Góra Mądrości

Okładka książki Góra Mądrości Mojo Graffi Katarzyna Bielińska
Okładka książki Góra Mądrości
Mojo Graffi Katarzyna Bielińska Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga opowiadania, powieści dla dzieci
40 str. 40 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2022-03-23
2022-03-23
40 min.

Okładka książki Lisy nie kłamią Heike Drewelow, Ulrich Hub
Lisy nie kłamią Heike Drewelow, Ulr...
Okładka książki Opowieści z Białej Doliny Przemek Corso, Marcelina Misztal
Opowieści z Bi... Przemek Corso, Marc...
Okładka książki Dwa słowa Dominika Czerniak-Chojnacka, Anna Taraska
Dwa słowa Dominika Czerniak-C...
Okładka książki Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Marcin Minor
Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Mar...
Okładka książki Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Tata Oli nie umie przegrywać Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli nie u... Thomas Brunstrøm, T...

Przepiękna!! I niespodzianka na zakończenie (nie chcę spojlerować) sprawia, że koniecznie trzeba do tej książki wracać! :)

"Wszyscy mamy marzenia. By je spełnić, musimy zrobić coś, co nas do nich przybliży. Musimy wyruszyć w drogę. Czasem bywa ona bardzo trudna. Możemy popełnić niejeden błąd i się rozczarować. Jeśli jednak bardzo się staramy i wierzymy, że nam się uda, wszystko jest możliwe.”
"Góra Mądrości" to książka tak piękna i ciepła, i tak ważna, że po prostu trzeba ją przeczytać.Pomimo tego,że przeznaczona jest dla młodszych dzieci nie mogłam się oprzeć by ją nie przeczytać.Przepiękne ilustracje,bogato zdobione sprawiają,że człowiek zatapia się w książce i nie chce się jej opuścić.To przepiękna i wartościowa historia,która zarówno słowem jak i obrazem urzeka.
To historia ,gdzie Lis I Niedźwiadek pokazują jak ważna jest przyjaźń oraz wsparcie drugiej osoby.W piękny sposób pokazują,że dążenie do realizacji marzeń sprawia,że żadna przeszkoda nie jest w stanie przeszkodzić w realizacji tego czego się pragnie.Polecam ta książeczkę każdemu ,bo przecież w każdym z nas jest trochę dziecka.

Mamy tu Lisa i Niedźwiadka. Każdy z nich ma marzenia, których realizacja wymaga odwagi. Lisek marzy o podróżach. Jednak strach przed ciemnością to uniemożliwia. Niedźwiadek natomiast marzy o przyjacielu , lecz na horyzoncie wciąż go brak. Mądra Gąsienica otwiera im oczy- radzi by wyruszyli na Górę Mądrości. Czy ta podróż pomoże spełnić ich marzenia? Czy cel zostanie osiągnięty? A może prawdziwym celem jest podróż sama w sobie?

To naprawdę przepiękna książka. Zwraca uwagę jak ważna jest walka o swoje marzenia, jak istotnie jest pokonywanie własnych słabości i lęków. Uczy empatii i wspierania przyjaciół, oraz tego, że to wsparcie warto przyjąć. Każdy tak naprawdę wyniesie z niej coś dla siebie. To jedna z książek, którą naprawdę warto mieć ❤

„Wszyscy mamy marzenia. By je spełnić, musimy zrobić coś, co nas do nich przybliży. Musimy wyruszyć w drogę. Czasem bywa ona bardzo trudna. Możemy popełnić niejeden błąd i się rozczarować. Jeśli jednak bardzo się staramy i wierzymy, że nam się uda, wszystko jest możliwe”.

Przekonali się o tym bohaterowie książki, z której pochodzi ten cytat. Lisek i Niedźwiedź spędzali dużo czasu pod pewnym drzewem. Dla każdego z nich było ono wyjątkowe. Lisek bał się ciemności, więc cieszył się, że na drzewie jest mnóstwo świetlików. Chciał jednak zwiedzać świat i liczył na to, że z czasem jego strach zniknie. Z kolei Niedźwiedź wypowiedział w tym miejscu swoje marzenie - chciałby poznać przyjaciela. Lisek i Niedźwiedź nie rozmawiali ze sobą zbyt często i każdy z nich czekał aż ich los sam się odmieni. Zapewne czekaliby tak jeszcze długo, jednak pewna mądra Gąsienica powiedziała im, żeby wspięli się na Górę Mądrości, gdzie spotkają to czego szukają. Nie będę Wam zdradzać szczegółów tej wędrówki, jednak musicie wiedzieć, że była to droga pełna przygód, wyzwań, pokonywania własnych słabości, poświęceń, zwątpienia, a także wsparcia i zrozumienia. Bohaterowie zrozumieli, że ważniejsze od podróżowania jest to, z kim się podróżuje. I że prawdziwy przyjaciel to ktoś, kto wierzy w ciebie bardziej niż ty sam.

„Góra Mądrości” to przepiękna opowieść o przyjaźni, która pokazuje, że często to, czego szukamy jest na wyciągnięcie ręki. Jednak czasami potrzeba długiej drogi, aby to dostrzec. To historia, która przypomina, że warto podążać za marzeniami zamiast czekać aż same się zrealizują.

„Góra Mądrości” to książka wyjątkowa i wzruszająca. Za sprawą @mojograffi zachwyca także wizualnie. Obok tej historii i niesamowitych ilustracji ciężko jest przejść obojętnie…

Piękna opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, o pokonywaniu własnych lęków oraz o wytrwałym dążeniu do celu. Poza mądrym tekstem, książka posiada dodatkowo przepiękne ilustracje. Moje dzieci (4 i 8 lat) słuchały jak zahipnotyzowane.

Utrzymana w duchu idei picturebooków książka "Góra Mądrości" to piękna opowieść o otwieraniu oczu na piękno świata, także na piękno pochodzące od innego człowieka. Dostrzeganie rozwiązań, które są blisko, nie jest łatwe, a często nie daje też oczekiwanej satysfakcji zdobycia czegoś cennego. Bardziej doceniamy to, co wymagało od nas wysiłku.

Niedźwiadek i Lisek, główni bohaterowie książki Katarzyny Bielińskiej, posługującej się pseudonimem Mojo Graffi, czekają na rozwiązanie swoich problemów. Niedźwiedź szuka przyjaźni, a Lisek - sposobu na pokonanie strachu przed ciemnością. Wyruszają w podróż do magicznego miejsca, w którym mają zakończyć się ich troski. Jednak, jak to w tego typu opowieściach bywa, nie od razu dostrzegają to, co najważniejsze - siebie nawzajem. Wspieranie się w drodze do wspólnego celu, gdzie miała na nich czekać mądrość świata, staje się właściwym punktem docelowym tej podróży. Dopiero próba rozdzielenia się uświadamia im, co zyskali dzięki swojemu towarzystwu.

Niedźwiadek i Lisek, główni...

To krótka historia o niezwykłej przygodzie misia i liska, którzy wspólnie odkrywają jak cennym skarbem jest przyjaźń.

Choć morał i to jak potoczy się opowieść łatwo przewidzieć to dla dzieci z pewnością będzie to piękna wyprawa.

Kolejne przygody młodych bohaterów są urzekające i wciągające, ale też bardzo magiczne 😍 bo odwiedzają oni różne barwne miejsca.

Na uwagę zasługuje też wydanie, twarda, zdobiona oprawa, duży format i śliczne ilustracje w środku ❤️

Jest to opowieść pełna ciepła, miła dla oka i pouczająca dla tych młodszych, ale też tych trochę starszych 😉

Wydaje mi się, że do "Góry mądrości" dzieci będą lubić wracać 😍 my z siostrą polecamy, bardzo przyjemna historia o przyjaźni, odkrywaniu siebie, poświęceniu i pokonywaniu własnych słabości ❤️

Na uwagę...

Bardzo cenie książki dla najmłodszych czytelników, które kończą się morałem. Taka właśnie jest "Góra mądrości" która pod postacią nastrojowego opowiadania pokazuje, że warto i trzeba marzyć oraz, że przełamywanie leków może być pierwszym krokiem w dążeniu do spełnienia swoich marzeń.

Książka opowiada historię liska i niedźwiadka, którzy wyruszają w podróż w poszukiwaniu kwiatu przyjaźni, wiedzą, bowiem, że gdy go odnajdą, spełni się ich marzenie - niedźwiadek poszukuje prawdziwego przyjaciela, a lisek chce podróżować i porzucić lęk ciemności.

Książka napisana bardzo przyjemnym i lekkim językiem, łatwo zrozumiała dla małego czytelnika, idealna do przeczytania przed snem. Do tego bardzo ładnie się prezentuje, a ilustracje skupiają 100% uwagi słuchacza.

Dążenie do spełnienia marzeń i pragnienie posiadania przyjaciela pokazane w bardzo nostalgiczny i pełen metafor sposób, jedna sprawa to czegoś chcieć, a druga odważyć się na ten pierwszy krok. Książka warta polecenia i czasu z nią spędzonego. Polecam!

Marzenia to obiekty pragnień i dążeń. Jakże często zatrzymujemy się jedynie na pragnieniach, nie podejmując działań ukierunkowanych na ich urzeczywistnienie. Pełni obaw i lęków, osamotnieni w swoich myślach, uciekający przez decyzjami i unikający ryzyka marnujemy swoje szanse. Jesteśmy jak ten samotny niedźwiadek marzący o przyjacielu, lecz nie podejmujący interakcji, albo jak ten lękliwy lisek fantazjujący o podróżach i przygodach, który boi się wyściubić nos poza swoje miejsce w obawie przed ciemnością. „Góra Mądrości” Katarzyny Bielińskiej jest w pewnym sensie o każdym z nas.

Poetycka, przesiąknięta na wskroś mądrością, otulona nostalgią opowieść o drodze do szczęścia i spełnienia. O drodze trudnej, wyboistej, na której zdarzają się potknięcia i upadki, ale drodze zwycięstwa. Przepełniona metaforami i symbolami będącymi dla czytelnika wskazówkami, z których można czerpać we własnych dążeniach do realizacji celów. Źródło pięknych cytatów, oaza spokoju roztaczanego przez malownicze, kreślone z ogromną czułością ilustracje. Książka idealna – porywa mądrą treścią i zachwyca obrazem.

Góra Mądrości to miejsce, które miało odmienić życie niedźwiadka i liska. Wyekspediowała ich ku niej światła gąsienica. W drodze okazało się, że gdy obok kroczy ktoś życzliwy i pomocny, to nie potrzeba żadnych talizmanów i symboli, aby osiągnąć cel. Ta droga dała im to, czego od zawsze pragnęli, ale o co bali się zawalczyć w pojedynkę. To historia o przyjaźni, odwadze, poczuciu odpowiedzialności za innych, o przekraczaniu własnych granic i wychodzeniu ze strefy komfortu. To przede wszystkim opowieść o tym, że nie wystarczy chcieć, trzeba jeszcze zrobić krok ku realizacji marzeń.

„Przyjaciel to ktoś, kto wierzy w ciebie bardziej niż ty sam”, a „ważniejsze od podróżowania jest to, z kim się podróżuje” – misternie wplecione w tekst odpowiedzi na marzenia głównych bohaterów są ważnymi wskazówkami dla każdego czytelnika (nie tylko tego małego).

Z pewnością niejednego zaskoczy obecność jeszcze jednego bohatera. Ukrytego w cieniu, lecz będącego ciągle obok. Czy jest to metafora rodzica towarzyszącemu dziecku w drodze na jego szczyty marzeń?

• Dla dzieci
  • -naście lat później 👌