Japońskie fascynacje. Sylabus kultury współczesnej

Okładka książki Japońskie fascynacje. Sylabus kultury współczesnej Mikołaj Melanowicz
Okładka książki Japońskie fascynacje. Sylabus kultury współczesnej
Mikołaj Melanowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek popularnonaukowa
popularnonaukowa
Wydawnictwo Adam Marszałek
2021-01-01
2021-01-01
Japonia sylabus literatura japońska kultura japońska

Trudno powiedzieć, dla kogo właściwie jest ta książka. Na pewno nie dla laika, który chciałby dowiedzieć się czegoś o kulturze – autor często posługuje się skrótami i odnosi się do wydarzeń z historii i kultury Japonii jako oczywistych i wszystkim znanych. Bez specjalistycznej wiedzy ta książka będzie niezrozumiała.
Dla studentów japonistyki? Również nie, bo wszystko jest potraktowane skrótowo i bardzo chaotycznie. Mnóstwo niepotrzebnych wtrąceń osobistych typu autor spotkał kogoś, ale nic z tego nie wynika. Miejscami pojawiają się obszerne streszczenia całych książek (swoją drogą napisane bez ładu i składu, jak przez ucznia podstawówki streszczającego lekturę).
Dużo powtórzeń, literówek, książka najpewniej nie miała ani korekty, ani redakcji. Omijać.

Dla studentów japonistyki? Również nie, bo wszystko jest...

• Biblioteka
  • Japonia