Biały Mustang

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-10818-4
Doctorek

Inne wydania

Jest to piękny zbiór, staro-indiańskich opowieści, które zainteresują na pewno niejedną osobę. Pokazuje ona świat Indian, ich życie, wierzenia oraz obyczaje. Jest to także lektura do czwartej klasy szkoły podstawowej.

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
veinylover | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Książkę przeczytałem traktując jej poznanie jako uzupełnienie zaległości, no i trochę z ciekawości.
Trzeba przyznać, że napisana z talentem i przybliża nam dziś już w zasadzie utracone (jeśli nie liczyć „cepeliady”) - kultury indiańskie Ameryki Płn.
Chyba warto z tą książką się zapoznać, choć jakoś tak z mojego punktu widzenia - nie jest ona jakimś nadzwyczajnie wielkim odkryciem.

sola255 | 2015-01-26

Sath Okh (Długie Pióro) -Stanisław Supłatowicz świetny gawędziarz , z intrgującym, ale tez dramatycznym zyciorysem.W połowie biały, w połowie Indianin. Wspaniały zwiadowca ps Kozak w okresie II wojny swiatowej. Polecam jego książki z czystym sumieniem .Nie tylko bajki indiańskie ,ale tez beletrystykę ,która stworzył.Link do muzeum :

AgratBatMachlat | 2012-02-06

Jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Dzięki tej książce moje zainteresowanie cywilizacją indian oraz innymi zaprzeszłymi, wciąż płonie. :)

Mateusz | 2012-07-03

Fascynujące baśnie i legendy indiańskie, które pobudzały moją wyobraźnie gdy je czytałem będąc dzieckiem. Szczególnie podoba mi się legenda, pt. "Niedźwiedź starej Mookhason", aż łza się w oku kręci.

Czarna_Strzała | 2014-10-22

Bardzo ciekawy zbiór legend indiańskich napisany przez naszego polskiego Indianina Sat-Okha.

Muhikons | 2011-11-15
Na półkach: A. Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 listopada 2011

Świetne opowieści. Najbardziej chyba spodobała mi się legenda o powstaniu człowieka.

Klucznik | 2016-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Legendy indiańskie posiadają swoiste piękno. Piękno w sposobie w jaki zostały wymyślone i w jaki zawsze są opowiadane. Piękno w pokazywaniu związku z przyrodą i tego, że człowiek "cywilizowany", człowiek "postępowy" niszczy przyrodę niemiłosiernie. Legendy, czy też mity, bo to w końcu również była kiedyś religia, jako chyba jedyne opowiadają o tym, że wielkie, wyimaginowane bóstwo stworzyło więcej niż jedną rasę. Oczywiście, ludzka mentalność i próżność zawsze pozostaje sobą, więc Indianie musieli być tymi najlepszymi. A przecież każdy człowiek ma wady i zalety. Jednak piękna legend, piękna trochę baśniowego odmówić nie można. Polecam.

wositelec | 2016-05-02
Przeczytana: 01 maja 2016

Bardzo piękny zbiór opowieści i legend indiańskich. Po raz pierwszy zetknąłem się z opowiadaniem "Powstanie człowieka" w 4 klasie szkoły podstawowej, w podręczniku "Jutro pójdę w świat". Była to naprawdę piękna lektura. Teraz, po wielu latach (jako 27-latek) kupiłem ją za parę złociszy przez Allegro i nie żałuję. Przeczytałem całość w ciągu dwóch dni.

Opowiadanie "Powstanie człowieka" zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ wyjaśnia pochodzenie różnych ras - z tego rodzaju mitem nie spotkałem się w żadnej innej mitologii ani religii (nawet biblijna Księga Rodzaju tego nie wyjaśnia).

Darek | 2013-10-09

Najlepsza książka jaką miałem w spisie lektur obowiązkowych w szkole podstawowej, piękna opowieść przybliżająca kulturę Indian Ameryki Północnej. Książka odpowiednia dla człowieka w każdym wieku.

Misia950 | 2013-01-02

Świetna książka, opowiadająca o indiańskich legendach i opowieściach.