Royals Playboy

Katarzyna Mak Wydawnictwo: Lipstick Books literatura obyczajowa, romans
Lipstick Books
2022-07-27
2022-07-27

Straszna marność, aż zęby same zgrzytały.

Straszna marność, aż zęby same zgrzytały.

Książka na wieczór, wciągająca i pełna emocji. Zwykła dziewczyna i arystokrata, miłość , zdrada i intrygi . Bardzo mi się podobała , mam nadzieje ze szybko będzie kontynuacja bi zakończyła się zaskakująco .

2049

Książka „Royals Playboy” Katarzyny Mak zabiera nas do świata Gabrieli, siostry Łukasza i jego przyjaciela Charlie’go.
Niespodziewane spotkanie Gabrieli i Charlie’go w pokoju dziewczyny zapoczątkowuje nowy początek dla bohaterów. On to hrabia, arystokrata, pochodzi z zamożnej szkockiej rodziny. Ona, gdy miała 11 lat straciła rodziców i opiekę nad nią przejął jej starszy brat Łukasz.
Czy bohaterowie będą mieli szansę na szczęście?
Czy Łukasz uchroni siostrę przed playboyem?
Czy rodzina arystokraty będzie zadowolona z podjętych kroków?
Książka idealna na lato. Pióro autorki sprzyja powrotom do książek, które cechuje lekkość.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️ Recenzja ⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

Katarzyna Mak " Royals Playboy "
@katarzynamakautor

Wydawnictwo : Lipstick Books
@lipstickbooks

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

" Przecież sama przyzwoitość i poczucie obowiązku to za mało, by zbudować stabilny związek. A związek bez miłości jest jak studnia bez wody. Dlaczego to wszystko musiało być takie trudne?.."

Kasia stworzyła historie wspołczesnego Kopciuszka, dziewczyna i chłopak z dwóch różnych światów, on arystokrata a ona zwykła dziewczyna..
Autorka ma ciekawy i lekki styl pisania, przez co książke czyta się szybko..

" Royals Playboy " to ciekawa i wciągająca historia o miłości która stawia przed bohaterami wiele trudności , honorze i zmianie..
Kasia umiejętnie przedstawia postacie, ich relacje i emocje.
Charlie jest bohaterem, którego łatwo polubić i zrozumieć, mimo swojego lekkomyślnego stylu życia..
Gabrielę natomiast poznajemy jako kobietę silną i niezależną, która potrafi stawić czoła trudnościom.. Autorka potrafi zaskoczyć czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji.. Książka z pewnością przyciągnie uwagę miłośników romansów, którzy szukają ciekawych i wciągających historii..

Zakończenie powieści pozostawia wiele wątków niewyjaśnionych, a losy bohaterów są wciąż niepewne, więc czekam z niecierpliwością na kontynuacje książki..

Charlie" jest arystokrata z zamożnej szkockiej rodziny, jest bogatym hrabią, którego stać na wiele. Jego życie to ciągłe imprezy, zabawy i lekkomyślność. Jednak wszystko zmienia się, kiedy poznaje Gabrielę, młodszą siostrę swojego najlepszego przyjaciela z Polski, Lukasa. Zbliżenie, do którego dochodzi między Charlie'm a Gabrielą, powoduje że zaczyna dojrzewać i podejmować trudne decyzje I postanawia coś zmienić w swoim życiu. Mimo że Gabrielę uważa za ostatnią kobietę, na którą miał prawo spojrzeć, prosi ją o rękę.

Czy ich związek przetrwa, skoro Charlie jest playboyem, a Gabriela jest jego przeciwieństwem?
Czy Charlie i Gabriela będą w stanie przetrwać trudności, jakie stawia przed nimi arystokratyczna rodzina?

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️ Recenzja ⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

Katarzyna Mak " Royals Playboy "
@katarzynamakautor

Wydawnictwo : Lipstick Books
@lipstickbooks

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

Kasia...

Uwaga! Książka się nie kończy.

Uwaga! Książka się nie kończy.

Charlie - szkocki arystokrata, playboy, lekkoduch żyjący chwilą. Kiedy przypadkiem spotka Gabrielę (młodszą siostrę swojego przyjaciela Lukasa),zapragnie czegoś więcej. Jednak cały czas coś będzie stać na drodze do ich szczęścia...
Niby historia jakich wiele, troszkę literówek, ale i tak z chęcią sięgnę po kolejną część, jestem ciekawa ich dalszych losów i czy sprawdzą się moje przypuszczenia.

Katarzyna Mak od dawna gości w progach naszych skromnych biblioteczek. Staramy się przeczytać każdą jej książkę. Nie tylko z samej sympatii do Autorki, lecz również dla książek wychodzących spod jej pióra. Po prostu uwielbiamy jej twórczość.

Tym razem trafiła nam w ręce pewna historia o bogatym, szkockim arystokracie i zwyczajnej polskiej dziewczynie. Co połączy tych dwoje? Czy Royals Playboy będzie tym czego szukamy?

Sama książka troszkę czekała na swoją kolej. Jednak, gdy tylko ją poznałyśmy to chciałyśmy się podzielić z Wami swoją opinią.

Na początek kilka słów o treści.

Charlie zawitał do Polski odwiedzając przy okazji swojego przyjaciela Lukasa. Zostawił w Szkocji nie tylko przeszłość, ale i tytuł arystokracki. Przy okazji również poznaje młodszą siostrę Łukasza -Gabrielę. I wtedy wiele się dzieje. Pomiędzy bohaterami nieźle iskrzy, czego niestety nie potrafią powstrzymać. Gabrysia nie potrafi przestać o nim myśleć. Charlie chce ją, ale wie, że jego przyjaciel będzie temu przeciwny. A Lukas? On wie, że Charlie to kobieciarz i drań. Co z tego wyniknie? PROBLEMY!

Niestety więcej nie dodamy. Nie ważne co napiszemy i tak zdradzimy zbyt wiele.

Jedno jest pewne Charlie zostawił w Szkocji również problemy, rodzinę a przede wszystkim obowiązki spadkobiercy tytułu i majątku.

Katarzyna Mak miała naszym zdaniem lepsze książki niż Royals Playboy. Nie znaczy to, że jest ona gorsza czy słabsza. NIE! Po prostu nie do końca jest w naszym guście. Całokształt czytało się niezwykle przyjemnie i szybko.
Nie możemy mieć do niczego zastrzeżeń. Jednak nie przepadamy aż tak za erotykami. Wolimy jednak te romantyczne i romansowe!

Autorka zdecydowanie miała pomysł na książkę. Nie jest to historia pisana na kolanie i to się czuję. Bohaterowie również sympatyczni, a atmosfera pomiędzy nimi jak w kalejdoskopie. Namiętność, erotyzm i problemy!

Katarzyna Mak i Lipstick Books połączenie bardzo dobre a czas spędzony z nimi nigdy nie będzie zmarnowany.💜🖤

"Playboy" to pierwsza część serii "Royals" od @katarzynamakautor której egzemplarz otrzymałam dzięki współpracy recenzenckiej od @lipstickbooks za co serdecznie dziękuję, ale do rzeczy.

Jeśli lubicie motyw relacji pomiędzy młodszą siostrzyczką a przyjacielem jej brata to po prostu musicie sięgnąć po Playboya. Niech was jednak nie zwiedzie "aniołkowaty" wygląd chłopaka z okładki. Bo Charlie do aniołków nie należy. Mimo młodego wieku z niejednego pieca chleb jadł a teraz przyszło mu dzielić pokój z uroczą i niewinną młodszą siostrą najlepszego przyjaciela. Dziewczyna powinna być poza zasięgiem jego rozbierającego wzroku i lepkich, rozbieganych rączek. Wystarczy jedna noc i wszystko diametralnie się zmienia.

Zapytacie gdzie tutaj motyw Royalsów? Żeby za dużo nie zdradzić powiem tylko że nasz Charlie ukrywa przed Gabi prawdę o swoim pochodzeniu. Szkocki oparty na skostniałych tradycyjnych wartościach klan a do tego piękne zielone wzgórza i posiadłości pamiętające jeszcze kilka pokoleń wstecz to mnie najbardziej kupiło w tej całej historii. Motyw kopciuszka i uczucia które połączyło głównych bohaterów i dwa tak odmienne światy to druga rzecz którą autorka bardzo ciekawie i lekko przedstawiła.

Nie wiem jak wy ale ja po tej lekturze chętnie bym się do tej Szkocji wybrała pospacerować po wichrowych wzgórzach i posłuchać o jakich to zakazanych związkach i gorących uczuciach szumią trawy i opowiadają mury zamkowe. Czy historia miłości Gabi i Charliego będzie mieć happy end jak bajkowy Kopciuszek? Odpowiedź na to pytanie poznamy być może w kolejnej części bo autorka zostawia nas w takim momencie że nic tylko wypatrywać daty premiery drugiego tomu.

A wy lubicie książki i historie z arystokracją? Czy takie życie wyższych sfer i członków rodów królewskich was interesuje ?

Charlie to arystokrata. Pochodzi z zamożnej, szkockiej rodziny. Jest hrabią, bogaczem, którego naprawdę stać na wiele. Otoczony pięknymi kobietami, wiedzie życie lekkoducha – playboya. Charlie nie ogląda się za siebie, ani też nie patrzy w przyszłość. Cieszy się z życia i bawi się nie tylko nim… Ale wszystko co dobre, kiedyś musi się skończyć. W dniu, kiedy na jego drodze stanie Gabriela – młodsza siostra jego najlepszego przyjaciela z Polski, Lukasa – Charlie postanawia coś zmienić. A dzieje się tak za sprawą nocy i zbliżenia, do którego nigdy nie powinno dojść. Przecież siostra Luki była ostatnią kobietą, na którą miał prawo spojrzeć, której pod żadnym pozorem nie miał prawa tknąć… Charlie to człowiek honoru i wkrótce poprosi o rękę Gabi, jednak czy arystokratyczna rodzina dopuści do ich ślubu?

Okazuje się, że nie licząc jednej świętecznej antologii było to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Książka napisana jest lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem, co sprawiło, że przeczytałam ją w jeden wieczór. Historia Gabrieli i Charliego przypomina w jakimś stopniu historię Kopciuszka, bohaterowie dzieli bardzo wiele - on jest bogaty, pochodzi z arystokratycznej rodziny, natomiast Gabriela pochodzi z Polski, jest zwykłą dziewczyną, ale jak wiemy przeciwieństwa się przyciągają i tego przykładem są główne postaci książki "Royals Playboy". Losy bohaterów obserwujemy z perspektywy obojga, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, jakie emocje nimi targają oraz mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję, które nie zawsze aprobowałam. Pomiędzy bohaterami czuć chemię, miło mi się obserwowało początki rodzącego się między nimi uczucia, nie zabraknie oczywiście gorących scen i przeciwności do pokonania, które co rusz pojawiają się na drodze do szczęścia bohaterów. Naprawdę dobrze spędziłam czas z tą książką i z chęcią sięgnę po kontynuację, aby dowiedzieć się jak autorka dalej poprowadziła losy bohaterów i znaleźć w końcu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Moja ocena 7/10.

„Royals Playboy” to trochę bajkowa historia. W końcu związek zwykłej dziewczyny z arystokratą za bajkę może uchodzić. Ale jak w każdej bajce bohaterowie muszą przejść swoje aby zdobyć własne szczęśliwe zakończenie. Czy tym razem właśnie tak będzie?

Gabriela to młoda dziewczyna na każdym kroku kontrolowana przez nadopiekuńczego brata, który po śmierci rodziców przejął nad nią opiekę. Mimo, iż jest dorosła praktycznie wszystkie decyzję podejmują za nią Łukasz. Po śmierci rodziców, aż za bardzo wziął sobie do serca opiekę nad siostrą, całkowicie się w tym gubiąc. Zabrał Gabi możliwość popełniania własnych błędów i uczenia się na nich. Poprzez ich relację momentami książka doprowadzała mnie do furii. Gdybym tylko mogła po-trząsnęłabym Łukaszem ale także Gabi, która na to pozwalała. W momentach gdy zastanawiała się co na to powie jej brat było mi jej strasznie żal. Żal, że nie żyje własnym życie, a życiem zaplanowanym przez brata. Miałam wrażenie, że Łukasz nie szanuje kobiet, że wszystkie uznaje za słabe, które tylko popełniają błędy. Sytuacja zaczyna się zmieniać gdy pojawia się Charlie.

Charlie to najlepszy przyjaciel Łukasza. To młody arystokrata, rodowity szkot, który znany jest z bycia playboyem. Czy to możliwe, że młoda, niewinna dziewczyna zawróci mu w głowie? Może właśnie potrzebował takiej odmiany. Niestety ojciec ma według niego konkretne plany. Młoda, naiwna dziewczyna nie jest w nich uwzględniona. Rodzina Charliego zrobi wszystko aby ten nowo powstały, kruchy związek nie przetrwał długo. W końcu nie tak trudno nadszarpnąć dopiero co zbudowane zaufanie.

„Royals Playboy” to bardzo ciekawa i wciągająca książka. Interesująca fabuła, która zachęca do poznani historii do końca. Mnie tylko ogromnie irytowało zachowanie Łukasza i brak pewności siebie u Gabi. Nie podobała mi się ta niezdrowa relacja między rodzeństwem. Ale być może za zachowaniem Łukasza coś się kryje i tego dowiemy się w kolejnym tomie? Czas pokaże. Gabi to naiwna dziewczyna, która została rzucona do całkowicie nieznanego dla niej świata. Świata, w którym rządzą pieniądze i chęć posiadania władzy a nie prawdziwe i szczere uczucia. Niestety jest osobą, którą łatwo manipulować, co niestety będzie miało ogromny wpływ na losy tej pary. Jestem ogromnie ciekawa jak zakończy się ich relacja i czy Charlie w końcu przejrzy na oczy.

Zachęcam do przeczytania tej poniekąd bajkowej historii. Dajcie koniecznie znać czy książka gości już na waszych półkach.

Dziękuję @lipsitbooks za egzemplarz do recenzji.

• Audiobooki
  • Romans