Moment pęknięcia

Kasia Magiera Wydawnictwo: Melanż kryminał, sensacja, thriller
Melanż
2024-03-27
2024-03-27

Czasem tkwimy w toksycznych relacjach z przyzwyczajenia, strachu przed zmianą, czy tym, co ludzie powiedzą. Czasem brakuje siły, odwagi, nadziei, że za zakrętem może czekać coś lepszego niż znane, doświadczane codziennie zło odbierające całą radość życia. Najnowszy kryminał Kasi Magiery „Moment pęknięcia” jest w dużej mierze manifestem kobiet zepchniętych do roli służących we własnym domu, poniżanych i pozbawianych poczucia kobiecości i własnej wartości przez swoje rodziny. Kobiet, które chcą znaleźć w sobie siłę, by powiedzieć dość, by zawalczyć o siebie i swoje szczęście.

W codzienności kobiet, których życie poznajemy, każda z nas znajdzie choć część własnych spraw, problemów i emocji, dlatego tak łatwo utożsamić się z bohaterkami i wraz z nimi odczuwać. Naturalnie rodzą się refleksje nad nierówną pozycją kobiet i mężczyzn, uleganiem presji społecznej i ze strony rodziny, nad uginaniem się pod naporem oczekiwań i zatracaniem w tym wszystkim siebie. I w końcu nad krytyką kobiet, które odważyły się odciąć od toksycznego związku, odejść od rodziny i zacząć żyć inaczej.

Czy to na pewno kryminał, zapytacie? Oczywiście jest wątek kryminalny, ale przesłanie, które może wielu kobietom dać nie tylko impuls do zastanowienia się nad własnym życiem, ale i do działania, wybrzmiewa tu najsilniej i wzbudziło moje największe emocje. A sprawa kryminalna wiąże się oczywiście z poruszaną tematyką i dotyczy zniknięcia Oli, żony i matki nastolatków, której zaginięcie niezbyt porusza jej rodzinę. Prowadzący śledztwo policjanci sami ulegają emocjom widząc, jakiego piekła kobieta doświadczała ze strony najbliższych jej osób, a fasada kreowanej na zewnętrzny użytek szczęśliwej rodziny upada z hukiem. Czy odebranie sobie życia wydawało się zdesperowanej kobiecie jedyną drogą ucieczki, a może komuś zależało, żeby zniknęła?

Historia Oli, którą poznajemy z jej pamiętnika jest ogromnie bolesna, ale Autorka daje nam i wiele pozytywnych i budujących emocji za sprawą drugiej bohaterki Anki, która odcina się od przeszłości i zaczyna życie od nowa, w innym mieście, z nową pracą i nowymi relacjami. Tu na jej drodze staje przystojny młodszy mężczyzna, który, choć totalnie niedojrzały i arogancki, bardzo ją pociąga, stanowiąc powiew świeżości i wolności. Czy kobieta odnajdzie się w nowym życiu i jak potoczy się jej znajomość z Igorem?

Obie bohaterki łączy trudna przeszłość i nieszczęśliwy związek. Wiemy, jaką drogę wybrała Anka, a co przytrafiło się Oli? Czytajcie i chłońcie emocje, których doświadczycie tu wiele. I niech nie przeraża Was gabaryt książki, bo lekkie pióro Autorki i niesamowita umiejętność przelania na papier emocji bohaterów sprawia, że przy tej wciągającej historii kartki umykają jedna za drugą. Historii o ludzkich relacjach, tajemnicach i walce o siebie, w której wnikliwa analiza portretów psychologicznych bohaterów konkuruje z intrygującą zagadką kryminalną.

Na półkach: , , , , , , , ,

Po najnowszą książkę, pod intrygującym tytułem „Moment pęknięcia”, autorstwa Kasi Magiery sięgnęłam z przyjemnością📖📙😊
Na pierwszy rzut oka, to pokaźna ilościowo powieść, bo licząca aż 573 strony. Ale dzięki wartkiej akcji czyta się ją szybko.
Głównymi bohaterkami są: Aleksandra Wolska, którą poznajemy jako zaginioną oraz Anna Nowak- zaczynającą swoje życie od nowa.
Ola ma męża, dwoje nastoletnich dzieci, bardzo dobry status finansowy. Nie pracuje, ale na jej głowie jest cały dom. Mieszka w Krakowie.
Pewnego razu znika, poszukuje jej policja. Przy okazji śledztwa, wychodzi na jaw wiele sekretnych szczegółów z życia, tej na pozór szczęśliwej rodziny.
Anka wyjeżdża do Słupska, by podjąć pracę w kancelarii prawnej i nareszcie odmienić swój los oraz wyjść z toksycznego związku.
Dwie różne kobiety, ale coś je łączy. Obie były nieszczęśliwe w relacjach z mężczyznami, niespełnione, wykorzystywane emocjonalnie, uległe, przez co zaniedbywały swój rozwój osobisty i zawodowy.
Dogadzały rodzinie, poświęcały cały swój czas, popadając w codzienne rytuały.
Poznajemy także mężczyzn: bogatych panów życia, pewnych siebie, zadufanych, wymagających od innych, apodyktycznych, niewiernych.
Dlaczego kobiety pogrążają się w niszczycielskie związki?
Czy odnajdzie się poszukiwana Ola?
Jak Anka poradzi sobie w nowym miejscu, zarówno w pracy, jak i potoczy asie jej znajomość z nowo poznanym Igorem?
Na odpowiedzi na te i inne pytania- zapraszam do lektury💔📖
Pani Kasia porusza w swoim książkach ważne tematy. Jej powieści są bardzo emocjonujące, skłaniające do refleksji, dlatego chętnie je czytam i wypatruję kolejnych📚😊
Polecam tę lekturę, bo jest warta naszej kobiecej uwagi
Wydawnictwu Melanż dziękuję za egzemplarz recenzencki💝

Ola ma...

"Moment pęknięcia" autorstwa Kasi Magiery to poruszająca opowieść o dwóch kobietach, których życie splata się w dramatyczny sposób. Głęboko ukryte tajemnice, zaskakujące zwroty akcji i nieoczekiwane decyzje bohaterów sprawiają, że książka wciąga od pierwszych stron.

Magiera buduje napięcie, stopniowo odsłaniając kolejne warstwy historii Oli i Anny. Zagadkowe zaginięcie Oli staje się punktem wyjścia do zgłębiania jej życia, które okazuje się pełne tajemnic i niejasności. W międzyczasie Anna stawia pierwsze kroki na ścieżce wolności i samorealizacji, a pojawienie się Igora dodaje nowych emocji i niepewności.

Autorka zręcznie porusza tematy trudnych wyborów, odwagi oraz możliwości nowego początku. Czy los rzeczywiście daje drugą szansę? To pytanie towarzyszy nam przez całą lekturę, prowokując do refleksji nad własnym życiem i decyzjami.

"Moment pęknięcia" to powieść, która nie tylko wciąga fabułą, ale również porusza głębokie emocje i stawia istotne pytania. To lektura, która zostaje z nami na dłużej, zachęcając do analizy własnych wyborów i możliwości zmiany. Kasia Magiera przemyca w swojej książce nadzieję na nowe życie i siłę potrzebną do podjęcia trudnych decyzji.

Magiera balansuje między różnymi wątkami, budując pełne napięcia śledztwo policji w sprawie zaginięcia Oli, równolegle ukazując życie Anny i jej dążenie do wolności i szczęścia. Czytelnik podąża za bohaterami, próbując rozwiązać zagadkę zniknięcia Oli, jednocześnie emocjonalnie angażując się w losy Anny i jej trudności oraz nadzieje.

Niezwykle trafnie oddane relacje międzyludzkie, skomplikowane uczucia i wewnętrzne konflikty bohaterów sprawiają, że "Moment pęknięcia" staje się nie tylko pasjonującą lekturą, ale także inspirującą opowieścią o sile ludzkiego ducha i możliwościach przemiany.

Kasia Magiera w swojej książce porusza tematy uniwersalne, dotykające każdego czytelnika — od poszukiwania własnej tożsamości po konieczność zmiany i odwagi w stawianiu czoła życiowym wyzwaniom. "Moment pęknięcia" to lektura, która zachwyca głębią, emocjonalnym ładunkiem i mądrym przesłaniem. Doskonale skonstruowana fabuła, wiarygodni bohaterowie i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że ta książka z pewnością pozostanie w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

Magiera w powieści przedstawia nam historię, która prowokuje do głębszych przemyśleń na temat ludzkiej natury, relacji międzyludzkich i znaczenia wyborów, jakie podejmujemy w życiu. Zostajemy zmuszeni do zastanowienia się, jakie siły kierują naszymi decyzjami i czy zawsze mamy kontrolę nad własnym losem.

Jednym z największych atutów tej książki jest sposób, w jaki autorka kreuje psychologiczne portrety swoich bohaterów. Ich wewnętrzne konflikty, lęki, pragnienia i nadzieje są ukazane w sposób autentyczny i przekonujący, co sprawia, że czytelnik może się utożsamić z ich przeżyciami i doświadczeniami.

"Moment pęknięcia" to nie tylko wciągająca opowieść kryminalna, ale również głęboka analiza ludzkiej psychiki i możliwości przemiany. Magiera zgrabnie prowadzi nas przez labirynt emocji i wydarzeń, pozostawiając z wrażeniem głębi i złożoności ludzkiego życia.

Wreszcie, "Moment pęknięcia" to książka, która pozwala nam uwierzyć w siłę odwagi i determinacji, nawet w obliczu najtrudniejszych sytuacji. To opowieść o tym, że czasem moment pęknięcia może być początkiem czegoś nowego i lepszego.

W zaskakującym finale "Momentu pęknięcia" Kasia Magiera udowadnia, że życie nieustannie rzuca nam wyzwania, ale to od nas zależy, jak na nie odpowiemy. Książka ta zostawi nas z refleksją nad własnymi wyborami i siłą, którą posiadamy w sobie, aby zmienić swoje życie na lepsze. To lektura, która porusza, inspiruje i zostaje z nami na długo po jej zakończeniu. Dzięki dobremu warsztatowi pisarskiemu i głębokim przemyśleniom autorki "Moment pęknięcia" staje się nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującą podróżą w głąb ludzkiego serca i umysłu.

Zazwyczaj nie piszę recenzji ani nie opisuję swoich odczuć po przeczytaniu książki, ale tym razem postanowiłam złamać tę zasadę. Czytając tę książkę, przeżyłam wiele emocji, ponieważ jedna z historii przypomniała mi wydarzenia z życia mojej rodziny. Pamiętam, jak siostra mojej mamy po dziesięciu latach nieszczęśliwego małżeństwa odważyła się powiedzieć na głos, że nie chce tak dłużej żyć, że pragnie czegoś innego. Przez długie miesiące była krytykowana i oskarżana o egoizm, ale ja wtedy podziwiałam jej odwagę. Miała szacunek do siebie i do swojego życia. Nie chciała żyć w związku pozbawionym sensu i emocji. Ta książka przypomniała mi o tamtej sytuacji.
Książka zawiera historie o życiu wielu kobiet i związkach ogólnie.
Myślę, że mężczyźni powinni ją przeczytać, ale albo tego nie zrobią, albo uznają problemy bohaterek za bzdury i szukanie problemów tam, gdzie ich nie ma.
Wiele kobiet ma na swoich barkach cały dom, dzieci, pracę zawodową i wszystkim wydaje się, że tak powinno być. Dlatego mało kto docenia fakt, że dzięki żonie/matce życie rodziny działa sprawnie.
Ta książka ożywiła moje zapomniane przemyślenia.
To nie jest fikcja literacka, a prawdziwe życie kobiet.
Jestem pewna, że ci, którzy będą czytać tę książkę, będą zazdrościć Ance odwagi, możliwości i próby rozpoczęcia życia od nowa według własnych pragnień.
A relacja Aniki i Igora jest świetna, zabawna, wyważona, ale i ekscytująca. To fikcja, ale dlaczego nie uwierzyć w nią na czas czytania?
Polecam, ponieważ ta książka wywołuje dobre refleksje.

Dawno nie czytałam książki, która dałaby mi tyle do myślenia. Wiadomo, że w realu raczej trudno działać tak jak jedna z bohaterek, ale to dobre marzenie! Polecam tę książkę, szczególnie kobietom. Ile tam jest prawdy

Święta spędziłam na lekturze tej książki. Jest dość obszerna, ale jeśli coś jest interesujące, to może mieć nawet 1000 stron.
Autorka zapowiadała, że tym razem to będzie inna książka, bardziej osobista.
Jednak nie spodziewałam się, że będzie w niej tyle emocji. Przez większą część książki byłam poruszona tym, jak trafnie i prawdziwie autorka opisuje codzienną sytuację wielu kobiet. Wiele z nas odnajdzie się w którejś z opowiadanych historii. Może nie w całości i nie we wszystkich aspektach, ale jednak.
W książce znajdują się również refleksje na temat tego, czy kobiety mogą kierować swoim życiem bez oglądania się na presję społeczną, czy presję rodziny.
Poruszyła mnie historia zaginionej Oli. Być może wynikało to z faktu, że życie tej bohaterki przypominało mi życie bliskiej mi osoby.
Czytałam tę książkę i zastanawiałam się, czy kobiety są na innej pozycji niż mężczyźni. Od nas oczekuje się innych wyborów i zachowań niż od mężczyzn. To, co u mężczyzny uchodzi za akceptowalne, u nas bywa krytykowane i stawia nas w złym świetle.
Jestem pewna, że czytając tę książkę, wiele kobiet choć przez chwilę zastanowi się nad własnym życiem, czy są szczęśliwe, czy osiągnęły to, co zamierzyły, czy są kochane, szanowane, doceniane.
Była to lektura skrajnych emocji.
Lubię książki Pani Kasi, ale ta mnie przeszyła i dała do myślenia.
Wątek kryminalny ładnie przeplata się z obyczajowym, tworząc ciekawą historię dwóch różnych kobiet.
Bohaterowie są barwni, to różne typy ludzie, które autorka łączy ze sobą i mieszka.
Anka i Igor są cudni! Ogień! Przy nich się rozmarzyłam ❤️
A policjanci prowadzący sprawę Oli uzupełniają się - nie są przerysowani.
Jedyną postacią napisaną grubą kreską jest mąż Oli - co za typ 🤦
Polecam Wam to książkę!

Autorka zapowiadała, że tym razem to będzie inna książka, bardziej osobista.

Książki powinny zapewniać nam niezapomniane emocje. Książki powinny być również motorem do zmian. Historie zawarte w książkach winny być dla nas motorem do walki o siebie, swoje życie. I właśnie „Moment pęknięcia” najnowsza propozycja Kasi Magiery, ma w sobie te wszystkie elementy. Historia zapisana na kartach tego kryminału psychologicznego nie tylko mrozi krew w żyłach, lecz co ważne niesie ważne przesłanie, z którego warto czerpać. To kolejna książka autorki, która zachwyciła mnie w każdym calu. Co więcej, to kryminał mocno ukazujący portrety psychologiczne jej bohaterek. To mocny i ważny głos dający odwagę, siłę, determinację w stawianiu czoła życiowym problemom.
„Moment pęknięcia” to historia, która sprawiła, że moje emocje buzowały. To historia, wobec której nie przechodzi się obojętnie. I tak jak na okładce tej książki widoczne są pęknięcia, tak samo w tej historii, bohaterki starały się poukładać swoje życie w jedną, solidną całość. Czy zdołały? Jaką drogę musiały przejść? Z jakiego piekła musiały się uwolnić? Tego dowiecie się z lektury najnowszej książki Kasia Magiery, autorki, która z każdą książką zachwyca.
Tak jak poprzednie kryminały, tak i ten ma w sobie pierwiastek, którego nie sposób zdefiniować, określić jednym słowem. To, coś w rodzaju genu twórczości, który sprawia, że wylany na papier, tworzy historię, która mocno wsiąka we wszystkie powłoki naszej psychiki. Autorka warstwa po warstwie otwiera przed nami portrety psychologiczne postaci. Czyni to z taką prawdziwością, że odnosi się wrażenie, że czytamy opinie psychologiczną zapisaną przez wykwalifikowanego psychologa. Wszak Kasia Magiera już nie raz udowodniła, że potrafi zarysować historie, które mocno trafiają do naszej wrażliwości, do naszych emocji, sprawiając, że książki nie puszcza się z rąk. Chyba że chcecie przetrzeć oczy ze zdziwienia.
Na kartach „Momentu pęknięcia” poznajemy historię Oli. Rodzina kobiety zgłasza jej zaginięcie. Choć tak naprawdę mąż i syn niespecjalnie martwią się jej zniknięciem. Bliscy niewiele wiedzą o zaginionej. Jedynie jej córka wykazuje troskę z powodu zniknięcia kobiety. Policja w toku postępowania odkrywa tajemnicę z życia Oli. Jaki sekret skrywa kobieta? Czy została porwana? Zamordowana? A może popełniła samobójstwo? Czy może jednak jej zniknięcie jest zasłoną dymną? Tylko czemu miałaby ona służyć? Z tymi pytaniami pozostawiam Was samych, zachęcając tym samym do lektury tej książki.
Kasia Magiera zaprasza nas również do poznania historii Anny, kobiety, która postanawia napisać nowy rozdział w swoim życiu. Nowa praca, nowi przyjaciele, znajomość z młodszym od niej Igorem mają być przepustką do nowego, lepszego życia. Od teraz Anna pragnie czuć wolność, żyć swoim życiem, oddychać powietrzem pozbawionym toksycznych relacji.
Po lekturze tej książki uświadomiłem sobie, że historia Oli i Anny, może być historią wielu kobiet. Dlatego też ten kryminał psychologiczny może być dla wielu motorem napędowym do zmian, do wzięcia życia we własne ręce. Jestem świadom tego, że może być do trudne do wykonania, lecz warto podjąć wysiłek, który na końcu tej drogi, może przynieść radość i szczęście. Niech historia zapisana na kartach najnowszej książki Kasi Magiery, będzie nie tylko wulkanem emocji, lecz motywatorem. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie, dlatego też z uznaniem wobec talentu pisarskiego Kasi Magiery zdecydowanie polecam lekturę książki. Co więcej, dodam, że Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!
Książka „Moment pęknięcia” ukazała się nakładem Wydawnictwa Melanż

Wciagajaca ksiazka , ktora stworzy nowa perspektywe dla wielu kobiet , polecam

Wciagajaca ksiazka , ktora stworzy nowa perspektywe dla wielu kobiet , polecam

• Przeczytane 2024
  • W planach ebook
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Wydawnictwo Melanż

Dodaj cytat z książki Moment pęknięcia