Alchemia snów

Okładka książki Alchemia snów Laz Athena
Okładka książki Alchemia snów
Laz Athena Wydawnictwo: Świat Książki poradniki
poradniki
Świat Książki
2022-04-28
2022-04-28
Sen Znaczenie snów Symbole Świadome śnienie

Książkę czyta się lekko. Jest to doskonały podrecznik i tym jak probowac interpretować sny oraz zacząć śnić świadomie. Dużo dają do myślenia przykłady przytoczone przez autorkę oraz możliwości jakie otwiera lucid dreaming. Jestem zafascynowana i mam nadzieje, ze wdrażając zawarte tu sugestie uda mi się rozwinąć tę umiejętność.

Spodziewałam się więcej treści z zakresu symboliki i interpretacji snów. Jest to jednak raczej książka przedstawiająca w zasadzie głównie wstęp do świadomego snu, czym niekoniecznie jestem zainteresowana. Generalnie, według mnie, książka nie jest zbyt dobrze uporządkowana, treści są przedstawione w zbyt okrojony sposób, żeby cokolwiek więcej z tej lektury wyciągnąć. Można to potraktować jako totalny wstęp do jakichkolwiek zagadnień związanych ze snem, bo jeśli ktoś chce się zagłębić w tę tematykę bardziej, to raczej za wiele nie wyciągnie z "Alchemii snów". Na plus jest zawarcie praktycznych ćwiczeń wprowadzających w stan świadomego śnienia, co niektórych może zainteresować.

To książka, którą zgarnęłam z regału przy okazji kupowania innych, na które miałam ochotę. Nie wiedziałam, czego się po niej spodziewać i mam mieszane uczucia. Z jednej strony ją polecam, bo znajdziesz tutaj mnóstwo informacji dotyczących świadomego śnienia oraz interpretacji snów. I fakt, są to cenne podpowiedzi, które bazują jeszcze na starożytnej wiedzy. Dzięki nim zrozumiesz, czemu czasami Ci się śni, że latasz, spadasz lub podnosisz coś bardzo ciężkiego. Twój umysł przekazuje Ci wtedy ważne informacje. I co do wiedzy nie mam żadnych zastrzeżeń, “kupuję” to, co autorka chce przekazać. Jednak zmęczył mnie trochę język tej książki. Dla mnie było momentami zbyt “nudno”, ale i tak uważam, że po książkę warto sięgnąć.

Książka która jest dla określonego grona odbiorców, nie każdy na pewno po nią sięgnie, bo nie każdy się interesuje taką tematyką, a to jednak nie jest jakaś tam obyczajówka przeplatana radami na temat snów, tylko typowy przewodnik skupiający się na przekazaniu konkretnej wiedzy i nauczeniu konkretnych ćwiczeń. Do mnie to trafia

Gdybym mogła to jeszcze więcej czasu spędzałabym śpiąc i śniąc, bo to jest tak niesamowity i wciąż jeszcze za mało odkryty przez nas świat. Ale fajnie że powstają takie książki jak ta, które gdzieś tam nas do tego wszystkiego przybliżają, uczą jak rozumieć

z tego co widze to calkiem sporo osob juz siegnelo po ta ksiazke. ja ja w sumie znalazlam przypadkiem troche w ksiegarni. wiem ze nie ocenia sie ksiazki po okladce ale tutaj wlasnie ta ocena wplynela na moj zakup. nie zaluje dowiedzialam sie kilku ciekawych rzeczy

Z ręka na sercu polecam zakup, a na pewno nie pożałujecie. Bardzo prawdziwa, mądra, szczera. Wiele rzeczy może nam uświadomić apropo tej tematyki śnienia. Wielu z nas może nie zdawać sobie sprawy jak to jest bardzo ważne

Przewodnik po świecie snów, który zwraca się do nas wprost, tak jakby autorka mówiła tylko do nas i tylko dla nas. Bardzo to pozwala się utożsamić z treścią, bardziej do nas trafia, lepiej ją rozumiemy. Przynajmniej ja miałam dokładnie takie odczucia ;)

Alchemia snów nierzadko zmusza nas do refleksji, są nawet strony gdzie zadaje nam wprost pytania typu : "czy obecnie dobrze układa się w moim życiu?". bo na sen wpływ może mieć naprawdę wszystko i często sen właśnie odzwierciedla naszą życiową sytuację, to się przenika, uzupełnia, zmienia.

Bardzo spodobała mi się tutaj metoda abc rozszyfrowywania przesłań sennych. Ćwiczyłam ją bardzo długo by dojść do perfekcji i dobrze zrozumieć o co tak naprawdę w niej chodzi

• Popularnonaukowe
  • ஐ~Tajemnice~ஐ
  • 52 KSIĄŻKI - 2022
  • ☾~Dreams~☾

Dodaj cytat z książki Alchemia snów