Kocham cię

Okładka książki Kocham cię Mojo Graffi Katarzyna Bielińska
Okładka książki Kocham cię
Mojo Graffi Katarzyna Bielińska Wydawnictwo: Wilga opowiadania, powieści dla dzieci
16 str. 16 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Kocham cię
Wilga
2024-03-13
2024-03-13
16 min.
9788383195209
miłość książka dla dzieci picturebook książka o miłości kartonowe książka kocham cię miłość mamy mama wilk

Książki Katarzyny Bielińskiej skradły nasze serce już dawno temu. Przepiękne historie takie jak "Góra mądrości", "Deszcz życzliwości" czy "Gwiazda miłości" do dziś stanowią jedne z najpiękniejszych historii, jakie moje dzieci mają na swojej półeczce i z ogromną przyjemnością do nich wracają. Sama jestem nimi zachwycona, bo oprócz wspaniałej i poruszającej historii, mają tak piękne ilustracje, że ciężko oderwać od nich wzrok. Tym razem w nasze ręce trafiły dwie kolejne historie autorki, choć tym razem w mniejszej, kartonowej wersji, jednakże zachwyt nad ilustracjami, z pewnością wynagradza zdecydowanie mniej tekstu niż w poprzednich książkach. Ale mniej tekstu nie znaczy, że to co tu zawarte, jest też mniej rozczulające czy wartościowe. Obie książki zawierają wspaniały przekaz, pokazujący, jak niewiele wystarczy aby budować poczucie wartości u małego dziecka.

"Kocham Cię" to historia o wilczku, który w podzięce za troskę jego mamy, chciał jej się odwdzięczyć namalowaniem dla niej przepięknej laurki. Niestety zostawiając ją na fotelu, nie spodziewał się, że pewna psotna wiewiórka postanowi zrobić mu psikusa i schowa jego prezent. Wilczek będzie musiał odnaleźć swoją zgubę, niestety nie będzie to łatwe zadanie. Nieraz będzie zły, smutny, czy zrezygnowany, gdy nie będzie mógł odnaleźć zaginionej laurki. Na każdym kroku towarzyszyć mu będzie jego mama, która będzie jego ogromnym wsparciem i ostoją, w trudnych dla niego chwilach. Bo w końcu najważniejsze jest odpowiednie wsparcie i ktoś, kto uraczy nas dobrym słowiem, podczas chwil zwątpienia, prawda?

Ta książeczka jest niezwykle wartościowa. Pokazuje tą bliskość, która znaczy bardzo wiele już od najmłodszych lat. Budowanie poczucia własnej wartości, odpowiednia motywacja i pokazanie, że dla drugiej osoby jest się najważniejszą osobą na świecie, naprawdę działa cuda. I to jest bardzo pięknie ukazane właśnie w tych książeczkach, stworzonych przez Katarzynę Bielińską. Do tego przecudowne ilustracje, w których można się zatracić. Uwielbiam książki stworzone przez @mojograffi - za wspaniałą treść jaką niosą i za piękną oprawę graficzną. Jestem pewna, że i Wam skradną serce, także polecam ogromnie!

„Kocham Cię”
Mały lisek napisał list do mamy z wyznaniem miłości. Niestety, ale złośliwa wiewiórka zabrała go i gdzieś schowała. Lisek z mamą poszli szukać listu. Podczas poszukiwań lisek upadł, złościł się, smucił się, ale również bywały momenty, że dobrze się bawił. W każdej tej chwili, niezależnie jak się czuł mama go zawsze kochała i zawsze wspierała.
Książeczki posiadają twardą oprawą i przepiękną oprawę graficzną. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-2 lat. Posiadają mało tekstu, a więcej obrazków. W obu książeczkach znajduje się mądra i ciepła historia, która potrafi wzruszyć. Opowieści w nich zawarte skłaniają do refleksji. Zachęcą dzieci do odkrywania swoich talentów, ceniąc jednocześnie różnorodność i indywidualność. Dodatkowo na każdej stronie w obu książeczkach znajduje się albo wiewiórko albo kwiatek, którego trzeba znaleźć. Dzięki czemu książeczki ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację.
Książeczki napisane są łatwym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku 0-2 lat.

„Kocham Cię”
Książeczki...

• Czytam sobie 2024
  • Dla dzieci
  • Do biblioteki
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Kocham cię