Cały jestem twój

Zysk i S-ka
2022-03-29
2022-03-29
9788382025101

Lubię książki Weroniki Tomali i z zainteresowaniem sięgnąłem po kolejną powieść. Zakończenie - mimo różnych perturbacji - jest przewidwalne, ale muszę przyznać, że z dużą przyjemnością czytałem (a raczej słuchałem) historię Lilki. Wątek kryminalny nieco zaskakujący. Pięknie pokazana więź i podejście głównej bohaterki do koni. Pozycja lekka i przyjemna, ale dla uważngo Czytelnika dająca również do myślenia - szczególnie w aspekcie losu wyalienowanych, samotnych osób (nie zawsze z własnej winy). Polecam gorąco choć wersja audio nie przypadła mi do gustu. Żałuję, że F. Kosior nie może czytać wszystkich powieści ;)

Książkę "Cały jestem twój" autorstwa Weroniki Tomali miałam na celowniku już od długiego czasu. Bardzo trafia do mnie motyw trudnej miłości, pełnej uprzedzeń i akceptacji, strachu i odwagi, zwątpienia i wiary. A pomysł wydawał się naprawdę oryginalny!

Co dostałam? Noo... w sumie właśnie to. Książka ma naprawdę cudowne przesłanie. A jednak w głowie odzywa mi się nieśmiałe "ale"...
Historia miała naprawdę cudowny potencjał, ale moim zdaniem coś tu nie do końca zagrało i czuję się nie do końca spełniona po jej przesłuchaniu. Akcja działa się bardzo szybko (za szybko...),niektóre postacie były przerysowane, a zwroty akcji nasycone przesadnym dramatyzmem i chyba niekiedy ciut przewidywalne. Gdyby tak wydłużyć nieco powieść i wpleść w nią więcej opisów, nieco ją spowolnić, byłaby dzięki temu o wiele prawdziwsza i przyjemniejsza w odbiorze. Ale to też nie tak, że mi się nie podobało, bo bardzo miło spędziłam czas przy słuchaniu. A o to chyba chodzi przy lekturze tego typu.

O czym jest ta książka? Lilka cierpi na albinizm, a jedyną ostoją w jej życiu są konie. Po przeprowadzce do małego miasteczka znajduje pracę jako stajenna w posiadłości Wilczyńskich. Dorian, dziedzic tej fortuny, jest zaintrygowany pasją dziewczyny, a ona sama zaczyna go coraz bardziej fascynować. Oczywiście z wzajemnością.

Książka ogólnie ma super opinie, więc zdecydowanie polecam samemu po nią sięgnąć i przeczytać. Na pewno dam jeszcze szansę autorce, bo to była naprawdę fajna historia, więc wiem, że mamy poniekąd wspólny vibe.

(recenzja nie jest współpracą reklamową)

Bardzo fajna książka. Wciągnęła mnie bardzo i spodobał mi się pomysł autorki na całą historię. Na pewno sięgnę po inne książki autorki. Lekki styl pisania.

​On jest dziedzicem fortuny, ona zawsze uważana była za dziwadło. Między nimi tworzy się więź, która nie powinna się wydarzyć… Lilianna jest albinoską, została odrzucona przez rodziców a rówieśnicy wytykali ją palcami. Dziewczynką zajmuje się dziadek, lecz po jego śmierci zostaje całkiem sama. Opiekun przekazał jej niezwykłą umiejętność - rozumienie koni. Bohaterka, kiedy dowiaduje się, że w pewnej miejscowości poszukują nowego stajennego (poprzedni zginął w dziwnych okolicznościach) postanawia spróbować swoich sił w tej roli. Lilianna jest ambitna i mocno zaangażowana w swoją pracę, dlatego Dorian Wilczyński, dziedzic i właściciel stajni, zwraca na nią uwagę. Mieszkańcy miasteczka mają sporo do powiedzenia na temat rodziny Doriana, ale dziewczyna stara się nie interesować plotkami, tylko starannie wykonywać swoje obowiązki. Jednak mężczyzna coraz bardziej ją fascynuje. Czy więź, która między nimi powstała ma szansę przetrwać? Czy nikt nie będzie chciał im przeszkodzić? To już musicie sprawdzić sami!
​To było moje pierwsze spotkanie z tą autorką i cieszę się, że bardzo udane. Książkę czyta się szybko i lekko. Jest napisana przyjemnie. Podoba mi się kreacja bohaterów i zwrócenie uwagi na dość powszechny problem nietolerancji. To historia o dojrzewaniu, bo Lilianna i Dorian zmieniają się w ciągu historii oraz o miłości matki, która potrafi zrobić wszystko, aby zachować syna przy sobie. Ciekawe jest, że liczba bohaterów została ograniczona do kilku, co pozwala skupić się na głównych postaciach, ich emocjach i przeżyciach. Dodatkowo ta piękna okładka! Idealnie pasuje do fabuły. Bardzo się cieszę, że poznałam książkę tej autorki i z pewnością sięgnę po jej kolejne powieści!

Książka ciekawa, przyjemna i z piękną okładką :) choć tak wiem, nie ocenia się książki po okładce, ta ta akurat, dobrze się wpisuje w klimat. Trochę w niej z romansu, dramatu ale i obyczajówki. Polecam. Przyjemna lektura!

Co to była za historia. Z jednej strony wszystko toczy się szybko, a z drugiej końcówka mnie rozbiła, że nadal się nie umiała pogodzić z wyborem syna i nadal chce mu ułożyć życie. Tak zakończone, że nasuwa mi się pytanie czy będzie druga cześć ? Z chęcią bym się dowiedziała co wymyśliła mamuśka.

Książka obrazuje jak samotni są inni. Główna bohaterka jest albinoską, która ma ogromną pasje- kocha konie. Jak dla mnie relacja między głównymi bohaterami postępuje zbyt szybko. Miałam poczucie że główna bohaterka, tak po 2 tygodniach znajomości wskazuje Dorianowi do łóżka, bo jest piękny. Relacja jest dla mnie spłycona i oni dla mnie w ogóle się nie znają. Dziewczyna niby jest bardzo nieufna, dziewica oreańskia, a tu myk bez problemu idzie z facetem, który jest w związku. No to się nie klei. Można bardziej bylo rozłożyć to w czasie. Jest drobny wątek kryminalny, i końcówka dość ciekawa.

Weronika Tomala zabrała mnie w emocjonującą podróż pełną tajemnic, napięcia i namiętności w powieści "Cały jestem Twój".

Historia skupia się na Liliannie, odrzuconej przez rodziców i wyśmiewanej przez rówieśników albinosce, która po śmierci ukochanego dziadka zostaje sama. Dzięki darowi odziedziczonemu po dziadku, jakim jest wyjątkowa zdolność do rozumienia koni, Lilianna znajduje swoje miejsce jako stajenna w niewielkiej miejscowości.
Jednakże, wokół rodziny Doriana Wilczyńskiego, dziedzica fortuny, krążą plotki i kontrowersje. Lilianna postanawia nie wnikać w tajemnice związane z ich przeszłością, ale stopniowo zaczyna fascynować ją sam Dorian. Wraz z postępem fabuły, autorka umiejętnie buduje napięcie, odsłaniając sekrety i związki między bohaterami.

Weronika Tomala ma dar malowania emocji i obrazów za pomocą słów, co sprawia, że czytanie książki staje się prawdziwą przyjemnością. Jej narracja jest delikatna, ale jednocześnie mocna, a tematy takie jak miłość, poświęcenie i odwaga są poruszone w sposób przemyślany i autentyczny.
Jednym z największych atutów tej powieści są jej wyraziste postacie, które mają swoje wady i siłę, aby stawić czoła przeciwnościom losu.

Lilianna jako bohaterka główna jest łatwa do zrozumienia a jej rozwój i determinacja są inspirujące. Dorian z kolei jest tajemniczym i fascynującym mężczyzną, który stopniowo odkrywa nowe aspekty swojej osobowości.

Powieść trzyma w napięciu od pierwszych stron.
Weronika Tomala zręcznie układa wątki fabularne, tworząc wciągającą historię, w której miłość, tajemnice i wybory życiowe odgrywają kluczową rolę. Czytając odczuwałam zarówno radość, jak i smutek, wraz z bohaterami, co sprawiło, że ta powieść stała się wyjątkowo emocjonalnym doświadczeniem.

Autorka ma talent do malowania emocji i obrazów słowem, czyni tę książkę niezapomnianym czytelniczym doświadczeniem. Powieść poruszyła moje serce i zostanie ze mną na długo.

Właśnie do księgarń trafiła siódma już powieść Weroniki Tomali Wydawnictwa Zysk i Spółka. Zapowiadała się lekka opowieść romantyczna ale okazało się, że to cos o wiele głębszego. Jestem pod wrażeniem tej książki. Szybka akcja wciągnęła mnie od samego początku i nie mogłam się od niej oderwać.
Główna bohaterka jest bardzo charakterystyczna – albinoska. Ta „inność” sprawia, że ludzie nie potrafią ją zaakceptować a ona żyje w bardzo niskim poczucie wartości. Jej smutna historia zaczyna się gdy w chwili narodzin porzucają ją rodzice, ale my jako czytelnicy poznajemy ją w wieku 10 lat. Ma opiekuna, dziadka, który ją wychowuje i pokazuje jak sobie radzić a przede wszystkim zakorzenia w niej miłość do koni. Ta pasja sprawia, że w wieku 25 lat podejmuje ona pracę jako stajenna w dworku Państwa Wilczyńskich.
Ona :biedna, sierota z albinizmem, który utrudnia jej życie i relacje oraz On: dziedzic rodzinnej fortuny, przystojny, czuły, grzeczny. Czy to się może udać?
W tle tego uczucia, które obydwoje na początku odrzucają, są inni ludzie. Jedni bardzo zapatrzeni w siebie, pełni pustki, wywyższający się oraz tacy pełni uczuć. Są małe zdarzenia, które wpływają na odbieranie codzienności. I jest też trochę sensacji, dramatu, erotyzmu i pięknych cytatów:
„Czasami każdy z nas potrzebuje odseparowania się od tego, co przyziemne. Monotonia zabija w nas radość. Torturuje ducha. Niezauważalnie. Dopiero po jakimś czasie uświadamiamy sobie, że jesteśmy wrakiem człowieka.”
„Uważne słuchanie drugiego człowieka to zapomniana umiejętność. W dzisiejszej cywilizacji każdy ceni własne racje i przekłada je nad słowa i zdanie innych. Słuchamy, krążąc myślami wokół własnych spraw. A ona słucha prawdziwie…”
„…bliskość to nie tylko fizyczny kontakt, ale także zdarcie kurtyny ukazującej obraz naszych myśli.”
„Prawdziwy raj to nie miejsce. To ludzie. To relacja, która pozwala poczuć wyjątkowość chwili w zwykłym, szarym świecie, który dla innych może być pozbawiony kolorowych barw.”
Książka podzielona jest na rozdziały, w który zmieniają się narratorzy. Raz widzimy świat oczami Lilianny a raz Doriana. A na sam koniec…. Nie tego Wam nie zdradzę, bo zaskoczyło mnie to samą. Musicie sami przeczytać.
Wydawnictwo: Zysk i Spółka
Polecam

Klub Twórczych Mam: https://klub-tworczych-mam.blogspot.com/2022/05/mama-czyta-cay-jestem-twoj-weronika.html

Sympatyczna historia

Sympatyczna historia