Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie

Okładka książki Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Katie Kirby
Okładka książki Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie
Katie Kirby Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Lottie Brooks (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Lottie Brooks (tom 4)
Lottie Brooks's Totally Disastrous School-Trip
Znak emotikon
2024-02-26
2024-02-26
Anna Klingofer-Szostakowska
lottie humor nastolatka ilustracje

Nie wiem jak Wy, ale zawsze lubiłam szkolne wycieczki. To podekscytowanie, adrenalinę i poczucie wolności od rodziców i oderwanie od codzienności. Najlepsze wspomnienia z czasów szkolnych to właśnie te związane z wycieczkami i biwakami harcerskimi. Myślę, że Lottie Brooks też za kilka lat doceni swoje żenujące wycieczkowe wpadki.

Ale nie myślcie, że "Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Brooks" Katie Kirby to tylko niezbyt poważna komedyjka dla młodszych nastolatków. Tam, między podpaskowym potworem straszącym wycieczkowiczów nocą i odkrywającym krępujące sekrety opiekunów, a grającą zapamiętale na trójkącie zirytowaną nastolatką autorka porusza też ważne kwestie, np. nawiązujace do bardzo ważnego trendu okresopozytywności. Nie tylko bawi (a przyznać trzeba, że robi to znakomicie),ale też edukuje, uświadamia i normalizuje kwestie związane z okresem. Ponadto porusza ważny wątek zazdrości w przyjaźni, który w ciekawy sposób rozbudowuje i prowadzi do szczęśliwego finału.

Jeżeli szukacie czystej, nieskrępowanej nadmierną poprawnością rozrywki to Lottie będzie idealnym wyborem, a trochę życiowych mądrości dostaniecie niejako w gratisie. Za takie połączenie warto tę serię docenić.

Czyta się bardzo szybko dzięki wplecionym w tekst emotikonom i banalnie prostym, schematycznym ilustracjom. Wszystko stylizowane jest na pamiętnik nastolatki, co podkreśla aurę tajemniczości i intymności.

Kto nie zna Lottie, ten niech się nie przyznaje i nadrabia. Ta część jest naprawdę warta grzechu i poświęcenia odrobiny czasu 🙂

Ale nie myślcie, że "Ekstremalnie pechowa...

Być nastolatkiem nie jest łatwo. I choć teraz problemy młodzieży wydają nam się błahe, musimy pamiętać, że kiedyś i my byliśmy nastolatkami, a niektóre problemy urastały do rangi dramatu. Zapraszam was po raz kolejny do świata Lottie Brooks. Będzie wesoło i zaskakująco.

Jak już wiecie, powiernikiem sekretów Lottie jest oczywiście jej pamiętnik. Zapisuje w nim swoje dramaty, rozterki, radości i śmieszne sytuacje. A wszystko to wzbogacone rysunkami samej dziewczynki. Nie zabraknie także i tych żenujących sytuacji, których w życiu Lottie nie brakuje. Bycie nastolatką nie jest łatwe.

Wakacje dobiegają końca. To ostatni moment, by więcej czasu spędzić z przyjaciółkami. Lada moment trzeba wrócić do szkolnej ławki.

Początek roku szkolnego to nowa koleżanka, nowy plan lekcji i informacja o zbliżającej się szkolnej wycieczce. Będzie to doskonała okazja, by nieco "odpocząć" od rodziców i brata. Czy na pewno wszystko pójdzie po myśli Lottie?

Ta zabawna książka sprawi, że niejednokrotnie uśmiech pojawi się na twarzy. Zabawne dialogi, sytuacje i ilustracje dodają książce uroku. Niewątpliwie rozmowa mailowa z Lottie z Antoine jest jedną z tych bardziej zabawnych scenek.

Książkę polecamy nie tylko nastolatkom, ale i rodzicom. Znajdziemy tutaj punkt widzenia naszych pociech i może trochę przypomnimy sobie jak to było, gdy sami mieliśmy naście lat. Ta zabawna i inspirująca książka napisana w formie pamiętnika zachwyca i pozwala dostrzec, że nie tylko życie czytelnika jest pełne rozterek i niezrozumienia ze strony dorosłych.

Jeszcze nie znasz Lottie Brooks?🤪 Powiem Ci, że to wielki błąd! Jestem jedną z największych i najwierniejszych fanek Lottie ❤️ Dosłownie wszędzie o niej huczę i mocno polecam 🔊

Łączy nas nawet to, że obie z nas listopadowe dziewczyny 🙌🎂
~
Za każdym razem powtarzam, że ta seria jest fenomenem. Mimo iż dedykowana nastolatkom to trafia również do dorosłych czytelników. Widziałam na Bookstagramie, że oczarowała nie tylko mnie. Ale przejdźmy do recenzji nowego tomu "Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Brooks". Co tym razem przydarzy się Lottie? Czy szkolna wycieczka zostanie zapamiętana? Tu już muszę Wam powiedzieć, że z pewnością tak 😅🤭.

Lottie to dziewczyna, która lubi wpadać w tarapaty i tutaj nie było inaczej. Czy wpadlibyście na pomysł, by zrobić sobie "przebranie" z podpasek?😅 No cóż jak widać można je wykorzystać na różne sposoby 🤣. Jak zawsze nie jestem w stanie wybrać jednego z najśmieszniejszych momentów, ale korespondencja Lottie z Antoine wbija w fotel!🤣 To jest jakiś wyższy level.
~
"Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Brooks" to kolejny świetny tom, który tak samo rozbroił mnie jak poprzednie. Przysięgam, że nie czytałam nigdy niczego tak zabawnego. Lottie Brooks wygrywa. Humor, który przedstawia autorka trafia w moje gusta i bardzo utożsamiam się z główną bohaterką. Co warto zaznaczyć to mimo, że są to książki z humorem, to poruszają też życiowe młodzieżowe ważne tematy. Ta seria jest też taka przyjacielska.
~
Jeśli potrzebujesz książki na poprawę humoru lub poszukujesz czegoś dla swojego dziecka/nastolatki to śmiało polecam cała serię od Katie Kirby.

Łączy nas nawet to, że obie z nas listopadowe dziewczyny 🙌🎂

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Lottie to typowa nastolatka, z typowymi problemami nastolatki 😄 Prowadzi szalony tryb życia. Wszelkie tarapaty oraz zabawne sytuacje nie są jej obce. Jej ostatnim dylematem jest wybór chłopaka. Nie wie bowiem, którego ma wybrać. Daniela czy może Antoine. Urzeczona oryginalnością Antoine coraz bardziej przechyla swój wybór w jego stronę. Jej głowę zaprząta również ostatnio wycieczka, na którą ma wybrać się z całą klasą. Z Obozem Firefly wiąże wiele planów na superowe spędzenie czasu w gronie przyjaciółek. Niestety wyjazd od początku nie idzie po jej myśli. Bardzo ale to bardzo nie podoba jej się przydział pokojów. A jak będzie dalej?

Jakie przygody czekają na Lottie podczas obozu? Czy Antoine ostatecznie okaże się dobrym wyborem?

Książka napisana jest w formie pamiętnika Lottie, która dzieli się z nami swoimi przeżyciami, rozterkami oraz nastoletnimi dylematami. Jest to lekka I dość przyjemna lektura na wiosenne popołudnie. Muszę Wam powiedzieć że podczas czytania niejednokrotnie zadałam sobie pytanie: Czy ja też byłam taką nastolatką i miałam takie przeżycia co Lottie? Ale kurczę mam chyba wybiórcze wspomnienia i niczego takiego nie pamiętam 😄😄 Ale jeżeli jakimś cudem taka byłam to bardzo ale to bardzo współczuję swojej mamie 🤣 Zresztą wszystkie mamy nastolatków zasługują na ogromny szacun że to wytrzymują 😃😉 No i te rysunki w książce to takie fajne przerywniki. Moimi ulubieńcami były chomiki 😆😃 Książka ta była takim przerywnikiem między romansami, erotykami oraz kryminałami, które uwielbiam. Jednak zdecydowanie wracam do swoich gatunków a książkę polecam młodszym czytelnikom 😉
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu @znakemotikon 😘

#recenzjaksiazki #recenzja #światrecenzentów #młodzież #nastolatka #trudnetematy #bookstagram #współpraca #współpracabarterowa #znakemotikon #książka #czytam #czytamwszędzie #ksiazkowelove #byćnastolatką #trudneczasy

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

"EKSTREMALNIE PECHOWA wycieczka LOTTIE BROOKS" to piąty tom przygód wyjątkowej nastolatki. Katie Kirby kontynuuje serię z humorem, przyciągając dużą dawką emocji, która wciągnęła mnie od pierwszej strony do ostatniej do swojego świata. Przypominając jak to było, gdy ja byłam nastolatką.

Przedstawione w książce wydarzenia są z perspektywy Lottie, tak jakbym czytała jej pamiętnik. Dziewczyna której życie pełne jest niezwykłych przygód i niekończących się problemów.

Autorce udało się utrzymać unikalny styl, którym charakteryzują się ilustracje, pełne humoru i świeżości. Chomiksy puchate, postacie ludzkie w formie "patyczaków" – to one nadają książce niepowtarzalnego uroku i sprawiają, że wciąż chce się wracać do świata stworzonego przez Kirby.

Wątki humorystyczne przeplatają się z emocjonalnymi momentami, tworząc pełnokrwistą opowieść, która porusza serca w każdym wieku. Szczególnie warto docenić umiejętność autorki w kreowaniu postaci, które są nie tylko zabawne, ale także głęboko ludzkie i autentyczne. Autorka przemyca ważne treści przyjaźni, miłości oraz zrozumienia. Poprzez zabawę uczy co ważne a dzięki Lottie doskonale się jej to udało.

"EKSTREMALNIE PECHOWA wycieczka LOTTIE BROOKS" to nie tylko literatura dziecięca, ale także świetna rozrywka dla starszych czytelników, którzy chcą się odprężyć i pośmiać. Ta książka jest idealnym prezentem dla wszystkich, którzy potrzebują dawki humoru i pozytywnej energii. Gorąco polecam wszystkim, którzy lubią dobrą zabawę i kibicowanie bohaterom w ich przygodach!

Znacie Lottie Brooks? 😜

To nastolatka, która prowadzi szalone życie i swój własny pamiętnik 😍 i jak zwykle pakuje się w tarapaty 🙈

Czytałam wcześniejszą część i już po jej zamknięciu nie mogłam doczekać się kolejnej. 😂 I oto ona 😍

Każda część opisuje nową historię, więc odnajdziecie się w tej książce, nie znając wcześniejszych części 😜

Szkolna wycieczka, to bardzo emocjonująca rzecz. Czas z przyjaciółmi bez rodziców 😍 Do tego myślałam, że temat Przystojnego Francuskiego Chłopaka jest już zamknięty, a tu jednak nie! 🤯

Jeśli poszukujecie książki, która spowoduje u Was uśmiech na twarzy, to trafiliście na dobrą pozycję. Choć książka kierowana jest do dzieci i młodzieży, to każdy znajdzie w niej coś dla siebie 😍

Znacie Lottie Brooks? 😜

Szkolna wycieczka, to bardzo...

Lottie Brooks po powrocie z wakacji może z dumą zakomunikować koleżanką z grupy KÓZ (Królowe Ósmej Zielonej) czyli Amber, Molly i Poppy, że mimo iż wygląda jak pomidor, to ma (chyba) PFC, czyli Przystojnego Francuskiego Chłopaka. Koniec wakacji i początek roku szkolnego nie mógł wyglądać lepiej. A jeszcze w tym roku szkolnym klasa Lottie zamierza wyjechać na cały tydzień do obozu FireFly. Zarówno Lottie jak i reszta KÓZ żyją tylko myślą o wycieczce. Tydzień bez rodziców, z zapasem słodyczy, z przystojnym opiekunem grupy i wrednymi dziewczynami z Willow Park College, czy ta wycieczka może udać, czy skończy się katastrofą?

„Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Brooks” to już czwarty wg. chronologii tom o przygodach niezwykłej nastolatki, a właściwie bardzo zwykłej nastolatki z jej nastoletnimi problemami. Książka, podobnie jak poprzednie jak napisana w formie pamiętnika, z perspektywy głównej bohaterki. W tym miejscu warto również dodać, że pamiętnik jest bogato ilustrowany w typowym dla Lottie stylu, niezmiennym od pierwszego tomu – chomisie są puchate, a niemal wszystkie postacie ludzkie to „patyczaki”. Całość okraszona jest dużą dawką humoru zarówno sytuacyjnego i słownego, sporo tu akronimów i typowego dla nastolatków słowotwórstwa. Wraz z bohaterką możemy przeżywać wszystkie dramy, ale również i sukcesy.

Książka skierowana jest do młodszych czytelników, rówieśników Lottie, którzy muszą mierzyć się nie tylko z dorastaniem, ale młodszym rodzeństwem (która nastolatka potrafi dogadać się z irytującym młodszym bratem),rodzicami, którzy nie zawsze rozumieją potrzeby i problemy nastolatek jak i koleżankami ze szkoły, które nie zawsze są tak miłe jak się od nich oczekuje.
Ta książka powinna również spodobać się rodzicom nastolatek, które nie zawsze są łatwe, nie zawsze da się z nimi komunikować, aby przypomnieli sobie jak sami byli w ich wieku i jak na ich wydawałoby się problemy nie do rozwiązania reagowali ich rodzice.

Lottie można tylko kochać, taką jaka jest.

Serdecznie polecam!

Ekstremalnie zabawna, lekka książka - rewelacyjny humor sytuacyjny, słowny, absurdalny. Rozmowy z jeżami i sposób radzenia sobie z wredną koleżanką - mistrzostwo! Jednak poprzednia część bardziej śmieszyła.

Lottie ma 12 lat. Mierzy się ze swoimi problemami, które dla dorosłych mogą wydawać się blachę. Przeżywa swoje przygody i małe tragedie.

Bardzo cieszę się, że mogłam cofnąć się do tych dziecięcych lat i z innej perspektywy spojrzeć na problemy nastolatków.
Dla nas dorosłych mogą wydawać się one błahe i mało ważne, ale spróbujemy postawić się na miejscu tej dziewczyny. Przyjaźń i szkoła to najważniejsze co w tym okresie życia zaprząta głowę.

Książka jest bardzo prosto napisana. Trafi do czytelnika mniej więcej od 9 lat i skradnie jego serce. Polecam tą książkę również rodzicom, aby mogli skonfrontować się z uczuciami dzieci. Sama wiem, że dla mnie mały a wręcz nieistotny problem może być ogromny dla dziecka.

Książka prowadzona jest jako dziennik głównej bohaterki. Urzekła mnie prostota ilustracji oraz autorka, która idealnie potrafi wyrazić uczucia dwunastolatki.

Uwielbiam całą serię o Lottie Brooks, a ten tom szczególnie skradł moje serduszko ❤️✨️

Opowiada o błyskotliwej, niezwykle pozytywnej i zabawnej dziewczynie- Lottie Brooks, która często wpada w kłopoty 🙈 Zakolegowałam się z nią już od pierwszego tomu i bardzo mi smutno, że musiałam już opuścić jej świat 😪 Autorka świetnie wykreowała autentyczną nastolatkę. Ma ona swoje problemy i musi się mierzyć z trudnościami dojrzewania oraz rozterkami dnia codziennego. Czytając, czułam jakby Lottie istniała naprawdę i była moją przyjaciółką siedzącą koło mnie na szkolnej wycieczce 🫶🏻

Oprócz świetnego spędzenia czasu podczas czytania, z historii Lottie można wynieść wiele cennej wiedzy i uczyć się na jej błędach. Ta pozycja świetnie przedstawia przyjaźń, miłość i zazdrość widziane oczami nastolatki 💖

Jest napisana w formie pamiętnika, przez co dosłownie płynie się przez tą historię! Uroku dodają jej cudowne grafiki, obrazki i komiksowe wypowiedzi 🖍

Seria o Lottie Brooks bardzo przypomina ,,Dzienniczek cwaniaczka", więc jeśli jesteście fanami Cwaniaczka, gwarantuję, że Lottie również pokochacie ❤️

Każdy tom o błyskotliwej Lottie jest świetną rozrywką! Podczas czytania wspaniale się bawiłam, zrelaksowałam i przeniosłam wspomnieniami do czasów dzieciństwa 💭🥰

Jest to książka 9+ i zapewne większość z Was myśli, że spodoba się tylko osobom w tym wieku.. otóż nie! 😻
,,Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Brooks" jest porywającą i niesamowicie wciągającą lekturą dla KAŻDEGO! Gwarantuję, że każdy niezależnie od wieku uśmieje się na niej do łez! Ja śmiałam się jak głupia i ogromnie poprawiła mi ona humor! 🤪😂

Jeśli jeszcze nie znacie tej zabawnej, lekkiej i niesamowicie komfortowej serii, to koniecznie musicie się z nią zapoznać! ✨️

• Piękne ilustracje
  • B. Muszę mieć papierowe!!!
  • Współpraca recenzencka
  • B: Domowa biblioteczka ❤ 📚