Wścibscy

Dorota GellnerBeata Zdęba (ilustratorka) Wydawnictwo: Bajka literatura dziecięca
Bajka
poezja dziecięca polska wścibstwo
literatura dziecięca
poezja dziecięca polska wścibstwo

Książka z rymami.
Wynika z niej, że najbardziej wścibską osobą na świecie jest niania. Jest też wścibski piesek, kotek,wnuczek...
Na końcu jest przesłanie - skutki wścibiania nosa w cudze sprawy.
Niektóre wierszyki podobały mi się, jednak te o niani zaczynały mnie drażnić.

Lekka, zabawna książeczka z morałem. Poruszony problem póki co jest oby moim małym czytelnikom, ale opisany w bardzo ciekawy sposób. Tak czy siak, nie warto być wścibskim.

Bardzo dobra, ciekawa i zabawna. Uśmiałyśmy się z moją córką. Na jedno wieczorne czytanie :)

ja, moje dzieci, dziadkowie, teściowie, przyjaciele i znajomi- wszyscy, wszyscy znamy jej bajki i wiersze na pamięć i uwielbiamy je, a zwłaszcza dzieci. Są świetne. chciałabym mieć dar takiego pisania :)Polecam wszystkim i dużym i małym!

Dorota Gellner zaskoczyła mnie ta książeczką. Kojarzyłam ją raczej z wierszykami prostymi, czasem nawet ubożuchnymi w oryginalne rymy, a tu proszę, proszę, lista Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium, zresztą całkiem jak dla mnie zasłużone wyróżnienie. Temat potraktowała autorka dogłębnie, przerobiła go na dziesiątą stronę z niesamowitą fantazją,...

Teksty nudnawe, rysunki straszne. Po wielu wspaniałych książkach pani Gellner, ta rozczarowuje

Sympatycznie i zabawnie o wtykaniu nosa w nie swoje sprawy ;)

"Wścibscy" to zbiór wierszyków opowiadających nam perypetie kilku bardzo wścibskich i ciekawskich ludzi, a nawet psa i kota :)
Wścibska niania, wścibska babcia, wścibski dziadek, wścibska wnuczka, wścibski wnuk, wścibski kuzyn, wścibska ciotka, wścibski wujek, wścibskie psisko i wścibski kot. Takich oto bohaterów tutaj poznamy :)
Każdy z nich wypróbuje mnóstwo sposobów, aby...

• Dla dzieci
  • Bajki mojej córeczki