Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą

Okładka książki Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą Susanne Orosz, Meike Töpperwien
Okładka książki Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą
Susanne OroszMeike Töpperwien Wydawnictwo: Czarna Owca, ToTamto popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Wasser. Geschichten zum Planschen, Staunen und Forschen
Czarna Owca, ToTamto
2022-07-13
2022-07-13
9788382520422
Ewa Kochanowska
woda

Okładka książki Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci Yayo Kawamura, Susanne Orosz
Dlaczego mleko... Yayo Kawamura, Susa...

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-8 lat. Jednak w naszym przypadku zaciekawił się nią i 4-latek i 9-latek. Ja sama jako mama czasami dowiedziałam się czegoś ciekawego, o czym nie miałam "zielonego pojęcia". Wiem też, że z chęcią zabiorę to wydanie do przedszkola i zapoznam je z moimi przedszkolakami.

Jest to świetna pozycja, która zachwyci wielu z Was.

Więcej w recenzji:

Jest to świetna pozycja, która zachwyci wielu z...

,,WODA. Chlupiące historie, które bawią i uczą" od @czytamtotamto to wyjątkowa pozycja, która powinna być w każdej biblioteczce młodego czytelnika oraz w każdej szkolnej biblioteczce.

Jest to zbiór edukacyjnych i bardzo ważnych historyjek związanych z wodą w naszym środowisku. Każda opowiastka uczy nas czegoś nowego o wodzie - podkreśla jej rolę w naszym codziennym życiu, w życiu zwierząt i roślin, uświadamia, jak wiele jest uzaleznione od wody - o dziwo, woda jest potrzebna nawet żeby działał nam internet!

Podsumowując WODA w każdej postaci ma kluczowe znaczenie.

Dzięki tej lekturze zagadnienia związane z obiegiem wody w przyrodzie, zawartością wody w ludzkim organizmie czy nawet wirtualną wodą staną się Wam bliższe. Co więcej, znajdziecie tu odpowiedź na wiele wodnych pytań:
💦 dlaczego łzy są słone?
💦 jak powstaje śnieg?
💦 kim są flisacy?
💦 czy na pustyni jest woda?
💦 do kogo należy woda?

Zapraszam do bardzo ważnej i ciekawej lektury o 'błękitnym żywiole'. Książka jest niesamowita - podobnie jak i rola WODY.

Wydawca: @czytamtotamto
Data premiery: 13.07.2022
Wiek: 5+

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #woda #obiegwody #przyroda

Uwielbiamy książki edukacyjne, moje dzieci co chwilę wyciągają jakiś egzemplarz pełen wiedzy i ważnego przekazu. ❤️ Taką książką, do której z chęcią wracamy jest "Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą" od Wydawnictwa To Tamto, która zawiera wszystko to, co młodzi czytelnicy powinni wiedzieć o wodzie. Wiadomo, że woda jest ważna w życiu ludzi, dlatego warto przedstawiać ten temat dzieciom. Szczególnie istotne są tutaj książki, które poruszają ten temat w ciekawy sposób. Autorka książki Susanne Orosz zawarła w niej mnóstwo ciekawostek na temat wody ukazując także różne problemy jej dotyczące. Każdą historię zawartą w książce rozpoczyna tytuł i pytanie dotyczące omawianego zagadnienia. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/09/woda-chlupiace-historie-ktore-bawia-i.html

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jaką rolę w naszym życiu odgrywa woda? Czy rzeczywiście jest nam do życia tak niezbędna? Dzięki książce Susanne Orosz "Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą" możecie przekonać się sami o roli wody na naszej planecie. Autorka w 18 opowiadaniach, między innymi: "Pomidory nie lubią deszczu", "Żabi król" i "Słoń u wodopoju" opowiada o bardzo ważnych współczesnych problemach dotyczących wody. Oczywiście wszystko napisane jest językiem zrozumiałym dla dzieci, dlatego tę książkę powinno poznać młodsze pokolenie. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na pytania, między innymi: Na czym polega obieg wody?, Jak plastik trafia do morza? oraz Co dzieje się podczas chrztu?. Do tego wszystkiego możecie przeczytać kilka informacji dotyczących Polskiej Akcji Humanitarnej. Opowiadania znajdujące się w książce "Chlupiące historie, które bawią i uczą" zawierają cudowne ilustracje, których autorką jest utalentowana Meike Topperwien.
Dzięki tym historią miałam możliwość poznania mnóstwo bohaterów i ich niezapomnianych przygód.
Idealna książka na prezent nie tylko dla najmłodszych czytelników. Polecam czytać ją dziecku przed snem, ponieważ znajdziecie tutaj króciutkie historyjki, zabawnych bohaterów i razem z nimi możecie rozwiązywać problemy.
Może dzięki autorce Susanne Orosz dużo czytelników zacznie oszczędzać tak cenny skarb, jakim jest woda.
Z całego serca poleca mommy_and_books.

Dzisiaj przychodzę do Was z bardzo ciekawą książką dla dzieci. "Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą" to opowiadania skierowane do dzieci w wieku 6-8 lat, które w zrozumiały sposób wytłumaczą młodemu czytelnikowi jak bardzo istotna jest woda w naszym życiu. Znajdziemy w nich odpowiedzi na takie pytania jak: ile wody znajduje się w ludzkim ciele, dlaczego łzy są słone, jak wykopać stadnię czy jak działają elektrownie wodne.

"Woda" jest pieknie wydana. Treść jest uzupełniona o ciekawe ilustracje wykonane przez Meike Töpperwien, a twarda okładka przyciąga wzrok. Książka bawi i uczy jednocześnie, a prosty język pozwala dziecku szybko przyswoić wiedzę. Wartościowa pozycja, którą polecam!

Przedstawiam Wam małe kompendium wiedzy o wodzie, w którym znajdziecie wszystko co na jej temat powinny wiedzieć Wasze pociechy.

Przekazać dziecku ogrom wiedzy w przystępnej i lekkiej formie brzmi jak abstrakcja, a jednak autorom powyższej publikacji to się udało. Pobudzają oni zainteresowania problematyką wody za pomocą opowieśći, w których dzieci towarzyszą bohaterom w ich przygodach.
Mały czytelnik razem z Sarą będzie zastanawiać się, gdzie jest woda, skoro ciągle pada deszcz? Z Leonem będzie skakać z trampoliny do basenu. A nawet zatroszczy się o strumień, który płynie w pobliżu szkoły Friedricha.

To niezwykle lekkie i przystępne opowieśći, które pokazują, jak ważny dla ludzi, zwierząt i przyrody jest błękitny żywioł. I że zajmowanie się nim przysparza mnóstwa radości i daje ogrom satysfakcji.

W osiemnastu ciekawych historiach znajdziecie odpowiedzi między innymi na pytania :
Czy na pustyni jest woda? Dlaczego łzy są słone? Co się dzieje w wodociągach? Na czym polega obieg wody? Ile wody zawiera ciało człowieka?

Jesteście zainteresowani? Jeśli tak to zapraszam do lektury, która należy do grona tych wartościowych.

Lubicie mądre książeczki dla dzieci?
Ja bardzo! A patrząc na aktualną sytuację na świecie związaną z wodą, a raczej jej brakiem i z tym wszystkim, co dzieje się na naszym podwórku - zanieczyszczeniem Odry, to takie pozycje dla dzieci są bardzo ważne!
"Woda" to zbiór opowiadań, który w przystępny i zrozumiały sposób odpowie na pytania związane w szerokim znaczeniu z wodą związane - o ściekach, wodzie w naszym ciele, na pustyni, śniegu czy plastiku w wodzie.
Nauka i zabawa.
Te dwa aspekty ta książeczka na pewno zawiera. Rodzice i dzieci mogą przy niej na pewno spędzić czas miło i pożytecznie.
Polecam czytajcie

Lubicie mądre książeczki dla dzieci?

O czym jest książka już mówi nam sam tytuł.
Jest to zbiór opowiadań z którego dzieci, młodzież a także my dorośli możemy się wiele dowiedzieć/nauczyć.

Zastanawialiście się kiedyś czemu łzy są słone? Albo co to jest wirtualna studnia? Skąd się bierze powódź albo na czym polega obieg wody? Jeżeli tak to odpowiedzi na te i na wiele innych ważnych pytań znajdziecie w środku.

Książka jest cudownie wydana. Zawiera nie tylko twardą okładkę, która chroni przed zniszczeniem, ale też wiele kolorowych, zabawnych ilustracji przyciągających wzrok.

Ważne jest jeszcze to, że wspomina ona o Polskiej Akcji Humanitarnej. Ty decydując się na ten tytuł też możesz pomóc bowiem zostanie przekazana złotówka ze sprzedaży właśnie na ten szczytny cel.

Zatem zachęcam do wsparcia.

O czym jest książka już mówi nam sam tytuł.

Uwielbiam książki dla dzieci, które oprócz rozrywki niosą sporą dawkę wiedzy. "Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą" to zbiór opowiadań skierowany do dzieci wczesnoszolnych. Historie, jak można się domyślić, dotyczą wody czyli tego, co na ziemi najwyższe. Każde opowadanie to przygoda innego dziecka oraz spora dawka wiedzy: dlaczego łzy są słone, jak dzialaja wodociągi, dlaczego skok na przysłowiową deskę boli i na czym polega obieg wody. A to nie wszystko! Napisana lekko, przyjemnie i bardzo ciekawie. Właśnie tak, by pokazać dzieciom, że nauka jest super! A ekologia to przyszłość. Niektóre z zagadnień są trudniejsze, ale ilustracje ułatwiają zrozumienie wszystkiego! Chociaż nie powiedziałabym, że są wyjątkowe. Temat wody nasuwa mi zupełnie inne wyobrażenie o ilustracjach. Inna kreska, inna wrażliwość. Książka jest porządnie wydana, a z każdego egzemplarza 1 zł zostaje przekazane PAH. W środku znajdziecie 18 różnych opowiadań dotyczacych wody. To super przygoda dla małych odkrywców.
Co mi się nie podobało? Opowiadanie o chrzcie uważam za zupełnie zbędne. Niby ksiazka naukowa, a wciśnięta zostaje kwestia wiary. Zupełnie niepotrzebnie.

Książki dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych to dziś olbrzymie skarbnice wiedzy, których my- dorośli możemy tylko pozazdrościć swoim pociechom. Pamiętając jeszcze suche, naukowe definicje wielu zagadnień, z wielką radością spoglądam na dzisiejsze kolorowe stronice tłumaczące wiele pojęć, z którymi obcujemy każdego dnia.

„Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą” samą tylko okładką i tytułem doskonale obrazuje z czym tak naprawdę czytelnik będzie mieć do czynienia. W środku znalazłem 19 niesamowitych historii mówiących wszystko o wodzie: skąd się bierze, dlaczego jest tak ważna, na czym polega jej obieg w przyrodzie, a nawet do kogo należy. Poza naprawdę sporej ilości treści, wiele jest śmiesznych ilustracji, które mój Bobosław z wielką radością oglądał.

Książka przeznaczona przede wszystkim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Nie przeszkadza to absolutnie nikomu w zapoznaniu się z jej treścią, bo ta zwyczajnie jest bardzo ciekawa. W mojej opinii będzie z pewnością także olbrzymią pomocą naukową w szkole, kiedy to nasze pociechy przerabiać będą temat wszechobecnej wody.

Ta pozycja to kolejny powód, dla którego warto zachęcać najmłodszych do sięgania po książki. U nas w domu takich z pewnością nigdy nie zabraknie. Właśnie takimi książkami chciałbym otaczać swoje dzieci. Właśnie takie książki chciałbym aby czytały, chłonąc wiedzę o otaczającym ich świecie. Rewelacyjna pozycja, która z pewnością zachwyci wielu z Was. Przekonajcie się koniecznie sami…

Współpraca z wydawnictwem czarna Owca i ToTamto.

„Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą”...

• Wydawnictwo Czarna Owca
  • Egzemplarz recenzencki
  • 2022 rok
  • Dla Anieli
  • Papier
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą