NA TRZEŹWO NIE DA RADY! książka dla doskonale niedoskonałych rodziców

Okładka książki NA TRZEŹWO NIE DA RADY! książka dla doskonale niedoskonałych rodziców Katie Kirby
Katie Kirby Wydawnictwo: Zysk i S-ka poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Zysk i S-ka
2021-01-01
2021-01-01
9788382024500

Bardzo fajna książka, można się pośmiać, choć czasem przez łzy ;-)) no i przy okazji, jeśli jesteście młodymi rodzicami, dowiecie się, że wszystko jest z Wami w porządku i że inni też tak mają! (albo nawet gorzej :P)

Tym razem przyszedł czas na poradnik. Ale czy faktycznie? Otóż nie. „Na trzeźwo nie da rady!”, jak sam przypis do tytułu mówi, jest książką dla doskonale niedoskonałych rodziców. Katie Kirby jest 36-letnią mężatką i matką dwójki synków. Swoim doświadczeniem w byciu rodzicem postanowiła podzielić się z innymi i dlatego też prowadzi bloga. Zawodowo jest specjalistką ds. mediów społecznościowych, pisarką i rysowniczką, projektantką kartek okolicznościowych. Całe zdobyte przez nią doświadczenie zostało wykorzystane w prezentowanej książce.
Więcej na stronie internetowej: https://papierowybluszcz.wordpress.com/2022/02/06/na-trzezwo-nie-da-rady-katie-kirby/

"Na trzeźwo nie da rady! Książka dla doskonale niedoskonałych rodziców."
autorstwa @katiekirbyauthor wydana przez @zysk_wydawnictwo

Rewelacyjna, zabawna lektura pełna sarkazmu i żartów ukazujących wyobrażenia o rodzicielstwie, a rzeczywistość.

Jestem pozytywnie zaskoczona pisarską lekkością autorki, pozornie luźnymi myślami, spójnością.

Książka dzięki, której uzmysłowimy sobie, że nie ma idealnych rodziców, nie ma idealnych dzieci, starasz się być dobrą matką i jesteś taką matką, chociaż czasem tego nie widzisz i masz wszystkiego dosyć, to w głębi duszy wiesz, że już nie wyobrażasz sobie życia bez Twoich "bąbelków".

Polecam lekturę sfrustrowanym rodzicom, którzy robią wszystko, by być idealnymi w tej jakże zacnej roli.
Ig: mamcia_tomusio_lilusiowa

"Na trzeźwo nie da rady! Książka dla doskonale niedoskonałych rodziców."
autorstwa @katiekirbyauthor wydana przez @zysk_wydawnictwo

Bardzo szybko czyta się tę książkę, ciekawa "maszynowa" czcionka, mnóstwo prostych rysunków, które obrazują opisywane sytuacje....

Książka nie poradnikowa, przedstawiająca w zabawny sposób macierzyństwo i problemy z pociechami. Świetnie poprawia humor, szczególnie na początku drogi macierzyństwa, gdzie człowiek jest mocno zmęczony nie spaniem...

IG: Czytomanka

👉 Nie powie Wam, jak uśpić dziecko, jak radzić sobie z napadami złości malucha, jak być dobrym rodzicem, fajnym rodzicem, a nawet złym rodzicem. Jest to książka o rodzicielstwie, która nie zawiera absolutnie żadnych przydatnych porad. Autorka świetnie pokazuje trudy małżeństwa w zabawny sposób.

👉 Znakomity sposób na rozładowanie emocji, poprawienie humoru i poznanie prawdy o trudach wychowania. Książka jest idealna dla rodziców mających dzieci, ale też dla rodziców, którzy czekają na przyjście pierwszego malucha!

❗Ocena: 10/10

IG: Czytomanka

Trochę zabawnych historyjek z życia rodzica. Trochę zapewne próba odczarowania rodzicielstwa jako czasu magicznego. Trochę... książka o niczym. Czyta się bardzo szybko, jest rozrywkowa i okraszona prostymi ilustracjami. Poczucie humoru autorki do mnie trafiało, choć momentami było go aż za dużo. Pewnie książka bardziej trafi do innych rodziców, uspokajając ich, że wszystko z nimi w porządku i nie tylko oni mają czasem dość. Osoby bez dzieci (i ich obecnie nie planujące) mogą się trochę nudzić powtarzalnością opisywanych przykładów z życia.

"Na trzeźwo nie da rady" to zbiór zabawnych historii z rodzicielskiego życia. Autorka, często w sarkastyczny sposób, przedstawia to, jak wygląda jej życie, co zmieniło się diametralnie, a także czy byłaby w stanie wrócić do etapu przed pojawieniem się dzieci.

Książka została przyozdobiona humorystycznymi rysunkami, które są samą prawdą z życia. Jesteśmy świadkami zabawnych epizodów z życia.

Ta książka to pewnego rodzaju dziennik. Szczerze, nie wnosi nic wartościowego do naszego życia. Jest jednak ciekawą odskocznią od problemów i pozwala na chwilę relaksu. Zapewne każdy rodzic podczas lektury, pomyśli "to o mnie!".

Jeżeli szukacie lekkiej pozycji, która wywoła uśmiech na Waszej twarzy, to sięgnijcie po tę pozycję. Otrzymacie tutaj specyficzne poczucie humoru, które zostało wplecione w realne życie.

Powiem wam zaraz skąd u mnie tak wysoka nota. Otóż po pierwsze, jestem już matką czwórki dzieci w tak różnym przedziale wiekowym, że dzielą się na dorosłych, drugoklasisty i dwulatki. Dodatkowo spodziewam się piątego szczęścia, więc cokolwiek tutaj bym nie przeczytała, to wszystko było cenne, pouczające i niekiedy sprawiające wrażenie, pocieszające:-) Jeśli ktoś zada nam pytanie, jak być idealnym rodzicem, to dopowiem wam, że najlepiej nie mieć dzieci:-))) Zresztą, kiedy sami po nią sięgniecie zrozumiecie, że w życiu trzeba mieć dystans do siebie, bo inaczej będzie czekała nas wieczna załamka. Wszystko jest tutaj tak zabawnie opisane. Nie wiem czy o to autorce chodziło, ale bardzo podniosła mnie na duchu. Tłumaczy nam, że w wychowywaniu dzieci nie chodzi o to, by starać się być idealnym, kupować nam najwięcej zabawek, czy też być obecnym w życiu dziecka przez dwadzieścia cztery godziny. Owszem, najbardziej chodzi o to, byśmy poświęcali mu jak najwięcej czasu, jednak by również zachować pewien odstęp czasu, kiedy dziecko będzie mogło coś uczynić samodzielnie. Dać mu tą swobodę na tyle, by mogło dotknąć nowe zabawki, obracając je w paluszkach i nawet sprawdzić, czy czasem nie można ich zjeść, a nie pokazać mu i trzymać, by dopiero wtedy dotykało. Musi wiedzieć, że same również może coś zrobić.
Spodobał mi się sposób przedstawienia różnych problemów takich jak odpowiednie drzemki, odżywianie i ogólne spędzanie czasu. Wszystko zawsze jest ukazane w postaci rysunków, które są dosadne i proste w zrozumieniu. Jakiekolwiek nerwy, niewyspanie, wyczerpanie i pozory, które wielu rodziców pragnie zachować. Sama wiem, że moje dzieci gdy są gdzieś, to każdy chwali jakie to z nich aniołki. Chodzące doskonałości, których każdy mi zazdrości. Dopiero w domu zaczynają się przepychanki, nagle wszyscy naraz stają się głodni, kłócą się, a to najmłodsza chce pić, starszy idzie do ubikacji, córka zamyka się w pokoju i tak pomimo tylu dzieci nagle zostaję sama, a wszystko trzeba ogarnąć...
Jak nie zwariować? Jak uspokoić się bez alkoholu? Idealny przewodnik po życiu dla każdego rodzica:-)

"Na trzeźwo nie da rady!" to pozycja obowiązkowa zarówno dla rodziców jak i par, które rodzicielstwo mają jeszcze przed sobą.

Autorka opowiada szczerze o swoim macierzyństwie. Niczego nie koloryzuje, nie owija w bawełnę. Ja jako matka potrafiłam świetnie się odnaleźć w opisywanym przez nią sytuacjach.

Anegdoty i specyficzne poczucie humoru sprawiły, że książkę czytałam z wielką przyjemnością. Niejednokrotnie wybuchałam głośnym śmiechem i nie potrafiłam tego śmiechu powstrzymać.

Książka nie jest poradnikiem! Nie znajdziecie w niej porad jak wychowywać dzieci, albo jak z nimi nie zwariować. Gwarantuje Wam jednak, że fajnie spędzicie z nią czas! A rysunki znajdujące się w środku są po prostu świetne!

Anegdoty i specyficzne poczucie humoru sprawiły, że książkę czytałam z...

#871 - Na trzeźwo nie da rady! Książka dla doskonale iedoskonałych rodziców - Katie Kirby - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#21/52/2022

Książka ma 348 stron. Swoją premierę miała dnia 01.01.2022 roku.

Autorka w zabawny sposób opowiada o swoim macierzyństwie. W książce znajdują się ciekawe anegdoty i specyficzne poczucie humoru, które przypadło mi do gustu.

Dodatkowym atrybutem tej książki są proste, ale śmieszne i bardzo ciekawe rysunki tematyczne.

Autorka zawarła w książce swój punkt widzenia, do którego sami możemy się odnieść po jej przeczytaniu.

O takim szczerym rodzicielstwie to ja lubię czytać.

Dziękuję za egzemparz do recenzji Zysk i S-ka Wydawnictwo.

#21/52/2022

Książka ma 348 stron. Swoją premierę miała dnia 01.01.2022 roku.

Dodatkowym atrybutem...

Katie Kirby
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Katie Kirby to matka dwóch chłopców, którzy są dla niej (jak każde dziecko dla matki ) wszystkim aczkolwiek zdarzają się chwile, a czasem i dni, które są "ciężkie"
Jeśli jesteś tak jak ja matką to wiesz o czym mówię - kochamy swoje dzieci ale czasem tak bardzo chcemy odpocząć, albo "wyłączyć je" tylko na chwilkę :)
książka w bardzo pozytywny i prosty sposób opowiada o losach pewnej matki, która szczerze i bez owijania w bawełnę mówi jak jest!
Macierzyństwo jest ciężkie i chyba zrobi ci się trochę lżej jak poczytasz sobie, że nie tylko ty jesteś nieidealna, masz bałagan i nie ogarniasz dzieci nie mówią już o praniu czy swoim wyglądzie :)
Razem z autorką przechodzimy przez jej ciąże, porody a następnie nowe piękne dni z dziećmi, gdzie sytuacji zabawnych i okropnych jest pełno. Pierwsza kupka, czy samodzielne siku, to momenty, które chce pamiętać każda mama :)
Co bardzo ważne, książka zawiera również bardzo ciekawe i bogato ilustrujące daną myśl autorki obrazki. Proste w przekazie obrazki pozwalają lepiej czytelnikowi zrozumieć sytuacje, a często tragiczne jej oblicze :)
Książkę warto przeczytać, znajdziemy tu przyjaciółkę, której sami będziemy chcieli się wygadać, bo nas rodziców łączy bardzo dużo :)

Katie Kirby
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

• Posiadam, Wydawnictwo Zysk i s-ka
  • Przeczytane w 2023
  • 2022- przeczytane
  • Rozwój i firma

Dodaj cytat z książki NA TRZEŹWO NIE DA RADY! książka dla doskonale niedoskonałych rodziców