Piętno

Okładka książki Piętno Natasza Socha
Okładka książki Piętno
Natasza Socha Wydawnictwo: Purple Book Cykl: Florentyna (tom 2) Seria: Grey Book kryminał, sensacja, thriller
Florentyna (tom 2)
Grey Book
Purple Book
2022-07-14
2022-07-14

Książka całkiem dobra, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Czyta się ją szybko i lekko - na tyle przyjemnie, że dość proste rozwiązanie zagadki nie jest aż tak dużym minusem. Choć całość wydaje się lekka w odbiorze, samo zakończenie jest dość brutalne - trochę brakuje mi rozwinięcia tego zakończenia. Gdy na końcu fabularnej opowieści kryminalnej możemy przeczytać jedynie cytaty z kodeksu karnego, łatwo pomyśleć, że czytało się jakiś dokument. W związku z tym zakończenie trochę suche, niepasujące do całej konwencji książki. Ogólnie: książka całkiem pozytywna w odbiorze, choć nie wyróżnia się niczym szczególnym i raczej nie zapadnie na długo w pamięć.

Fajnie, szybko się czyta. Choć wolę dłuższe kryminały i bardziej zagmatwane. Ale te lżejsze też warto czasem przeczytać

Wciągająca, pełna tajemnic. Spójna. Krótko zwięźle i na temat :)

Wciągająca, pełna tajemnic. Spójna. Krótko zwięźle i na temat :)

Pod Poznaniem w rozbitym samochodzie zostają znalezione zwłoki kobiety o imieniu Ania
Ofiara zostaje uduszona, a na ramieniu ma wypalone znamię, w dłoniach trzyma różaniec. Kobieta prowadzi specyficzny tryb życia, co nie do końca podoba się innym osobom.

Sprawę morderstwa rozwiązuje niezawodna i nietuzinkowa policjantka Florentyna. Kobieta ze swoim bagażem doświadczeń ukrywająca się za różowymi ciuchami nieustępliwie drąży, aby dowiedzieć się kto był sprawcą. Uwielbiam to jak Florentyna do innych zamiast używać przekleństw mówi do innych kurczaczku, misiu lub ptysiu. To petarda, a nie kobieta i kradnie całe show.

Po raz kolejny nie domyśliłam się kto był sprawcą. Muszę jakoś z tym żyć. Tom pierwszy „Przerwana kołysanka” podobał mi się jednak odrobinę bardziej niż „Piętno”. Książka ta łączy fikcję literacką z prawdziwymi wydarzeniami, co sprawia, że jesteśmy przerażeni, że to mogło się wydarzyć naprawdę.
Te książki się nie czyta a połyka w tempie ekspresowym.

Pierwsza część zdecydowanie lepsza.

Pierwsza część zdecydowanie lepsza.

Kolejna książka #nataszasocha już za mną.
Och ta Florentyna utknęła mi w głowie. 😜

Tym razem musi rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci młodej nauczycielki. Jej zwłoki znaleziono w samochodzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wypalone znamię na ciele kobiety. Śledztwo nabiera rozpędu a Florentyna ma już swoje podejrzenia.
Zakończenie mega zaskakujące. Autorka próbowała zrzucać winę ma poszczególne osoby a prawda okazała się zupełnie inna.
Przeczytałam kilka opinii i myślę, że dla mnie nie było oczywiste kto zabił. Właśnie to było zaskoczeniem.

Książki autorki nie są długie ale nadal twierdzę, że wartościowe. Akcja jest zwięzła, wszystko poukładane i tworzy spójną całość. Nie ma zbędnych opisów, akcja nie jest rozwleczona.
Do tego główna bohaterka i jej przeszłość są bardzo wciągające. Już się nie mogę doczekać kolejnego tomu.

Jak się okazuje autorka będzie moja ulubioną w tym miesiącu.

Polecam 💪💪💪

Kolejna książka #nataszasocha już za mną.
Och ta Florentyna utknęła mi w głowie. 😜

Zakończenie mega zaskakujące. Autorka...

Fajna, nieprzegadana.

Fajna, nieprzegadana.

Polecam, wciągająca książka. Szkoda, ze taka króciutka.

Polecam, wciągająca książka. Szkoda, ze taka króciutka.

Niestety sięgnęłam po tą część serii jaką pierwszą, nie czytając pierwszego tomu, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że zorientowałam się o tym dopiero po przeczytaniu całej książki. Myślę, że książki nie są ze sobą bardzo połączone, każda opowiada o innej zbrodni jedyne co je łączy to policjantka rozwiązująca sprawy. Florentyna jest kobietą ukrywającą się pod różowym kolorem ubrań, po części nie jest brana na poważnie a komisariacie. Jest to jednak taka kobieta, która nie przejmuje się tym i dąży do osiągniecia zamierzonego sukcesu. Bardzo dobry lekki kryminał, a poszlaka na szarfie od wieńca ....

Całkiem niezła, nieskomplikowana, zabawna i ciekawe zakończenie.

Całkiem niezła, nieskomplikowana, zabawna i ciekawe zakończenie.

• Audiobooki
  • Kryminał