I co dalej? Część 2

Okładka książki I co dalej? Część 2 Agnieszka Peszek
Okładka książki I co dalej? Część 2
Agnieszka Peszek Wydawnictwo: 110 procent Cykl: I co dalej (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
28 str. 28 min.
I co dalej (tom 2)
110 procent
2022-02-21
2022-02-21
28 min.
opowiadanie I co dalej

Podobnie jak piersza czesc wciaga nas w swiat kryminalu. W drugiej czasci jest kolejny niesamwity zwrot akcji, otwiera to drzwi do bram ciekawosci jak dalej potoczy sie fabula tego opowiadania.
Bardzo dobre opowiadanie jednakze trzeba czekac na kolejna czesc by dowiedziec sie jaki jest dalszy cag tej historii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W posłowiu autorka prosi o wypełnienie ankiety, czym każdy czytelnik może mieć wpływ na dalsze losy bohaterów. Jeśli "I co dalej" jest skutkiem fantazji czytelników, to słabo wyszło. W tej części nie znalazło się nic istotnego, czy nowego prócz zaginięcia jednej postaci. Po raz kolejny realizm mocno kulał. Najbardziej uwierającym mnie momentem była sytuacja gdy matka zaginionej postaci wskazywała osobę odpowiedzialną za śmierć jej dziecka. Żadnej matce nie przeszłoby nawet przez myśl sądzenie, że jej latorośl nie żyje, gdy dopiero co zniknęło i niewiele wskazywało, że stało się najgorsze.

Historia została ładnie ubrana w słowa, ale skoro to czytelnicy ją wymyślili, to co to mówi o pisarce?
Zrozumiałam skąd się wzięły aż tak wysokie noty. Czytelnicy, w liczbie 24 osób dla obu części, oceniali swój własny zbiorowy pomysł.

I chociaż ta część to tylko 28 stron, to udało się Pani Agnieszce nieźle namieszać 😊

I ponownie, na koniec mamy ankietę, gdzie możemy puścić wodze wyobraźni i zasugerować autorce ciąg dalszy. Kto wie, może to właśnie Ty będziesz współautorem kolejnej części?

Wraz z autorką serdecznie zapraszam do zabawy.

Pamiętacie, kiedy nie tak dawno zachęcałam Was do sięgnięcia po krótkie opowiadanie Agnieszki Peszek pt. „I co dalej?”. Na końcu autorka zamieściła ankietę, w której mogliśmy zasugerować ciąg dalszy tej historii. Z tych sugestii powstała część druga, z której dowiemy się, jak potoczyły się losy Anny i jej córki. Co się stanie z Filipem? Kto naprawdę zamordował Grzegorza?...

Nie tak dawno przedstawiałam Wam propozycję Agnieszki Peszek, znanej z książek Przez pomyłkę czy Dziewczyna z wnęki, dotyczącej wspólnej zabawy polegającej na wypełnieniu ankiety po przeczytaniu krótkiego opowiadania kryminalnego. Opowiadanie miało tytuł I co dalej? Teraz Autorka udostępniła kolejnego darmowego e-booka.

W części II opowiadania dowiadujemy się, jak dalej potoczyły się losy Anny i jej córki oraz narzeczonego Filipa. Przyznam, że byłam zaskoczona. Ciekawa jestem czy ktoś odkryje swój pomysł na 19 stronach opowiadania. Na samym końcu odnajdujemy link do nowej ankiety. Po jej wypełnieniu czeka na czytelników niespodzianka. Można Autorce zasugerować dodanie kolejnej postaci, wymyślić jej imię, płeć, zawód i związek z innymi bohaterami tworzonej historii. Swój wybór trzeba krótko uzasadnić.

Kto wie, może w kolejnej odsłonie przeczytacie o wykreowanym przez siebie bohaterze?

W imieniu Agnieszki Peszek zachęcam do dalszej części zabawy.

W części II opowiadania dowiadujemy się, jak dalej...

Pani Agnieszka Peszek w drugiej części wprowadziła niezłe zamieszanie. Jestem pod wrażeniem rozwoju akcji tego opowiadania. Kontynuacja moim zdaniem jest znakomita. Pojawia się coraz więcej wątków i zarazem coraz więcej zagadek do rozwiązania. Pojawiają się dodatkowe sensacyjne informacje.

"Wszystko, co zgadza się z naszymi
życzeniami, jest prawdą.
Wszystko inne doprowadza nas do
wściekłości."

Okazuje się, że nie tylko Anna borykała się z problemami. W tej części dowiemy się o tym, dlaczego Witek zdecydował się na to, aby zostać policjantem, oraz o problemach Filipa, narzeczonego córki Anny. Nie wszystko to, co było opowiedziane w części pierwszej okazało się prawdziwe. Każdy niemal człowiek ma jakieś tajemnice i takie sekrety, których nie chce lub nie może wyjawić. Mimo tego, że Anna skrywała głęboko swój sekret związany ze swoim romansem (z Grzegorzem),musi teraz wyjawić wszystko Witkowi. A co z tego wyniknie, to już sami musicie się dowiedzieć czytając tę część. Ja dodam tylko, że naprawdę warto!

"Każdy jak co rano pochłonięty był swoimi rozmyślaniami, nikt nie zwrócił większej uwagi na młodą dziewczynę, choć mogły to być ostatnie minuty jej życia."

Na jaw wychodzi coraz więcej nieznanych nam faktów z życia bohaterów pierwszej części "I co dalej?", które rozjaśniają nam sytuację, lecz niektóre powodują, że część spraw zaczyna się komplikować.

Kto zamordował Grzegorza? Czy kobieta przebywająca w więzieniu faktycznie jest morderczynią? Co stanie się z Anną i jej córką? Jakie dylematy targają Filipem? Jakie ukryte sekrety rodzinne pozna Filip? Co tak naprawdę gryzie Annę a co Witka?

Zachęcam do przeczytania obu części "I co dalej?". Na końcu opowiadania załączona jest ankieta, dzięki której czytelnicy mogą mieć wpływ na dalszy rozwój fabuły w następnej części.
Ja z niecierpliwością już czekam na część następną. A tak naprawdę, to chciałabym już mieć całą gotową książkę przed sobą. Ja z natury jestem bardzo niecierpliwa i nie lubię zbyt długo czekać na cokolwiek, lecz tu nie mam wyboru, więc uzbroję się w cierpliwość i poczekam.

"Wszystko, co zgadza się z naszymi
życzeniami, jest prawdą.
Wszystko inne doprowadza...

Jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości Agnieszki Peszek. „I co dalej? 2” to bardzo dobra, kryminalna historia oraz kontynuacja pierwszej części. Poznajemy kolejne tajemnice.
Czy sekrety z przeszłości potrafią zniszczyć przyszłość?
Nie brakuje sensacyjnych informacji. Co się stanie z Anną, jej córką, Filipem oraz jego matką? Kto tak naprawdę zamordował Grzegorza? Który z bohaterów zapała zemstą?
W tej części najbardziej rozwinięty jest wątek Filipa i Anny.
Jeżeli jeszcze nie czytaliście „I co dalej?” to radzę to nadrobić, a potem zabrać się za „I co dalej? 2”. Lepiej zrozumiecie kolejne części.
Autorka Agnieszka Peszek po raz kolejny stworzyła ankietę, dzięki której możemy mieć realny wpływ na powstającą kolejną część.
Historia z 2 części jest bardzo króciutka – dlatego nie możecie jej przegapić.
Z niecierpliwością czekam na rozwój sytuacji w trzeciej części.

Czy sekrety z przeszłości potrafią zniszczyć przyszłość?

To druga część opowiadania "I co dalej"
Autorka rozjaśni nam tajemnice z pierwszej części. Więc jeżeli macie ochotę to czytajcie. Na końcu jest ankieta, która pomoże autorce napisać trzecią część. Swoją drogą nie mogę się doczekać=)

To druga część opowiadania "I co dalej"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Nowe serie kontynuacja