Adelka i kot wyjątkowy

Okładka książki Adelka i kot wyjątkowy Anna Bichalska, Beata Zdęba
Okładka książki Adelka i kot wyjątkowy
Anna BichalskaBeata Zdęba Wydawnictwo: BIS Cykl: ADELKA (tom 1) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
2022-04-12
48 min.
#adleka #ksiazkidladzieci' #annabichalska;

Okładka książki Historia zwierzaka z wieszaka Dorota Gellner, Beata Zdęba
Historia zwier... Dorota Gellner, Bea...
Okładka książki Wiosna, lato, jesień, zima... Małgorzata Strzałkowska, Beata Zdęba
Wiosna, lato, ... Małgorzata Strzałko...
Okładka książki Wścibscy Dorota Gellner, Beata Zdęba
Wścibscy Dorota Gellner, Bea...
Okładka książki Czarusia Maria Ewa Letki, Beata Zdęba
Czarusia Maria Ewa Letki, Be...

Okładka książki Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Marcin Minor
Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Mar...
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...
Okładka książki Intruzi Susanna Isern, Sonja Wimmer
Intruzi Susanna Isern, Sonj...
Okładka książki Opowieści z Białej Doliny Przemek Corso, Marcelina Misztal
Opowieści z Bi... Przemek Corso, Marc...
Okładka książki 101 Latarni Dzmitryj Bandarenka, Oksana Draczkowska, Oksana Łuszczewska
101 Latarni Dzmitryj Bandarenka...

"Adelka i kot wyjątkowy" to bardzo mądra historia o marzeniach oraz o tym co tak naprawdę znaczy wyjątkowość. Jej bohaterką jest czteroletnia dziewczynka o imieniu Adelka. Dziewczynka kocha koty. Lubi też rysować i często łączy te dwie pasje tworząc najróżniejsze kocie portrety. Marzy też o tym, żeby mieć swojego wyjątkowego kota...

Autorka książki w cudowny i bardzo prosty dla najmłodszych sposób tłumaczy jak rozumieć wyjątkowość. Mała bohaterka opowiastki cierpliwie czeka na swojego kociaka i jest przy tym zupełnie przekonana, że będzie on wyjątkowy. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Znalazła nawet zdjęcie idealnego kociaka w jakiejś gazecie skąd je wycięła i powiesiła nad swoim łóżkiem. Jej wymarzony zwierzak miał być pięknym białym rasowym kotem. Wyobrażała sobie wielokrotnie jak cudownie będzie się z nim bawić i spędzać czas. Tymczasem pewnego dnia wracając z mamą do domu znajduje w krzakach zupełnie zwyczajnego, wychudzonego małego kociaka. Było oczywiste, że nie można go tam zostawić. Adelka stwierdziła, że przez jakiś czas może się nim nawet zaopiekować. Jeszcze przecież czeka na swojego wymarzonego zwierzaka. Tymczasem nazwany Kreską kociak z każdym kolejnym dniem zajmuje w sercu Adelki coraz więcej miejsca...

Z tej historii maluchy mają okazję dowiedzieć się, że rzeczy wyjątkowe mogą z pozoru wyglądać zupełnie zwyczajnie. Tak naprawdę to czy coś jest dla nas wyjątkowe czy nie zależy tylko od tego co dla nas znaczy. Czymś wyjątkowym może być właściwie wszystko. Bywa bowiem tak, że nie zawsze doceniamy to co mamy tuż obok, bo takie zwyczajnie i nie wyróżniające się niczym, takie inne od naszych wyobrażeń. Szukamy i gonimy za marzeniami. Może warto czasem się zatrzymać i rozejrzeć. Wyjątkowość to przecież tak indywidualna sprawa dla każdego z nas.

Na kartach książki dzieci znajdą kolorowe ilustracje, którym z pewnością z przyjemnością się przyjrzą kiedy to rodzice zasiądą do czytania. Warto bowiem tę lekturę przeczytać wraz z dzieckiem i przy okazji porozmawiać z nim o tym jak zrozumiało przesłanie płynące z historii. Obok tak pięknej, spokojnej, łagodnej i uroczej zarazem historii nie sposób przejść obojętnie. Gorąco ją wam polecam. ;)

Autorka książki w cudowny i bardzo...

"Bycie dzieckiem wcale nie jest takie proste."- nie sądzisz?🙂

Trzeba ogarniać wszechobecne emocje, komunikować się na wiele różnych sposobów, poznawać kolejne uczucia i dokonywać nie zawsze prostych wyborów.

Idealnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest fantastyczna bohaterka serii stworzonej przez Annę Bichalską- Adelka, dziś w dwóch pierwszych tytułach wydanych przez @wydawnictwobis.

"Adelka i kot wyjatkowy" to opowieść o wyobrażeniach i zderzeniu z rzeczywistością, inna niż to co zwykle znajdujemy w książkach. Adelka to bardzo rezolutna kilkulatka, niezwykle pamiętliwa, pewna własnych przekonań ale także pełna charyzmy.
Gdy zaczyna marzenia o idealnym małym, białym kociaku już wiadomo, że prędko się nie podda.🤔
Jak postąpią rodzice?
Wiadomo przecież, że zwierze to nie zabawka. Tym bardziej, że w domu już jest kocia rezydentka Lucynka.😬

Lekcja czułości i wrażliwości, przy jednoczesnym zmienianiu własnego zdania.🤍

"Adelka i trudne słowo na 'e' " to nic innego jak opowieść o empatii, która jest niezwykle ważna umiejętnością w życiu dziecka. Ba! Nie tylko dziecka ale także dorosłego.
Chora Adelka zostaje pod opieką swojej mamy i jedyne co zniknęło z jej długiej listy dziecięcych cech to aktywność. 🤭
Na szczęście mamą potrafi zaradzić wszelkim objawom, jednak kosztuje ja to sporo wysiłku, przy jednoczesnym spełnianiu własnych obowiązków.

A co, jeśli Mama również zachoruje?
To wspaniały wstęp do rozmowy z dzieckiem na temat tego co dla nas trudne. 😊

Seria to odpowiedź na potrzeby nas jako rodziców i nasze dzieci. W myśl bliskosciowego rodzicielstwa i wzajemnego szacunku.
Pojawiła się już część trzecia także wypatrujcie! Już niebawem ❤️

"Bycie dzieckiem wcale nie jest takie proste."- nie sądzisz?🙂

Tytułowa bohaterka książki autorstwa Anny Bichalskiej pt. „Adelka i kot wyjątkowy” uwielbia: truskawki, pierogi z bitą śmietaną, samochodziki, dinozaury, deszcz, wycieczki rowerowe oraz książki. Dziewczynka ma dopiero cztery lata i sama jeszcze nie potrafi czytać, ale bardzo chętnie słucha bajek czytanych jej przez rodziców. Adelka posiada talent do rysowania i zamiłowanie do kotów. Dziewczynka ma całą kolekcję swoich prac plastycznych. Prawie wszystkie przedstawiają … koty.
„Małe i duże. Okrągłe i podłużne. Koty w paski, w cętki, w łatki, a nawet w serca, kratkę, kwiatki i gwiazdki. Koty długowłose i krótkowłose, a nawet całkiem łyse. Koty szare, rude, białe i czarne, a nawet fioletowe, czerwone, zielone, żółte i niebieskie. Koty możliwe, niemożliwe i wszystkie, które przyjdą jej do głowy.”
Adelka często rysuje kotkę Lucynkę. Lucynka ma jedenaście kocich lat, a to w przeliczeniu na ludzkie daje 61, można więc śmiało powiedzieć, że jest kocią seniorką. Pojawiła się w domu Adelki na długo przed urodzeniem dziewczynki. Najbardziej z domowników lubi mamę i jej kolana.
Adelka marzy o własnym małym kotku, który będzie siedział u niej na kolanach, bawił się z nią, dokazywał i skakał. Jest przekonana, że to będzie kot wyjątkowy. Rodzice obiecują, przemyśleć prośbę Adelki. Tłumaczą córeczce, że każde domowe zwierzątko to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki . Dziewczynka obiecuje, że będzie napełniała i myła kocie miseczki, sprzątała kuwetę, wołała kota na posiłki, porządkowała kocie legowisko, a także bawiła się ze swoim wyjątkowym mruczkiem.
Dziewczynka często rozmyśla jaki też będzie ten jej wyjątkowy kot: rudy jak włosy Adelki, w złociste łatki jak jesienne liście, czy biały jak śnieg. Bez wątpienia, będzie niezwykły.
Pewnego wiosennego dnia, kiedy Adelka z mamą wracają z przedszkola słyszą dochodzące z krzaków ciche miauczenie. W krzaczkach siedzi mały, zmarznięty przestraszony kotek.
Czy znajdzie się właściciel lub nowy dom dla szarego kociaka?
Jakie imię Adelka wymyśli dla małej szarej znajdy?
Czy spełni się marzenie Adelki i dostanie swojego wyjątkowego kota?
Wyjątkowa historia o małej troskliwej kociej opiekunce i jej wyjątkowym kocie. Dla przedszkolaków, którzy marzą, o własnym zwierzątku, czekają na zwierzątko lub są właścicielami zwierzątka pozycja obowiązkowa. Polecam.
Za „kocią” książeczkę do recenzji dziękujmy wydawnictwu BIS - ja i mój kot wyjątkowy 🐈❤️

g:co_my_dzis

Mieliście w dzieciństwie swojego zwierzaka? Jak się nazywał?

Adela ma już kota, ale czeka na takiego wymarzonego.
Czy go spotka i faktycznie będzie taki jak sobie go wyobraża, sprawdźcie w książeczce:
Adelka i kot wyjatkowy- Anna Bichalska, wydawca @wydawnictwobis

Bardzo piękna historia pokazująca, jak piękne potrafią być marzenia, ale też jaka piękna i zaskakująca bywa rzeczywistość. Nie zawsze ideał czegokolwiek, który mamy w głowie, ma coś wspólnego z tym ideałem, który w życiu spotykamy i okazuje się być dla nas najlepszy.
Autorka pokazuje jak wiele można zyskać, jeśli da się szansę temu co do nas na początku nie przemawia. Ideal w naszej głowie nie zawsze musi być idealny dla nas, a to co szare i bure z wyglądu może być dla nas największym szczęściem. Piękna historia, napisana w cudowny sposób. Trafiającą lekcja nawet do młodych czytelników. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na piękne ilustracje Beaty Zdębey, które spodobają się nawet najmniejszym książkomanom😉

Adelka to mała, czteroletnią wielbicielka kotów. Choć w domu już jeden jest, to dziewczyna skrycie marzy o swoim wymarzonym idealnym kotku. Ale rodzice są nieugięci. Adelka jest za mała na własne zwierzątko, a trzeba pamiętać, że każde zwierzątko to mnóstwo obowiązków. Dziewczyna jest jednak cierpliwa. Czeka. Tylko lubi ciągle pytać czy to już ten czas, żeby mogła mieć własnego, wyjątkowego kota. Po długich namysłach też wie jak będzie on wyglądał. Będzie biały, z długą sierścią i niebieskimi oczami, i delikatna plamka koło noska. Będzie na prawdę idealny i wyjątkowy. Czy kot, którego znajdą, będzie tym jedynym? I oczywiście czy będzie tak idealny i wyjątkowy jak zamarzyła sobie Adelka?
Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do czytania 😍

g:co_my_dzis

Mieliście w dzieciństwie swojego zwierzaka? Jak się nazywał?

Adela ma już kota, ale czeka na takiego wymarzonego.
Adelka i kot wyjatkowy- Anna Bichalska, wydawca @wydawnictwobis

Piękna książka dla dzieci "Adelka i kot wyjątkowy" autorstwa Anny Bichalskiej opowiadająca historię dziewczynki, która chciałaby mieć własnego kotka. 😺 Niestety jej rodzice się nie zgadzają, bo woleliby, aby ich córka jeszcze podrosła. Adelka ma nadzieję, że jej kotek będzie wspaniały, a na ścianie wiesza nawet rysunek białego kotka, ale czas płynie i nic się nie dzieje. Pewnego dnia dziewczynka z mamą znajdują w krzakach wystraszonego kotka. Jest szary, niepozorny i nie wygląda jak kot z marzeń. Obie postanawiają się nim zaopiekować, póki nie znajdzie nowego domu. Rozpoczynają się poszukiwania właściciela, początkowo bez skutku. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/05/adelka-i-kot-wyjatkowy.html

uż za dwa tygodnie swoją premierę bedzie miała nowa książka - Adelka i trudne słowo na ,,e" autorstwa @anna.bichalska od @wydawnictwobis. Nie możemy się wręcz doczekać tej premiery, więc mamy dziś dla Was pierwszą część przygód tej uroczej dziewczynki.

,,Adelka i KOT wyjątkowy" to książeczka dla ciut większych czytelników z bardzo delikatnymi ilustracjami, z których płynie wiele emocji i uczuć. Mowa w niej o staraniach, cierpliwości, odpowiedzialności i przede wszystkim o przywiązaniu i najpiękniejszej miłości.

Mała Adelka bardzo marzy o własnym kotku. Co prawda mają już w domu Lucynkę, ale jest to kotka bardziej mamy, gdyż lgnie przede wszystkim do niej i u niej chętnie zasypia na kolanach. Dziewczynka marzy o kotku idealnym i wyjątkowym, który będzie tylko jej pytając co chwila rodziców czy to już jest ten właściwy moment. Rodzice praktycznie za każdym razem odpowiadają jej, że jeszcze chwilę musi poczekać i wrócą do rozmowy gdy będzie ciut starsza. Mijają kolejne miesiące, a idealny kotek to tylko zdjęcie wiszące w pokoju Adelki. Pewnego dnia jednak dziewczynka znajduje w krzakach malutkiego i samotnego kotka. Bez wahania postanawiają wraz z mamą zabrać go na kilka dni do domu, aż znajdzie się dla niego opiekun.

Czy mała szara znajdka okaże się kotkiem wyjątkowym, a rodzice Adelki pozwolą jej zaopiekować się .. Kreską?
Ta piękna historyjka już na Was czeka...

Wydawca: @wydawnictwobis
Seria: Adelka
Data premiery: 12.04.2022
Wiek: 5+

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #adelka #bis #wydawnictwobis

Jakimi kategoriami mierzymy wyjątkowość?

Adelka kocha koty i rysuje je każdego dnia. W paski, w kropki, w cętki, w kratkę. Dziewczynka ma w domu już jednego, ale to kot mamy (znawcy kotów potwierdzą, że to kot wybiera sobie właściciela, nie odwrotnie),Adelka marzy więc o własnym kocie, takim, którym będzie mogła się opiekować, najlepiej jak potrafi. Jej kot będzie wyjątkowy - puchaty, biały z niebieskimi oczami. Ufając rodzicom, czeka na czas kiedy odpowiednio podrośnie i dostanie wreszcie swojego wyjątkowego kota.

Los lubi często decydować za nas i pewnego dnia wracając z przedszkola, Adelka znajduje w krzakach małego, porzuconego, wychudzonego, burego kociaka. Zabiera go do domu, by tam w pełni poświęcić się opiece. Wie jednak, że gdy kot nabierze sił, będzie należało znaleźć mu dom. Ale zaraz… Czy aby na pewno? Ten nie biały, nie puchaty, a bury kot chyba też staje się coraz bardziej wyjątkowy…

"Adelka i kot wyjątkowy" to piękna i przepełniona mądrymi dialogami opowieść. Ta ciepła historia pięknie tłumaczy, czym jest oczekiwanie, cierpliwość, podążanie za własnymi marzeniami. To książka o tym, czym jest wyjątkowość i o tym, jak ta wyjątkowość jest postrzegana. Co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju?

Książkę cenię również za umiejętne pokazanie, czym jest odpowiedzialność i opieka nad zwierzęciem. Autorka wskazuje na proces adaptacji kota, zwłaszcza, kiedy w domu rezyduje już inny kot.

Mądrość, czułość i bliskość czuć w tej książce na każdej stronie. Myślę, że morał "Adelki i kota wyjątkowego" poruszy każdego. Bardzo polecam!

Jakimi kategoriami mierzymy wyjątkowość?

W moje ręce trafiła nowość Wydawnictwa BIS pod tytułem „Adelka i kot wyjątkowy”, która przeznaczona jest dla dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 8 lat. Z zapałem usiadałam z synem do lektury, ponieważ temat posiadania zwierzątek nie jest nam obcy.
Więcej na stronie internetowej: https://papierowybluszcz.wordpress.com/2022/05/13/adelka-i-kot-wyjatkowy-anna-bichalska/

Kto już usłyszał w domu "Mamooo /Tatoo mogę mieć jakieś zwierzątko?" 😁
Zakładam że sporo z Was 😂
I co wtedy zrobiliscie/co zrobicie? Odłożycie, zgodzicie się? Ile lat to dobry wiek na własne zwierzątko i jakie?
__
Adelka ma prawie 5 lat (a tak po prawdzie to 4 z hakiem) i kocha koty. Uwielbia też rysować i zawsze rysuje koty. Pragnie mieć własnego kotka, tego wymarzonego, idealnego, pięknego, puszystego, białego z niebieskimi oczami. Jednak rodzice uważają, że jest za mała i trzeba jeszcze poczekać z taką decyzją, bo kotek to odpowiedzialność. Mijają miesiące, a Adelka wciąż pyta o kotka. Pewnego dnia, razem z mamą znajdują chudego, brudnego kociaka. Postanawiają go zabrać ze sobą i poszukać jego właścicieli lub znaleźć mu nowy dom. Adelka opiekuje się tymczadowo maluchem, ale nadal czeka na swojego wymarzonego, wyjątkowego kota. Gdy mama znajduje opiekunów dla kociaka Adelka wcale się nie cieszy. Czyżby ta mała, zwyczajna kocia chudzina, wcale nie puchata i nie biała, mogłaby być jednak wyjątkowa?
__
To urocza, słodka, cieplutka niczym kubek kakao w jesienny wieczór historia 🥰 Idealna do poczytania maluchowi który bardzo by chciał mieć zwierzątko, choć brakuje mi tu dokładniejszych informacji na czym polega opieka nad zwierzakiem i, że to takie proste jak wygląda z fabuły wcale nie jest, szczególnie przy kociaku. Jak chodźby kwestia nauki korzystania z kuwety.
No ale wiadomo mamy tu uproszczenie i ogólny nacisk na to że trzeba się zwierzakiem opiekować i to jest super.
__
Ta książeczka pokazuje czym tak naprawdę jest wyjątkowość i, że czasem wyjątkowe jest coś (ktoś) co na pierwszy rzut oka jest niepozorne ☺️
Dziecko z fabuły wyciągnie czym jest odpowiedzialność, cierpliwość i troska. A przy okazji mamy tu przemijanie pór roku i ich atrybuty 😁
__
Fabuła super, naprawdę wzruszająca i mądra. Ilustracje fajne, takie miękkie i w ciepłych kolorach ale drażnią mnie te duże dziurki od nosa Adelki 😂
Polecam dla dzieci 3,5+

Kto już usłyszał w domu "Mamooo /Tatoo mogę mieć jakieś zwierzątko?" 😁
Zakładam że sporo z Was 😂
__

"Adelka i kot wyjątkowy" to historia pełna bliskości. Bije z niej ciepło, którym można się otulić, jak kocem w pochmurny dzień. Niesie w swej treści piękne przesłania o oczekiwaniu, cierpliwości, wytrwałości w podążaniu za swoimi marzeniami, a przede wszystkim pokazuje małym miłośnikom książki, że "warto dać czasem szansę czemuś, co nie wygląda dokładnie tak, jak sobie na początku wymarzyliśmy".

• Czytam sobie 2022
  • ❇️ Legimi
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Przeczytane 2022
  • LEGIMI
  • .2022

Dodaj cytat z książki Adelka i kot wyjątkowy