Pokolenie Przyjaciół. Zakulisowy obraz kultowego serialu

Okładka książki Pokolenie Przyjaciół. Zakulisowy obraz kultowego serialu Saul Austerlitz
Okładka książki Pokolenie Przyjaciół. Zakulisowy obraz kultowego serialu
2019-09-17
Maciej Pawlak, Grzegorz Gajek
Friends Przyjaciele SQN

I’ll be there for you

Dobra mieszanka informacji zakulisowych, ciekawostek z życia aktorów oraz streszczeń pojedynczych odcinków. Czyta się bardzo dobrze, więc dla fanów gratka.

Nie wiem czemu tej książce trafiają się oceny 3 i tak niskie. Nie jest pozbawiona wad, faktycznie pojawiają się w niej streszczenia odcinków ale nie są to takie zapchaj dziury jak mogłoby się wydawać po komentarzach. Sporo można się dowiedzieć a te streszczenia w sumie były dla mnie wycieczką sentymentalną do poszczególny epizodów . Polecam mimo wszystko sięgnąć. Jedyny minus w kilku zdaniach zbyt dla mnie wulgarne sformułowania które mogłyby być zastąpione innymi

Świetna zabawa książka o kulisach serialu wszech czasów

Świetna zabawa książka o kulisach serialu wszech czasów

Uważam, że książka jest naprawdę bardzo dobra. Jest to prawdziwa gratka zarówno dla fanów serialu, jak i osób które lubią i oglądały serial, ale jeszcze nie wiedzą o nim wszystkiego. Nie zgadzam się z opinią, że jest w niej za wiele streszczeń odcinków serialu, wręcz przeciwnie, wspaniale było przywołać we własnej głowie poszczególne sceny i czytać książkę z obrazami wyświetlanymi w głowie. Książka zainspirowała mnie by po raz kolejny obejrzeć serię.

Jako wielka miłośniczka przyjaciół, ta książka była dla mnie idealna. Czytanie o tym co się działo sa kulisami przyjaciół sprawiało mi wielką przyjemność

Dla fanów serialu,to średnia książka. Duuuużo opisów z odcinków, które raczej każdy fan obejrzał. Mało zakulisowych historii, które napędziły by czytanie. Naciągana nota 6

Wydawać by się mogło, że dla wielkich fanów "Przyjaciół" (czyt. ja 😄) każdy nowy gadżet to nie lada gratka a nowa książka poświęcona serialowi (kiedy również jest się książkoholikiem, czyt. ja 😄) to pewniak.

Otóż jak się okazuje…niekoniecznie🙈

Po książkę że zdjęcia sięgnęłam po nieudanych wcześniejszych pozycjach. Mam jakiegoś literackiego pecha w tym roku. Oprócz tego, że czytam mniej to często trafiam na buble 🥴

"Pokolenie przyjaciół" miało przerwać złą passę. Jakież było moje zdziwienie, że jednak nie 😅

Z bólem serca stwierdzam, że książka nie należy do najlepszych. Początek bardzo przypominał mi inną książkę o serialu - "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie", co trochę mnie zaskoczyło bo obie książki pochodzą z tego samego wydawnictwa.

Kiedy deja vu minęło, przeszłam do kolejnych części, które okazały się streszczeniem odcinków. Znam na pamięć wszystkie sezony więc nie zrobiło to na mnie żadnego wrażenia. Zastanawiam się też, po co taki zabieg? Jeśli dla czytelników, którzy nigdy nie oglądali serialu to nie jestem przekonana czy czuli by się zachęceni.

Zakulisowego obrazu w tej książce moim zdaniem niewiele. Wszystko to już zostało powiedziane wcześniej.

Wielka szkoda, ale na szczęście książka nie wpływa na moje uczucia co do samych Przyjaciół 😊 Będzie na półce jako gadżet - okładka akurat bardzo mi się podoba 😅

Otóż jak się okazuje…niekoniecznie🙈

Książka fatalna. Pierwsza część książki właściwe niepotrzebna, zbędne informacje o ludziach, którzy większość osób nawet nie kojarzy. Opisywanie dokładnie scen i odcinków również uważam za niepotrzebnie. Bardzo źle mi się ja czytało, nudna. Może z dwa, trzy rozdziały czytałam z przyjemnością. Mimo że jestem ogromną fanką tego serialu książka po prostu jest słaba i ma bardzo mało ciekawostek.

Kocham przyjaciół. Książka jest jednym wielkim rozczarowaniem. Dużo nazwisk, które mnie średnio interesują, za to mało zakulisowych smaczków, na które liczyłam.

Dla amerykańskiego czytelnika pewnie bardziej wciągającą. Spodziewałam się większej ilości ciekawostek i anegdot z planu, a dostałam głównie suche wywody z litanią nazwisk osób pracujących przy serialu. No cóż, przynajmniej moje nazwisko już na zawsze będzie figurowało wśród przyjaciół "Przyjaciół".

• Przeczytane 2022
  • Biblioteka