Przełęcz Riverbend

Okładka książki Przełęcz Riverbend Denise Hunter
Okładka książki Przełęcz Riverbend
Denise Hunter Wydawnictwo: Dreams Cykl: Romans w Riverbend (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Romans w Riverbend (tom 1)
Riverbend Gap
Dreams
2022-09-21
2022-09-21
Joanna Olejarczyk

Skusiła mnie ładna okładka. Chyba stęskniłem się na górami. Sama historia z jednej strony jest trochę naiwna, podobnie jak bohaterowie. Z drugiej strony szanuję autorkę, że nie hamowała się z wprowadzeniem chaosu i naruszeniem pewnego tabu. Może przeczytam inne książki z tej serii. Trochę rzucała się w oczy osobliwa "domyślna" religijność postaci - bohaterowie wciąż się modlili i myśleli o Bogu - mimo że sama historia zupełnie nie ma religijnego wydźwięku.

Po książkę "Przełęcz Riverbend" sięgnęłam "bez planowania tego". Została mi polecona przez bibliotekarkę, jako szybka do przebrnięcia książka w ramach wyzwania czytelniczego w mojej bibliotece. Książka jednak bardzo przypadła mi do gustu.

Nie przywykłam do czytania romansów dla dorosłych. Zwykle czytam książki dla młodzieży lub młodych dorosłych. O dziwo jednak bardzo mi się spodobało, że bohaterowie byli starsi ode mnie o około 10 lat. Byli bardzo opanowani i nie robili "problemów z niczego", jak to często bywa w romansach dla młodzieży. Zachowanie bohaterów było bardzo naturalne, nie czuło się, że jest sztuczne.

Bardzo podobała mi się chemia tworząca się między głównymi bohaterami. Nie chcę nic spoilerować, ale jest to mój ulubiony typ relacji w książkach - naturalny, przekomarzający, jest to jednak "zakazana" relacja, więc bohaterowie muszą trzymać się na dystans, lecz nie mogą.

Historia oprócz romansu miała jeszcze kilka innych wątków związanych z różnymi bohaterami. Sprawiały one, że książka wydawała się bardzo naturalna, a żaden bohater nie był powierzchowny, każda osoba miała własne cechy charaktery, które ją wyróżniały.

Jedyne, do czego nie jestem przekonana w tej książce, to jej zakończenie. Bez spoilerów - jest trochę nierealne, czułam, jakby było dla satysfakcji czytelnika, nie jestem jednak pewna, czy w prawdziwym życiu historia zakończyłaby się w ten sposób.

Podsumowując, książka bardzo mi się podobała. Mimo że było to moje pierwsze podejście do romansu dla dorosłych, książkę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie.

Oceniam na 2/10. Nie dodaje oceny, aby nie popsuć średniej, dla fanów gatunku.

Nie jest to typ książek, do których zwykle sięgam. Zaczęłam ją czytać, z polecenia. Nie udźwignęłam dialogów i histori. Książkę czyta się ciężko, rozmowy są bardzo prosto napisane, ale tak mocno nienaturalnie. Historia, która można opisać już po pierwszym rozdziale, to jednak nie jest coś, na co chcę poświęcić swój czas.

Oceniam na 2/10. Nie dodaje oceny, aby nie popsuć średniej, dla fanów gatunku.

Ebook :) Wciąga Każdy z nas szuka akceptacji swojego miejsca na ziemi Miłości :) Polecam

Piękna, świetnie napisana, miła, pozytywna, głęboka, o miłości, przyjaźni, rodzinie, relacjach. Do czytania w każdym miejscu i czasie, krótki wątek bożonarodzeniowy.

Dotychczas zaledwie dwa razy sięgałam po książki Denise Hunter. Sama jestem zaskoczona, że tak mało, bo te powieści są dla mnie synonimem spokojnego, mądrego opowiadania o tym co istotne i ważne. Są dla mnie balsamem, ciepłym kocem otulającym gdy na około wszystko szaleje. I może dlatego, nie chcę zbyt często po nie sięgać bo chcę to uczucie zachować na specjalne momenty i cieszyć się nim dłużej.

Powieść rozpoczyna się w dramatycznych okolicznościach. Kate jedzie w odwiedziny do rodziny chłopaka, jednak jej auto wpada w poślizg i zawisa nad przepaścią. Na szczęście dosyć szybko na ratunek przybywa miejscowy zastępca szeryfa, Cooper. Sprowadza pomoc i dotrzymuje jej towarzystwa, nie pozwalając by dopadło ją przerażenie i panika. Między bohaterami zaczyna rodzić się nić porozumienia ale szybko muszą ją zerwać bo Kate okazuje się dziewczyną ... brata Coopera. Jednak nie da się uniknąć wspólnych spotkań szczególnie gdy mieszka się w małym miasteczku.

,,Przełęcz Riverbend" chociaż z pozoru jest romansem to okazuje się dużo bogatsza w treść. To poruszająca opowieść o wybaczeniu, uczeniu się samego siebie, zrozumieniu oraz otwarciu na potrzeby drugiego człowieka. Kate przeprowadza się do Riverbend nie tylko ze względu na pracę i chłopaka. Chce także odszukać biologiczną matkę, która dawno temu porzuciła ją i brata. Dziewczyna ma przed sobą cały ogrom emocji i uczuć, które musi uporządkować i nauczyć się z nimi żyć. Jej życie naznaczone jest wieloma stratami co jest jej blokadą i nie pozwala jest podejmować odważnych decyzji. Życie Coopera też nie jest usłane różami. Wychowany w kochającej rodzinie, uważany jest za lekkoducha, który co rusz zmienia dziewczyny. Nikt nie zdaje sobie jednak sprawy, że za jego zachowanie czai się strach i niepewność. Teraz, gdy postanawia, że sprawi, że otoczenie zmieni o nim zdania zaczynają się dziać wokół niego dziwne rzeczy.

,,Przełęcz Riverbend" spokojnie można pochłonąć w jeden-dwa wieczory. To opowieść pełna ciepła, zrozumienia i mądrości. Autorka nie moralizuje, nie ocenia, nie poucza. Zamiast tego daje wsparcie, tak samo jak swoim bohaterom. Przesyła mnóstwo nadziei. Nie sprzedaje utartych banałów ale pokazuje, że nawet jeśli życie się skomplikuje to można sobie poradzić. Potrzebna jest tylko wiara i chęć oraz odrobina wsparcia życzliwych ludzi, na których trzeba się otworzyć i czasem po prostu poprosić o pomoc. To też urocza opowieść o miłości, która zaskakuje i z którą nawet jak się walczy to nie ma się najmniejszych szans. Polecam!

Kiedy auto Katelyn Loveland wypada z krętej drogi w Appalachach, wydaje się jej, że to już koniec. Na ratunek przybywa jednak Cooper Robinson, zastępca szeryfa, i chociaż Katie uchodzi z życiem z wypadku… zupełnie traci głowę.
Cooper wkrótce dowiaduje się, że kobieta, którą ocalił w górach, jest nową dziewczyną jego brata – co czyni ją całkowicie niedostępną. Jednak pomimo usilnych starań nie może przestać na nią wpadać. Z czasem Katie zżywa się mocno z rodziną Robinsonów i wyjawia Cooperowi prawdziwy powód, dla którego przeprowadziła się do miasteczka w Karolinie Północnej.
Jeśli uczucia dojdą do głosu, ona może utracić pierwszą rodzinę, jaką kiedykolwiek miała, a on zmarnować szansę na uzyskanie stanowiska szeryfa. Oboje znowu stają nad przepaścią – i tylko od nich zależy, po jaką przyszłość sięgną.

Przez tą powieść się płynie, kartki same się przewracają. Historia wciągnęła mnie na tyle, że w mig przeczytałam całość. Ta pozycja ma swój urok, poruszająca, rodzinna, o poszukiwaniu szczęścia i dokonywaniu trudnych wyborów.
To książka z serii #mustread na te wiosenne wieczory. Autorka stworzyła prostą, pełną romantyzmu historię i nutki dramatu. Podobała mi się

Zacznę od tego, że bohaterowie tej książki skradli moje serce, ich postacie są tak przedstawione, że chciało by się mieć takich ludzi wokół siebie, ich decyzje i życiowe wybory są tak „prawidłowe” pomimo złości, żalu potrafią myśleć o dobru drugiego człowieka. Książka porusza wiele ważnych tematów, a są one przedstawione w bardzo życiowy sposób. Przypadek? przeznaczenie przychodzą w najmniej spodziewanym momencie, a gdy w grę wchodzi miłości to potrafią sporo namieszać. Walka miedze sercem a rozumem, bolesna przeszłość i trudne wybory grają tu pierwsze skrzypce, a to wszystko w otoczeniu małego malowniczego miasteczka.
Subtelna i mądra powieść idealna na jesień, ja jestem nią zauroczona!

Świetna książka na podróż pociągiem. Trzyma w napięciu, nie jest zbyt ciężka, choć porusza wiele problemów.
Ciepła i wartościowa opowieść o miłości.

Ciepła i wartościowa opowieść o miłości.

Nic szczególnego, trochę wzruszeń, historia dość przewidywalna.
Jako lekka przegryzka niewymagająca myślenia - całkiem się sprawdza.

Nic szczególnego, trochę wzruszeń, historia dość przewidywalna.
Jako lekka przegryzka niewymagająca myślenia - całkiem się sprawdza.

• Romans
  • Rok 2023