No i pogadali. "Szkło Kontaktowe", gdy gasną kamery

Okładka książki No i pogadali. "Szkło Kontaktowe", gdy gasną kamery Tomasz Jachimek
Okładka książki No i pogadali. "Szkło Kontaktowe", gdy gasną kamery
Tomasz Jachimek Wydawnictwo: Agora satyra
satyra
Agora
2022-01-19
2022-01-19
polityka satyra wywiad

Kupiłam ze względu na to, że "Szkło" było ulubionym programem Ojca. Czyta się równie fajnie jak ogląda. Polecam.

Bardzo sympatyczna. Dla fanów Szkiełka pozycja obowiązkowa.

Bardzo sympatyczna. Dla fanów Szkiełka pozycja obowiązkowa.

no i przeczytali no i się pośmiali...

no i przeczytali no i się pośmiali...

Jako wieloletni, wierny widz Szkła, mam nadzieję że ta pozycja nie stanie się epitafium dla jednej z moich ulubionych audycji tv i grupy świetnych ludzi ją tworzących.
Ech, panie Jacoń, po co była cała ta histeria...

Ech, panie Jacoń, po co była cała ta histeria...

Książka dla fanów "Szkła Kontaktowego"

Książka dla fanów "Szkła Kontaktowego"

Czternaście rozmów z uczestnikami "Szkła kontaktowego". To nie tylko kulisy programu ale też ciekawe "historyjki" z naszej bliższej i trochę dalszej historii. Niby rozrywka ale trochę tak na poważnie. Przeczytaj, i pomyśl. Polecam audiobook, który odrobinę odbiega od wydania książkowego.

Bardzo przyjemnie się tę książkę czytało, bo też i wywiady były z inteligentnymi, fajnymi ludźmi.
Tomasz Jachimek jako dziennikarz jest dość przeciętny, każdemu zadaje tendencyjne, wciąż te same pytania. Bardziej błyskotliwi są jego rozmówcy.
Największym zaskoczeniem był dla mnie Szymon Jachimek. Tęgi łeb! Bardzo ciekawie czytało mi się to, co ma do powiedzenia o świecie polskiej dramaturgii.
Poza tym wypowiedzi takich osób, jak Artur Andrus, Marek Przybylik, Wojciech Zimiński, Tomasz Sianecki, Katarzyna Kwiatkowska czy Katarzyna Kasia to klasa sama w sobie. Kilka wspomnień o nieocenionym, wspaniałym Grzegorzu Miecugowie i równie genialnej Marii Czubaszek, i bardzo fajne wypowiedzi Dominiki Sekielskiej, producencie "Szkła kontaktowego". Takie typowo techniczne opowieści o tym, jak program powstaje.
Książka mocno nacechowana politycznie. Co prawda jestem po tej samej stronie co autor i jego rozmówcy, niemniej momentami już mnie to raziło, zwłaszcza w fatalnym wstępie Tomasza Jachimka.

Autor nie przeszkadza, co dziś jest zaletą samą w sobie :) Świetna pozycja - nie tylko dla fanów. Po kilku rozmowach czuję niedosyt, inne mnie wysyciły. Nie mam pretensji, bo to przecież urok każdego zbioru.
Sięgnąłem po audiobooka. I nie dajcie się zwieść Jachimkowym obietnicom, że to jest "książka mówiona". To petarda słuchowisko! :)

Edytuję/dopisuję: szalenie daleko mi do PiS. To taka sama odległość jak do Platformy (i reszty politykierów).

Edytuję/dopisuję: szalenie daleko mi...

Tylko dla miłośników Platformy

Tylko dla miłośników Platformy

Miło, lekko, przyjemnie. Słuchałam w audio w samochodzie - polecam takie rozwiązanie :)
Dr Katarzyna Kasia - za krótko!

Dr Katarzyna Kasia - za krótko!

• Storytel
  • Przeczytane 2022