Psychoterapia. Lekarstwo bez skutków ubocznych

Okładka książki Psychoterapia. Lekarstwo bez skutków ubocznych Zdzisław Sybilski
Okładka książki Psychoterapia. Lekarstwo bez skutków ubocznych
Zdzisław Sybilski Wydawnictwo: Novae Res nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Novae Res
2022-02-24
2022-02-24
9788382197488

Okładka książki Wolność, seksualność, miłość Sabina Kummer-Wesenberg, Zdzisław Sybilski
Wolność, seksu... Sabina Kummer-Wesen...

Na sam początek powiem Wam, że książka jest genialna. Tak, dobrze czytacie. Krótka, ale konkretna. W 90% nasze społeczeństwo demonizuje i krytykuje psychoterapię, robiąc ze specjalistów chodzące demony.
A jak wygląda rzeczywistość w trakcie sesji? Otóż w tej pozycji sami przekonacie się, jak wygląda pracy psychoterapeuty, co dzieje się w gabinecie, gdy pacjent przychodzi z różnymi problemami. Okazuje się, że trudności, które ma wielu ludzi mają powiązanie z pojedynczymi zdarzeniami z dzieciństwa lub jakiegokolwiek innego okresu. Rozmowy z pacjentami bywają trudne, bolesne, ale bardzo skuteczne. Kilka sesji u psychoterapeuty potrafi znaleźć przyczynę stanu pacjenta i tak go poprowadzić, aby mu pomóc w walce z demonami. Opisane jest kilka przypadków z różnymi problemami, w tym ból, przemoc i molestowanie, a także metody pracy z pacjentami. W tym opisana jest metodą hipnozy, która zaskoczyła mnie po całości tym, w jaki sposób oddziałuje na pacjentów. Nie zawsze trzeba włączyć farmakoterapię, by proces leczenia został zakończony sukcesem.

Pozycja obowiązkowa dla osób, które interesują się tematem związanym z psychologią. Dla mnie bardzo ciekawa, dobra, dająca szersze spojrzenie na psychoterapię i metody pracy z pacjentami. Bardzo dobra lektura, zachęcam do czytania!

"PSYCHOTERAPIA" LEKARSTWO BEZ SKUTKÓW UBOCZNYCH ZDZISŁAW SYBILSKI

Cieszę się, że coraz więcej pisze się i mówi się o psychoterapii.
Uważam, ze jest to genialne narzędzie do pomocy innym i sobie.
Sporo na ten temat czytam, ponieważ intryguje mnie ludzka psychika.
Jestem przekonana, że warto szukać pomocy i nie wstydzić się tego, że mamy kłopoty.
Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie sami sobie pomóc.
Świat, w którym żyjemy z jego ciągłym wyścigiem z czasem, stresująca praca i zagrożenia odbijają się na nas.
Z drugiej strony wszechobecny internet powoduje, że zamknęliśmy się w sobie, unikamy bezpośredniego kontaktu z ludźmi, bo tak jest łatwiej i wygodniej.
Jesteśmy coraz bardziej zestresowani i samotni.
Depresja zbiera coraz większe żniwo i coraz więcej osób nie wytrzymuje tego pędu życia, narzuconych oczekiwań, życia według sztucznych reguł i wyimaginowanych wzorców piękna.

Ta lektura pomimo swej malutkiej objętości niesie z sobą dużą moc.
Pokazuje od czego zacząć, gdzie się udać i jaką formę psychoterapii czyli pomocy wybrać dla siebie.
Zobaczymy też nasze ograniczenia, przekonania wpajane nam od małego i mity.
Dowiemy się jak może pomóc nam nauka i współczesna psychologia.

Autor jest lekarzem psychologiem i w sposób bardzo klarowny, rzetelny ukazał nam temat psychoterapii.
Przedstawił historię kilku swoich pacjentów, którzy się do niego zgłosili.
Bardzo dokładnie dowiemy się z czym do niego przyszli, co czuli, jak wyglądała ich terapia i co udało się im osiągnąć.
Prosty język i styl powoduje, że lekturę czyta się bardzo dobrze i z dużym zainteresowaniem.
Nie ma tutaj mądrowania, oceniania czy drwin.
Jasne, proste komunikaty i naturalność, szczerość

Zachęcam do przeczytania tejże lektury.
Warto.

"PSYCHOTERAPIA" LEKARSTWO BEZ SKUTKÓW UBOCZNYCH ZDZISŁAW SYBILSKI

Cieszę się, że coraz więcej pisze się i mówi się o psychoterapii.
Uważam, ze jest to genialne narzędzie do pomocy innym i sobie.
Sporo na ten temat czytam, ponieważ intryguje mnie ludzka psychika.
Niestety nie zawsze jesteśmy...

Krótkie kompendium wiedzy pomagające pokonać pierwsze kroki, obalić mity i zmienić nastawienie do psychoterapii! Idealne dla osób, które nigdy nie uczęszczały na terapie i boją się zrobić ten pierwszy krok...

IG: Czytomanka

👉 Autor przedstawia przykłady pacjentów z własnego doświadczenia i pomaga przybliżyć tematykę psychoterapii i ich metod leczenia. Na początku jest przedstawiona teoria, a później przekłada ją na praktykę i konkretne przypadki ze swojego doświadczenia.

👉Świetna pozycja dla psychologów, ale też osób, które chcą wziąć udział w psychoterapii, jednak bały się zrobić ten pierwszy krok. Sporo osób nie wie co powiedzieć, co mówić, jak się zachować, a tu konkretne przypadki pokazują jakie zrobiły postępy i jak to wygląda w praktyce. Szczerze polecam!

❗Ocena: 9/10

IG: Czytomanka

„Psychoterapia...ˮ to niewielkich rozmiarów książka, która zmieni szablonowe postrzeganie naszych umysłów. Autor podpiera się tutaj na prawdziwych przypadkach swoich pacjentów. Dzięki temu ta pozycja nie jest tylko monotonną treścią. Pozwala na obserwowanie procesów, które zachodzą w pacjentach. To ciekawa lekcja. Dodatkowo, na szarych stronach są zawarte wnioski i opisy konkretnych terapii. Dzięki temu czytelnik, który nie zetknął się wcześniej z podobnymi zabiegami, otrzyma proste wyjaśnienie. To pozwala na czytanie i rozumienie. Nie ma potrzeby szukania wyjaśnień w Internecie czy słowniku. Zdzisław Sybilski podaje nam wszystko na tacy.

Pełna recenzja książki dostępna jest na stronie:

Książka jest zwięzła i treściwa. Autor na początku przedstawia teorię a później opisuje konkretne przypadki. Inspirujące jest podejście autora do psychoterapii łączące hipnozę, kabinę floatingową, reakcje skórno-galwaniczne czy światłoterapię. Wieloletnie doświadczenie budzi szacunek.

Pozycja obowiązkowa dla psychologów rozpoczynających swoją przygodę jak i dla starych wyjadaczy.
Dawka rzetelnej wiedzy przedstawiona w przystępny i humorystyczny sposób.

Dawka rzetelnej wiedzy przedstawiona w przystępny i humorystyczny sposób.

Ciekawie napisana, przekazuje fachowe informacje w przystepny sposob. Zawiera z zycia wziete przyklady przyblizajace czytelnikowi rozne zagadnienia z obszaru psychoterapii i metod leczenia/radzenia sobie z nimi przy uzyciu nowoczesnych i raczej nie bardzo powszechnych w Polsce metod, opartych na naukowych przeslankach powiazanych z psychofizjologia. Powiew swiezego spojrzenia w kontekscie tradycyjnych i, wydaje sie ze, duzo mniej efektywnych podejsc reprezentowanych przez rzesze psychoterapeutow zwolennikow psychonalizy i tym podobnych archaizmow. Autor wydaje sie, miejscami, troche zbyt pewny siebie, niemniej zawarte w ksiazce fakty naukowe wydaja sie popierac wiekszosc reprezentowanych pogladow. Ponadto ksiazka napisana z duzym humorem, lekko, mimo ze porusza nielatwe tematy. Polecam

• Chcę
  • Psychogia /poradniki