Sercowe rozkminy Lottie Brooks

Okładka książki Sercowe rozkminy Lottie Brooks Katie Kirby
Okładka książki Sercowe rozkminy Lottie Brooks
Katie Kirby Wydawnictwo: Znak Cykl: Lottie Brooks (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Lottie Brooks (tom 3)
The mega complicated crushes of Lottie Brooks
Znak
2023-02-22
2023-02-22
Anna Klingofer-Szostakowska
lottie brooks młodzież humor ilustracje

Na półkach: , , , , , , , ,

Najlepszy tomik w całej serii. Przez tą serię po prostu się płynie! Jak zwykle polecam i nie poprzestanę czytania tej serii.

Bardzo mi się podobało, przeczytałam w 1 dzień i nieraz się uśmiechnęłam, nawet uśmiałam :)

super

super

Oj z tą Lottie to zawsze jest zabawa przednia:-) Jej przyjaciółki niekiedy zamiast ją wspierać, to żartują sobie z jej wyskoków. A tyle się dzieje w jej życiu! Ma prawie chłopaka i idzie jakby na randkę, więc zastanawia się jak to będzie, kiedy dojdzie do pocałunku. W internecie jest o tym napisane tak dużo stron, że gdyby chciała je wszystkie przeczytać, biedna byłaby już po dwudziestce:-) Nawet zrobiła sobie listę rzeczy o których pod żadnym warunkiem nie powinna z nim rozmawiać. Nie chciałaby ponownie plątać się w słowach, które nie mają żadnego sensu, bo nie ważne co się mówi, byleby tylko coś mówić:-) I to na pierwszej randce! A później dzieje się coś, czego Lottie w ogóle się nie spodziewała. Spotyka chłopca o mega pięknej urodzie i ogromnie poplątanym języku. Przy nim jej mózg zrobił się jak spagetti, bo język francuski nie należał do tych w których Lottie poruszała się z klasą. Bo w ogóle się w nim nie poruszała. Oczywiście później musiał zjawić się ktoś, kto mógłby wtedy zniknąć. Lottie była mocno zakłopotana, a mnie to bardzo śmieszyło, bo nigdy tak otwarcie nikt nie opowiadał o skali swojego zażenowania. Lottie zawsze podsumowuje każdy swój dzień, gdyż rozdziały stanowią osobne dni z jej życia. Tam na końcu dodaje myśli dnia, które bywają i mądre i przystępne dla zrozumienia tylko dla bohaterki. Wciąż też nie mogę się napatrzeć na te cudowne i bardzo proste rysunki, które mocno podkreślają jej przezabawne przygody. W jej życiu biorą też udział rodzice, oraz młodsze rodzeństwo z którego ona najbardziej kocha najmłodsze dziecko, gdyż wciąż wyobraża sobie jak bardzo jej we wszystkim kibicuje. A wracając do francuskiego chłopca, to były najzabawniejsze sceny, bo cokolwiek on do niej nie mówił, to ona nic z tego nie pojmowała. Cieszyła się, że w ogóle coś do niej mówi. Kto by się tam przejmował tym, co to oznacza? :-)
Naprawdę mega seria, idealna na poprawienie humoru. Do tej książki nawet nie trzeba czekolady, by móc się uśmiechać do siebie:-) Oczywiście czytajcie części po kolei, bo każdy następny tom jest kontynuacją poprzedniego. Bardzo ją polecam!!!

Książka promująca patologiczne postawy, z humorem wyjątkowo niskich lotów.

Książka promująca patologiczne postawy, z humorem wyjątkowo niskich lotów.

"Sercowe rozkminy Lottie Brooks" to trzecia część serii o przygodach tej zwariowanej nastolatki.

Tym razem bohaterka przeżywa swoje pierwsze zauroczenie a sen z powiek spędza jej myśl o pierwszym pocałunku. Ponownie mierzy się z typowymi młodzieżowymi dogryzkami, wyśmiewaniem i zazdrością. Nadchodzi jednak upragniony koniec roku szkolnego i czekają ją wymarzone wakacje w południowej Francji, które.... również okazują się niewypalem. Chociaż może nie zupełnie, bo trafia tam na pewnego przystojniaka i... sercowym rozterkom nie ma końca. Bo czy można bardzo lubi dwóch chłopaków na raz?

Lottie dorasta i choć wciąż zalicza wpadkę za wpadką to jednak coś się w niej zmienia a ostatecznie sama zaczyna dostrzegać co tak naprawdę jest ważne w życiu prawie trzynastolatki.

Kolejny tom zapewnia ponownie dużą dawkę humoru. Wesołe dialogi, na miarę nastolatek, okraszone rysunkami w przezabawny sposób sprawiają, że książka wywoła uśmiech na twarzy nie tylko u młodych czytelników. Dla dorosłych to moim zdaniem powrót do przeszłości, wspomnienie swojej młodości i własnych "pierwszych razów".

Zdecydowanie warto przenieść się w ten zwariowany świat choć na parę godzin!

Książka jest rewelacyjna, i zgadzam się z większością, że to najlepsza część trylogii!
Pośmiać się można mocno, banan na twarzy przez całą lekturę.
Zresztą banan (i mango) są tu nader ważne! 😂😂😂

Warto czasem poczytać coś tak odlotowego, by się oderwać od Ziemi na 3 godziny życia. 😁

Polecam wszystkim, którzy nie do końca spoważnieli 😜
Najlepsze, że za 5 tygodni wychodzi kolejna część. Czyli szykuje się dłuuuzsza seria 🧡❤💜💚

Pośmiać się można mocno, banan na twarzy przez całą lekturę.
Zresztą banan (i mango) są tu nader ważne! 😂😂😂

Polecam wszystkim, którzy nie do końca spoważnieli 😜
Najlepsze, że za 5 tygodni wychodzi...

Bardzo zabawna i na czasie. Kupiłam mojej 10-latce, która czyta tą książkę i inne z tej serii już czwarty raz, ciągle się śmiejąc. Z ciekawości ja też przeczytałam, też się uśmiałam, jest lekka i bardzo dobrze napisana. Polecam!

Kolejny raz Lottie mnie oczarowała swoim sposobem myślenia, lekkością pisania i przeżywania wszystkiego jak nastolatka. Wielkim krokiem weszła w ten najciekawszy w życiu wiek. Pierwsza miłość, pierwszy pocałunek... zauroczenie francuskim przystojniakiem. Oj tak u Lottie się dzieje, staje się pomału kobietą. Córka zachwycona książką, nie dziwię się, że jest bestselerem w Anglii!
Polecam @z_mama_na_ty

To jak na razie najlepszy tom z wszystkich które przeczytałam nic dodać nic ująć

• Młodzieżowe
  • Bajki