Między innymi makabra

Wydawnictwo: Glob
837007054X
corrum

zbiór opowiadań: * Akord * Brzydactwo * Efekt zebrania dojrzałych mężczyzn * Errata * Hydraulia * Incydent w trakcie kongresu * Jak pisałem bajkę * Jedno ze wspomnień * Każdemu może się zdarzyć * Koniec sezonu * List * Lody * Noc * Odpowiedź * Ogród botaniczny * Przetwórnia * Przyjaciel * Przytaknięcie * Reinkarnacja ...

zbiór opowiadań:

* Seans
* Siedem minut
* Skarb
* Szczeniak
* Szczęśliwego bytowania panie Glanert!
* Telefon
* Wiosna
* Wujaszek
* Zadra
* Znowu wrzucił samochód

_M_ Grossman | 2014-04-13

Jacek Sawaszkiewicz jest mistrzem pióra i makabreski. Uwielbiam Jego styl. Szkoda, że już nic więcej nie napisze. Dobrze, że pozostały po Nim książki. "Między innymi makabra" jest dla mnie kultowa.

tomeczqu | 2011-04-24

Jak dla mnie rewelacja:) Poziom absurdu sięgający następnej galaktyki. Powalało mnie od 7 klasy szkoły podstawowej. I powala nadal.

macrac1068 | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Dlaczego dla mnie jest rewelacyjna? Bo to typowy Jacek Sawaszkiewicz: stary dobry styl SF zmieszany z charakterystyczną ironią autora-dziś już nie uświadczy się takich opowiadań. Po wielu,wielu latach przeczytane ponownie i wzbudzające stare emocje z nowymi wrażeniami. Klasyczna,malutka perełka.

man-o | 2016-05-28

Książeczkę pochłonałem w szkole podstawowej, czyli daaaaawno temu.
Cały czas jednak ją pamiętam - takiej dawki makabrycznego poczucia humoru po prostu nie zapomina się.
Tak tak tak ! placki ziemniaczane...

elf | 2016-06-16

Książka którą przeczytałam jako nastolatka (dziecko właściwie). I mimo że niekoniecznie jest przeznaczona dla dzieci i trochę się jej bałam, to humor bardzo mnie urzekł i lubię ją do dziś.

Sinn | 2016-11-22
Przeczytana: 09 maja 2014

Zbiór opowiadań krótkich i bardzo krótkich. Dobra doza czarnego humoru i dystans do życia i śmierci. Wiele opowiadań zapada w pamięć na długo i skłania do przemyśleń. Polecam lekturę nie tylko fanom Sawaszkiewicza.

Alpha | 2014-06-23
Przeczytana: 01 stycznia 1990

Esencja humoru. Można po to sięgać wielokrotnie.

aba | 2012-04-24

Naprawdę świetnie się ubawiłam!

problem | 2016-11-15
Anna Świątkowska | 2016-08-30