LATO w świecie przyrody

Okładka książki LATO w świecie przyrody Patrycja Zarawska
Okładka książki LATO w świecie przyrody
Patrycja Zarawska Wydawnictwo: Wilga Seria: Młodzi przyrodnicy popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Młodzi przyrodnicy
Wilga
2022-06-01
2022-06-01

Okładka książki LEOŚ SOSENKA obserwuje las Ewelina Oleksiak, Anna Paszkiewicz
LEOŚ SOSENKA o... Ewelina Oleksiak, A...
Okładka książki Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą Susanne Orosz, Meike Töpperwien
Woda. Chlupiąc... Susanne Orosz, Meik...
Okładka książki Kulawa kaczka i ślepa kura Ulrich Hub, Jörg Mühle
Kulawa kaczka ... Ulrich Hub, Jörg Mü...

Super książka dla dzieci. Jest napisana świetnym językiem dla każdego dziecka. Widać włożoną pracę i wysiłek.

"Czerwiec to nie tylko nazwa miesiąca, lecz także owada: czerwiec polski i rośliny: czerwiec trwały."

Odkąd dostrzegliśmy serię „Młodzi Przyrodnicy”, wraz z moimi młodymi uczestnikami klubu książek, z wielkim zainteresowaniem podążamy jej tropem. „Wiosna w świecie przyrody” bardzo się spodobała, zarówno od strony merytorycznej, jak i graficznej. Podobnie rzecz się miła z „Latem w świecie przyrody”. Propozycja czytelnicza fantastycznie zachęcała do odkrywania, co dzieje się wokół nas w środowisku naturalnym w najcieplejszej porze roku. Dzieciaki wciągnęły się w podpatrywanie przyrody, nie tylko w ramach poznawania książki, ale także w rzeczywistości. I o to właśnie chodziło, zaszczepienie pasji zdobywania wiedzy z książek i kształtowania umiejętności jej wykorzystywania.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/09/lato-w-swiecie-przyrody.html

Ogromnie żałuję, że dopiero teraz odkryłam tę serię, a jeszcze bardziej tego, że nie było jej, gdy ja byłam mała 😂

To z pozoru nieduże książeczki, ale napakowane informacjami i ciekawostkami po brzegi!

Poruszone zostały tu liczne tematy związane z naturą w naszym kraju latem, a to przykładowe z nich:
- od czego wzięły się nazwy letnich miesięcy
- nocne niebo w lecie
- czym jest babie lato
- jakie rośliny spotkamy latem, które z nich mogą być trujące
- jakie zwierzęta możemy latem spotkać - różne gatunki, środowiska i ciekawostki

Ciekawych informacji jest o wiele więcej i choć w książce opisane zostały jedynie częściowo, to moim zdaniem świetnie się to sprawdziło.

Dziecko nie będzie w stanie przyswoić przecież całej encyklopedii, więc okrojenie tematu jest jak najbardziej wskazane, a do tego, gdy jakiś temat okaże się wyjątkowo ciekawy to można poszukać więcej informacji o tym konkretnym zagadnieniu.

Dodatkowo w książeczce znajdują się kody QR, które po przeskanowaniu mogą przenieść czytelników na stronę, gdzie odsłuchania np. odgłosów zwierząt. Fajna rzecz 😉 szkoda, że nie było takich bajerów, gdy byłam młodsza 😂

Przyrodę w szkole już miałam jakiś czas temu, sporo sobie przypomniałam i sama wiele się dowiedziałam z tej książeczki 😃

Razem z siostrą serdecznie polecamy, porządna dawka wiedzy dla ciekawych świata, mniejszych i większych czytelników - przyrodników 😃

- od czego wzięły się nazwy letnich miesięcy
- nocne niebo w lecie
-...

Książka zawierającą wiele wskazówek i informacji o tym co dzieje się latem w świecie przyrody. W porze roku, w której najczęściej gdzieś wyjeżdżamy i sporo czasu spędzamy na łonie natury. Bardzo lubię i cenie takie książki, ponieważ przybliżają najmłodszym czytelnikom świat, w którym żyją, ale o którym niekoniecznie dużo wiedzą.

Autorka w książce porusza różnorodne tematy przyrodnicze, opisuje ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia, między innymi:w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią czy też pod wodą. Dużym atutem są piękne zdjęcia, które świetnie się sprawdzą podczas wycieczek w teren. Dzięki nim łatwiej będzie zidentyfikować napotykane zwierzęta i rośliny.

To niezwykle kompendium wiedzy, z którego dziecko dowie się, od czego pochodzą nazwy letnich miesięcy, co można zbierać na polu i w lesie, a jakie owoce, choć pięknie wyglądają, są trujące. Nauczy się rozpoznawać motyle, ważki, mrówki i gąsienice oraz zbierać leśne grzyby. Dowie się, dlaczego pokrzywy parzą, a owady żądlą. Pozna ekosystem morza, rzeki, jeziora i oczka wodnego, nauczy się rozpoznawać ryby i ślady w błocie. Przyjrzy się pierzącym się ptakom i zajrzy pod napotykane kamienie. Będzie wiedziało, jak i kiedy należy obserwować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę.

Dodatkowym plusik dla Autorki za to, że w książce umieściła też praktyczne wskazówki, np. jak zachować się na rybach czy zrobić zielnik.

Autorka w książce porusza różnorodne tematy...

Mamy już Wiosnę, teraz Lato. Czekam (bardzo niecierpliwie) na Jesień i Zimę
Dlaczego?

1) zdjęcią. Piękne, wyraźne, duże i fajnie dopasowane do tekstu
2) kody QR - strzał w 10. Często oglądamy książkę tylko po to, żeby posłuchać żab śmieszek albo lisa (tak, jest dźwięk wydawany przez lisa)
3) treść - tekstu jest trochę, ale nie na tyle żeby znudzić. Zresztą, poruszane tematy są tak różnorodne, że na każdy z nich przypada po 2-3 zdania max.
Są zwierzęta duże i małe, są zjawiska przyrodnicze, są tabelki (super jest ta o pasiastych owadach. Nigdy wcześniej nie rozróżniałam ich aż tylu),są opisane grzyby, owoce lasu (mega plus za wyraźne pokazanie czego NIE ruszać. I dlaczego). No jest tego sporo.
4*) kolor okładki :D bo kocham żółty

Kolejność przypadkowa bo każdy element jest naprawdę dobrze zrobiony i wszystko razem tworzy przyjemną, mądrą i lekką książkę o tym, co w przyrodzie piszczy latem

*nieistotne merytorycznie :D

Nam się bardzo podoba. Wy - sprawdźcie sami

Mamy już Wiosnę, teraz Lato. Czekam (bardzo niecierpliwie) na Jesień i Zimę
Dlaczego?

1) zdjęcią. Piękne, wyraźne, duże i fajnie dopasowane do tekstu

Hej. Dziś mam dla Was poradnik młodego przyrodnika, który mnie oczarował.

Dowiedziałam się z niego mnóstwo rzeczy, o których nie miałam pojęcia bo po prostu nigdy się nad nimi nie zastanawiałam.

Czy wiecie, że nazwy letnich miesięcy nie są przypadkowe? Czemu pokrzywy parzą a skorupka kasztana ma kolce? Albo wiecie bądź wiedzieliście o tym, że mrówki współpracują z mszycami chroniąc je przed wrogami? A co ma z nimi wspólnego pszczoła miodna?

Książka jest genialna. Dzięki niej odkrywamy życie stworzeń w lecie. Zarówno tych w ogrodach jak i w lasach.

Są tu też rozdziały, które ze względu na swoją fobię musiałam omijać🙈. No niestety coś co pełza bądź się wije nie jest dla mnie🥺.

Ale pomijając ten fakt książka jest bardzo wartościowa i ma wiele atutów jak np kody QR, dzięki którym możemy usłyszeć dźwięki zwierząt o których jest nowa. Do tego uczą nas/nasze dzieci jakiś roślin nie dotykać a jakie nie są groźne, podpowie jak zbudować domek dla owadów bądź jak stworzyć swój własny przyrodniczy album.

Ja ze swojej strony baaaardzo polecam.

Hej. Dziś mam dla Was poradnik młodego przyrodnika, który mnie oczarował.

Lato od Wydawnictwa Wilga to pełen kolorów i dźwięków! już drugi tom ukazujący piękno polskiej przyrody w konkretnej porze roku. Wcześniej mieliśmy przyjemność obcować z "Wiosną" , dziś na salony wkracza "Lato". To kolejna pozycja w szerszej serii Młodzi Przyrodnicy, ale tym razem tekst został połączony z fotografiami oraz kodami QR, które dają możliwość posłuchania odgłosów wielu zwierząt.

Fantastyczna, niewielkich rozmiarów książeczka, która pobudza ciekawość i wyobraźnię, a przy tym dzięki zdjęciom oraz zakodowanym dźwiękom, młody odkrywca przyrody nauczy się rozpoznawać i pozna zwyczaje wielu zwierząt oraz roślin, które może spotkać podczas letnich spacerów i wyjazdów.

Ja jestem zachwycona, pięknie wydana, nie tylko uwrażliwia na przyrodę i uczy szacunku, ale dzięki ciekawostkom oraz ogromnej dawce wiedzy, dziecko pozna m. in. przyjazne i te trochę mniej stworzonka, nauczy się rozpoznawać i omijać z daleka trujące rośliny, szukać tropów zwierzyny, a nawet zbudować budkę dla ptaków czy zrobić zielnik.
Ponad sto stron wypełnionych pięknymi fotografiami przyrody: ptaków, owoców, kwiatów, drzew, zwierząt, grzybów, a nawet nocnego nieba i przepięknych owadów w różnych stadiach rozwoju, aż zachęca, aby spakować tę książeczkę do plecaka i wyruszyć poobserwować letnią naturę.

To rewelacyjna książka, która przybliży dzieciom tajniki polskiej przyrody. A to książka o jakże wdzięcznym tytule "Lato", która jest już drugim tomem przyrodniczej serii od Wydawnictwa Wilga

Ten fantastyczny przewodnik podpowie czego można spodziewać się w świecie przyrodzie o tej porze roku. Na co i kiedy zwracać uwagę, jak obserwować, szanować i dbać o naturę.

Flora i fauna Polski są niezwykłe, a ta książka Wam to udowodni. Poznacie owady, ssaki, ptaki, rośliny te znane i te naprawdę "dziwne". Znajdziecie odpowiedzi na pytania, które sami zadawaliście jako dzieci:
✔️Czemu pokrzywy parzą?
✔️Czym jest babie lato?
✔️Jak pająk tka swoją sieć?
I wiele, wiele innych.
Zrobicie z dziećmi zielnik, a nawet dowiecie się co można zaobserwować nocą.

Prawdziwe zdjęcia zwierząt i roślin doskonale oddają to co możemy spotkać. Kody QR umożliwią odsłuchanie dźwięków rozmaitych zwierząt (wystarczy je zeskanować). My bawiliśmy się w rozpoznawanie do kogo należą poszczególne odgłosy.

Książka jest w bardzo wygodnym, podręcznym formacie i trochę usztywnioną okładką, więc jest idealna, aby zabrać ją ze sobą na wycieczkę.

Flora i...

I w końcu przyszło. Kusząc zapachem poziomek, jaśminu i dojrzewającego w słońcu zboża. Dźwięcząc bzyczeniem pszczół na lipie, grzmotem i traktorem w polu. Zachwycając czerwienią polnych maków, niebieskością chabrów i dojrzałą zielenią drzew. Piękne, radosne, wyczekane i wytęsknione – LATO!

Chociaż bywa kapryśne, chociaż raz praży bez litości, a raz moczy ulewą i straszy burzą to nie da się ukryć, że to jedna z przyjemniejszych pór roku. Przynajmniej dla mnie 😊

Lato zawitało również do naszej biblioteczki w świetliście żółto-zielonym anturażu, przepełnione wiedzą o pięknie polskiej przyrody i zachęcające do jej zgłębiania na każdym kroku. „Lato w świecie przyrody” to druga część o porach roku z serii Młodzi Przyrodnicy od @wydawnictwo_wilga. Książeczka o formacie zbliżonym do szkolnego zeszytu skrywa w sobie niezwykłe bogactwo faktów o faunie i florze zaprezentowanych najpiękniej, bo dokładnie tak, jak stworzyła je matka natura (uwielbiam książki przyrodnicze ze zdjęciami).

Z tej publikacji młody czytelnik dowie się, jak obserwować przyrodę, pozna gatunki owadów (w tym motyli, ważek, gąsienic),pająków, letnich owoców i kwiatów. Nauczy rozpoznawać się żyjące w Polsce węże i jaszczurki. Dowie się jakie rośliny i grzyby można zbierać, a jakich lepiej unikać. Zostanie wyposażony w wiedzę o łowieniu ryb, budowaniu domków dla owadów i tropienia zwierząt. W tej niewielkiej książeczce jest zmieszczona ogromna ilość wiedzy przystępnej i fascynującej.

„Lato w świecie przyrody” to zaproszenie do codziennej uważności na to, co nas otacza. Do złapania oddechu i zachwycenia się każdym owadem, każdą rośliną i tym, jak świat przyrody się zmienia. Cudowna lekcja przyrody, która zachwyci każdego.

Największe atuty tej publikacji to: fotografie, różnorodność i bogactwo informacji, kody QR skrywające dźwięki natury. Z nią lato będzie smakowało jeszcze przyjemniej.

"Lato w świecie przyrody" to kolejny (już 23-ci!) tom naszej ukochanej serii Młodzi Przyrodnicy.

To kompendium wiedzy o tym jak wygląda przyroda w lecie, co możemy w tym czasie zaobserwować i czego się nauczyć z otaczającego świata.

Nauczymy się z nią rozpoznawania polskich gadów ze specjalnie stworzonym w tym celu kluczem. Poznamy grzyby rosnące w polskich lasach. Zrobimy zielnik i dowiemy się co to jest dymorfizm płciowy.

To świetna książka, ktora trafiła do naszej obwoźnej biblioteki, którą zabieramy na spacery (niedługo przyda nam się większy wózek 😂).

Bardzo Wam ją polecam. Z nią obserwacje przyrody wchodzą w zupełnie nowy wymiar, stają się głębsze i pełniejsze ❤️

• Żłobek
  • Przeczytane książki
  • Muszę je mieć!
  • Natura2000
  • Przeczytane dziecięce
  • Zuzi biblioteczka

Dodaj cytat z książki LATO w świecie przyrody