

Jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Dzięki tej książce moje zainteresowanie cywilizacją indian oraz innymi zaprzeszłymi, wciąż płonie. :)

Mateusz | 2012-07-03

Fascynujące baśnie i legendy indiańskie, które pobudzały moją wyobraźnie gdy je czytałem będąc dzieckiem. Szczególnie podoba mi się legenda, pt. "Niedźwiedź starej Mookhason", aż łza się w oku kręci.

Muhikons | 2011-11-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 15 listopada 2011

Świetne opowieści. Najbardziej chyba spodobała mi się legenda o powstaniu człowieka.

Darek | 2013-10-09

Najlepsza książka jaką miałem w spisie lektur obowiązkowych w szkole podstawowej, piękna opowieść przybliżająca kulturę Indian Ameryki Północnej. Książka odpowiednia dla człowieka w każdym wieku.

Accio | 2010-04-06
Na półkach: ?-2008, Przeczytane

Książka do kitu. Byłam w 4 klasie jak ją czytałam i do dzisija pamiętam, że było to dla mnie męczarnia.

Czarna_Strzala | 2014-10-22

Bardzo ciekawy zbiór legend indiańskich napisany przez naszego polskiego Indianina Sat-Okha.

Misia950 | 2013-01-02

Świetna książka, opowiadająca o indiańskich legendach i opowieściach.

Elenarin | 2015-05-23
Ramona | 2015-05-07

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Robert Ludlum
    88. rocznica
    urodzin
    Prawda zawsze jest w oczach. I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie.
  • Edward Lee
    58. rocznica
    urodzin
    Nie musisz brać ślubu z drzewem, by zerwać jabłko.
  • Eve Ensler
    62. rocznica
  • Anthea Turner
    55. rocznica
  • Pär Lagerkvist
    124. rocznica
    urodzin
    Wszystko na świecie, wszystko, co się dzieje i czym ludzie się zajmują, ma na swój sposób jakiś sens. Ale samo życie nie ma żadnego sensu i nie może go mieć. Bo wtedy nie mogłoby go być.
  • Raymond Carver
    77. rocznica
    urodzin
    Moje życie płynęło sobie, płynęło, a potem stanęło w miejscu. Nie tyle stanęło w miejscu, ile zatrzymało się z hukiem. Myślałam, jeśli dla niego nic nie jestem warta, to nie jestem nic warta dla siebie ani w ogóle dla nikogo. To było najgorsze z tego, co czułam. Myślałam, że pęknie mi serce. Co mówi... pokaż więcej
  • Edward Bulwer-Lytton
    110. rocznica
  • Claire Castillon
    40. rocznica
    urodzin
    Można mnie zabrać wszędzie, przystosowuję się do temperatur i ludzi, zawsze nadaję na tej samej fali, w tym samym rytmie. Prawdziwy kameleon.
  • Robert Brylewski
    54. rocznica
    urodzin
    Odkryłem uzależnienie ludzkości gorsze niż wszystkie narkotyki, uzależnienie od stawiania kropki na końcu zdania. Zaczynamy zdanie od "ja", a na końcu musimy postawić kropkę, żeby podkreślić, że tam zawiera się nasza niewzruszona racja. Jeśli nie zostawisz sobie furtki z napisem "nie wiem", trafiasz... pokaż więcej
  • Beatrice Sparks
    3. rocznica
    śmierci
    Dobrze, że krwawiące ludzkie serce to tylko metafora, bo inaczej nasza planeta ociekałaby czerwienią.
  • Władysław Łoziński
    102. rocznica
    śmierci
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku