Emerycka Szajka powraca

Okładka książki Emerycka Szajka powraca Catharina Ingelman-Sundberg
Okładka książki Emerycka Szajka powraca
Catharina Ingelman-Sundberg Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Liga Seniorów (tom 4) literatura piękna
Liga Seniorów (tom 4)
Goda rån är dyra
Sonia Draga
2022-01-19
2022-01-19
Patrycja Włóczyk

Autorkę coraz bardziej ponosi fantazja. Tylko czekam, aż wreszcie aresztują tę bandę bezkarnych złodziei. Absurd goni absurd, 80-latkowie hakują banki, handlują sztuką w darkwebie, podrabiają obrazy mistrzów, a politykom złapanym w dziurze w ziemi dają do podpisu quiz i mają wiążącą obietnicę polityczną... no błagam!

Emerycka szajka powróciła i oczywiście znowu narozrabiała 😁. Tym razem staruszkowie postanowili pokazać i uczulić polityków na sprawy szwedzkiej wsi. Sprawy i problemy, które są jakoś dziwnie podobne i kompatybilne z bolączkami naszych wsi rodzimych.

Najprościej można powiedzieć, że wsie są bezpardonowo "odcinane" od reszty świata, a przynajmniej własnego kraju. Zamykanie ośrodków zdrowia, likwidowanie połączeń autobusowych, to tylko szczyt tej specyficznej góry lodowej.
Tak, ja wiem, coraz więcej osób ma samochody, więc im łatwo dostać się do "miasta", jednak przecież na wsiach, mieszkają nie tylko zmotoryzowani, którzy wszędzie mogą sobie dojechać swoją furą.

W każdym razie właśnie te bolączki szwedzkiej wsi stały się w tej części na celowniku Emeryckiej szajki, która wymyśla, jak by tu tym kłopotom zaradzić. A wiadomo, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to zawsze chodzi o kasiorę.

Czytało się dobrze, mimo iż w tej części autorka "pojechała" sobie po Polakach, przedstawiając ich w niezbyt "pięknych" i pozytywnych barwach. Zakończenie pozostało otwarte, jakby autorka zamierzała napisać kolejną część przygód grupy seniorów. Pożyjemy, zobaczymy.

świetna i pełna szalonych zwariowanych pomysłów komedia prawie kryminalna. Najbardziej śmiałam się w momencie gdy tacy uradowani, po udanym rabunku, zaszywają się na wsi gdzie wszystkie placówki, oprócz kawiarni, są zamknięte, zlikwidowane i jak gdzieś dalej się udać skoro w okolicy nie ma stacji benzynowej!? :D

Uwielbiam ich

Uwielbiam ich