Cyfrowe dzieci. Sztuka skutecznego porozumiewania się z dziećmi

Okładka książki Cyfrowe dzieci. Sztuka skutecznego porozumiewania się z dziećmi Beata Pawłowicz, Tomasz Srebnicki
Okładka książki Cyfrowe dzieci. Sztuka skutecznego porozumiewania się z dziećmi
Beata PawłowiczTomasz Srebnicki Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Zwierciadło
2021-06-02
2021-06-02

Okładka książki Seksownik, czyli mądrze i pikantnie Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz
Seksownik, czy... Katarzyna Miller, B...
Okładka książki Niezwykły rodzic Beata Pawłowicz, Tomasz Srebnicki
Niezwykły rodzic Beata Pawłowicz, To...
Okładka książki Twórczość nr 1 / 2018 Krzysztof Dąbrowski, Bogusław Kierc, Beata Pawłowicz, Redakcja miesięcznika Twórczość, Marek Sołtysik, Adam Ziemianin
Twórczość nr 1... Krzysztof Dąbrowski...

Ciekawa, potrzebna w dzisiejszych czasach książka. Potrzebowałam czasu by przywyknąć do sposobu, w jaki została napisana (irytował mnie trochę),ale jak już przywykłam, to potem czytało się gładko. Zawsze warto czytać pozycje tego typu, by móc przyjąć nową perspektywę w pewnych sprawach. Porządnych poradników rodzicielskich nigdy za dużo.

Rewelacyjna książka o współczesnych problemach większości osób czyli uzależnienia się od internetu. Porusza też bardzo ważny problem a mianowicie brak lub ułomną komunikację w rodzinie. Pokazuje na przykładach jak nieświadomie można zranić drugą osobę w pozornie błahej rozmowie. Gorąco polecam nie tylko rodzicom.

Ksiazka , ktora pokazala mi droge jak pomoc mojemu dziecku, gdzie szukac tej pomocy. Wskazala kierunek jakim powinnam isc, aby zrozumiec moje dziecko I wreszcie zaczac budowac zdrowa relacje , ktora wydawalo mi sie ze mam - jak bardzo sie mylilam. Ksiazka otworzyla mi oczy jak wiele mam nieprawidlowych zachowan , ktore nie pomagaly w rozwiazaniu problemow , z jakimi boryka sie moje dziecko, a wrecz przeciwnie , w dobrej wierze robilam tym krzywde .
Tak w skrocie moge opisac moje doswiadczenie z ta ksiazka. Kazdego dnia jstem wdzieczna ,ze dane mi bylo zapoznac sie z ta ksiazka. Dziekuje

Momentami bardzo dobra książka, w niektórych fragmentach treść rozmów nie przypadła mi do gustu. Zależy to od tematu i osoby rozmówcy. Niemniej jednak książka prezentuje bliskie mi podejście do rodzicielstwa. Polecam lekturę rodzicom dzieci w każdym wieku.

Pozycja która powinni mieć wszyscy rodzice w swojej biblioteczce by móc do niej wracać.

Książka jak najbardziej na czasie. Ja już siedemnaście lat jestem matką i widzę znaczną różnicę między dwójką pierwszych pociech, które wychowałam bez wiedzy komputera, czy też telefonu i tymi, które od pierwszych miesięcy mieli z nimi do czynienia. Z wielką przyjemnością wgłębiłam się w treść, która na wiele spraw otworzyła mi oczy.
Książka ukazuje, że internet zawsze będzie miał na nas dwojaki wpływ. Ja akurat dzięki niemu spełniłam swoje marzenie i zostałam recenzentką. Jednak jest wiele niebezpiecznych miejsc w sieci do których niestety nasze dzieci mają dostęp. Mało tego, bywa, że dzieci nie radzą sobie w świecie prawdziwym, tylko wolą ten wirtualny. Poznają tam wiele osób, które mogą podawać się za ich rówieśników i nakłaniać do bardzo złych rzeczy.
W tym poradniku znajdziecie wiele odpowiedzi na nurtujące was pytania. Co zrobić, by nie zabronić im tego internetowego życia i jednocześnie wiedzieć, że korzystają z niego w sposób bezpieczny. W ogóle jak przeprowadzić tą pierwszą rozmowę, by nasza pociecha nie czuła się osaczona. Książka podpowiada, że bywają i tacy, którzy mogą robić rodzicom na złość. Ja sama słyszałam o wielu przypadkach porwanych maluchów, które jak wynikało z opisanych zdarzeń, były pewne, że idą na spotkanie z ich przyjaciółką. My jako rodzice nie możemy pozwolić na to, by te historie się powielały.
Poradnik podpowiada co zrobić, by to one same zaczęły zauważać te zagrożenia. I tutaj nie zadawajcie sobie pytań jak tego dokonać, tylko wpierw przeczytajcie tą książkę. Ona naprowadzi was na właściwe tory. Pokarze od podstaw jak się do tej rozmowy zabrać, by się późnij nie okazało, że to my własnych pociech nie rozumiemy. Są tu nawet przytoczone przykładne rozmowy, albo sytuacje z których rodzice nie potrafią wyjść z godnością. To przede wszystkim z braku czasu dla swojej pociechy one szukają przyjaciela w internecie.
Polecam ją przeczytać, bo oprócz tych wszystkich ważnych spraw, porusza jeszcze tematy molestowania w szkole. Jak poznać, że dziecko ma problem?
Rodzicu, przeczytaj, byś nie powiedział, że nie wiedziałeś...

Książka ukazuje, że internet zawsze...

Bardzo dobra książka. Kazdy rodzic powinien ją przeczytać. Zdecydowanie ułatwi komunikację z dziećmi i zrozumienie ich reakcji. Świetna. Bardzo polecam.

Książka nie tylko o cyfrowym świecie. Jesteś rodzicem to koniecznie musisz przeczytać te książkę. Im wcześniej tym lepiej...

• - Ostrowiec
  • Ukw
  • Wychowanie
  • Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Cyfrowe dzieci. Sztuka skutecznego porozumiewania się z dziećmi