Tylko Iluzja

Okładka książki Tylko Iluzja Joanna Chwistek
Okładka książki Tylko Iluzja
Joanna Chwistek Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Niezłomne (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Niezłomne (tom 3)
NieZwykłe
2022-08-03
2022-08-03

W tej części mamy również to co powinna zawierać książka o mafii, ale jednak nie zdobyła mojego serca na 100 %. Brakowało mi w niej czułości jednak trochę i niby tacy dorośli ludzie i ludzie mafii, a czasami mieli zachowanie gorsze niż nastolatki.

Trzeci tom serii Niezłomne Joanny Chwistek zapowiadał się na prawdę fajnie. Po poprzednich dwóch spodziewałam się ciekawego mafijnego romansu i odrobiną wątku sensacyjnego.
Niestety, o ile pierwsza połowa książki dawała jakąś nadzieje, o tyle druga część pisana jakby na siłę. Ciągle powtarzanie tych samych fraz i wątków bardzo utrudniało czytanie.
Autorka usilnie próbowała przekonać nas do uczucia między bohaterami jednak nie dało wyczuć się tam żadnej chemii.
Wątek sensacyjny okrojony do minimum, wprowadzony jakby na siłę.
No i szef włoskiej Famiglii totalnie pozbawiony jakichkolwiek "mafijnych" cech.

Autorka usilnie próbowała...

Fajna książka lekko się ją czyta polecam

Fajna książka lekko się ją czyta polecam

Świetna opowieść, która wciągnie Cię od pierwszych stron. Historia, która na długo zostanie z Tobą, ponieważ nie jest szablonowa i oczywista jak wiele z opowieści obyczajowych. Świetnie skrępowane postacie, których losy i podejście do życia i siebie zagwarantuje Ci świetnie spędzony czas. Dużo namiętności, która od początku narodziła się między głównymi bohaterami. Ja gorąco polecam!!!🙂

Ostatnia część trylogii Niezłomne. W każdej z książek mieliśmy do czynienia z inną parą bohaterów co bardzo mi się podobało. Wspólny motyw? Mafia. Książka napisana fajnym i przystępnym językiem dzięki czemu szybko się ją czyta. Polecam.

📖OPINIA 📖

Vivianne wychowywana w mafijnej rodzinie ,gdzie nie zaznała miłości ani bezpieczeństwa.Wychowywana silną ręką I niejednokrotnie bita przez ojca,miała spełnić jedno zadanie ..Zostac żona cenionego mafiozy, aby ojciec mial profity z tego układu.Dziewczyna pragnie wyrwać się od tyrani ojca I zaznać spokoju. Z pomocą przyjdzie jej Ricardo... Don włoskiej famigilii,któremu małżeństwo również zapewni spokój.
Ricardo I Vivianne od pięciu lat są szczęśliwym małżeństwem ,które oparte jest na wzajemnym szacunku ale i tajemnicy.A jej wyjawienie
dla obojga mogło by się skończyć w najgorszy sposób...
Niespodziewanie w ich życiu pojawia się Wiktor.
Członek rosyjskiej Bratwy ,który rozpoczyna interesy z Ricardo.
Pohawienie się Rosjanina o życiu małżeństwa mocno skomplikuje ich relację. Wiktor nie ukrywa,że Vivianne wywarła na nim ogormne wrażenie. Dziewczynie on też nie jest obojętny. W jego towarzystwie czuje zupełnie inne emocje niż powinna....

,,Tylko iluzja " to już ostani tom serii # niezłomne
Historia dwójki ludzi, których połączyła niezwykła relacja ale także i układ.Historia o trudnej I bolesnej przeszłości.o przeżytych traumach I złych wspomnieniach.Pełna intryg,tajemnic I sekretów, których wyjawienie może mieć ogromne skutki.Historia o pragnieniu zapewnienia bezpieczeństwa, spokoju ,stabilizacji I akceptacji. O wdzięczności, lojalności, zaufaniu i szczerości. O dokonywaniu trudnych wyborów. O konfliktowych i niebezpiecznych relacjach. Ale także o przyjaźni,wsparciu i trosce.Zauroczeniu, fascynacji I pożądaniu.O rodzących się emocjach I uczuciach,zakopanych gdzieś głęboko w sercu. O pragnieniu prawdziwego uczucia ,miłości I szczęścia.

Jestem zachwycona tą książka jak I całą serią.Historia od pierwszych stron owiana jest lekka nutką tajemniczosci,której odkrywanie sprawia, że książke czyta się niezwykle wielkim zaciekawieniem.Autorka po raz kolejny zauroczyła mnie stylem pisania i lekkością pióra.Stworzyła kolejną świetną i niebanalną historię,którą ciężko odłożyć nim nie przewróci się ostaniej strony.Z ciekawą I intrygującą fabułą.Akcją która toczy się dynamicznie i niejednokrotnie zaskakuje.Z świetnie wykreowanymi bohaterami , którzy wnoszą wiele do całości powieści.
Autorka w tej części nadal pokazuje emocje i relacje ,choć nie zabraknie także niebezpieczeństwa I strachu.
Historia, która dostarcza wiele emocji ,zaintryguje I wciagnie do tego stopnia, że nie ma się ochoty kończyć czytania.
Z całej serii to ta część urzekła mnie najbardziej ,zawiera wszystko co lubie w ksiazkach.
Polecam Wam tą serię z całego ❤

📖OPINIA 📖

Ostatnia część historii i wszystko jest doprowadzone do końca. Sympatyczna pozycja czytelnicza na popołudnie.

Czy może być coś gorszego lub bardziej niewłaściwego od pożądania zamężnej kobiety? Jakby tego było mało, żony bossa włoskiej mafii? To właśnie spotkało Wiktora Smirnowa, wysoko postawionego członka Bratwy. Na drodze Wiktora stoi nie tylko mąż Vivienne, ale również wspólny interes obu rodzin mafijnych. Jednak czy to powstrzyma Wiktora, by ten sięgnął po to czego pragnie?

"Tylko iluzja" to już ostatnia część serii Niezłomne i tak jak poprzednie książki jest ona odrębną historią. W mojej ocenie jest ona najlepszą częścią z całego cyklu. Autorka w końcu położyła większy nacisk na wątek mafijny, dużo więcej się tutaj dzieje, a relacja głównych bohaterów nie przypomina już taniego romansu albo niskiej klasy filmu romantycznego. Pojawia się tajemnica i mimo tego, że można się domyśleć o co chodzi, to jednak dobrze ona robi na całość fabuły. Trochę niepotrzebnie końcówka została za bardzo przeciągnięta. Książkę oceniam pozytywnie, choć muszę przyznać, że czytałam lepsze i obawiam się, że nie zostanie ona ze mną na dłużej.

"Tylko iluzja" to kolejna książka @joanna_chwistek_autor po którą sięgnęłam. Poprzednie dwa tomy bardzo mi się podobały i byłam bardzo ciekawa co autorka zaserwuje nam w kolejnym.
Mamy tu tajemnice, miłość i lojalność. Vivienne spotykając Wiktora, nie zdawała sobie sprawy co oznacza prawdziwe pożądanie. Wiktor, człowiek stojący na czele rosyjskiej Bratvy, nie wiedział co spotkanie takiej kobiety zrobi z jego uczuciami. Jednak Vivienne jest lojalna wobec swojego męża - Ricardo, szefa włoskiej mafii, który wyrwał ją z rąk ojca tyrana, w zamian za dochowanie tajemnicy.
Vivienne oraz Ricardo zdają sobie sprawę, że jeśli ktoś pozna ich tajemnice zakończy się to śmiercią obojga. Pomocną dłoń wyciąga do nich właśnie Wiktor, który jest w stanie zrobić wszystko, żeby mieć przy swoim boku kobietę.

Książka pokazuje nam, że w świecie mafii nic nie jest za darmo. Jest tu piękne, aczkolwiek burzliwe uczucie pomiędzy dwojgiem ludzi. Jest również piękna przyjaźń między kobietą, a mężczyzną.
Jak zwykle autorka mnie nie zawiodła, wykreowani świetnych bohaterów, napisała super fabułę. Na pewno sięgnę po kolejne jej książki :)

To chyba fenomen tej autorki ze książki niby z tej samej serii ale tak różne i nie mające ze sobą nic wspólnego. Historia, która od samego początku wciąga a czytelnik chce poznać co stanie się z Vivi i Wiktorem. Czy beznadziejna sytuacja w jakiej się oboje znaleźli okaże się dla nich szczęśliwa? C

Lekka, przyjemna i chwytliwa - polecam 📕👍😜

Lekka, przyjemna i chwytliwa - polecam 📕👍😜