Igrając z ogniem

Wydawnictwo Luna
2022-07-13
2022-07-13
2020-09-15

Piękna książka, bardzo fajnie się czytało. Polecam każdemu kto uwielbia romanse.

kurcze genialna! pokochalam Westa i Teksas 😁 Swietny pomysl na fabule, autorka fajnie zvudowala relacje miedzy bohaterami, jakndla mnie wszytsko pieknie wyważone. super sie czytało!!!

Wciągająca, poruszająca powieść, która polecam z całego serca. Nieszablonowa fabuła i wartka akcja. Nie pozwól sobie ani innym oceniać ludzi po wyglądzie. Nigdy nie wiemy kim są i przez co musieli przejść żeby stać właśnie w tym miejscu.
Dwoje ludzi z trudnymi doświadczeniami, traumami wybudowało mury wokół siebie. Z każdą chwilą zakochują się w sobie coraz bardziej dzięki czemu mury zaczynają się burzyć. Niestety nie przywykli do miłości i sprawiają sobie ból swoim zachowaniem, słowem i gestem. Czy miłość zburzy mury i połączy ich?

Książka niczego sobie. Daje trochę do myślenia, szczególnie ze wzgląd na sytuację głównej bohaterki i jej cudownego labladora. Nie ukrywam, że nie koniecznie można ją uznać za miłą, chociaż to erotyk. I choć scen seksu w niej nie brakuje, to wydaje mi się, że są one na tyle wyrównane względem przeżyć bohaterów, że niektórzy uznają to za lekturę zbalansowaną. Nie uznam jej za arcydzieło, ale książka jako jednotomówka jest naprawdę dobra, ale mimo to i tak raczej na raz.
Warto by wrażliwe osoby wzięły pod uwagę duża ilość triggerów różnego kalibru.

Grace i West...no niezłą im autorka dała przeprawę, ale tak zazwyczaj jest w jej książkach, emocje, ból, strata i powstanie jak feniks z popiołów... kocham jej twórczość więc nie będę zdradzala fabuły bo co to by miało na celu, ale pozycja warta każdej minuty

🔥"Pięk­no jest prze­mi­ja­ją­ce. Kie­dyś wszy­scy je stra­cą. A ono nie wróci, nawet gdy bę­dziesz tego po­trze­bo­wać".
Nasączona głębokim smutkiem, ale również niosąca nadzieję. Niby prosta, banalna, a jednak w pewnym sensie wyjątkowa, unikatowa. Ta przepełniona lękiem, cierpieniem, obawami, traumatycznymi przeżyciami historia udowadnia, że wygląd zewnętrzny nie jest najważniejszy – liczy się to, co nosimy w głębi serca. Ta piękna, acz bolesna, trudna opowieść pokazuje, iż każdy z nas ma przylepioną jakąś etykietkę odzwierciedlającą jego słabości czy niedoskonałości. Ta urzekająca, pochłaniająca, skłaniająca do refleksji lektura dotarła do najczulszych strun mojej duszy, wywołała we mnie karuzelę różnorakich emocji, a także całkowicie wniknęła w moje myśli.
“Igrając z ogniem” to powieść zwracająca uwagę na to, że nie wszystkie nasze blizny widoczne są na pierwszy rzut oka. To tekst o odradzaniu się na nowo; o tym, jak ważna bywa szczera rozmowa i wsparcie najbliższych osób. Zapewniam Was, iż pod tą szkaradną okładką kryje się wartościowy, a zarazem rozgrzewający serca czytelników romans, który bez dwóch zdań warto poznać. Tym razem L.J. Shen zaskoczyła mnie, gdyż stworzyła coś dla siebie nietypowego. Dzieło, którego akcję umiejscowiła na uczelni oraz w food trucku! Nie brakowało tutaj błyskotliwych dialogów, wciągającej fabuły, wyważonej dawki emocji, a także autentycznej, złożonej kreacji głównych bohaterów. Grace i West dźwigali na swoich barkach ogromny ciężar. Oboje pomimo młodego wieku zostali już poturbowani przez życie, naznaczeni bliznami, traumatycznymi przeżyciami. “Moje blizny były płytkie, powierzchowne. Natomiast te jego kryły się we wnętrzu i sięgały głęboko”. Aczkolwiek nieustannie podziwiałam ich za to, że każdego dnia dzielnie walczyli ze swoimi demonami, pokazywali swoją siłę, ale również wolę walki.
Grace Shaw to dziewczyna wrażliwa, opiekuńcza, czuła, zabawna, waleczna, inteligentna, o sarkastycznym poczuciu humoru oraz gorzkim podejściu do życia. Ta dwudziestolatka od dziecka czerpała korzyści ze swojej urody. Gdy odwiedzała Austin ją i jej babcię zatrzymywali przedstawiciele agencji modelek. Była najwybitniejszą aktorką w szkolnych przedstawieniach. Należała też do drużyny cheerleaderek. Zdawała sobie sprawę z tego, iż uroda wiele jej w życiu ułatwi. Trwała w przekonaniu, że gęste, złote jak toskańskie słońce włosy, zadarty nosek, kuszące usta zafundują jej bilet w jedną stronę pozwalający na ucieczkę z zadupia, ale ogień odebrał jej wszystko. “Ogień symbolizuję piękno, furię i odrodzenie. Jaka szkoda, że w moim przypadku oznaczał wyłącznie upadek”. Kiedyś Grace należała do elity. Nosiła odsłaniające nogi spodenki, trzymała z najbardziej popularnymi chłopakami. Teraz brakowało jej pewności siebie, obawiała się ludzi, a świat napawał ją przerażeniem, czyli innymi słowy jej życie zamieniło się w istną tragedię. Protagonistka niezmiennie uwielbiała aktorstwo, kochała teatr całym sercem. Chciała wziąć udział w sztuce, ale fizycznie nie była w stanie tego zrobić. Nie chodziło o to, iż nie potrafiła grać, w końcu w liceum uchodziła za gwiazdę każdego przedstawienia, ale pamiętnej, tragicznej nocy wszystko się zmieniło. Kiedyś scena ją kusiła, dodawała jej energii, lecz po wypadku powrót na nią wydawał jej się równoznaczny z zaakceptowaniem twarzy oraz przedstawieniem jej światu, a na to jeszcze nie czuła się gotowa. Zresztą dwudziestolatka nie chciała już zostać aktorką – to marzenie spłonęło wraz z częścią jej twarzy. Teraz po studiach pragnęła pracować w teatrze, ale w cieniu, za kulisami.
Natomiast West St. Claire to władczy, arogancki, śmiertelnie niebezpieczny, pewny siebie, mrukliwy typ. To chodząca tajemnica, prawdziwa legenda. Uchodził za porywczego dręczyciela oraz najlepszego zawodnika w miejscowym samczym światku. Był wredny, chamski i nie zadawał się z ludźmi, którzy nie należeli do kręgu jego najbliższych przyjaciół. Nikt mu nie mógł podskoczyć: ani rówieśnicy, ani mieszkańcy, ani wykładowcy. Na uczelni uchodził za najlepszą partię, której nigdy nikomu nie udało się usidlić. Powiem Wam, że West miał złą reputację, ale tak naprawdę w środku to mięciutki, słodki chłopak. To również wojownik, który wytrwale dążył do tego, by jego rodzina stanęła na nogi. “Udawał kogoś innego. Człowieka siejącego postrach. Człowieka, który ma zajebistą maszynę i uwielbia walczyć”. W pewnym momencie zapomniał jak się oddycha bez bólu w piersi. Zapomniał, iż w życiu nie chodzi tylko o zarabianie pieniędzy i przetrwanie. Nic go nie cieszyło, ale właśnie wtedy w jego egzystencji pojawiła się dziewczyna z food trucka, która sprawiła, że jego codzienność stała się ciut lepsza.
Trzeba przyznać, iż Grace i West stanowili świetnie dobraną parę. Ich relacja rozwijała się powoli, kroczek po kroczku. Nie brakowało między nimi przyciągania, chemii, namiętnych chwil, zabawnych momentów, słownych przepychanek czy uszczypliwych dialogów. Oboje naturalnie zmieniali się pod swoim wpływem. Panna Shaw między innymi za sprawą Westa zaczęła otwierać się na ludzi. Postanowiła zmierzyć się wreszcie ze swoimi lękami i traumami. Ten chłopak sukcesywnie wyciągał ją ze skorupy na powierzchnię, jednocześnie ofiarując jej swoje wsparcie oraz uczucia. Za to główna bohaterka dostrzegła w dwudziestojednolatku samotnego, skołowanego, zagubionego młodego mężczyznę. “Był najbardziej wielowymiarowym chłopakiem, jakiego spotkałam: troskliwym, dobrym, odpowiedzialnym. Ale również porywczym, agresywnym, chamskim i okrutnym”. Dziewczyna uświadomiła sobie, iż West skrywał przed światem swoją drugą stronę, swoje poczucie humoru czy wyluzowaną osobowość. Niewątpliwie to właśnie dzięki niej St. Claire podjął próbę poradzenia sobie z traumatyczną przeszłością, a także z bolesnymi wspomnieniami. Grace poskładała na nowo jego serce, a on przekonał się na własnej skórze jak wygląda prawdziwa miłość. Kiedy był z nią nie chciał umierać. Wolał żyć, śmiać się, kochać. “Bez ciebie moje życie nie ma sensu. Nie mogę powiedzieć, że mnie dopełniasz, bo ty mnie tworzysz na nowo. Dzięki tobie staję się lepszy”.
L.J. Shen stworzyła piękną historię miłosną obrazującą fakt, iż tak naprawdę nie mamy żadnego wpływu na to, w kim się zakochamy. “Igrając z ogniem” to lektura o samotności, zaufaniu, szczęściu, stracie, bólu oraz wybaczeniu. To książka wprost idealna dla fanów powieści New Adult, ale również tych z wątkiem hate-love. To tekst będący cenną, życiową lekcją ukazujący, że nie należy oceniać książki po okładce, a dosłownie jedna chwila potrafi całkowicie zmienić bieg naszej codzienności. Nie ukrywam, iż ten tytuł skradł moje serce, dlatego nie pozostało mi nic innego, jak tylko serdecznie zachęcić Was do zapoznania się ze skomplikowanymi losami Grace i Westa.

Ciekawa, wciągająca lekka

Ciekawa, wciągająca lekka

Niezwykle wciągająca książka. Pochłonęłam ją w dwa dni. Historia pokazuje, że przy odpowiedniej osobie akceptuje się każdą cząstkę siebie, nawet gdy przez lata było inaczej.

Polecam!

Polecam!

Daleko tej ksiazce do banalu, glownym przeslaniem jest by nigdy sie nie poddawc i nawet z najorszych sytuacji w zyciu jestesmy wstanie odrodzic sie jak Feniks z popiolow. Bohaterow tez mamy ciekawych co sprawia ze cala fabula wciaga. Polecam.

• Przeczytane 2022