Mit rozpieszczonego dziecka. Wyzwanie rzucone stereotypom na temat wychowania

Okładka książki Mit rozpieszczonego dziecka. Wyzwanie rzucone stereotypom na temat wychowania Alfie Kohn
Okładka książki Mit rozpieszczonego dziecka. Wyzwanie rzucone stereotypom na temat wychowania
Alfie Kohn Wydawnictwo: MIND poradniki dla rodziców
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
poradniki dla rodziców
Tytuł oryginału:
The myth of the spoiled child
Wydawnictwo:
MIND
Data wydania:
2018-09-06
Data 1. wyd. pol.:
2018-09-06
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362445721
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
34 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
789
534

Na półkach: , ,

"Mit rozpieszczonego dziecka" jest pozycją wartą przeczytania, z pewnością. Utwierdza w przekonaniu, że uczuciami i miłością nie da się "przekarmić" dziecka i naprawdę "nie noś, bo się przyzwyczai" to wielkie kłamstwo.
Z drugiej jednak strony trochę się zawiodłam tym, że jest to pozycja w całości teoretyczna, o tym jak być powinno. Zgadzam się z każdym słowem, a jednak to jasne, że teoria teorią, a życie rodzinne i wychowanie dzieci nie zawsze daje się wpisać w ramy. Bardzo sobie cenię książki poradnikowe o wychowaniu, które mają jak najwięcej praktycznych porad i wskazówek. Tu tego zabrakło.

"Mit rozpieszczonego dziecka" jest pozycją wartą przeczytania, z pewnością. Utwierdza w przekonaniu, że uczuciami i miłością nie da się "przekarmić" dziecka i naprawdę "nie noś, bo się przyzwyczai" to wielkie kłamstwo.
Z drugiej jednak strony trochę się zawiodłam tym, że jest to pozycja w całości teoretyczna, o tym jak być powinno. Zgadzam się z każdym słowem, a jednak to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
262
55

Na półkach: ,

Książka nie jest zbyt przyjemna do czytania - dużo odwołań do badań (co absolutnie nie jest wadą!) i przypisów, które znajdują się na końcu, a nie na tej samej stronie, więc co chwilę trzeba "skakać" między tekstem głównym a tymi przypisami właśnie - jednak bez wątpienia warta przeczytania i przemyślenia. Autor kwestionuje przekonania, które są tak powszechne, że nawet nie zastanawiamy się nad ich sensem i celem. A okazuje się, że chwila refleksji i zweryfikowanie niektórych założeń może nas zaskoczyć i przynieść pozytywne zmiany w życiu naszych dzieci.

Książka nie jest zbyt przyjemna do czytania - dużo odwołań do badań (co absolutnie nie jest wadą!) i przypisów, które znajdują się na końcu, a nie na tej samej stronie, więc co chwilę trzeba "skakać" między tekstem głównym a tymi przypisami właśnie - jednak bez wątpienia warta przeczytania i przemyślenia. Autor kwestionuje przekonania, które są tak powszechne, że nawet nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
218
115

Na półkach:

Polecam wszystkie książki Alfiego Kohna. Kwestionują utarty, konserwatywny porządek i powszechne przekonanie, że rodzice są zbyt bierni lub przeciwnie - nadopiekuńczy, co w rezultacie sprawia, że rośnie pokolenie zadufanych w sobie narcyzów, którym przydałaby się dyscyplina, pokora i porządna doza rywalizacji. To co ważne, Kohn prezentując alternatywne poglądy, korzysta z odwołań do licznych badań naukowych, dokonuje przeglądu i zestawień literatury oraz działań społecznych. Zdejmuje z barków rodziców część ciężaru społecznych oczekiwań i presji, wyposażając ich jednocześnie w argumenty do merytorycznej dyskusji. Pokazuje również ścieżkę: "zachęcajmy młodych do myślenia o potrzebach i prawach innych ludzi, do kwestionowania praktyk, które utrudniają wszystkim życie, do odważnej refleksji nad stereotypami i do łamania niektórych zasad, jeśli okaże się to konieczne. To dobra książka dla rodziców, którzy chcą dla swoich dzieci rozsądnego sceptycyzmu, refleksyjnej buntowniczości i wybiórczego sprzeciwu wobec określonych zasad.

Polecam wszystkie książki Alfiego Kohna. Kwestionują utarty, konserwatywny porządek i powszechne przekonanie, że rodzice są zbyt bierni lub przeciwnie - nadopiekuńczy, co w rezultacie sprawia, że rośnie pokolenie zadufanych w sobie narcyzów, którym przydałaby się dyscyplina, pokora i porządna doza rywalizacji. To co ważne, Kohn prezentując alternatywne poglądy, korzysta z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
84
40

Na półkach:

To zdecydowanie nie jest pozycja poradnikowa, chociaż oczywiście skierowano ją głównie do rodziców. Książka ”Mit rozpieszczonego dziecka” to zbiór esejów dotyczących współczesnego modelu rodzicielstwa, ale siła oddziaływania tych tekstów sięga dużo głębiej. Autor stawia wywrotowe (”wywrotowe” oczywiście dla kapitalistycznego ładu społecznego) tezy dotyczące sensu rywalizacji, wytrwałości, stosowania nagród i kar, samodyscypliny. Tezy te są bardzo dobrze podparte badaniami naukowymi i odnoszą się nie tylko do procesu wychowywania dzieci, ale także edukacji, a nawet naszego stosunku do władzy. Jeżeli kiedykolwiek usłyszeliście jako rodzice, że ”wychowujecie małego narcyza”, bo w odczuciu krytykujących poświęcacie zbyt dużo uwagi dziecku, rozpieszczając je, ta pozycja pozwoli Wam odetchnąć i złapać dystans. Autor proponuje nam model rodzicielstwa opartego na współpracy, wspierający w dzieciach ”refleksyjną buntowniczość”, orientację na drugiego człowieka, zdrowe poczucie własnej wartości, ale także sceptycyzm i nonkonformizm. Naprawdę warto przeczytać.

To zdecydowanie nie jest pozycja poradnikowa, chociaż oczywiście skierowano ją głównie do rodziców. Książka ”Mit rozpieszczonego dziecka” to zbiór esejów dotyczących współczesnego modelu rodzicielstwa, ale siła oddziaływania tych tekstów sięga dużo głębiej. Autor stawia wywrotowe (”wywrotowe” oczywiście dla kapitalistycznego ładu społecznego) tezy dotyczące sensu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

Alternatywne spojrzenie na wychowanie.

Alternatywne spojrzenie na wychowanie.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    83
  • Przeczytane
    39
  • 2022
    4
  • Teraz czytam
    3
  • Legimi
    3
  • 2021
    2
  • Dzieci
    2
  • Posiadam
    2
  • Dziecko
    2
  • Psychologia
    1

Cytaty

Więcej
Alfie Kohn Mit rozpieszczonego dziecka. Wyzwanie rzucone stereotypom na temat wychowania Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także