Diossos

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-08426-9
Starożytna Grecja, Korynt, Hellada
takisobiejac

Opowieść dla najmłodszych dziejąca się w starożytnej Grecji, której bohaterami są mały mieszkaniec Koryntu, Diossos, oraz jego przyjaciel Pollinik.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

PABLOPAN | 2012-04-20

Początkowo chciałem ją odłożyć, jednak po jakimś czasie nie mogłem się od niej oderwać i przy ostatnim zdaniu żałowałem, że to już koniec. Bardzo fajna książka utrzymana w realistycznym, antycznym klimacie.

mieszka | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Jedna z moich ulubionych książek dzieciństwa. I druga "Przygody Meliklesa Greka". historia małego chłopca w antycznej Gracji, w sam raz dla młodego czytelnika, który lubi odkrywać świat, nawet jeśli starożytny. Nie potrzeba czarów i czarodziei, wampirów, strachu z innej planety itp. Realna historia, wciągająca i ciepła.
Chciałbym czasem coś przeczytać z takim niezaangażowaniem i wypiekami, jakie pamiętam przy czytaniu tej powieści i jej podobnych. Zdarza mi się to, oby częściej.

Kahhs | 2016-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Świetna książka! I nie tylko dla dzieci. Opowiada bardzo ciekawą i wciągającą historię. Na początku może nie jest aż tak dobra, ale po jakiś trzydziestu stronach nie mogłam się od niej oderwać!!! Szybko się czyta, fajny styl pisania autora. Dodatkowo mówi wiele o warunkach życia w Grecji w tamtych czasach.

Tak bardzo chcemy wierzyć, że kiedy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia bądź będzie się nam źle działo nie zostaniemy ze swymi problemami sami a wręcz odwrotnie nasi przyjaciel czym prędzej pospieszą, by nam pomóc. Bo jakże by mogło być inaczej. My sami ilekroć nas by ktoś o taką pomoc poprosił ani minuty nie wahalibyśmy się zostawić wszystko i biec, by ratować czyjeś życie, zdrowie, finanse. Trochę jednak życie weryfikuje takie idealistyczne założenia. Już nie jedna osoba na własnej skórze przekonała się, że zgodnie z ludową maksymą jeśli można na kogoś liczyć, to tylko na siebie. Sytuacja, w której zewsząd jesteśmy atakowani i stawiani pod ścianą, i abstrahując czy słusznie czy nie, jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich znajomych. A zwłaszcza tego, jak się zachowają kiedy po latach znajomości, i jakby się wydawało dobrej przyjaźni choć uwarunkowanej faktem, że mieliśmy dobrą prace, dobre zarobki, cieszyliśmy się uznaniem, warto się było z nami pokazywać, bo mieliśmy...

Roue | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Styl pisania bardzo mi się podobał. Czasami pojawiały się zabawne akcenty, nie było skomplikowanych słów, wyrażeń...
Wielki plus za Wejanusa. Zdecydowanie najlepszy bohater, ciekawy, może trochę banalny, ale przykuwał uwagę. Urzekł mnie również Diossos, który podziela moją pasję. Chodzi oczywiście o flet :)
Książka nie wciągnęła mnie, ale czytało się ją sympatycznie.
Fabuła zwyczajna, prosta. Była to pewna historia, która mogła się wydarzyć - nie było jakiś ukrytych wątków, tajemnic itp.

Grzegorz | 2011-07-16
Przeczytana: 1986 rok

Piękna historia o oswajaniu bestii, zaufaniu, lojalności, gdzie głównym bohaterem jest mały chłopiec. Czasy Starożytnej Grecji... Dawno, oj dawno to czytałem...

meggi112 | 2014-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2014

Książka jest lekko napisana. Nie jest, dla mnie przynajmniej, bardzo wciągająca, ale przyjemnie się ją czyta. Można się było z reguły domyślić co będzie dalej, choć muszę przyznać zdarzyły się niespodzianki. Ogólnie przeczytałam ją przez obowiązek, ale nie żałuje, że poświęciłam na nią czas.

ROB | 2017-01-23

świetna powieść w sceneri starożytnej grecji zaglądamy także do olimpii :)

Gosia | 2012-02-08
Przeczytana: 07 stycznia 2012

nie da się od niej oderwać ciekawa

tomsn | 2014-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Opowieść dla chłopców, zgrabnie poprowadzona akcja - są atleci, wojownicy i korsarze. Powieść dla młodzieży w starym stylu.