Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

Okładka książki Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka Francesca Simon
Okładka książki Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka
Francesca Simon Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Mali wredni wikingowie (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mali wredni wikingowie (tom 2)
Znak emotikon
2022-01-01
2022-01-01

Okładka książki Roślinkowa książka Alicja Krzanik, Anna Salamon
Roślinkowa ksi... Alicja Krzanik, Ann...
Okładka książki 101 Latarni Dzmitryj Bandarenka, Oksana Draczkowska, Oksana Łuszczewska
101 Latarni Dzmitryj Bandarenka...
Okładka książki Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy Polly Faber, Harriet Hobday
Gdy zapadnie n... Polly Faber, Harrie...

"Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka" to humorystyczna propozycja dla nieco starszych dzieci od Wydawnictwa Znak Emotikon autorstwa twórczyni serii o Koszmarnym Karolku. Francesca Simon słynie z oryginalnego poczucia humoru oraz książek o Koszmarnym Karolku. W książkach o Wikingach znów serwuje dużą dawkę humoru, żywe dialogi i powiedzonka, a także zabawę i żywiołową fabułę. To opowieści o grupie przyjaciół, którzy są naprawdę nietuzinkowi: Flejka nie lubi się kąpać ani czesać, Goldi świetnie potrafi tropić trolle i ogry, Zakręcone Gacie uwielbia najazdy, ale gdy przychodzi co do czego, to pierwszy ucieka w krzaki...😉 Rodzeństwo Fanga i Trach uważani są za najgorszych Wikingów w wiosce, z czego ich rodzice są bardzo dumni. To, co obecnie uznawane jest za godne potępienia dawniej spotykało się z akceptacją wśród ludu nastawionego na wyprawy i najazdy w celu zdobywania łupów. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/09/mali-wredni-wikingowie-mali-wredni.html

To już druga książka z tej serii i my z ogromną przyjemnością wróciliśmy do zabawy z tymi Małymi Wikingami.
Druga odsłona również nie zawodzi, jest bardzo ciekawi, mega zabawna i w czasie czytania mieliśmy na prawdę dobrą zabawę.
Młody uczy się czytać i dzięki dużej czcionce mogliśmy wykorzystać ją do nauki czytania, a przynajmniej wciągnąć go do wspólnego czytania.
Jeśli macie ochotę na zabawną przygodę, którą zapewnią Fanga i Trach, to lepiej nie mogliście trafić.
Dla nas to była super frajda, dlatego i Wam serdecznie polecamy 💙💙💙

Jeśli...

To druga część przygód Fangi, Tracha i ich znajomych.

Znów sporo się dzieje, złego oczywiście, bo bliźniaki są najlepsze w...byciu najgorszymi!

Tym razem wredni wikingowie mają za zadanie dokonać barteru na targu (cóż... każdemu może się zdarzyć zapomnieć po co mama wysłała go na targ, ważne by nie zapominać o żelaznej zasadzie "Jeśli się da, masz łupić! Jeśli nie, to kupić!"),rozpocząć naukę w szkole (wikingowie mają nauczyć się czytać, pisać i liczyć? Ale po co??) i przegonić wielkiego gbura. To właśnie nowa postać wpleciona w losy wikingów, która daje im się nieźle we znaki.

Oj, w tej części pada wiele naprawdę ciężkich klątw!

To kolejna porcja śmiechu i baaardzo złych zachowań, które na pewno przypadną do gustu dzieciom.

Rodzicom być może nieco mniej, jeśli później w domu będą padały hasła "Ty gębo robala", "świński pęcherzu" czy "zepsuty oddechu morsa".

Lepiej najpierw przeczytajcie książkę sami 😎

To druga część przygód Fangi, Tracha i ich znajomych.

Tym razem przed niesfornym rodzeństwem staje ogromny, niegodziwy berserk Gbur Żelazna Czaszka. Wiking, który wraz ze swoim pupilem niesie postrach na całej Wyspie.

Tom drugi nie różni się bardzo od pierwszego. Jest nieco więcej akcji i to tej lekko mrożącej krew w żyłach. Córka czuła lekki niepokój podczas czytania tej części. Było również śmiesznie. Było tutaj nieco więcej wzmianek o naszych skandynawskich kolegach. Były runy i berserk, a w związku z tym kolejne moje ale - brak wytłumaczenia w formie słowniczka czym są owe pojęcia. Dziecko było ciekawe i musiałam sama na własną rękę tłumaczyć co znaczą te zagadnienia.

Sama historia nt. Gbura jest ciekawa. W końcu bliźniacy czują się zagrożeni, a co za tym idzie muszą zagrożenie jakoś wyeliminować, bo to oni mają być na językach swojej społeczności. To oni mają być niegodziwi i niegrzeczni. Nie jakiś tam Gbur. Chcą go jakoś przepędzić z sąsiedztwa. I udaje się im to za sprawą rzuconych klątw.

Reasumując to kolejna śmieszna pozycja dla najmłodszych. Małym Czytelnikom będzie się podobać. Moja córka śmiała się podczas czytania. Jednak dla mnie to ta książka nie jest niczym ciekawym. Równie dobrze mogłyby to być przygody Karolka. Moje odczucia co do tej serii nie są niestety pozytywne. Na szczęście mojemu dziecku się one podobają i dwie najnowsze książeczki Autorki poleca swoim rówieśnikom mówiąc "są śmieszne i fajne, mnie się podobały!".

Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Znak Emotikon.

I kolejny raz wracam do Małych Wikingów i ich przygód! Powiem Wam, że nie tylko to, że napisane są na tyle dużymi literkami, że przyciągną dzieci powoduje to, że warto je polecać ale także historyjka zawarta w książce, która zawsze jakiś morał ze sobą niesie!

Gbur Żelazna Czaszka to najsroższy, najbardziej przerażający wiking na świecie.
Swoim rykiem potrafi zmieść dom z powierzchni ziemi. Toczy pianę z ust. Wygryza dziury w swojej tarczy. A do tego wybudował sobie cuchnący wychodek tuż obok naszego domu! Jak wykurzyć tego odrażającego potwora?

„To my, Fanga i Trach, zrobimy berserkowi ciach-mach!”

Drugi tom nowej i bardzo niegrzecznej serii królowej komedii dziecięcej, Franceski Simon, w bardzo niegodziwym tłumaczeniu Marii Makuch: ostra akcja i zabawa, paczka przyjaciół w nieustających tarapatach, przekorny humor, charakterne powiedzonka, a także lekcja rzucania okropnych klątw, jak przystało na najgorszych wikingów !

Tak jak i poprzednia część Wikingów dostajemy tu prześmieszne dialogi i pełną humoru i zabawy historyjkę, która ma zachęcić dzieci do czytania, al z której też jakiś morał mają wyjąć. Tekst jaki tu mamy jest prosty, mało skomplikowany i łatwy do zrozumienia - no w końcu do dzieci ma to dotrzeć! Mamy też sporo dialogów, śmiesznych scen, które mają wywołać uśmiech na twarzy naszych dzieci no i sporo obrazków. Wszystko to napisane jest dość dużą czcionką, dzięki starsze dzieci będą mogły do historyjki wracać już same, a format książeczki jest dość mały, więc i z utrzymaniem problemu nie będzie. Fakt, troszkę tu zachodzi czarnego humoru, ale jest ono dokładnie kontrolowane przez autorkę.

Jak dla mnie seria ta jest godna polecenia zarówno dla starszych jak i młodszych dzieciaków, którym trzeba jeszcze czytać. A kto wie, może i my - dorośli- wyciągniemy jeszcze jakiś morał z tej historii? Gorąco polecam zagłębić się w ten świat z waszymi dzieci. Z pewnością nie pożałujecie!

Gbur Żelazna Czaszka to najsroższy, najbardziej przerażający wiking na świecie.
Swoim rykiem potrafi zmieść dom...

Kolejne przygody Fanga i Trach-rodzeństwa złych wikingów. Wraz z nimi udamy się na targ, aby odnaleźć sprawunki dla mamy, zobaczymy, jak sobie radzą w szkole (a raczej jak doprowadzili do jej upadku),a także będziemy szukać sposobu na strasznego Gbura Żelazna Czaszka, który mocno zalazł za skórę ich rodzinie.

Pierwszy tom zdecydowanie się nam podobał, drugi okazał się tak samo dobry. Książka pełna przygód, humoru, a także zabawnych momentów. To pozycja, z którą dziecko po prostu dobrze się bawi i nie potrafi zachować powagi podczas czytania.

Tekst w książce napisany dużą książką, co sprawia, że śmiało może być podarowana początkowym czytaczom.

Ilustracje są czarno białe, adekwatne do treści. Przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę.

„Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka” to książka, która spodoba się każdemu, kto lubi czytać książki pełne przygód i humoru. My z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/06/ZnakemotikonMaliwredniwikingowieiGburZelaznaCzaszka.html

Pierwszy tom zdecydowanie się nam podobał, drugi okazał się tak...

Fanga i Trach to najgorsi z najgorszych wikingów w wiosce, z czego są bardzo dumni ich rodzice i oni sami również. Choć życie młodych wikingów nie jest łatwe, bo mają wiele na głowie, to z pewnością nie jest nudne.
Rodzeństwo bardzo lubi się ze sobą sprzeczać, ale jeszcze bardziej lubią dokazywać innym mieszkańcom wioski.

Przygody tej niesfornej dwójki są zabawne a zarazem ekscytujące. Idą po raz pierwszy do szkoły, próbują pozbyć się najbardziej przerażającego Wikinga w wiosce, który zbudował sobie wychodek obok ich domu. To tylko kilka przygód jakie możecie z nimi przeżyć.

W każdej książce znajdują się trzy rozdziały, przepełnione zabawą i figlami, z tymi młodymi Wikingami nie będziecie się nudzić.
Książki idealne do samodzielnego czytania, duża czcionka, i cała masa zabawnych, czarno-białych ilustracji.

Przygody tej niesfornej dwójki są zabawne a...

Drugi tom Małych Wrednych Wikingow czyli "Gbur Żelazna Czaszka" podobał mi się dużo bardziej niż pierwszy 😊
__
Bardzo fajnie mi zagrał tym razem humor i to, że w tym tomie te dzieciaki były momentami jakieś milsze 😁 a i same historie jakoś bardziej mi podpasowaly.
__
W tym tomie będziemy towarzyszyć Fandze w wyprawie na targ gdzie jakoś nie udało jej się zdobyć produktów o które prosiła ją mama, młodzi wikingowie zaczną chodzić do szkoły która jeszcze szybciej niż ją otworzono zostanie zamknięta oraz poznamy Gbura Żelazną Czaszkę, okropnego wikinga który stał się zmorą rodzinki Fangi Tracha, jako że zbudował sobie wychodek zaraz, obok ich domu 😆
__
Lekkie i wesołe, na pewno spodoba się dzieciakom. Co prawda nie ma tu jakichś przesłań czy nie wyciągniemy z tego jakiejś nauki ale książki czyta się nie tylko dla tych aspektow, prawda? Tu mamy świetną rozrywkę i gwarantowane wybuchy śmiechu 😊

__

Nowa seria spod pióra autorki bestselerowej serii Koszmarny Karolek. Tym razem wszystko dzieje się w wiosce wikingów. Ci z Was, co znają twórczość autorki mogą się domyślać, że nic w tej książce oczywiste nie będzie. Główni bohaterowie, czyli Fanga i Trach są rodzeństwem i uwielbiają rozrabiać. Jak na wikingów przystało rabowanie to ich ulubiona zabawa. Są uznawani za najgorsze dzieci w całej wiosce, lecz ich rodzice są z tego dumni, bo właśnie tacy są wikingowie.

W drugim tomie mamy trzy krótkie historyjki. Pierwsza jest o tym jak mama wysłała Fangę na targ, po drodze dziewczynka spotkała znajomych i oczywiście, żadne z nich nie zrobiło tego, o co zostało poproszone.

Drugie opowiadanie jest o szkole dla wikingów. Na początku nikt nie rozumiał, po co komu jakaś szkoła, jednak rodzice postanowili spróbować i posłać do niej dzieci.

A ostatnia historyjka jest o strasznym Gburze Żelaznej Czaszce, który zamieszkał po sąsiedzku z Fangą i Trachem. Najgorsze, że nowy sąsiad zrobił sobie wychodek tuż obok domu naszych głównych bohaterów.

Przyznam, że historyjki są zabawne jednak nie są to książeczki, które rodzic chciałby by ich dzieci czytały. Taki jest styl pisania autorki, że opowiadania są o tych niegrzecznych dzieciach, które nie zawsze ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie. Jednak jest to seria skierowana dla dzieci powyżej siódmego roku życia, którym z pewnością takie zachowanie bohaterów może się spodobać. Idealnie nadają się do samodzielnego czytania przez młodszych czytelników, literki są duże, tekst na stornie nie zajmuje dużo miejsca, bo dołączone są również obrazki, a opowiadania są krótkie. Jeśli tylko wasze dzieci potrafią już same czytać, to uważam, że to może być świetna seria by zachęcić ich do czytania jeszcze bardziej.

Trochę gorsza od pierwszej części. Tu idziemy z bohaterami na targ i do szkoły oraz... walczymy ze wstrętnym odorem unoszącym się z wychodka. Dzieciaki powinny być zachwycone tą lekturą.

• Dla dzieci
  • Must Have