Żenujące życie Lottie Brooks

Okładka książki Żenujące życie Lottie Brooks Katie Kirby
Okładka książki Żenujące życie Lottie Brooks
Katie Kirby Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Lottie Brooks (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2021-03-18
Anna Klingofer-Szostakowska
humor dojrzewanie młodzież

Na półkach: , , , , , , ,

Pomimo, że jestem już poza grupą docelową tej powieści, książkę tą wręcz pochłonęłam w kilka godzin, co nie zdarza się to w moim przypadku często. Książka bardzo zabawna i przyjemna w czytaniu, często chichotałam w trakcie lektury. Po tej powieści mam zamiar zarezerwować kolejne części.

Fantastyczna i pełna śmiechu😃

Fantastyczna i pełna śmiechu😃

„Przecież te filmiki o makijażu na You Toube same się nie obejrzą.

O ja biedna”.
Lottie ma prawie dwanaście lat, jej najlepsza przyjaciółka wyjechała, a na Instagramie nie ma wielu obserwujących. Na dodatek martwi się, że ma mały biust, by nosić stanik. To pierwsza część serii. Czy sięgnę po kolejne?
„Dla pełnej jakości faktów: był bardzo cienki i prawie niewidoczny gołym okiem, ale jednak”.
Wiem, że sięgając po tę książkę, będzie skierowana do dzieci w wieku szkolnym. Szczerze mówiąc mam do tej historii neutralne odczucia. Pamiętam, jak to było ze mną w tym wieku, chociaż czasy podstawówki i gimnazjum nie były dla mnie dobrym okresem. Myślę, że główna bohaterka przeżywa te same rozterki, jak każda z nas na tym etapie swojego życia i naprawdę byłam w stanie ją zrozumieć, natomiast nie było tak, że została moją najlepszą przyjaciółką. Okładka bardzo mi się podoba, a ilustracje w książce są naprawdę dobrze przemyślane.
Żenujące Życie Lottie Brooks polecam przede wszystkim osobom w wieku 9-12 lat, jednak nie mówię, że osoby starsi czytelnicy, jak i ciut młodsi nie będą się dobrze bawić.

#ŻenująceŻycieLottieBrooks#literaturadziecięca#Instagram#dojrzewanie#młodzież#szkoła#noweotoczenie#ciało#Sekretnypamiętnik

„Przecież te filmiki o makijażu na You Toube same się nie obejrzą.

O ja biedna”.
„Dla pełnej jakości faktów: był bardzo...

Nie pokuszę się o "gwiazdkową ocenę" bo przede wszystkim nie jest to książka adresowana do mojej kategorii wiekowej a dla młodszych nastolatków.

Byłam ciekawa tej pozycji, ponieważ gdzie tylko zerknę wszędzie się pojawia.
O czym opowiada historia? - to już wszyscy tu wiedzą.

A mój komentarz- na pewno jest to książka, która spodoba się młodszym czytelnikom, wychowanym w kulturze obrazkowej, gdzie ważna część życia toczy się w mediach społecznościowych. Gdzie Guru to TikTok, Instagram, lajki na FB, filmiki, zdjęcia i inne pierdolety ;))))

Kilka fajnych rzeczy znalazłam np. akceptacja siebie czy przez grupę rówieśniczą.

No cóż takie czasy, nie ma co się na to obrażać, ani deprecjonować.

Byłam ciekawa tej pozycji, ponieważ gdzie tylko zerknę wszędzie się pojawia.
O czym opowiada historia? - to już wszyscy tu wiedzą.

Z jednej strony w wielu aspektach mogę się utożsamić z Lottie i myślę, że wiele dziewczynek w podobnym wieku może w niej znaleźć dobrą przyjaciółkę. Jednak z drugiej strony przemyślenia głównej bohaterki wydawały mi się zbyt poważne jak na 12 latkę. Do mnie takie przemyślenia przyszły zdecydowanie później, może to być związane z tym że ja w jej wieku jeszcze nie miałam telefonu i żyłam beztroskim życiem, wśród przyjaciół z którymi już długo się znałam. Mimo to książkę bardzo szybko i przyjemnie się czytało.

Fajne. Coś lekkiego i nowoczesnego.

Fajne. Coś lekkiego i nowoczesnego.

Mam 32 lata i całym sercem pokochałam perypetie prawie 12-letniej Lottie Brooks. I nie boję się tego przyznać!

Totalnie nie spodziewałam się, że jej historia tak bardzo mnie urzeknie. Były śmiech i wzruszenie. Pojawiła się również przestrzeń na refleksję i sentymentalny powrót do nastoletniego okresu w moim własnym życiu. Ta książka jest jak ulubiony miękki kocyk, spod którego po prostu nie chce się wychodzić.

Niesamowicie przypadła mi do gustu poruszana w książce tematyka, a szczególnie to, że poza przyjemnymi i lekkimi wydarzeniami znalazło się miejsce także na nieco trudniejsze kwestie. Dojrzewanie i stopniowa samoakceptacja w tym pełnym zawirowań okresie następującym po przekroczeniu magicznej granicy nastu lat. Pięknie została zaprezentowana nauka na błędach, co może być dobrą lekcją dla młodszych osób sięgających po ten tytuł. Wymiar edukacyjny nie jest szczególnie silny, wybrzmiewa w delikatny sposób, który może być przystępny dla osób wkraczających w nastoletni wiek.

Forma pamiętnika okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż pozwoliła doskonale oddać świat wewnętrzny Lottie. Niejednokrotnie urzekły mnie rysunki, którymi zostały okraszone wpisy – zazwyczaj to one były źródłem moich wybuchów śmiechu. Przypomniało mi się, jak sama pisałam pamiętnik, będąc w podobnym wieku, co główna bohaterka. Wprawiło mnie to w lekko nostalgiczny nastrój, bo pokazało mi, jak wiele zmieniło się od tamtego czasu.

Jestem zachwycona „Żenującym życiem Lottie Brooks” i już nie mogę się doczekać poznania jej dalszej historii! Mogę tylko żałować, że takich książek nie było, gdy sama byłam w jej wieku.

Bardzo zabawna i na czasie. Kupiłam mojej 10-latce, która czyta tą książkę i inne z tej serii już czwarty raz, ciągle się śmiejąc. Z ciekawości ja też przeczytałam, też się uśmiałam, jest lekka i bardzo dobrze napisana. Polecam!

polecam

polecam

Książka jest super, lekko się ją czytało i była mega zabawna! Polecam dziewczyną od 10 do 13 lat. Ma super przekaz i zamierzam przeczytać całą serię.

• Dla dzieci
  • Młodzieżowe