Ludzki punkt widzenia

The Human Angle
83-85432-74-4
agasta

Z notki na okładce
Dowcip: stworzenie z innego wymiaru sprzedaje literaturę pornograficzną ze swego świata na Ziemi... Wyobraźnia: polityk szuka absolutnego bezpieczeństwa po to tylko, aby znaleźć... Piękno: spojrzenie na sztukę współczesną z przyszłości... Ironia: a właściwie to jakim rodzajem zwierzęcia jest człowiek...?

Camillos | 2013-04-21
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Polecam wszystkim fanom starej dobrej sf... Chociaż Tenn to pisarz nieprzeciętny. W swoich opowiadaniach doskonale łączy elementy fantastyki, filozofii oraz socjologii, a to wszystko okraszone odpowiednią dozą ironii. Jego opowiadania może trochę 'trącą myszką", ale jeszcze bardziej dodaje im uroku! Pięcioksiąg jego opowiadań to wg mnie totalne "musiszmieć" dla każdego szanującego się fana science-fiction.

Ewangelista | 2013-11-27
Na półkach: Przeczytane, Sci-fi

Niesamowita wyobraźnia w kreowaniu światów i bohaterów. Praktycznie każde opowiadanie trzyma określony poziom i jest na swój sposób ciekawe. Nawet w antologiach różnych autorów ciężko o to, a Tenn wybija się i świeci przykładem w swoim malutkim zbiorze. Całkowicie popieram cytat Buffalo Evening News, który znajduje się na okładce: "Willian Tenn zalicza się do największych czarodziei SF".

Filip Szarecki | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Idealny zbiór opowiadań do autobusu, dobrze się czyta a humorystyczne akcenty są w stanie nawet przezwyciężyć poniedziałkową drogę do pracy. A to już coś. Nie jest to literatura wybitna ale z pewnością lekka i przyjemna. Warto.

Serenity | 2016-05-31
Przeczytana: 30 maja 2016

Świetne opowiadania! Co do jednego, a to rzadkość w zbiorach. Humor, wyobraźnia, dopracowanie w każdym szczególe... Raj dla czytelniczej duszy:)

portos | 2016-10-18
andrzej.siedlce | 2016-05-18