Jabłoniowe Wzgórze

Okładka książki Jabłoniowe Wzgórze Denise Hunter
Okładka książki Jabłoniowe Wzgórze
Denise Hunter Wydawnictwo: Dreams Cykl: Romans w Riverbend (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Romans w Riverbend (tom 3)
Harvest Moon
Dreams
2023-06-02
2023-06-02
romans góry jabłoniowy sad sad dziecko rozwód druga szansa opieka przebaczenie strata przyjaźń miłość

poruszająca opowieść o małżeńskiej miłości. Opowiesć dająca nadzieję.

poruszająca opowieść o małżeńskiej miłości. Opowiesć dająca nadzieję.

Przełęcz Riverbend, Dolina Mulberry Jabłonowo Wzgórze :) Cala seria wciąga Poleca :)

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, bardzo lubię historie jakie Denise przelewa na papier, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. "Jabłoniowe wzgórze" jest trzecim tomem cyklu #romanswriverbend i tak naprawdę książki z tej serii można czytać w dowolnej kolejności, ponieważ każda opowiada o innej parze bohaterów. W tej części znajdziemy motyw drugiej szansy oraz straty, ktore ja osobiście bardzo lubię. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko. Ja historię Laurel i Gavina pochłonęłam w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie poznałam jej zakończenia. Fabuła została w interesujący i bardzo zyciowy sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Bohaterowie zostali naprawdę świetnie wykreowani, to postaci z którymi śmiało moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne, a także takie, ktore z powodzeniem moglibyśmy spotkać w rzeczywistości. Na kartach powieści poznałam bliżej byłych małżonków - ich mysli, odczucia, dowiadujemy się z czym się borykają, jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję.
Od początku zaskarbili sobie moją sympatię i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam ich losy. Relacja pomiędzy Laurel i Gavinem przedstwiona zostala w bardzo naturalny sposó, z pewnością należała ona do gatunku tych skomplikowanych, ze względu na ich przeszłość, która okazała się naprawdę trudna i bolesna. Szczerze mówiąc sama nie wiem jai poradziłabym sobie z takimi wydarzeniami na miejscu bohaterów.. Bardzo im współczułam, zarówno tego co wydarzylo sie w ich życiu w przeszłości jak i tego z czym obecnie musieli się zmierzyć. Jestem jednocześnie z nich dumna, że potrafili mimo własnych niesnasek stanąć na wysokości zadania i zapewnić Emmie poczucie bezpieczeństwa i stabilność. Coś pięknego, tylko prawdziwi przyjaciele są w stanie na tak wiele. Wielokrotnie miałam ochotę "wejść" do książki i przytulić, wesprzeć Laurel i Gavina, a także zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze. Ich relacja toczy się swoim niespiesznym rytmem, pozwalając Czytelnikowi skupić się na gestach, słowach i odczuciach bohaterów, co ogromnie mi się podobało. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które wywołują natłok skrajnych emocji: strata dziecka, śmierć bliskich osób, poczucie winy, brak szczerej rozmowy, niedomówienia. "Jabłoniowe wzgórze" to emocjonująca, miejscami poruszająca i wartościowa historia pełna życiowych mądrości, doświadczeń i prawd. To opowieść o poświęceniu, drugich szansach, przeznaczaniu, ale także przyjaźni i miłości. Cudownie spędziłam czas z tą książką. Niebawem zabieram się za nadrobienie dwóch wcześniejszych tomów. Polecam!

"(...) Już prawie zapomniała, że kiedyś była pełnym nadziei dzieckiem. Ale ta nadzieja była niebezpieczna. Sprawiała, że człowiek robił się otwarty na zranienia."

Lauren i Gavin kiedyś byli małżeństwem. Niestety przeżyli coś okropnego i po tych złych wydarzeniach nie potrafili się już dogadać. Każde z nich poszło w swoją stronę. Żyją swoim życiem, są zadowoleni, lecz niekoniecznie spełnieni.

W wyniku katastrofy lotniczej giną ich wspólni przyjaciele. Ta wiadomość spada na nich jak grom z jasnego nieba. Bez zastanowienia podejmują decyzję, by tymczasowo zaopiekować się ich małą córeczką, która teraz została całkiem sama, bez żadnej bliskiej osoby. Wprowadzają się do jej domu by zapewnić jej opiekę oraz zadbać o rodzinny jabłoniowy sad.

Nie widzieli się tyle czasu, a teraz spędzają razem całe dnie. Wspomnienia wracają, i dawne uczucia dają o sobie znać. Ten płomień wciąż tli się gdzieś tam w środku, czy pozwolą mu na nowo zapłonąć? Czy jest w ogóle na to jakakolwiek szansa? Czy zdołają sobie wybaczyć i ponownie zaufać?

Pokochałam tę serię całym sercem! I muszę koniecznie nadrobić pierwszą część! Historie jakie tworzy ta autorka są takie prawdziwe, takie życiowe, takie oryginalne. Pokazują ludzkie problemy, trudne decyzje i są przepełnione emocjami!

Druga część była świetna i spędziłam z nią rewelacyjnie czas. Jednak ta część przebiła ją i to wielokrotnie! Jeśli myślicie, że książka może zaskoczyć jedynie przy zakończeniu, to się grubo mylicie! Początek tej książki to taka wielka bomba zrzucona na czytelnika! Od pierwszych stron emocje wręcz się wylewają! Strata, bezradność, tęsknota, ból, cierpienie, niesprawiedliwość, nadzieja. I te emocje towarzyszą nam do samego końca! Gdybym miała tylko taką możliwość, to odebrałabym ten cały ból od tych bohaterów!

Ta historia naprawdę chwyta za serce. Zarówno tragedia jakiej doświadczyli Lauren i Gavin, jak i mała Emma. Było mi strasznie żal tych bohaterów. Emma była taka malutka, nic nie rozumiała.. Podobało mi się to, że Lauren I Gavin w końcu potrafili ze sobą szczerze porozmawiać. Oboje nie byli już tymi samymi osobami, zmienili się, dojrzali. W jakiś sposób przepracowali już te wydarzenia, wyciągnęli wnioski. Podobało mi się to, że skupili się na małej Emmie, liczyło się jej dobro i przyszłość.

Ja tutaj widziałam tylko jedno zakończenie! Dla mnie to był miód na moje serce! Cudowna historia! I ten malowniczy jabłoniowy sad 😊 Ta historia pokazuje, że miłość ma wielką moc.

Bardzo lubię te serię, co kolejna część to lepsza. Bardzo wzruszająca, łamiącą serce ale i dającą nadzieję historia. Polecam Bardzo mocno.

"Jabłoniowe Wzgórze" to historia Gavina i jego byłej żony Laurel.
Mamy podwójną linię czasu, więc równocześnie śledzimy ich losy dziś oraz na początku ich znajomości. Poznajemy historię ich związku, towarzyszymy im na pierwszych randkach, jesteśmy świadkiem ich zaręczyn, a potem płaczemy razem z nimi kiedy ich związek się rozpada 😞
Teraz znów będą musieli stanąć po tej samej stronie i zmierzyć się z okrutnym losem. Ich przyjaciele z czasów studiów giną w wypadku lotniczym, a w testamencie wskazują właśnie ich jako opiekunów swojej dwuletniej córeczki Emmy.
Gavin i Laurel muszą znowu zamieszkać razem i wspólnie zająć się dziewczynką do czasu ustalenia jej nowych opiekunów prawnych, przecież nie są już parą... Zgodnie twierdzą, że ktoś inny powinien stworzyć dla Emmy nową rodzinę...

To doskonały romans w "starym" stylu ❤️ Czyta się to doskonale, wzrusza i daje nadzieję.

"Jabłoniowe Wzgórze" to historia Gavina i jego byłej żony Laurel.
Teraz znów będą musieli stanąć po tej...

Gavina i Laurel rozdzieliło tragiczne wydarzenie. Kilka lat od rozwodu znowu muszą stanąć ramię w ramię i zapanować nad chaosem po niespodziewanej śmierci przyjaciół, którzy zostawili po sobie nie tylko sad, ale także małą dziewczynkę. Los Emmy jest niepewny, a ta dwójka nie rozmawia ze sobą od czasu rozwodu. Czy dla dobra dziecka będą potrafili się porozumieć?
To już trzeci tom cyklu Romans w Riverbend i losy trzeciej osoby z rodzeństwa Robinsonów. Każda z książek poświęcona jest komuś innemu i nie nawiązuje fabułą do poprzednich, może być więc czytana samodzielnie. Jednak ja bardzo się cieszę, że mogę czytać tom po tomie i każdy z nich objąć patronatem. Nikt tak nie opisuje uroków małego miasteczka, rodzinnych więzi, ludzkich tragedii i delikatnej nici uczucia łączącej głównych bohaterów jak Denise Hunter.
Laurel rozstała się z Gavinem w żalu. On to bardzo przeżył i ledwo stanął na nogi. Lecz kiedy najlepsi przyjaciele byłych małżonków giną w wypadku i osierocają małą dziewczynkę, okazuje się że to oni zostali wyznaczeni na jej opiekunów.
Pozostaje nadzieja, że wnuczką zaopiekują się dziadkowie, lub bliska ciocia. W planach Gavina jest rozwój własnej firmy, a Laurel lada chwila może spodziewać się długo wyczekiwanego awansu, który nie prędko będzie miał okazję na kolejną szansę w razie niepowodzenia. Kobieta już ryzykuje pozostając dłużej niż planowała w Riverbend oczekując na decyzję rodziny co do opieki nad Emmą, a Gavin zaczyna zaniedbywać swoje obowiązki.
Jednak nic nie idzie po myśli tej dwójki. Nie dość, że muszą się znosić, to sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy do gry wkracza druga babcia małej sierotki. Darcy nie utrzymywała żadnych stosunków z córką, nie zjawiła się nawet na jej pogrzebie. Dlaczego nagle chce zaadoptować wnuczkę?
Jabłoniowe Wzgórze to pełna emocji opowieść o tym, jak życie potrafi zaskakiwać, a prawdziwe uczucia nigdy nie wygasają, choć nie zawsze wystarczą do tego, aby być z kimś szczęśliwym przez całe życie. Niepewny los uroczej dziewczynki i walka o realizację marzeń swoich, ale także nieżyjących przyjaciół od samego początku zniechęca do odkładania książki. A gdzieś pomiędzy kolejnymi przeciwnościami, rozpamiętywane są wydarzenia sprzed kilku lat. Gdzie to wszystko zaprowadzi dwoje ludzi, którzy niegdyś nie mogli bez siebie żyć?
Bardzo lubię książki Denise Hunter za realizm, malownicze małe miasteczka, za nieprzesłodzoną fabułę i uczucia, które powoli dojrzewają w bohaterach, choć nie zawsze przychodzą z łatwością i bez poświęceń. To wszystko znajdziecie i tu. Polecam.

To już...

Z pewnych względów najlepsza w serii. 😉

Z pewnych względów najlepsza w serii. 😉

Muszę przyznać, że nie znałam wcześniej twórczości autorki, ale to nie zmienia faktu, że totalnie się zakochałam!
"Jabłoniowe wzgórze" opowiada historię Laurel i Gavina - rozwiedzione małżeństwo, które po śmierci przyjaciół musi zająć się ich córką. Para wprowadza się do domu dziewczynki żeby zapewnić jej jak najlepszą opiekę.

Powieść ma niesamowity klimat. Jest to ciepła, ale też bolesna historia. Pełna żalu, emocji, wzruszeń (polecam zaopatrzyć się w chusteczki, bo na pewno oczy się Wam mocno spocą!).
W książce autorka zawarła też momenty powrotów do przeszłości, retrospekcje - co pozwala lepiej poznać bohaterów, a zdecydowanie poznać ich warto.

To nie jest śmieszna komedia, czy pełen uniesień romans. To opowieść o życiu, które nie zawsze jest łatwe, proste i przyjemne. Ale jak cudownie się czytało! Niby historia smutna, ale dająca nadzieję na lepsze jutro.

Dodatkowo wielki plus za bardzo barwne opisy natury. Muszę zaznaczyć, że ja jestem z tego pokolenia, które potrzebuje akcji w życiu, żeby się nie zanudzić - a tutaj te opisy mnie zdecydowanie urzekły, nie nudziły! Czułam jakby autorka zabrała mnie ze sobą do Riverbend i podarowała mi możliwość poznawania przyrody wokół wszystkimi zmysłami. Chapeau bas!

Piękna, mądra, życiowa powieść. O miłości, stracie, walce z przeciwnościami losu. O tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. O tym, że każdy inaczej przeżywa pewne wydarzenia i w inny sposób radzi sobie z emocjami. Książka jest napisana fenomenalnie. Ostrzegam - będziecie płakać!
Gorąco polecam!

Powieść ma niesamowity klimat. Jest to ciepła,...

Małżeństwo Laurel i Gavina rozbił nieszczęśliwy wypadek. Od kilku lat każde żyje swoim życiem i robi karierę. Są zadowoleni… lecz niekoniecznie spełnieni.
Kiedy w wyniku tragedii lotniczej giną ich przyjaciele, byli małżonkowie postanawiają zapewnić tymczasową opiekę ich córce. Podczas gdy ważą się dalsze losy dziewczynki, Laurel i Gavin wprowadzają się do jej domu, by zadbać o nią i należący do jej rodziny jabłoniowy sad.
Wspólna opieka nad Emmą i praca przy zbiorach budzą w obojgu wspomnienia, a dawny żar rozpala się na nowo. Ale czy ziarenko miłości zdoła znów wykiełkować? A może niesłabnący żal stłumi uczucia, nim zdążą się rozwinąć?

No uwielbiam tą serię. W tej części skupiamy się na Laurel i Gavinie. To bolesna i wzruszająca historia; chwyta za serce. Momentami było mi smutno, bardzo kibicowałam bohaterom. Czułam się częścią tej społeczności. Byłam pełna w emocjach. To jest bardzo rzeczywista historia; może się każdemu z nas przytrafić. Zero tutaj przesadności; czy podkoloryzowania. Pozycja pełna bólu, nadziei i lepszego jutra. Koniecznie sięgnijcie po całą serię. Każda z nich jest warta przeczytania.

• Rok 2023
  • Ebooki