rozwińzwiń

Ostatni wywiad

Okładka książki Ostatni wywiad Eshkol Nevo
Okładka książki Ostatni wywiad
Eshkol Nevo Wydawnictwo: Wydawnictwo Pauza literatura piękna
432 str. 7 godz. 12 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Pauza
Data wydania:
2022-05-05
Data 1. wyd. pol.:
2022-05-05
Liczba stron:
432
Czas czytania
7 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788396364142
Tłumacz:
Anna Halbersztat
Tagi:
Izrael literatura izraelska proza współczesna
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Rok w konfesjonale



1886 585 193

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
90 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
9
1

Na półkach:

bardzo nudna powieść - bardzo o niczym

bardzo nudna powieść - bardzo o niczym

Pokaż mimo to

avatar
800
540

Na półkach: , ,

„Ostatni wywiad” Eshkol Nevo (tł. Anna Halbersztat) to historia mężczyzny w średnim wieku, który z zawodu jest pisarzem. Bohater w książce odpowiada na pytania do wywiadu, na początku te pytania są bardzo typowe - „Czy od zawsze wiedziałeś, że będziesz pisarzem?”, „Co cię motywuje do pisania?”, „Jak wygląda Twój dzień pracy?”, jednak z czasem mężczyzna zaczyna coraz bardziej odpływać w swoich odpowiedziach.

Zaczyna opowiadać o swoim życiu, dzielić się swoimi refleksjami i przemyśleniami, swoimi problemami. Mówi o licznych spotkaniach autorskich i różnych wyjazdach, o rozpadającym się małżeństwie, umierającym przyjacielu. Mężczyzna zaczyna snuć opowieść swojego życia, jednak z czasem zaczynamy się zastanawiać, czy wszystko o czym pisze jest prawdą, czy może odzywa się jego natura pisarza i podkoloryzowuje rzeczywistość? Tak naprawdę nie wiemy, co tu jest prawdą i czy może bohater z nami czasem nie pogrywa.

Konstrukcyjnie ta książka to coś rewelacyjnego! Początkowo obawiałam się tej formy wywiadu, ale ostatecznie bardzo do mnie przemówiła. To bardzo świeża i nieoczywista powieść. Wyjątkowa i zdecydowanie warta uwagi!

„Ostatni wywiad” Eshkol Nevo (tł. Anna Halbersztat) to historia mężczyzny w średnim wieku, który z zawodu jest pisarzem. Bohater w książce odpowiada na pytania do wywiadu, na początku te pytania są bardzo typowe - „Czy od zawsze wiedziałeś, że będziesz pisarzem?”, „Co cię motywuje do pisania?”, „Jak wygląda Twój dzień pracy?”, jednak z czasem mężczyzna zaczyna coraz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3141
1429

Na półkach:

Lubię Eshkola Nevo, ale ta książka mnie nie porwała. Quasi biografia pisarza w formie wywiadu, gdzie tenże pisarz spowiada się z własnego kryzysu i w życiu twórczym, i osobistym, z naciskiem na to ostatnie jednak. Z biegiem czasu staje się jasne, że prawda miesza się tu z fikcją i trudno stwierdzić, co jest co. Nudziły mnie jednak te wywody, bo nie było w nich nic specjalnie odkrywczego, ot kryzys wieku średniego.
Nie wiedzieć czemu Nevo twierdzi, że Warszawę bombardowali alianci...

Lubię Eshkola Nevo, ale ta książka mnie nie porwała. Quasi biografia pisarza w formie wywiadu, gdzie tenże pisarz spowiada się z własnego kryzysu i w życiu twórczym, i osobistym, z naciskiem na to ostatnie jednak. Z biegiem czasu staje się jasne, że prawda miesza się tu z fikcją i trudno stwierdzić, co jest co. Nudziły mnie jednak te wywody, bo nie było w nich nic...

więcej Pokaż mimo to

avatar
28
20

Na półkach:

Jeny, jaka to jest dobra książka, jak ja się dobrze czyta!!! Sięgnęłam po nią, żeby poczytać o codziennościach i paradoksach Izraela. No i dostałam to, co chciałam (paradoksów jest to mnóstwo, I love it) - ale oprócz tego naprawdę kawałek świetnej literatury. Nevo pięknie pisze o miłości, przyjaźni, wgle o uczuciach. Jest tu mnóstwo zabawnych fragmentów! Jedyny minus, ale to moje osobiste wrażenie - zawiodło mnie zakończenie. Nie to, co się w nim wydarza na faktach, ale to, że Nevo nie odmienia głównego bohatera. Daje mu łaskę akceptacji, ale właśnie nie zmiany. Pewnie wielu osobom to się spodoba - no ale mi nie. Teraz sprawdzam wcześniejsze książki autora!

Jeny, jaka to jest dobra książka, jak ja się dobrze czyta!!! Sięgnęłam po nią, żeby poczytać o codziennościach i paradoksach Izraela. No i dostałam to, co chciałam (paradoksów jest to mnóstwo, I love it) - ale oprócz tego naprawdę kawałek świetnej literatury. Nevo pięknie pisze o miłości, przyjaźni, wgle o uczuciach. Jest tu mnóstwo zabawnych fragmentów! Jedyny minus, ale...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1553
424

Na półkach: , ,

Ależ to była smutna i melancholijna książka! Jeśli szukacie pozycji, po której poczujecie nagłą ochotę przytulić się do kogoś, to ta będzie idealna.

Ależ to była smutna i melancholijna książka! Jeśli szukacie pozycji, po której poczujecie nagłą ochotę przytulić się do kogoś, to ta będzie idealna.

Pokaż mimo to

avatar
330
62

Na półkach:

Zaczyna się dość niewinnie, izraelski pisarz w niemocy twórczej odpowiada na pytania czytelników nadesłanych przez redakcję (ma to być jego ostatni twórczy akt). Cudownie się to czyta, bo owe pytania stają się przyczynkiem do refleksji pisarza nad sobą i swoim życiem. Snuje on opowieść o sobie, o swoich porażkach i niepowodzeniach (twórczych i osobistych),większych lub mniejszych, chwilach szczęścia, zwątpienia, wstydliwych momentach i tych, które spowodował łzy. Jest to o tyle ciekawe, że w książce pisarz jest osobą rozpoznawalną, która ma moc kształtowania, z jego wartościami i postawą chcą identyfikować się czytelnicy, mimo że na spotkania literackie czasem nie przychodzi nikt lub tylko garstka osób. Pięknie napisana historia męskiej przyjaźni (rzadko tak pięknie i szczerze potraktowanej),miłości rodzicielskiej, do kobiet(y). Sporo też jest o politycznej sytuacji w kraju i wpisanej w nią człowieka (nie tylko pisarza). Bliskie, i te mniej bliskie, osoby w życiu autora są sportretowane w całej swojej złożoności i ambiwalencji. Pisarza często ich wykorzystuje w swoich książkach (tu pytanie, czy jest to moralnie poprawne?). O etycznych dylematach też sporo w tej książce, nie tylko w tym kontekście. Pojawia się pytanie, czy można robić rzeczy, które są sprzeczne z naszymi wartościami, kłócą się z naszym "ja", a które robimy, by uzyskać pewne korzyści (przede wszystkim materialne),i pozostać sobą. Dialogi są barwne, ciekawe, pełne humoru i ironii. Opowieść często wraca w różnych momentach do przerwanych wcześniej wątków, na czym konstrukcja książki też zupełnie nie cierpi, wręcz przeciwnie. Ja jestem zachwycona i zapewne przeczytam inne książki Eshkola Nevo, bo jest to pierwsza, po którą sięgnęłam.

Zaczyna się dość niewinnie, izraelski pisarz w niemocy twórczej odpowiada na pytania czytelników nadesłanych przez redakcję (ma to być jego ostatni twórczy akt). Cudownie się to czyta, bo owe pytania stają się przyczynkiem do refleksji pisarza nad sobą i swoim życiem. Snuje on opowieść o sobie, o swoich porażkach i niepowodzeniach (twórczych i osobistych),większych lub...

więcej Pokaż mimo to

avatar
145
145

Na półkach:

To książka o uczuciach. O przyjaźni i miłości. Dla mnie opowieść frapująca.

To książka o uczuciach. O przyjaźni i miłości. Dla mnie opowieść frapująca.

Pokaż mimo to

avatar
1132
958

Na półkach:

To naprawdę uczucie nieporównywalne do żadnego innego - przeczytać dobrą książkę. Po prostu dobrą. To znaczy dobrze napisaną, solidnie przemyślaną, koronkowo skonstruowaną, z bohaterami z krwi i kości, mądrą, ale łapiącą nas też za gardło i serducho, momentami zabawną, w każdym calu inteligentną, traktującą czytelnika jako partnera. Książkę, w której możemy się przejrzeć, mimo, że powstała gdzieś daleko, na innym kontynencie, w innym języku i kulturze.
Do tej kategorii zaliczam "Ostatni wywiad" Eshkola Nevo. To przewrotne odmierzenie prawdy i zmyślenia, zarówno jeśli chodzi o bohatera jak i autora, budzi mój głęboki szacunek. Świetna pisarska robota.

To naprawdę uczucie nieporównywalne do żadnego innego - przeczytać dobrą książkę. Po prostu dobrą. To znaczy dobrze napisaną, solidnie przemyślaną, koronkowo skonstruowaną, z bohaterami z krwi i kości, mądrą, ale łapiącą nas też za gardło i serducho, momentami zabawną, w każdym calu inteligentną, traktującą czytelnika jako partnera. Książkę, w której możemy się przejrzeć,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
603
401

Na półkach:

Nie mogłam się oderwać; coś te izraelskie długaśne powieści mają w sobie zmysłowego (?),że pochłaniają człowieka i absorbują sobą w dzień i w nocy

Nie mogłam się oderwać; coś te izraelskie długaśne powieści mają w sobie zmysłowego (?),że pochłaniają człowieka i absorbują sobą w dzień i w nocy

Pokaż mimo to

avatar
171
133

Na półkach:

„Ostatni wywiad" to opowieść o mierzeniu się ze smutkiem, tęsknotą, stratą - na wielu poziomach. Pisarz przeżywa kryzys, nie może lub nie chce już pisać, postanawia więc udzielić ostatniego wywiadu. Będzie odpowiadał na nadesłane do redakcji pytania internautów.
Bardzo ciekawa jest forma tej powieści. To długi dialog pomiędzy bezimiennymi rozmówcami a pisarzem, który odsłania przed nimi kolejne fragmenty swojego życia, a zdarza się, że niekoniecznie odpowiada na zadane pytanie, popadając w dygresje i wędrując we wspomnieniach. Jest też w „Ostatnim wywiadzie" sporo autoironii, poczucia humoru, ale i otwartości na własne potknięcia i słabe miejsca. Autor z codziennych wydarzeń, czasem przypadkowych spotkań tworzy wielobarwną, fascynującą opowieść o istocie sztuki opowiadania i cenie, jaką się za ten dar płaci.

„Ostatni wywiad" to opowieść o mierzeniu się ze smutkiem, tęsknotą, stratą - na wielu poziomach. Pisarz przeżywa kryzys, nie może lub nie chce już pisać, postanawia więc udzielić ostatniego wywiadu. Będzie odpowiadał na nadesłane do redakcji pytania internautów.
Bardzo ciekawa jest forma tej powieści. To długi dialog pomiędzy bezimiennymi rozmówcami a pisarzem, który...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    191
  • Przeczytane
    101
  • Posiadam
    21
  • 2022
    10
  • 2023
    8
  • Legimi
    4
  • E-booki
    2
  • Moja biblioteczka
    2
  • E-book
    2
  • Literatura piękna
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ostatni wywiad


Podobne książki

Przeczytaj także