Seniorzy w natarciu

Tłumaczenie: Patrycja Włóczyk
Cykl: Liga Seniorów (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Kaffe med rån
literatura piękna
Ag2S

Co robi grupka emerytów, którzy nudzą się w domu opieki? Którzy nie mogą pogodzić się z jedzeniem bez smaku, z brakiem ruchu, ze złym traktowaniem i z tym, że cały czas się na nich oszczędza. I którzy przypuszczają, że lepiej im będzie w więzieniu. Zakładają Emerycką Szajkę, żeby tak jak Robin Hood zabierać bogatym i rozdawać potrzebującym! Märtha, Geniusz, Stina, Grabi i Anna-Greta...

Märtha, Geniusz, Stina, Grabi i Anna-Greta zatrzymują się w luksusowym hotelu, żeby okraść kilkoro zamożnych gości. Sprawy nieco się komplikują i wkrótce Emerycka Szajka zostaje wciągnięta w rozgrywki przestępczego światka. I właśnie wtedy seniorzy zaczynają rozkręcać się na dobre!

Przezabawna opowieść o tym, że prawdziwe życia zaczyna się około osiemdziesiątki!

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

bellaizka | 2019-10-09
Przeczytana: 09 października 2019

Skandynawowie widać lubią albo kryminały albo komedie ze staruszkami w tle. Pozycja bardzo miła w czytaniu, powinna być obowiązkowa dla osób przechodzących na emeryturę. Może byłby mniej depresji wśród starszych.

akszak | 2019-08-21
Przeczytana: 2018 rok

Lektura miła lekka i przyjemna - na wakacje jak znalazł

Natalia | 2019-08-08
Przeczytana: 08 lipca 2019

Miła, przyjemna, lekka i zabawna książka o sympatycznych staruszkach, którzy bynajmniej nie zamierzają spędzić reszty życia w domu starości tylko wkraczają na przestępczą ścieżkę :)

Dorcia | 2019-06-21
Przeczytana: czerwiec 2019

Co się naśmiałam to moje :) a pomysły Emeryckiej Szajki są genialne

Michaił Gazda | 2019-06-12
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

Lekko głupia, prosta i niewymagająca lektura do posłuchania w czasie dojazdów do pracy. Nasi emeryci jak bohaterowie z komiksu, są w stanie pokonać każdą przeszkodę na swojej drodze.

Katerina | 2019-06-06
Przeczytana: 22 maja 2019

Po raz drugi mieliśmy przyjemność słuchania audiobooka czytanego przez Artura Barcisia, i to również o seniorach. Wydaje mi się, że tak znakomity lektor sprawił, że książka zyskała jeszcze na wartości i humorze. Sama opowieść jest przezabawna, wciągająca i pełna zwrotów akcji. Doskonała, jak chcemy odpocząć od poważnej literatury, lub po prostu na wakacje.
Polecam z szerokim uśmiechem ;)

trojkowicz | 2019-06-05

Audiobook. W samochodzie połowa rodziny słuchała a druga połowa "zakrywała" muzyką ze słuchawek. Minus: zbyt rozwlekła, szczegóły i szczególiki spowalniają akcję. A akcja mogłaby potoczyć się szybciej.
Plus: bohaterowie są fajni, lubimy ich i kibicujemy.
W sumie : można posłuchać.

Joanna | 2019-02-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lepszy rozgardiasz w domu i szczęśliwe dzieci niż idealny porządek i zblokowane dzieciaki.
Śmiechem można wiele zatuszować.
Trudne problemy zawsze mają proste rozwiązania.
Nie zawsze układa się tak, jak sobie człowiek zaplanuje.

Kate | 2018-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2018

Starość nie musi być nudna . Dobra książka na poprawę humoru . Polecam

alokazja | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

Slodko-gorzka opowieść o starości, o funkcjonowaniu instytucji społecznych, o priorytetach w naszym codziennym życiu doprawiona spostrzeżeniami na temat funkcjonowania współczesnego państwa. Tu akurat mowa jest o Szwecji, ale dotyczy to i naszego kraju. Ostrość spojrzenia na sprawy społeczne łagodzi naiwność bohaterów i ich przygód oraz poczucie humoru autorki.