Boski Diavolo

2023-11-14
2023-11-14
9788328901919
18+ Romans mafijny

Do tej książki, podchodziłam jak pies do jeża. Nie wiem czemu ale miałam nastawienie, że jest to kolejna opowieść zrywająca majtki przez Włoskiego Don Juana oraz jego romansu z turystką. Moja niespodziewana wizyta w szpitalu sprawiła, że książka wylądowała ze mną na oddziale i wiecie co? Był to świetnie spędzony czas, właśnie dzięki historii, która okazała się całkowicie inna od moich przepuszczeń. Mnóstwo ciekawych i innych wątków, które totalnie mnie zaskoczyły a i sama historia sprawiła, że przeszłam przez książkę lekko i nawet nie wiem kiedy.

Izabella Mrówczyńska wraz z przyjaciółką swojego męża prowadzą wspólny biznes organizując eventy ślubne. Dostając nowe zlecenie główna bohaterka zmuszona jest lecieć aż do Włoch, by móc sprostać oczekiwaniom klienta. Niechęć do latania powoduje u niej strach ale też obawy i podejrzenia, że zostawiając wspólniczkę z mężem, wydarzy się coś, o co podejrzewa Ich już od dawna. Izabella wyrusza do Palermo, gdzie na lotnisku odbiera ją sam Vittorio Bellamonte, czyli Pan Młody. Pierwsze spotkanie Naszych bohaterów już zwiastuje zmianę wydarzeń, które były wcześniej zaplanowane. Bowiem uroda Polki mocno oczarowała Victoria a to spowodowało, że zamiast do hotelu postanowił zawieść wedding plannerkę do swojej posiadłości. Wszystko zaczyna zmierzać w innym kierunku kiedy przyszły Pan Młody oraz Izabella poznają się bliżej. Czy uda się Izabelli zorganizować wymarzone wesele dla Sereny i Victorio? Co wydarzy się po drodze.....?

No i cóż. Tak się stało, że dobrnęłam do końca i żałuję, że nie ma kolejnej części. Choć po zakończeniu, po którym mam niedosyt wierzę, że autorka poczęstuje Nas kolejną książką z głównymi bohaterami w roli. "Boski Diavolo" to romans mafijny, gdzie prócz tajemnic, znajdziemy też zdradę, zemstę, pożądanie, miłość jak też i lojalność. Podobało mi się, że autorka wplotła w historię nie tylko wątek Naszych głównych bohaterów ale też pokazał osoby postronne z drugą twarzą, dzięki czemu książka zyskała więcej wręcz szokujących momentów, które czytelnik odbiera z wypiekami na twarzy. Co mi się podobało, to fakt, że nie znajdziemy tu scen łóżkowych, które czasem w tego typu historiach mielą się co drugą kartkę. Fajnie, miło wywarzone zbliżenia, które podsycały całość. Jak dla mnie naprawdę miłe zaskoczenie. Książkę czyta się sprawnie oraz jest idealną propozycją na odskocznię od codzienności.

Izabella Mrówczyńska jest początkującą bizneswoman. Prowadzi firmę wraz z przyjaciółką męża Darią. Kobieta nie wie nic o ich wspólnej przeszłości, jednakże czuje, że oboje coś ukrywają. Nie ma jednak czasu na zajmowanie się tą sprawą, bowiem leci w podróż służbową do Palermo.

Diavolo, szykuje się do ślubu z córką szefa wpływowej miejscowej rodziny, który zbliża się wielkimi krokami. Jego narzeczona się niecierpliwi i nalega, aby uczestniczył w przygotowaniach. Mężczyzna postanawia zatrudnić wedding planerkę aż z Polski. W ten sposób Diavolo poznaje Izabellę, która robi na nim duże wrażenie.

Boski Diavolo to romans mafijny, ale został napisany z taką lekkością, że ten mafijny klimat był wyczuwalny bardzo delikatnie. Powieść zafascynowała mnie, może nie od pierwszych stron, bo podchodziłam do niej na początku jak do jeża, ale z pewnością od pierwszych rozdziałów. Czytałam ją z wielkim zaciekawieniem i dosłownie pochłonęłam w kilka godzin. Podczas czytania miałam okazję poczuć całą gamę emocji. Akcja pędziła jak szalona, by momentami zwolnić przed kolejną bombą emocjonalną. W życiu bohaterów sporo się działo. Izabella na Sycylii zaczęła poznawać samą siebie, odkryła także prawdę o swoim małżeństwie. W pewnym momencie tyle się wszystkiego działo na raz, że aż byłam w szoku. Po przeczytaniu książki, długo nie mogłam przestać o niej myśleć i zdecydowanie jestem ciekawa dalszych losów bohaterów.

#współpracareklamowa

"Boski Diavolo" Katarzyna Mak
Premiera: 14.11.2o23

Izabella Mrówczyńska to na pozór szczęśliwa żona Rafała. Wraz z przyjaciółką swojego męża prowadzi firme z branży ślubnej, nie wiedząc tak naprawdę co niegdyś łączyło tą dwójkę przyjaciół.
Iza w ramach służbowych obowiązków wyjeżdża do Palermo i tam poznaje przystojnego Sycylijczyka. Diabolo pochodzi z rodziny mafijnej i ma poślubić Serenę, aby połączyć oba mafijne rody. Mężczyzna, mimo iż nie pała entuzjazmem na myśl o małżeństwie z rozsądku, to nie zamierza też protestować. Jednak gdy na jego drodze staje piękna Polka rozsądek nie zawsze stawia na pierwszym miejscu.

Czy Diabolo poślubi Serenę? Jakie relacje będą łączyć Ize z Sycylijczykiem? Czy kobieta dowie się co niegdyś łączyło jej męża z jego przyjaciółką?

"Boski Diavolo" to romans mafijny, jednak jest bardzo delikatny więc będzie on również odpowiedni dla osób które nie przepadają za mocnymi mafijnymi klimatami.

Fabuła książki jest fascynująca. Od samego początku wciągnęła mnie ta historia. Każdą kolejną stronę czytałam z zainteresowaniem.
Akcja książki przyspieszała i zwalniała, dozując nasze emocje. Swoją drogą powieść ta zawiera ich całkiem sporo. Więc jeśli lubicie gdy towarzyszy wam podczas czytania różnorodność emocji to ta historia przypadnie wam do gustu. Momentami akcja tej książki jest bardzo dynamiczna i uwierzcie, że dużo się w niej dzieje. Życie Izabelli okazało się wielką fikcją, osoby jej najbliższe ukrywały swoją prawdziwą twarz. Uwierzcie, że będziecie w szoku gdy odkryjecie tajemnice ukrywane przez różne osoby.

Na duży plus uważam kreacje bohaterów. W "Boskim Diavolo" pojawiają się zarówno dobre jak i złe postaci. Nasi głowni bohaterowie na swojej drodze spotykają nieprzychylność ludzką i to dodaje tej historii autentyczności.

Podobały mi się również opisy zawarte w tej książce. Nie były długie a oddawały klimat panujący na Sycylii.

Chodź pani Katarzyna ma w swoim dorobku dość sporo książek ja spotkałam się z jej twórczością pierwszy raz. Po przeczytaniu "Boski Diavolo" wiem, że sięgnę również po inne. Autorka posiada przyjemny styl pisania. A stworzona przez nią historia bardzo przypadła mi do gustu, i mam nadzieję, że z innymi jej książkami również tak będzie. A za tą egzemplarz tej książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

#współpracareklamowa

"Boski Diavolo" Katarzyna Mak
Premiera: 14.11.2o23

2000

Świetnie wymyślony i napisany romans mafijny, w którym wszystko się może zdarzyć.
Izabella organizatorka ślubów dostaje nieoczekiwana propozycje organizacji śubu na Sycylii. czasu jest bardzo mało, panna młoda bardzo wymagająca a przyszły pan młody diabelnie przystojny.
Vittorio bardzo często spotyka się z Izabellą aby omawiać różne sprawy związane ze ślubem .
I tak całkiem niespodziewanie zaczyna między nimi iskrzyć.
A jak zakończy się ta historia, gdy wkroczy Daria, przyjaciółka i nie tylko jej męża, kogo wybierze Diavolo?
Wciągnęła mnie ta powieść, mimo, że o mafii jest bardzo mało, to jednak romans jest bardzo nietypowy.
Lubię takie powieści w których dużo się dzieje i przy których nie można się nudzić.

I tak...

💜 RECENZJA 💜

(#WSPÓŁPRACAREKLAMOWA)

Tytuł: "Boski Diavolo"
Autorka: Katarzyna Mak
Wydawnictwo: Editio Red

Izabela to młoda kobieta, która pracuje jako wedding planner. Jej nowe zlecenie jest dla bardzo ważnego biznesmena z Włoch. Dlatego musi pokonać swoją niechęć do latania i udać się w podróż.

Vittorio to młody BOS, który rządzi we Włoszech. Jak to w mafii bywa, dla dobra rodziny ma poślubić kobietę, która została dla niego wybrana.

Izabela już na lotnisku wpada w oko swojemu pracodawcy. Dlatego zamiast do hotelu trafia do jego rezydencji. Mężczyzna jak to na Włocha przystało, jest oczarowany młodą blondynką. Dlatego, że z narzeczoną ma układ, nie boi się podrywać nowej pracownicy. Kobieta jest mężatką i stara się być wierna mężów, choć od dawna w jej małżeństwo nie ma się najlepiej. Mąż kobiety ma wiele tajemnic, które są odkrywane podczas czytania. Vittorio wraz z Bella zajmują się planowaniem jego ślubu, dlatego spędzają w swoim towarzystwie wiele czasu. Co nie pomaga w ich wzajemnym pociągu do siebie. Do mężczyzny dociera, że czuje coś więcej niż tylko oczarowanie do kobiety, lecz ma do wypełnienia obowiązek.

Czy kobieta ulegnie urokowi Boskiego Diavolo?

Czy Vittorio poświęci swojej uczucia dla dobra rodziny?

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Jest napisana bardzo ciekawe. Zawiera duże zwrotów akcji. Charakter głównych bohaterów nie pozwalała nam się nudzić. A odkrywane tajemnice szokują. Zakończenie książki mnie bardzo zadziwiło. Dlatego, jeśli lubicie książki, gdzie coś się dzieje, to zachęcam do lektury.

Co teraz czytacie? Też macie ostatnio spadek energii jak ja?

💜 RECENZJA 💜

(#WSPÓŁPRACAREKLAMOWA)

Tytuł: "Boski Diavolo"
Autorka: Katarzyna Mak
Wydawnictwo: Editio Red

Vittorio to młody BOS, który rządzi we Włoszech. Jak to w mafii bywa, dla...

Od romansu oczekuję niezobowiązującej lektury oraz delikatnego podniecenia. Tutaj poczułam niestety głównie zażenowanie...
Izabella - nieszczęśliwa mężatka, wedding plannerka mająca za szefową najbliższą przyjaciółkę swojego męża.
Diavolo - włoski gangster, który musi zaplanować aranżowane małżeństwo.
Spotykają się w wiadomym celu, ona ma mu pomóc w organizacji ślubu. Nie pytajcie dlaczego zaplanowanie ślubu spadło na zapracowanego gangstera, a nie na jego przyszłą żonę. Mialam wrażenie, że on w ogóle nie pracuje czytając tą książkę, ale to moje spostrzeżenie. Między nimi oczywiście powoli buduje się romans. Ok, brzmi to wszystko niewinnie, więc skąd taka ocena?
Kobieta, sprowadzona do roli przedmiotu na licytacji. Przemocowi mężczyźni - to nie jest seksowne, serio. Jest duża różnica między paląca namiętnością, a poniżeniem, kontrolowaniem i dyktowaniem drugiej osobie co ma robić i jak się zachować. Na każdym kroku w tej książce jest usprawiedliwianie agresywnych zachowań oraz wybuchów partnera, bo przecież "ja zrobiłam to źle i on miał prawo się zdenerwować". Haha nie wierzę, to jest tragikomedia. Scena z klubu, która miała na celu poniżyć Izabellę oraz zachowanie jej męża po przyjeździe do villi Diavolo - poniżej wszelkiej krytyki, bardzo obrzydliwe. Narkotyki, a przede wszystkim pokazanie ich jako pozytywnego środka rozluźniającego - brak słów. Końcówka książki rozwaliła mi mózg negatywnie, nierealna, napisana na siłę i impulsywna. Nie kupiłam tego.

Diavolo - włoski gangster, który musi zaplanować aranżowane małżeństwo.
Spotykają się w wiadomym celu, ona ma mu pomóc w organizacji ślubu. Nie...

Jest to moje drugie spotkanie z twórczością autorki, za pierwszym razem miałam przyjemność czytać książkę "Sposób na szefa" .
"Boski Diavolo" jest to książka która ma charakter romansu mafijnego , gorącą Sycylia, przystojny mężczyzna i Ona.
Izabella - z pozoru szczęśliwą żona Rafała, organizatorka ślubów. Kobieta dostaje propozycję organizacji ślubu w Palermo , ma to być ślub Sereny i Diavolo - oboje pochodzą z bardzo wpływowych mafijnych rodzin. I jak się pewnie domyślacie nie jest to ślub z miłości a raczej łączenie interesów.
I w taki oto sposób nasz przystojny Diavolo poznaje Izabellę która ma zorganizować jego wesele.
Jak potoczą się dalsze losy Izabelli? Czy urok przystojnego sycylijczyka skradnie jej serce ?
Koniecznie musicie się przekonać !
Kolejny raz autorka mnie nie zawiodła , książka napisana prostym językiem , bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Okładka obłędna odrazu przyciąga nasz wzrok 🥰
Sceny 18+ przedstawione w książce pikantne , wywoływały wypieki na mojej buzi , było gorąco 😅
Autorka dostarcza nam wiele emocji , potrafi zaskoczyć czytelnika! Powiem szczerze ,że czuje niedosyt i czekam na kontynuacje.
Bardzo polecam ❤️

“Polka dla Włocha jest jak niebo dla diabła”

Izabella jest początkującą organizatorką w branży ślubnej. Dziewczyna stwarza pozory szczęśliwej żony Rafała, z którego przyjaciółka prowadzi firmę. Gdy kobiety dostają zlecenie w Palermo, to właśnie Iza leci zająć się ślubem zleceniodawcy.
Vittorio Bellamonte zwany jest w swoich stronach jako Diavolo. Mężczyzna, aby spełnić obowiązek wobec rodziny poślubić ma Serenę, do której nie żywi żadnych uczuć. Jednak obowiązek jest obowiązkiem.
Gdy okazuje się, że ślub ma odbyć się wcześniej, z braku innej możliwości zatrudnia wedding planner z Polski, która okazuje się Izabella.

Jakie niespodzianki przyniesie im to spotkanie?

Swoją recenzję zacznę od końca. Bo jak można zakończyć książkę w takim momencie, ja się pytam?

Książkę skończyłam ze łzami w oczach.
Teraz od początku “Boski Diavolo” książka która aż kipi pożądaniem jakie iskrzy między bohaterami.
Relacja między Vittorio i Bellą jest napięta jak struna. Ona doprowadza go do obłędu swoim ciętym językiem i zachowaniem a on ją wyprowadza z równowagi swoim samczym zachowaniem.
Fabuła świetnie wymyślona, babcia mężczyzny i jej niektóre teksty wywoływały wybuchy śmiechu. Nie znajdziecie tu zbędnych opisów, tylko dialogi które ja uwielbiam.
Rewelacje jakie wyszły o mężu i przyjaciółce Izabelli to dopiero była sensacja.
Tu nie ma, co więcej, pisać. Musicie to przeczytać i dać się wciągnąć w ten emocjonalny rollercoaster.

Polecam ❣️

“Polka dla Włocha jest jak niebo dla diabła”

📌Ona (Izabella Mrówczyńska),wiedzie w miarę spokojne życie, u boku męża od 8 lat. Zostaje wydelegowana przez swoją wspólniczkę na piękną Sycylię by zorganizować Jego ślub. Ślub aranżowany, w ramach umowy mafijnych rodzin.

📌On (Vittorio Bellamonte),przystojny Boss mafii na sycylijskiej wyspie, który twardo stąpa po ziemii. Człowiek z zasadami, bezwzględny, który ma wszystko czego zapragnie.

Jedno zlecenie a odmieni życie tych dwoje...

Powieść ta, to moje pierwsze spotkanie z autorką. Spotkanie bardzo udane. Szczerze mówiąc, samą okładką już mnie miała w garści 🤣

"Boski Diavolo" to książka pełna skrajnych emocji. Wywoła uśmiech na twojej twarzy by za chwilę wywołać strach, niepokój a nawet obrzydzenie. Autorka w jednej powieści funduje nam miłość i namiętność, mroczne sekrety i intrygi, które wywołują gęsią skórkę. Wątki poboczne, męża i przyjaciółki Izabelli, są kwintesencją tej historii. Osobiście przy tych scenach, mało oczy z orbit mi nie wyskoczyły. Nie zdradzę Wam więcej, nie chce spojlerować ale uwierzcie mi, nie spodziewacie się takiego obrotu spraw 😱

Bohaterowie idealnie wykreowani. Są z krwi i kości, z wadami, kompleksami i bagażem doświadczeń. Poznajemy ich tok myślenia, gdyż narracja jest prowadzona dwutorowo. Obserwujemy zmianę w zachowaniach głównych bohaterów, i czujemy chemię, która roztaczała się nad nimi od pierwszego spotkania. Moją ulubienicą została seniorka rodu. Od babci, było czuć to rodzinne ciepło, wsparcie i troskę o szczęście wnuka. Fabuła dopracowana i przemyślana. Wszystkie wydarzenia się ze sobą łączyły i tworzyły spójną całość.

Ostatnie rozdziały to prawdziwy rollercoaster. Boże, co tam się wydarzyło! Zupełnie się tego nie spodziewałam, nawet przez myśl mi nie przeszło, że autorka poprowadzi akcje w taką stronę. Mam wielką nadzieję, że zostawiając czytelnika z taką niewiadomą, autorka szykuje dla nas kontynuację 🤔

Dziękuję wydawnictwu Editio Red za egzemplarz do recenzji.

Izabella Mrówczyńska z Darią przyjaciółką swojego męża Rafała „prowadzą” firmę w branży ślubnej, zajmują się organizowaniem uroczystości zaślubin od A do Z.
Iza swego czasu, była bardzo zazdrosna o relację męża z Darią, ale to ją wybrał, i to z nią żyję. Niestety ich wspólne życie ma swoje wzloty i upadki, chociaż częściej są to upadki, i to bolesne. Izabella jednak jest bardzo wdzięczna Rafałowi, bo gdyby nie on...

Firma dziewczyn dostaje zlecenie zorganizowania ślubu we Włoszech. Nie mogą przepuścić takiego zlecenia. Daria postanawia wysłać Izę, której się nie uśmiecha na tak długo opuszczać dom i męża.

Izabella wyrusza do Palermo i już na lotnisku poznaje samego Vittorio Bellamonte przyszłego Pana młodego. Kobieta nie jest świadoma, KOMU będzie organizować ślub.

Dziękuję EditioRed za zaufanie i przysłanie kolejnej książki do recenzji. Katarzyna Mak, a raczej jej twórczość, jest mi doskonalę znana. Ma spory dorobek literacki na swoim koncie. Nie wszystkie jej książki mi było dane przeczytać, ale mam swoją ulubioną historię ;)
„Boski Diavolo” to zdecydowanie romans mafijny, ale świat mafii jest tylko tłem całej historii. Doskonalę są mi znane aranżowane małżeństwa w tym środowisku celem korzyści biznesowych. Główni bohaterowie są ciekawi, choć moją uwagę skradła Izabella. Vittorio Bellamonte, to mafioso, ale z sumieniem oraz romantyk, choć sam o tym nie miał okazji się jeszcze przekonać.
Izabella Mrówczyńska, to kobieta, która potrafi znieść wiele będąc i żyjąc w błędnym przekonaniu. Paleromo całkowicie zmieni jej życie, a prawda będzie szokująca.
„Boski Diavolo”, to ciekawa historia, która początkowo była zabawą w kotka i myszkę, a jej koniec był już dla mnie trochę przerysowany, było tego za dużo. Po drugie zakończenie, czy w ogóle można nazwać, to zakończeniem? Czy będzie coś dalej?

• Romans
  • Od wydawnictwa