Gra złudzeń

Okładka książki Gra złudzeń Kasia Magiera
Okładka książki Gra złudzeń
Kasia Magiera Wydawnictwo: Melanż Cykl: Komisarz Hektor Cichy (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Hektor Cichy (tom 1)
Melanż
2022-03-16
2022-03-16

Co to w ogóle za stwierdzenie, że głosy wydawały się inne. Kurcze, bliźniaczki mają inne głosy. Autorka zainspirowała się Panem Mrozem, ale tam miało to sens, tutaj różnica głosów powoduje, że sensu to nie ma.

Komisarz Hektor Cichy, młody wdowiec, zatapiający się w nałogu i tragicznych wspomnieniach, zaczyna prowadzić śledztwo. Obsesyjnie angażuje się w rozwiązanie tajemnicy zabójstwa popularnego reżysera. Wie, kto jest sprawcą zbrodni, jednak jego instynkt policyjny zostaje przyćmiony przez emocje. Czy postąpi zgodnie z prawem? Czy da się pochłonąć sile, która go zniszczy?
Atut ksiązki stanowi opisywana zagadkowa sprawa , w której pojawiają się dwie bliźniaczki uwikłane w morderstwo . Prowadzona sprawa przez komisarza Cichego wydaje się na pozór łatwa ale , która bliźniaczka zabiła popularnego reżysera ? Ciekawa ksiązka , a i sam pan komisarz bardzo mnie zaintrygował ...

Atut...

Rewelacyjny kryminał. Niby oczywisty, ale jednak nieprzewidywalny. Wciągający i intrygujący.

Pierwsza książka autorki, wobec której mam mieszane uczucia... Z jednej strony ciekawy pomysł na fabułę, z drugiej zrealizowany tak, że nic nie jest dla czytelnika zaskoczeniem. Co prawda autorka sama zaznacza, że cykl z Hektorem Cichym nie jest typowym kryminałem, a ma skupiać się na zachowaniach i motywach bohaterów, jednak myślę, że śmiało można było połączyć jedno z drugim.
Standardowo śledczy jest osobą po przejściach i nie potrafi pogodzić się z przeszłością. Pomysł na główną podejrzaną od pierwszych stron jest dość przewidywalny. Niestety fabuła okropnie się ciągnie, by na koniec znacząco przyspieszyć.
Tej części nie zaliczam do satysfakcjonujących. Jednak z uwagi na sympatię do autorki i jej dotychczasowej twórczości dam szansę kolejnemu tomowi z Hektorem Cichym 😊

Kompletnie mi nie podeszła ta książka. Śledczy z nałogami, od początku wiadomo kto zabił i tylko trzeba to udowodnić. Zero napięcia czy zagadki.

Komisarz Hektor Cichy, młody wdowiec, uciekający w nałóg i pracę, zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie zabójstwa popularnego reżysera.

Po przeczytaniu jakichś 15% książki domyśliłam się o co chodzi. Dumna i blada nawet napisałam do autorki, że mam teorię. Teoria owszem, sprawdziła się, ale nie na końcu książki i nie w całości. Zatkało mnie dosłownie, kiedy to, czego się domyślałam wyszło na jaw już po 20% książki. Bo skoro sprawa rozwiązana, to o czym dalej to ma być?
Taaaa, rozwiązana 🤦🏼‍♀️ Wtedy dopiero zaczęło się prawdziwe śledztwo i sprawa okazała się dużo bardziej skomplikowana. A co to mojej dumy z mojego bystrego umysłu, który niby wszystko przewidzi, to musiałam ją schować w kieszeń i z pokorą przeczytać książkę do końca. I za to kłaniam się autorce w pas.

Jeśli szukacie dobrego kryminału, to już nie musicie. „Gra złudzeń” to jest kawał świetnej lektury. Polecam gorąco!

Historia dwóch sióstr bliźniaczek podejrzanych o popełnienie morderstwa.
Śledztwo prowadzi komisarz Hektor, trochę ćpun 😅

Historia dwóch sióstr bliźniaczek podejrzanych o popełnienie morderstwa.
Śledztwo prowadzi komisarz Hektor, trochę ćpun 😅

Fatalnie przegadana.

Fatalnie przegadana.

Fabuła tak naciągana, że aż trzeszczy. Nie dałam rady, szkoda czasu

Fabuła tak naciągana, że aż trzeszczy. Nie dałam rady, szkoda czasu

Fabuła książki bardzo ciekawa, ale....Pani lektor nie polecam. Głosy takie, że ja osobiście nie znam nikogo kto mówiłby w ten sposób. Wielokrotnie ton głosu nieadekwatny do narracji, dla mnie irytujące to było.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022